Jump to content
Bastard

Hayabusa Bastard - Νέο Project

Recommended Posts

Πολυ ωραιο το αποτελεσμα, ετσι που το εχεις μακρυνει ειναι πιο σταθερο στην ευθεια;

Το ντεποζιτο για κορινθο και παλι πισω σε εφτασε ή ξαναγεμισες;

Σε στροφες το εχεις δοκιμασει; Τι διαφορες βλεπεις σε σχεση με πριν;

Μιλα λιγο για την καταναλωση του, γιατι στο βιντεακι ο δεικτης της βενζινης ειναι κρυμενος πισω απο το τιμονι και δε φαινεται, ελπιζω οχι σκοπιμα χεχε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αϊ καλα....

τι μυαλά κουβαλάς ρε φιλε....

δηλαδή αν βγώ εγώ με το κλε250 μου για προσπεραση νταλίκας στην αριστερη και πάω με 120 (το οριο ειναι 130) και ερθει ο άλλος με τριπλάσια ταχύτητα και πέσει απάνω μου?

μακρια απο μας ολοι οι τρελοι που τρεχουν σα μ@λ@κες σε δημοσιους δρομους!

ενταξει....ολοι παμε με τα ορια...κανεις δεν κανει παρανομιες..ολα ειναι σωστα...ολο δικαιολογιες...δηλαδη απορω γιατι καποιοι δεν ξερουν να δεχονται...να ειναι αντικειμενικοι σε κατι σωστο ομορφο,γρηγορο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δικαιολογία το να θέλουμε να υπάρχει σωστή οδηγική συμπεριφορά στο δρόμο?

κανείς από όσους έγραψαν μέχρι τώρα στο συγκεκριμένο θέμα κατακρίνοντας τα 300χλμ/ω σε δημόσιο δρόμο, δεν είπε άσχημη κουβέντα για το Bastard. Ίσα ίσα που και γω και άλλοι της ίδιας λογικής είπαμε οτι θέλουμε φωτογραιφκό υλικό και μπράβο στο παλικάρι για την προσπάθειά του.

βλέπω όμως οτι ορισμένοι θέλετε μόνο να σας χαϊδεύουν τα αυτιά για το πόσο τιμόνια και χεράδες είστε......αν ακουστεί οποιοδήποτε αρνητικό σχόλιο για την επικινδυνότητα της καγκουριάς στο δρόμο που κυκλοφορουν ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ μας, τότε αλλάζετε ρότα και μιλάτε για κουλάδια και άσχετους.

ε συγγνώμη που είμαστε ακριβοδίκαιοι και μας αρέσει να απολαμβάνουμε την ταχύτητα και την αδρεναλίνη σκεφτόμενοι πρώτα την ασφάλεια τη δικιά μας και των συνανθρώπων μας.

την επόμενη φορά όμως που κάποιο παλικάρι που κάνει καγκουριές προκαλέσει ατύχημα/δυστύχημα και κάνει την κοινότητα φτωχότερη, κοιταχτείτε στον καθρέφτη.

Τροποποιήθηκε από τον Giorgos_S

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κακα τα ψεματα...αν ειχε σηκωσει θεμα κανενας πιτσιρικας με παπι και υπερβολικες μετατροπες τις ταξεως του 100% αυξησης της ισχυς θα λεγατε αλλα...

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι την αντιδραση ορισμενων συνειδητοποιημενων μελων που απαντουν σαν να ειναι 16 χρονων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bastard (όνομα είναι αυτό που έβαλες ρε άνθρωπε, φαίνεται σαν να σε βρίζουμε)

Αν μου επιτρέπεις, έχω να πω τα εξής με κάθε καλή διάθεση πάνω απ΄όλα. Πρώτα σε σένα και μετά στους υπόλοιπους.

1) Πολλά συγχαρητήρια. Το όλο project είναι εντυπωσιακό. Το ότι πήρες την μηχανή και σιγά σιγά ,με κόπο, υπομονή και δουλειά, έφτασες σε αυτό το σημείο είναι αξιέπαινο. Επίσης μπράβο για την αυταπάρνηση που φαίνεσαι να έχεις δείξει για να πραγματοποιήσεις αυτό το όνειρο σου. Είναι το όνειρο σου και είναι σεβαστό. Ακόμη μπράβο και σε σένα προσωπικά. Όταν κάποιος βλέπει ένα πειραγμένο εργαλείο δε σκέφτεται και τα καλύτερα για τον οδηγό του. Εσύ όμως έχεις επιδείξει επανειλημμένα με τον τρόπο που εκφράζεσαι, ότι είσαι από άλλη πάστα. Και μπράβο που λες "Είναι τ'όνειρο μου" κι όχι "γουστάρω να σκίζω τους πάντες στον δρόμο".

2) Όμως! Όσο κι αν θαυμάσω και σεβαστώ τη δουλειά σου, δε γίνεται παρά να διαφωνήσω με τις 300άρες ή την έλλειψη καταλύτη λόγου χάριν. Η μηχανή σου είναι ένα αριστούργημα (εμένα προσωπικά η Hayabusa μου αρέσει ακόμη και "μαμά") και οι θυσίες σου σεβαστές και φοβερές. Αλλά αυτό δε σου δίνει το δικαίωμα να είσαι κίνδυνος για τους υπόλοιπους ανθρώπους. Θα μπορούσες να έχεις τη μηχανή και να την καμαρώνεις στο σαλόνι σου. Ή να βγαίνεις μια φορά τον μήνα για μια βόλτα. Ή να την πηγαίνεις σε επιδείξεις(που σίγουρα θα σου δοθεί αυτή η δυνατότητα) ή ό,τι άλλο αγαπάς. Αλλά το να οδηγείς επικίνδυνα και επιθετικά ή να βγάζεις 100db από την εξάτμιση δεν είναι θεμιτό. Όπως και να το κάνουμε.

Αν το όνειρο σου είναι να φτιάξεις βήμα-βήμα τη μηχανή των ονείρων σου "no matter what" λοιπόν σου λέω ότι τα κατάφερες και μπράβο σου. Αν το όνειρο σου όμως είναι η επικίνδυνη οδήγηση σε δημόσιους δρόμους, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ και να το επικροτήσω.

Αν ήσουν κανένας άλλος δε θα τα έγραφα καν όλα αυτά. Επειδή όμως φαίνεσαι πως έχεις μυαλό στο κεφάλι σου και πολλή καλή διάθεση στα λέω , γιατί φαντάζομαι πως πρώτον δε θα παρεξηγηθείς και δεύτερον πως θα έχεις την πρόθεση να ακούσεις και να δεις και μια άλλη άποψη.

Φιλικά. Και πάλι μπράβο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα ειπε πολυ ωραια ο συμφορουμιτης A-nik απο πανω.

Να ξεκαθαρισω και εγω με την σειρα μου πως δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το παληκαρι που εκανε το ονειρο του πραγματικοτητα και θα του πω και ενα μεγαλο μπραβο για το μερακι και τον κοπο που εχει δωσει.

Αλλα για να μην γινω κουραστικος θα πω πως με καλυψε 200% ο A-nik και τιποτε αλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολύ ωραίο!!!!!!!!!!! να το χαίρεσαι!

τελικά πόσο πήγε το μαλλί με το βάψιμο;

τώρα περιμένεις να σου απαντήσει? Ο άνθρωπος πήρε το μηχανκάκι στα χέρια του και παίζει να έχει κάνει τρεις φορές το γύρω της Ελλάδας από τη χαρά του. Σε κανα δυο τρεις τεσσερις μέρες τον βλέπω να ξαναμαζευεται στο φόρουμ... :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι δεν μπαινετε στην επισημη σελιδα του στο φβ?

εχει ανεβασει αφθονο υλικο κ μπαινει αρκετες φορες την μερα ωστε να καλυψει τυχον αποριες σας...

http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έχω βγάλει καινούριες φωτό. Ενδιαφέρεται κανείς? :rolleyes:

δώσε και σώσε ναούμ

Δηλαδή... όλες εσείς οι κυρίες πάτε πάντα με το όριο και δεν έχετε τρέξει ποτέ;

Η μέγιστη τελική που έχετε πιάσει είναι τα 130 σε εθνική, 110 σε παλιά εθνική και τα 40 μες την πόλη;

Αν ναι σας ζητώ ταπεινά συγνώμη που είμαι και εγώ ένας δημόσιος κίνδυνος;

Αλλά σοβαρά τώρα κοιτάξτε τον εαυτό σας στον καθρέφτη και με απόλυτη ειλικρίνια πείτε γιατί θέλω να την σπάσω στον Τάκη και στον κάθε Τάκη; Μήπως τελικά είμαι ένας ....

δεν γίνεται να πάω με 40....μετά το μηχανάκι σβήνει...

εθνικές ναι πάω με 120-150 το πολύ....(μετά το μηχανάκι ανατινάζεται σε χιλιάδες κομμάτια...;push the button φάση)

η φάση είναι χάος είναι αδύνατον τουλάχιστον, να ευχαριστηθείς το 250αρι σου και τη busa σου σε αυτό το έδαφος. ρωτήστε τα παιδιά με τα πολλά ευρωπαικά χλμ τι σημαίνει δρόμος (εθνική,στενάκι,κατηφόρα κτλ κτλ)

are you hayabusa ? is this me ??

Τροποποιήθηκε από τον Ο ΦΡΟΥΚΟΥΜΠΙΚΟΥ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν τον έχουν στο εξωτερικό μέσα στα πόδια τους να τρέχει σα παλαβός, εμείς τον έχουμε...

Τέρμα υπερβολική η απάντησή σου.. Μου θυμίζεις την γιαγιά μου...

και επίσης εμένα μου φαίνεται παράξενο πως κάποιος μπαίνει σε ένα φόρουμ, ανεβάζει ένα βιντεο τέρμα παρανομίας και κοκορευεται και κανεις δε του λέει τίποτα, ουτε οι διαχειριστές

σε διπλανό θέμα ο κόσμος κράζει ένα παιδί που εκανε σουζα, εδώ κανεις δε κράζει γιατί ολοι μειναν θαμπωμένοι απο την τελική της μπουσας...

Μάλλον επειδή το παλικάρι στο διπλανό θέμα θα είναι όλο μαγκιά κλανιά και καθόλου σεβασμό.. Θα μιλάει και θα σκέφτεται με το πουλί του που δεν ξέρει τις διαστάσεις του ακόμα σε αντίθεση με το παλικάρι εδώ, που παρεπιπτώντως αν ήμουν στην θέση του πραγματικά θα είχα φύγει από το φόρουμ έπειτα από τόσο κράξιμο για λόγο άσχετο με το θέμα καθεαυτό.

απάντησέ μου φίλε μου εσύ τι θα πεις αν ο τυπος πάρει σβάρνα με 300 τη μάνα σου ή το παιδί σου στο δρόμο....

ειμαστε τραγικοί όντως.. δε πάμε καλα

Εγώ δεν επικροτώ το να πάει με 300 και με 400. Ας κάνει ότι νομίζει. Σε ελεύθερη χώρα ζούμε. Ο καθένας ξέρει τις συνέπειες των πράξεών του και ζει με αυτές. Στην τελική όπως έχουμε πει και στο παρελθόν σε άλλο θέμα αν ήταν να είμαστε όλοι νόμιμοι και να πηγαίνουμε με τον σταυρό στο χέρι θα είχαμε όλοι το 50αράκι το παπί μου. Σε έναν τέτοιο κόσμο λοιπόν και εσύ με τα 250 κυβικά σου είσαι υπερβολικός και επικίνδυνος..

Η ένστασή μου πάντως είναι η εξής : φτιάχτε ένα άλλο θέμα που να αναφέρεται σε τέτοια περιστατικά με αφορμή το βίντεο του παιδιού και άλλων και κράχτε τους όλους μαζί αυτούς που τα κάνουν. Δεν χωράει εδώ αυτή η αντιπαράθεση. Είμαστε όντως πολύ τραγικοί φίλε μου... Είναι σαν να πηγαίνεις σε γάμο και να τους λες ότι δεν σου αρέσουν οι λαμπάδες αντί για βίο ανθόσπαρτο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από την σελίδα του παιδιού στο facebook:

"Hayabusa Bastard shared Hayabusa Bastard's photo.

15 hours ago

Παιδιά Τετάρτη 4/7/2012 εγώ και το θηρίο μου θα είμαστε στην BP κατα της 11 το βράδυ. Αν θέλετε να μας δείτε θα χαρούμε πολύ να τα πούμε απο κοντά. Αν κανείς ψήνεται να έρθει απο Γαλάτσι να φύγουμε παρεούλα ευχαρίστως.

ΟΜΩΣ........

Παρακαλώ όποιος έρθει απο Γαλάτσι να πάμε παρέα, στον δρόμο ΔΕΝ θέλω μαλακίες και καγουριές! Βολτούλα πάμε και δεν είναι ο σκοπός να εντυπωσιάσουμε ο ένας τον άλλο. Αν δω τέτοια γυρνάω αμέσως πίσω!!

Περιμένω συμμετοχές!!!! :-)))"

Εσείς που λέτε ότι είναι δημόσιος κίνδυνος και κακός δημοσιεύονται τα βίντεο του:

Σταματήστε επιτέλους να θεωρείτε τα φορουμ και το ιντερνετ μέσω διαπαιδαγώγησης παιδιών και οδηγών! ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ! Δηλαδή αν ο Bastard δεν έβαζε βιντεο με 300αρες, ξαφνικά όλοι οι δρόμοι θα γινόταν παράδεισος!

Αν είναι έτσι μπειτε το Youtube και κάντε flag σε όλες τις 100δες χιλιαδες βίντεο με τίτλο "Crazy Driving".....

Και αυτά τα λέω ενώ παράλληλα δεν εκτιμώ καθόλου την οδήγηση του Bastard σε κατοικημένη περιοχή με 300χλμ μόνο και μόνο επειδή αν γινόταν μια τόση δα μαλακια θα σκότωνε κάποιον για πλακα... αλλά ΣΤΟΠ πλέον στην κατήχηση μέσω ίντερνετ!!!!!

Τροποποιήθηκε από τον eftaxias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι δεν μπαινετε στην επισημη σελιδα του στο φβ?

εχει ανεβασει αφθονο υλικο κ μπαινει αρκετες φορες την μερα ωστε να καλυψει τυχον αποριες σας...

http://www.facebook....194461410609796

αυτό που θεωρείτε δεδομένο ότι όλοι έχουν φβ... αν δεν έχεις φβ δε μπορείς να μπεις να τα δεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντε και εγω με την σειρα μου να σου πω να την ευχαριστεις οσο μπορεις (τωρα που μπορεις :D ). Φαινεται οτι ενα ονειρο εφτασε στο τελος του. (Εκτος κι αν εχει και παρακατω..... :lol: ). Ελπιζω στο μελλον το μυαλο που κουβαλας να μην παει πανω απο το κεφαλι. Αλλα να μου πεις πως γινεται να δωσεις τοσα και να φτιαξεις τετοιο εργαλειο και να εχει και μυαλο ?!?! Αλλα μεσα απο αυτα που γραφεις φαινεται οτι κουβαλας πολυ και δεν θα κανεις το κανεις τη χρηση που προοριζεται. Ενταξει καμια 300αρα (αν ειναι 300 )που και που ! :whistling::tooth:

αυτό που θεωρείτε δεδομένο ότι όλοι έχουν φβ... αν δεν έχεις φβ δε μπορείς να μπεις να τα δεις.

Εγω δεν εχω αλλα τα βλεπω.... :secret: Τροποποιήθηκε από τον larisa-marios95

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

g1ann1s σε ελευθερη χωρα ζουμε.αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν νομοι κ κανονες.

κ να θυμισω κ κατι ακομα,που ειπα κ τις προαλλες.

τα δικα μας δικαιωματα σταματουν εκει που αρχιζουν τα δικαιωματα των αλλων.

που σημαινει πως ειναι δικαιωμα σου να τρεχεις με 300 η να κανεις σουζες η αλλα τετοια.αλλα αν γινει η στραβη κ πεσεις πανω μου,μου στερεις το δικο μου δικαιωμα να μεινω ανεπαφος.

αν δεν καταλαβαινεις τη διαφορα,δεν εχω αλλο τροπο να στο εξηγησω,λυπαμαι.

υ.γ.

κατηχηση? :wallbash::waycon1::help:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μάλλον επειδή το παλικάρι στο διπλανό θέμα θα είναι όλο μαγκιά κλανιά και καθόλου σεβασμό.. Θα μιλάει και θα σκέφτεται με το πουλί του που δεν ξέρει τις διαστάσεις του ακόμα σε αντίθεση με το παλικάρι εδώ, που παρεπιπτώντως αν ήμουν στην θέση του πραγματικά θα είχα φύγει από το φόρουμ έπειτα από τόσο κράξιμο για λόγο άσχετο με το θέμα καθεαυτό.

δηλαδή να τρέχεις με 300 σε δημόσιο δρόμο με χαγιαμπουσα με 300 άλογα δεν είναι μαγκια-κλανια? Καμια διαφορά δεν εχει φιλε μου απο τις σούζες.

επειδή γράφει στο φορουμ με ευγένεια πάει να πει πως μας σέβεται? Αν μας σέβεται, να οδηγεί λογικά οταν ειναι δίπλα μας στους δρόμους.

Αυτό είναι υποκρισία... να τη βράσω την ευγένεια και το οτι "δειχνει" σοβαρός στα γραφόμενά του όταν απο κάτω κοτσάρει βίντεο με καγκουριές. Και όχι επειδή ποστάρει το βίντεο αλλά επειγή ΟΝΤΩΣ κανει καγκουριές.

Ακόμα και αυτό που παράθεσε ο φίλος απο τη σελίδα στο FB είναι σκέτη κοροιδία! Και καλά δε θέλει καγκουριές γιατί αλλιως θα γυρίσει πίσω, αλλά ο ίδιος μια χαρά καγκουριές κάνει!

Τόσο περίεργος είμαι που αισθάνομαι μια κοροιδία?

Λέτε μηπως να κάθομαι να τον ενθαρρύνω κιόλας και να ερθει καμια μέρα να με βρει με 300?

Και κανεις ακομα δεν απάντησε στην ερώτηση "τι θα πειτε αν καμια μερα πάρει σβάρνα κανενα συγγενη σας"

Υπάρχουν και άλλα βίντεο στο youtube που όλοι μας έχουμε δει, με παρόμοιους τρελους που τρέχουν, και έχουν καταλήξει σε ατύχημα, και τότε μια χαρά κράζετε τον εκάστοτε τρελό που πάει γαμιωντας σε δημόσιους δρόμους. Μεχρι να γινει το κακο ομως, κανεις δεν αισθάνεται την ανάγκη να κράξει κανέναν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η σοβαροτητα δεν προκυπτει μονο απο το τι κατασκευαζεις αλλα κυριως απο τον τροπο που το χρησιμοποιεις.Προσπαθωντας να ονομασουμε ξεκ@υλωμα το καρυδωμα του γκριπ σε μηχανακι 320 hp σε δημοσιο δρομο που χτυπαει 200-300 ,οπως ενα νορμαλ τα 20-50,ειμαστε για δεσιμο και οχι για συγχαρητηρια

.Με την ιδια λογικη θα μπορουσε ενας χομπιστας πυροτεχνουργος να ξεκα@λωσει ανατιναζωντας τα τουρκοβουνια αναβαθμιζωντας ενα κοινο δυναμιτακι με καμποση ποσοτητα πλαστικoυ εκρηκτικου.Μη παμε να βαφτισουμε το ασπρο-μαυρο.Το μηχανακι μπορει να γαμαει ελευθερα τους χρονους .αλλα οχι και τον ατυχο που θα ειναι διπλα σε καμμια στραβη

(τακ-τακ-τακ ξυλο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το είπα και πιο πάνω αλλά μάλλον μερικών τα ελληνικά είναι φτωχά και πρέπει να τα κάνουμε πενηνταράκια...

και θα φέρω παράδειγμα για να είμαι πιο κατανοητός:

Στο Φλοίσβο στη μαρίνα περνάνε ποδηλάτες (ένας από αυτούς είμαι και εγώ). Στο σημείο που είναι τα σκαλάκια μπροστά από τα μαγαζιά υπάρχει πινακίδα που λέει οτι απαγορεύεται να κάνεις ποδήλατο και έχει ταμπέλα να το πάρεις στα χέρια. Ο λόγος είναι οτι στο σημείο εκείνο η κίνηση είναι πολύ αυξημένη με πεζούς είτε ενήλικες είτε μικρά παιδιά.

Το ποδήλατο λοιπόν εκεί μέσα όσο και να θέλει να επιταχύνει κάποιος δε πάει πάνω από 30-40 πριν αρχίσει να παίρνει σβάρνα κόσμο.

Εγώ αν και ποδηλάτης ΚΡΑΖΩ τους συνποδηλάτες μου γιατί ακόμα και με 10 να πηγαίνει το ποδήλατο και να χει και υδραυλικά δισκόφρενα....αν πεταχτεί παιδάκι μέσα στο πλήθος (λόγω ύψους ΔΕΝ θα το δει ο ποδηλάτης) και το πιο απλό είναι να φάει καμιά ρόδα στη μούρη το παιδάκι και να έχουμε μελανιές κλάματα και κάνα χτύπημα.

Να φτάσουμε λοιπόν στο σημείο να γίνει η στραβή? ΟΧΙ φίλε.

Όπου υπάρχουν νόμοι και κανόνες συμπεριφοράς για να τηρείται η ασφάλεια του συνανθρώπου μου εγώ θα βγαίνω και θα αποδοκιμάζω.

Εφόσον δε σε νοιάζει να μου στερήσεις την ελευθερία μου (κάνοντάς με να τρέμω μην τυχόν και σε πετύχω δίπλα μου) <<<< άρα και ο μπαμπάς του παιδιού που θα σκεφτεί πιο σωστά, βλέποντας τόσους κάγκουρες ποδηλάτες να περνάνε με 20-30 μέσα στον κόσμο και τα πιτσιρίκια, θα αποφασίσει να ΜΗΝ κατεβάσει ξανά το πιτσιρίκι στην μαρίνα για βόλτα και διασκέδαση να πάρει η οικογένεια τον αέρα της........

Σε αυτό το σημείο λοιπόν καταπατάται η ελευθερία του συνανθρώπου σου.

Θες αγόρι μου ποδηλάτη να καγκουρέψεις? Στο βουνό με τους φίλους σου για downhill (αν φας μούτρα μόνο τα δικά σου θα φας) και όχι άλματα στα σκαλάκια του Τροκαντερού που υπάρχει κόσμος.

Το ίδιο ακριβώς και με την οδηγική συμπεριφορά στο δρόμο που υπάρχουν άλλοι.

Όποιος θέλει 300χλμ/ω με όριο αυτοκινητόδρομου τα 140 ας πάει στην πίστα.

Το να κάνει κάποιος άλλος μια προσπέραση στην αριστερή στιγμιαία με 160 δεν έχει καμία απολύτως επαφή με το έγκλημα στο βίντεο.

Και ολοκληρώνω λέγοντας οτι μην αρχίζετε πάλι το τροπάρι οτι είμαστε ξενέρωτοι-άσχετοι-κομπλεξικοί και ζηλιάριδες.

Με γεια του με χαρά του και 1000μπράβο να χαρεί το κόσμημα που έστησε. Όχι εις βάρος συνανθρώπων μας όμως που έτυχε να είναι μπροστά του στην κακιά στιγμή (ναι κακιά στιγμή θα τη λέμε τότε ενώ θα έπρεπε να τη λέμε ''μιά από τις πολλές στιγμές που προκαλούσε την τύχη τη ρουφιάνα με την καγκουριά του''

Και αν είναι να σου κάτσει η στραβή.......δε θα σε ρωτήσει πρώτα. με 300χλμ/ω ούτε τα μάτια δε προλαβαίνεις να κλείσεις για να πεις καμιά προσευχή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλαδή να τρέχεις με 300 σε δημόσιο δρόμο με χαγιαμπουσα με 300 άλογα δεν είναι μαγκια-κλανια? Καμια διαφορά δεν εχει φιλε μου απο τις σούζες.

που σημαινει πως ειναι δικαιωμα σου να τρεχεις με 300 η να κανεις σουζες η αλλα τετοια.αλλα αν γινει η στραβη κ πεσεις πανω μου,μου στερεις το

Έχουμε κολλησει πάλι στο σημείο που πάει με 300 στα στενάκια κάτω από τα σπίτια σας λοιπόν.. Δηλαδή εσείς πιστεύετε πως όποιος έχει busa ή r1 ή γενικά κάτι γρήγορο με το που θα ανέβει πάνω θα πιάσει 300.. Ελεος δηλαδή. Γινόσατε γραφικοί απλά.

Δεν λέω ότι προτρέπω κανέναν να τρέξει με όσα πάει η μηχανή προς θεού. Αλλά δεν είμαι και ο πουριτανός που θα δω έναν να ανοίγει με την μηχανή του και θα τον βρίζω- φωνάζω- αποκαλώ τεντυ μπόυ και ξέρω εγώ τι..

Όσο για το γεγονός του να μου πατήσει ο bastard τη μάνα με το busa τι περιμένεις τώρα ως απάντηση ? Να σου πω ότι ντάξει δεν πειράζει μωρέ αρκεί που πήγε από μπούσα? Απλά δεν είναι επιχείρημα για να μην ασχοληθεί κάποιος με την βελτίωση της μηχανής του ή να μην καγκουρίσει και λίγο.. Αν είναι να μπούμε όλοι σε μια γυάλα και να κυκλοφορούμε από αύριο γιατί υπάρχουν κίνδυνοι εκεί έξω.

Τελειώνοντας θέλω να παρακαλέσω τον bastard να μην τολμήσει να ξανακυκλοφορήσει κάτω από το στενό μου με την μηχανή του γιατί τις προάλες που πέρασε και έπιασε 800 (ναι ναι δεν είναι υπερβολή- από το ένα στενό στο άλλο πρόλαβε) ο ήχος της εξάτμισης προκάλεσε ρωγμές στις κολώνες της πολυκατοικίας και οι ένοικοι διαμαρτύρονται.. Επίσης επειδή το θέμα γαμήθηκε ας αλλάξει όνομα και να γίνει "Κράζουμε το νέο project του bastard γιατί έτσι μας αρέσει και η μπύρα μας είναι φιξ",

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bastard το θέμα δεν είναι αν ανέβασες το βίντεο ή όχι. Μάλλον δε με κατάλαβες καλά.

Το θέμα είναι οτι πλέον αποδείχτηκε πως στους δρόμους είσαι δημόσιος κίνδυνος. Η ευγένεια και ο σεβασμός στο συνανθρωπο οδηγό, δε φαίνεται μέσα σε φόρουμ, φαίνεται ακριβώς εκει που εσύ επιανες τις 300άρες σου, στο δημόσιο δρόμο.

Επομένως εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να πω έστω και ένα "μπραβο" και να ενθαρρύνω κάποιον, που αυριο μεθαύριο θα με κάνει κρέας στην άσφαλτο.

Προσωπικά δεν έχω υπερβεί ποτέ το όριο, ειτε το πιστεύετε είτε όχι. Και αν το είχα υπερβεί, ειλικρινα θα ντρεπόμουν να το ποστάρω βιντεο στο φόρουμ.

Και σε όλους εσάς που τον ενθαρρύνετε, σας εύχομαι να μη σας σκάσει ένα θηρίο χαγιαμπουσα με ωραίες ζάντες στο δρόμο, ουτε σε σας ούτε σαυτους που αγαπάτε, γιατί τότε θα μουτζωνεστε μονοι σας.

Υπάρχουν και οι πιστες!

Είδες αντιμετώπισα με σεβασμό αυτά που είπες. Μην το τραβάς το θέμα σε παρακαλώ.

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... Αντί να χαίρεστε που υπάρχει ένας άνθρωπος που ουσιαστικά είναι ένας από εμάς (ούτε ψώνιο λεφτάς ούτε νεόπλουτος τραγουδιάρης) και μας κάνει ξακουστούς στο εξωτερικό σε έναν κόσμο που δεν έχουμε διακρίσεις, κάθεστε και τον κράζετε...

Επίσης πιστεύω πως αν έθιγε κάτι από αυτά που γράφει ή που δείχνει το παιδί θα του το είχαν υπενθυμίσει οι διαχειριστές. Εφόσον δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο τι ζόρι τραβάτε..??

Το πρόβλημα μου συμπικνώνεται σε μία φράση που είπε σε προηγούμενη σελίδα. Το έχει παρουσιάσει σε τόσα ξένα forum και όλοι του είπαν μπράβο και μόνο σε ελληνικά του είπαν "Ρε τρελέ που πας με αυτό?".. Νομίζω είναι χαρακτηριστικό της κουλτούρας μας.

Μόνο και μόνο από τον τρόπο που μιλάει μπορείς να καταλάβεις ότι ο άνθρωπος που το έχει φτιάξει αυτό θα σε σεβαστεί στον δρόμο και ξέρει που θα το ανοίξει. Ακόμα και από την πρόσκληση στο facebook για συνάντηση φαίνεται...

Επίσης νομίζω πως όσο περνάει ο καιρός καταλαβαίνει και ο ίδιος όπως και όλοι μας κάθε μέρα περισσότερους κινδύνους και γίνεται ακόμα πιο προσεκτικός. Αυτή την εικόνα μου δίνει τουλάχιστον μέσα από τα λεγόμενά του, γιατί προσωπικά δεν τον γνωρίζω..

Τέλος να πω και για το υπερόπλο σου φίλε Τάκη. Τελεία και παύλα το μπούσα είναι Τ(κ)άβλα... !!! Καλορίζικο να είναι με την νέα μορφή και να το χαρείς όσο δεν πάει... !!

:respekt: :respekt: :respekt:

Σε ευχαριστώ αδερφέ. Μίλησες πολύ σωστά.

Αυτά που λεω τα εννοώ και αυτός είμαι.

Για όσους δεν με ξέρουν μπορούν να έρθουν να με γνωρίσουν απο κοντά. Θα χαρώ πολύ.

δεν τον έχουν στο εξωτερικό μέσα στα πόδια τους να τρέχει σα παλαβός, εμείς τον έχουμε...

και επίσης εμένα μου φαίνεται παράξενο πως κάποιος μπαίνει σε ένα φόρουμ, ανεβάζει ένα βιντεο τέρμα παρανομίας και κοκορευεται και κανεις δε του λέει τίποτα, ουτε οι διαχειριστές

σε διπλανό θέμα ο κόσμος κράζει ένα παιδί που εκανε σουζα, εδώ κανεις δε κράζει γιατί ολοι μειναν θαμπωμένοι απο την τελική της μπουσας...

απάντησέ μου φίλε μου εσύ τι θα πεις αν ο τυπος πάρει σβάρνα με 300 τη μάνα σου ή το παιδί σου στο δρόμο....

ειμαστε τραγικοί όντως.. δε πάμε καλα

Το θέμα αρχίζει και γίνεται πολύ προσωπικό και επιθετικό. Θα παρακαλούσα τους διαχειριστές, τέτοια σχόλια που με θίγουν προσωπικά, να απομακρυνθούν. Ευχαριστώ πολύ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επειδή γράφει στο φορουμ με ευγένεια πάει να πει πως μας σέβεται? Αν μας σέβεται, να οδηγεί λογικά οταν ειναι δίπλα μας στους δρόμους.

Αυτό είναι υποκρισία... να τη βράσω την ευγένεια και το οτι "δειχνει" σοβαρός στα γραφόμενά του όταν απο κάτω κοτσάρει βίντεο με καγκουριές. Και όχι επειδή ποστάρει το βίντεο αλλά επειγή ΟΝΤΩΣ κανει καγκουριές.

Ακόμα και αυτό που παράθεσε ο φίλος απο τη σελίδα στο FB είναι σκέτη κοροιδία! Και καλά δε θέλει καγκουριές γιατί αλλιως θα γυρίσει πίσω, αλλά ο ίδιος μια χαρά καγκουριές κάνει!

Τόσο περίεργος είμαι που αισθάνομαι μια κοροιδία?

Λέτε μηπως να κάθομαι να τον ενθαρρύνω κιόλας και να ερθει καμια μέρα να με βρει με 300?

Και κανεις ακομα δεν απάντησε στην ερώτηση "τι θα πειτε αν καμια μερα πάρει σβάρνα κανενα συγγενη σας"

Υπάρχουν και άλλα βίντεο στο youtube που όλοι μας έχουμε δει, με παρόμοιους τρελους που τρέχουν, και έχουν καταλήξει σε ατύχημα, και τότε μια χαρά κράζετε τον εκάστοτε τρελό που πάει γαμιωντας σε δημόσιους δρόμους. Μεχρι να γινει το κακο ομως, κανεις δεν αισθάνεται την ανάγκη να κράξει κανέναν.

έχεις γίνει πολύ επιθετικός απέναντί μου και δεν με γνωρίζεις καν.

Θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο κόσμιος με τις εκφράσεις σου.

Δεν είναι ωραίο να σε αποκαλούν υποκριτή δημοσίως.

Αν είσαι τόσο οργισμένος μαζί μου, τότε στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα να μου πεις ότι έχεις στο μυαλό σου. Η δημόσια προσβολή και επίθεση προς εμένα, δεν σε τιμά σαν άτομο. Άσε σαν οδηγό.

Παράκληση προς διαχειριστές... τέτοια μηνύματα που έχουν μέσα προσωπικούς χαρακτηρισμούς να απομακρύνονται.

Δεν μπήκα εδω μέσα για να με κρίνετε σαν προσωπικότητα.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε γιανναρε,δηλαδη μονο αν πας σε στενο με 300 εισαι δημοσιος κινδυνος?αν πας στην εθνικη δεν εισαι?(παρεπιπτοντως,ποιος μιλησε για 300 σε στενο?επειδη δεν το παρατηρησα)..

επισης,ποιος κραζει το προτζεκτ του βασταρντ ρε συ?επειδη εγω βλεπω ολοι να λενε καλα λογια για το προτζεκτ αυτο καθαυτο!προσπαθεις να ριξεις σταχτη στα ματια,να αλλαξεις θεμα,να δημιουργησεις εντυπωσεις?η απλως αλλα γραφουμε,αλλα διαβαζεις κ αλλα καταλαβαινεις?

τελος,τι παει να πει να καγκουρισεις κ λιγο ρε φιλε?λιγο καγκουρεμα ειναι να κινεισαι με 300 σε εθνικες η να ενοχλεις με την(ανυπαρκτη) εξατμιση η να βγαζεις σκετο καρκινο σε κατοικημενες περιοχες?δηλαδη το πολυ καγκουρεμα πως ειναι?

ελεος..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βλέπω πάλι ότι το θέμα έχει ξεφύγει.

Θα παρακαλούσα όλους τους φίλους που έχουν οργιστεί μαζί μου για οποιοδήποτε λόγο, να μου στέλνουν προσωπικό μήνυμα με τα παράπονά τους και ότι άλλο τους απασχολεί. Εδω μέσα είναι ένα thread που έφτιαξα για το μηχανάκι μου. Όχι για την προσωπικότητά μου.

Αν συνεχιστεί η προσωπική επίθεση και δεν πάρουν θέση οι διαχειριστές να απομακρύνουν σχόλια που με προσβάλουν σαν άτομο, λυπάμαι αλλά θα διαγράψω όλο το Θέμα.

Απλά ήθελα να αναφέρω ότι έχω γράψει σε πολλά forum για το μηχανάκι μου. Αρκετά ξένα και μερικά Ελληνικά.

Αυτό που γίνεται εδώ μέσα κάθε φορά δεν το έχω συναντήσει πουθενά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παναγιώτη εγώ εκτιμώ την ευγένεια στις απαντήσεις σου και αν και δε σε ξέρω μπορεί να είσαι φοβερό παλικάρι.

Για να μην μακρυγορούμε όμως τις αντιπαραθέσεις μεταξύ 2 στρατοπέδων, όπως έχει γίνει στις προηγούμενες σελίδες θα σου κάνω μια άμεση ερώτηση με αποδέκτη εσένα και κανέναν άλλον.

Πιστεύεις οτι διατρέχει κίνδυνο ο συνάνθρωπός σου αν στην Αττική Οδό ή στην Εθνική Αθηνών Λαμίας/Αθηνών Πάτρας, πιάνεις τις ταχύτητες που αναφέρονται στο βίντεο?

Τη μηχανή την προορίζεις για πίστα και χρονόμετρα ή για την τρέλα σου και την οδήγησή της στου κανονικούς δρόμους με τις παραπάνω ταχύτητες?

Δε προσπαθώ να σε ανακρίνω σε καμία περίπτωση. Δε σε ξέρω άλλωστε και δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Απλά θέλω να ξέρω αν κινδυνεύω δίπλα σου στο δρόμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα