Jump to content
Bastard

Hayabusa Bastard - Νέο Project

Recommended Posts

Ρε φιλαράκι,

Ακόμα δεν βγήκε το μηχανάκι, δεν έχεις ιδέα πως είναι,

είδες μόνο ένα φλάς και μια ζάντα και μου άρχισες με "βλαχοαμερικανιά " και "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"!

Δεν παρεξηγήθηκα, αλλά στεναχωριέμαι. Μπορείς να πεις την γνώμη σου και με πιο όμορφο τρόπο!

Και σαν υπερήφανος ιδιοκτήτης, οφείλω να προστατέψω το Bastard μου!!

Βλαχοαμερικανιά ΔΕΝ έκανα ούτε θα κάνω ποτέ στο μηχανάκι μου γιατί είμαι ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ!!!

Εκφράσεις τύπου "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα", είναι για καμία πατσαβούρα γκόμενα γνωστού μας που μας ρωτάει αν μας αρέσει η καινούρια του κοπέλα! Είναι για τον πιτσιρικά που έχει πάρει ένα GLX και το έχει κάνει 72 με μπουρί εξάτμηση! Είναι για μηχανάκια βαμμένα ροζ με πράσινα ελεφαντάκια και αερογραφία του Μπομπ σφουγγαράκι στο ντεπόζιτο!

Για το δικό μου μηχανάκι όμως αδερφέ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!

αυτά, χωρίς καμία παρεξήγηση!

Τώρα θυμήθηκα ότι σου είχα γράψει!

Εντάξει έχεις δίκαιο για τον τρόπο που στο είπα, απλά αν καθόμουν με έναν φίλο μου για καφέ και με ρώταγε για το χρώμα της ζάντας και δικιά του να ήταν η μηχανή έτσι θα του το έλεγα :mB_kalo_e: , ή και δικιά μου να ήταν και να μου το έλεγε κάποιος άμα εμένα μου άρεσε...

Το καλύτερο που έχεις να κάνει για να με "ταπώσεις" είναι να ανεβάσεις καμιά ολοκληρωμένη φωτό από το μηχανάκι να το δούμε σαν σύνολο και τότε ίσως τα πάρω πίσω :lol: (και είχες μία φαγούρα αν αλλάξω γνώμη ε? :tooth: )

Πάντως το μηχανάκι σου και ροζ να το έβαφες με καρδούλες δεν θα με χάλαγε να το είχα B)

Και πάλι σου εύχομαι να το χαίρεσαι το μηχανάκι που έφτιαξες!

Τροποποιήθηκε από τον Ghostakis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μικρη αδεια σωληνα.... =κακο για τις βαλβιδες.

(μικρη αδεια σωληνα....=κακο για τις βαλβίδες) = μύθος!! Δεν παθαίνει τίποτα!! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα θυμήθηκα ότι σου είχα γράψει!

Εντάξει έχεις δίκαιο για τον τρόπο που στο είπα, απλά αν καθόμουν με έναν φίλο μου για καφέ και με ρώταγε για το χρώμα της ζάντας και δικιά του να ήταν η μηχανή έτσι θα του το έλεγα , ή και δικιά μου να ήταν και να μου το έλεγε κάποιος άμα εμένα μου άρεσε...

Το καλύτερο που έχεις να κάνει για να με "ταπώσεις" είναι να ανεβάσεις καμιά ολοκληρωμένη φωτό από το μηχανάκι να το δούμε σαν σύνολο και τότε ίσως τα πάρω πίσω (και είχες μία φαγούρα αν αλλάξω γνώμη ε? )

Πάντως το μηχανάκι σου και ροζ να το έβαφες με καρδούλες δεν θα με χάλαγε να το είχα

Και πάλι σου εύχομαι να το χαίρεσαι το μηχανάκι που έφτιαξες!

Ροζ με καρδούλες ε?? χμμμμμ!! και αερογραφία Hello Kitty στα πλαινά πλαστικά!!! Έχε χάρη που τελείωσαν σχεδόν τα βαψίματα... αλλιώς θα το έψηνα τρελά!! :lol: :lol: :lol:

Πραγματικά όταν δεις το σύνολο θα αλλάξεις γνώμη!!! Είναι Απίστευτος συνδυασμός!!!

Φωτό θα ανέβουν πολύ σύντομα! Ελπίζω Παρασκευή να το πάρω!

Είναι πραγματικά ότι πιο πολεμικό έχω δει σε Hayabusa!!! :worthy::dribble::kill:

πριν με πεις υπερβολικό και ψώνιο... περίμενε να το δεις!! :angel_not:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματικά το έχω και εγώ απορία, αν επιτρέπεται πόσο καιρό συνολικά έχει περάσει η μηχανή στα συνεργεία και πόσο στο γκαράζ σου από τότε που την αγόρασες;

Για την αναμονή τώρα τις τελευταίες μέρες μη σκας... Στο έχω γράψει και στο facebook ότι σίγουρα θα δικαιωθείς από το αποτέλεσμα. Και μη φοβάσαι, βόλτα δε στο ζητάω... Δεν έχω δίπλωμα ακόμα. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενταξει τακι , θες πολλα ψωμια ακομα για να με περασεις...! :lipssealed: :P

Να το ξεζουμισεις οσο δεν παει αλλα μην ξεχασεις να βγαλεις Video!!! :this: γιατιι.........

ΘΕΛΩ να ακουσω το θηριο :vv:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκι, αν ποτέ περάσεις από Πάτρα με το μηχανάκι... Ψήστο για κανένα καφέ! Έτσι να το δούμε κι εμείς λίγο να το χαζέψουμε!

Τροποποιήθηκε από τον chiliplayer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν με πεις υπερβολικό και ψώνιο... περίμενε να το δεις!! :angel_not:

Θα στο πούμε μετά :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκι, αν ποτέ περάσεις από Πάτρα με το μηχανάκι... Ψήστο για κανένα καφέ! Έτσι να το δούμε κι εμείς λίγο να το χαζέψουμε!

Αν ποτέ περάσει από Πάτρα με το "μηχανάκι" μετά δε θα έχει λεφτά να βάλει βενζίνη για να γυρίσει! :P

Τροποποιήθηκε από τον GeorgeSlayer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ποτέ περάσει από Πάτρα με το "μηχανάκι" μετά δε θα έχει λεφτά να βάλει βενζίνη για να γυρίσει! :P

Βενζίνη μπορεί να έχω... λάστιχο ώμος με τίποτα!! Δεν θα μείνει δείγμα! :crazy:

Θα στο πούμε μετά :P

Έτσι μπράβο! Κάθε τι στο σωστό χρόνο! :dribble:

Αν κερνάς καφεδάκι και ένα ζευγάρι λάστιχα έρχομαι! :lol: α, και κανένα κοτόπουλο με ρύζι! Μην ξεχνάμε και τον οδηγό! :_innocent:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν και εχεις δωσει μια περιουσια για το μηχανακι.. χαλαλι αμα αυτη ειναι η καβλα σου! Καλη επιτυχια και επισης .. ειναι μουνα :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματικά το έχω και εγώ απορία, αν επιτρέπεται πόσο καιρό συνολικά έχει περάσει η μηχανή στα συνεργεία και πόσο στο γκαράζ σου από τότε που την αγόρασες;

Για την αναμονή τώρα τις τελευταίες μέρες μη σκας... Στο έχω γράψει και στο facebook ότι σίγουρα θα δικαιωθείς από το αποτέλεσμα. Και μη φοβάσαι, βόλτα δε στο ζητάω... Δεν έχω δίπλωμα ακόμα. :P

Καλή η απορία σου! Από τα 4μιση χρόνια που το έχω, πρέπει τουλάχιστον τα 2 να είναι μέσα στο συνεργείο για μετατροπές και βελτιώσεις! :shock::crazy:

αν και εχεις δωσει μια περιουσια για το μηχανακι.. χαλαλι αμα αυτη ειναι η καβλα σου! Καλη επιτυχια και επισης .. ειναι μουνα :mB_kalo_e:

Έχω δώσει πολλά λεφτά! Λεφτά που αμα μου το έλεγε κάποιος άλλος ότι τα έχει δώσει για μηχανάκι, θα τον έλεγα τρελό!! Ούτε στο πιο τρελό μου όνειρο δεν φανταζόμουν ότι θα έφτανα μέχρι εδω, σε αξία, κόστος αλλά και φυσικά σε αποτέλεσμα!!

Κάθε φορά που το κοιτάζω, κάθε φορά που το καβαλάω, το βάζο μπρος και ανοίγω το γκάζι, με αποζημιώνει! Χαλάλι του κάθε cent. :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βενζίνη μπορεί να έχω... λάστιχο ώμος με τίποτα!! Δεν θα μείνει δείγμα! :crazy:

Έτσι μπράβο! Κάθε τι στο σωστό χρόνο! :dribble:

Αν κερνάς καφεδάκι και ένα ζευγάρι λάστιχα έρχομαι! :lol: α, και κανένα κοτόπουλο με ρύζι! Μην ξεχνάμε και τον οδηγό! :_innocent:

μην ξεχνάς και τις φυτικές ίνες εκτός από την πρωτεΐνη και υδατάνθρακα :Ρ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωχ γιατι εκλεισε τους αεραγωγους η κοκκινη!!!!

Νομίζω ότι το φέρινγκ είναι πιο φαρδύ. Ίσως έχουν περάσει τα ram air απο κάτω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομίζω ότι το φέρινγκ είναι πιο φαρδύ. Ίσως έχουν περάσει τα ram air απο κάτω...

:think: Τωρα που το λές όντως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα πας Πατρα και δεν θα περασεις απο την Κορινθο ?? Για να δεις τα αξιοθεατα οχι για κανεναν αλλον λογο. :blush2: :blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συνάδελφοι σου από Δανία :uglystupid2:

Ετσι οπως το εχει φτιαξει ο φιλος bastard το δικο του δεν νομιζω ΚΑΝ πως μπορεις να τους πεις συναδελφους. Αλλο γουστο εκεινοι (ελλειψη γουστου κατα την γνωμη μου)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι οπως το εχει φτιαξει ο φιλος bastard το δικο του δεν νομιζω ΚΑΝ πως μπορεις να τους πεις συναδελφους. Αλλο γουστο εκεινοι (ελλειψη γουστου κατα την γνωμη μου)

Προς Θεού, δεν είμαι ειδικός στις βελτιώσεις Hayabusa απλά τα συγκεκριμένα, μηχανολογικά ήταν πολύ εντυπωσιακά, Άλλωστε είναι ντράγκστερ όχι για δημόσιο δρόμο, λογικό να έχουν διαφορές. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε καλή δύναμη στη προσπάθειά σου κατ'αρχάς..!

Το μηχανάκι (γενικά το μπούσα) προσωπικά το θεωρούσα το πιο άσχημο μηχανάκι που έχει βγει ποτέ στην παραγωγή μέχρι που του έβαλες αυτή την ουρά από Κ8.. Εκεί είπα ΟΠΑ.. Όσο για το μοτέρ δεν έχω να πω κάτι. Το είχα δει από παλιά σε βίντεο στο youtube και ξερογλυφόμουν.. και να φανταστείς μου το έδειξε άτομο το οποίο δεν ξέρει πόσες ρόδες έχουν οι μηχανές. Οπότε γενικά κάνει θράυση..εκεί θέλω να καταλήξω..

Τώρα όσο για αυτούς που σου λένε για φρένα και αναρτήσεις τι να πω.. Εγώ προσωπικά θα το κοιτούσα αλλά καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και είναι δικαίωμά σου. Κανένας δεν μπορεί να σε κράξει για τις επιλογές σου. Δεν έχει δικαίωμα.

Επίσης όσοι θεωρούν ότι είναι πεταμένα λεφτά οι βελτιώσεις, ας κοιτάξουν εκείνοι πρώτα που πετάνε τα λεφτά τους και μετά ας μιλήσουν. Χίλιες φορές να έχω ένα μηχανάκι ή ένα αμάξι που να κάνω την κάβλα μου παρά να έχω 10 σώβρακα και άλλες τόσες μπλούζες με μάρκες πάνω ή άι φον και τάμπλετ και λαπτόπ απλ..

Μαζί σου φίλε ! Κιπ γκόιν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακόμα μερικές φωτό....

Δεν είναι όλες. Θα βρείτε περισσότερες στην σελίδα της χοντρούλας μου

καθώς και σχόλια - λεπτομέρειες για το τι βλέπουμε.

http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

73575579.jpg

0337p.jpg

0365n.jpg

0339e.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρα πολυ ωραια η busa (η οποια μαμα ειναι χαλι μαυρο) πολυ καλη δουλεια φενεται απλα ενα πραμα θελω να καταλαβω δεν θα σε σταματαν 100000 φορες με αυτο το πραμα? λογω εξατμισης θα κανει απειρο θορυβο!!!τι θα κανεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το προβλημα ειναι δλδ μονο ο θορυβος?οτι θα βγαζει σκετο καρκινο,δεν μας απασχολει?κ αυτο για μια μοτοσυκλετα που δεν προοριζεται για αγωνες?

εκτος κ αν τελικως θα φερει καταλυτη(ειχα ρωτησει αλλα δεν ελαβα απαντηση..)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σου πω την αληθεια δεν με απασχολει και ιδιαιτερα.

ισως θα επρεπε δηλαδη αλλα δεν με απασχολει τι θα βγαλει ενα μηχανακι που θα κυκλοφορει μια φορα τη βδομαδα

και ξερεις γιατι?γιατι υπαρχουν ποσες χιλιαδες ταριφες που πατανε γκαζι και βγαζουν μισο κιλο καρβουνο,γιατι υπαρχουν αυτοκινητα που καινε τα παντα ολα και απο την εξατμιση πετανε και 3 λιτρα λαδι.και ολα αυτα κυκλοφορουν και καθε μερα...

οποτε ενα τετοιο προτζεκτ ειναι το λιγοτερο μπροστα σε αυτα που τρωμε καθε μερα

Τροποποιήθηκε από τον Dant3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα