Jump to content
Bastard

Hayabusa Bastard - Νέο Project

Recommended Posts

Απάντηση προς όλους του φίλους που έχουν απορία γιατί δεν έχω αλλάξει φρένα και αναρτήσεις:

Παιδιά πρώτα απ όλα σας ευχαριστώ που μοιράζεστε την γνώμη σας μαζί μου. Ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέσατε να μου γράψετε. Πραγματικά με τιμά.

Πάμε στο ψητό τώρα...

Ότι Βλέπετε μέχρι τώρα είναι με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ κόπο και στερήσεις! Έχω κάνει επιλογές που κανένας σας δεν θα τις έκανε. Έχω στερηθεί πράγματα που κανένας σας δεν θα τα στερούταν.

Αυτό που θέλω να καταλάβετε είναι ότι

- ΔΕΝ είμαι βελτιωτικός οίκος!

- ΔΕΝ έχω άπειρο μετρητό να διαθέσω πάνω στο μηχανάκι.

- Επειδή έχω περιορισμένα χρήματα, πρέπει να κάνω επιλογές.

Οι επιλογές αυτές βασίζονται σε:

- Την Προσωπική μου κ@υλα

- Τον τρόπο που χρησιμοποιώ την μηχανή

Δηλαδή κατ εσάς, όποιος έχει 350άλογα, πρέπει να τρέχει σε αγώνες, να τα στύβει και να φρενάρει οριακά και γενικά να οδηγεί πάντα στο όριο. ΛΑΘΟΣ!!! Καθένας κάνει αυτό που τον κ@υλώνει!

Για τελευταία φορά, η χρήση που κάνω δεν απαιτεί ούτε οριακό φρενάρισμα, ούτε καλύτερες αναρτήσεις. Καλά θα ήταν να τα είχα, αλλά δεν υπάρχουν αρκετά χρήματα.

Αν αντί να κατακρίνεται κάθε φορά, δίνατε απο 1euro, τώρα θα φόραγε πάνω το μηχανάκι ότι καλύτερο υπάρχει απο περιφερειακά! Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει, ευπρόσδεκτος. Τώρα το επικριτικό ύφος του τύπου, γιατί το ένα και γιατί το άλλο, να μένει!

Αλλά δυστυχώς ο Έλληνας έτσι είναι. Δεν κοιτάει τι έχεις κάνει, κοιτάει να βρει το οτιδήποτε για να κατακρίνει.

Σε τόσα forum το έχω βάλει στο εξωτερικό, ποτέ δεν χρειάστηκε να γράψω αυτά που γράφω εδω σε εσάς!!! Αυτό κάτι λεει!!!

ΥΓ - Τα έντονα γράμματα είναι ΜΠΑΣ και καταλάβετε τι γράφω! Τα έχω γράψει τόσες φορές μέχρι τώρα και πάλι βλέπω την ίδια αντίδραση. Τα ίδια και τα ίδια. Δώστε έμφαση στα έντονα γραμματάκια λοιπόν!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

δλδ για την χρηση που του κανεις δεν σου φταναν τα μαμα αλογα του μπουσα και ηθελες κι άλλα, αλλά τα μαμα φρενα σου φτανουν?

Ναι φίλε μου είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το είπες!!!

Τα άλογα δεν μου φτάνανε αλλά τα φρένα μου αρκούν! Πιο είναι το πρόβλημα για να καταλάβω?

οπως και να χει καλο θα ναι το μυαλο μας να ειναι στο κεφαλι μας!!!

Συμφωνώ απόλυτα. Και να το χρησιμοποιούμε και πριν γράψουμε!

Με συγχωρείς αλλα δεν το έγραψα με τόνο επικριτικό. Αν σε εκνευρισα, συγνωμμη δεν το ειχα σκοπό. Απλά σαν απορία/πρόταση το έγραψα. Δεν ξερω την οικονομική σου κατάσταση, ΥΠΕΘΕΣΑ οτι κάτι τετοιο θα ήταν στις δυνατότητές σου.

Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με αξιοπρέπεια που έχουν το θάρρος να ζητήσουν συγνώμη! Δεκτό φίλε μου. Δυστυχώς δεν υπάρχει οικονομική άνεση. Ότι έχει γίνει είναι με πολύ προσπάθεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν καταλαβαινω παντως γιατι αρπαζεσαι τοσο πολυ με διαφορετικες αποψεις προτασεις και προσεγγισεις...Απαξ και δημοσιοποιεις το ολο προτζεκτ λογικο ειναι να σου πουν καποια παιδια την γνωμη τους.Και ολοι με πολυ κμοσμιο τροπο στα ειπαν που δεν δικαιολογει την θυμωμενη σου αντιδραση.

Φιλικα παντα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιζω τζαμπα χαλιεσαι Τακη... Εξω απο το χορο, πολλα λεγονται. Και αυτο που εννοω ειναι οτι οι περισσοτεροι εχουν στο μυαλο τους ισως τον κλασσικο καγκουρα που εκτος απο τις βλακειες, τον θορυβο, την ποζερια κτλ (που μπορει να κανεις και εσυ σε καποιο βαθμο, δεν ξερω). Αυτος ο τυπος λοιπον συνηθως θα κανει και υπερβολικα πραγματα. Κοντρες, σφηνες, επικινδυνη οδηγηση γενικοτερα. Υπαρχει και ενας αλλος τυπος μηχανοβιου που κανει μετατροπες. Αυτος που τα κανει προσεγμενα, ισσοροπημενα, επαγγελματικα, πες το οπως θες. Επειδη το επιπεδο της δουλειας που εχει γινει μοτερικα και εμφανισιακα ειναι πολυ υψηλο, τα φρενα και οι αναρτησεις αποτελουν ισως μια παραφωνια.

Εγω απο οτι εχω καταλαβει εισαι καπου ενδιαμεσα. Κανεις καγκουριλικια εκει που σε περνει και εχεις βαλει ενα οριο στο ποσο το παραταβας. Εκει που θεωρεις οτι δεν ενοχλεις τον αλλο. Τυπικα δεν ειναι σωστο αυτο που κανεις (τελικιασματα σε δημοσιο δρομο και παντιλικια στην πολη). Επειδη σε εχω δει και σε αλλα βιντεακια, δε θεωρω οτι γινεσαι επικινδυνος, παρα μονο για τον εαυτο σου κυριως αμα χτυπα ξυλο γινει μια στραβη. Και γενικα στα βιντεο εχουμε μια ταση να κανουμε ο,τι πιο extreme μπορουμε, οποτε υποθετω πως συνηθως εισαι ακομα πιο προσγειωμενος. Ισως γι αυτο ολα πανε καλα και εισαι ορθιος, ακομα και με τοσα αλογα αναμεσα στα ποδια σου.

Αμα σε πετυχω ποτε, θα σε χαιρετησω, θα σου πω ωραιο μοτορι, μπορει να σου ζητησω να κανεις και καμια μπαντα, να χαρω. Ισως τα γραμματα στο φορουμ να μην ειναι οπως μια συζητηση στην πραγματικη ζωη, αλλα πολλες φορες εδω ειναι ατομα που μου θυμιζουν τους παππουδες στο βουνο: Παμε φλαταδουρα σε 3 μετρα πλατος δρομο με 30 χιλιομετρα, το μοτερ στο ρελαντι, ουτε ιχνος σκονης απο πισω, χαιρεταμε τον παππου και αυτος φωναζει υστερικα "Πιο σιγα πηγαινετε! Περνανε ανθρωποι! Αλητες! Μπλα μπλα..." Σε κατι τετοιες περιπτωσεις απλα κουνας το κεφαλι και συνεχιζεις...

Αυτια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απίστευτα όμορφο το Project φιλε!

( Προβλήματα με την αστυνομία είχες ποτε? Και να είχες με 350 άλογα, ούτε κολοφαναρο δεν θα έβλεπαν ^.^ )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω συμφωνω με τον αγη ,γιατι προσφατα σε βολτα πεντελης.............................περιμεναμε πριν τη νεα μακρη ενα cmm υπερκυβισμενο μια ωρα ...............μεχρι και βενζινα προλαβαμε να βαλουμε μεχρι να ερθει ! :lipssealed:

:mB_kalo_e:

:peep:

περίμενα το 125 δεν είναι οτι δεν ξέρω να οδηγάω ! :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τωρα off τοπικ. Τι σκεφτοντουσαν στην Suzuki και εβαλαν τοσο μετρια φρένα στο Busa?! ΕΛΕΟΣ ρε japονέζοι. Εχει το Tiger ABS και τα λυπηθηκατε στο Busa?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απίστευτα όμορφο το Project φιλε!

( Προβλήματα με την αστυνομία είχες ποτε? Και να είχες με 350 άλογα, ούτε κολοφαναρο δεν θα έβλεπαν ^.^ )

Να είσαι καλά φιλαράκι μου! Σε ευχαριστώ! :_thumbsup:

Όχι δεν είχα ποτέ προβλήματα με την αστυνομία γιατί δεν τους προκαλώ ποτέ και μιλάω πάντα όμορφα. Δεν λεω μ@λακίες όταν με σταματάνε, λεω την αλήθεια. Αν έχω κάνει καγκουριά, το παραδέχομαι και δεν τους τα ζαλίζω. Απο εκεί και πέρα είναι στο χέρι τους αν θα με γράψουν ή όχι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σταματηστε ρε την κοντρα..

η πλακα ειναι πως κ οι δυο εχετε δικιο... :peep: :peep:

Θα κρατήσω τα λόγια σου και ειδικά το σημείο που λες ότι έχω δίκιο! :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ξηλωσε τα ρε τα φρενα,

οτι θες κανεις δικο σου ειναι. και βγαλε βιντεο που 300αριζεις και φρεναρεις να κατεβασματα.λεγε οτι τα εβγαλες για το βαρος και κυκλοφορεις ετσι καθε μερα. :-p και ποστερε το εδω να ριξεις γελιο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια σορρυ αν βγαινω εκτος θεματος αλλα ηρεμειστε λιγο τα φορουμ ειναι για να συζηταμε να προτινουμε να κανουμε μια ωραια κουβεντα βρε αδερφε.Δεν ειναι ουτε για να πουμε ποιος εχει 500 αλογα παραπανω απ τον αλλον ουτε για το ποιος εχει γραψει περισσοτερα χιλιομετρα στην μια ροδα.Ο καθενας εχε τις προτιμησεις του σε αυτο που κανει με την μηχανη.Ο ενας μπορει να θελει να πιανει τα 300km σε 3 sec και ο αλλος μπορει να θελει να πηγαινει 300 km σε μια ροδα,Πρεπει να σεβομαστε τα γουστα και τις προτιμησεις του καθενος.Εγω προσωπικα (πειτε με ανωμαλο πειτε με μ...λακα) προτιμω ενα μηχανακι να ειναι στην πενα παρα να περασει διπλα μου ενα Ducati desmo.Δλδ οταν παλιοτερα οι καγκουρεοι με τα saxo και τα rallye ειχαν 280 κ 300 αλογα αλλα απ φρενα τπτ τοτε κανεις δεν θιγοταν.Τελος θελω να ξαναπω οτι ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλικα (και ελπιζω να μην παρεξιγιθω) Μανος :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τακη θελω να σε ρωτησω για το κρανος. Πως το εφτιαξες αυτο το σπαρτιατικο στιλ ή που το έφτιαξες ??? :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαρακι ειδα σε ενα αλλο τοπικ που εγραψες για ''helmet mohican'' μην γραψεις τσαμπα. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και αλλη μια ερωτηση φιλαρακο. Το μοτορι το εχεις στειλει αγγλια για να σου κανουν την μετατροπη ?? Ή υπαρχει και στην Ελλαδα η TTS Perf. ???

Τροποποιήθηκε από τον dimkorinthos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και αλλη μια ερωτηση φιλαρακο. Το μοτορι το εχεις στειλει αγγλια για να σου κανουν την μετατροπη ?? Ή υπαρχει και στην Ελλαδα η TTS Perf. ???

Δεν σε πρόλαβα για το κράνος, το βρήκες μόνος σου :lol:

Ναι πήγε Αγγλία στην TTS και μπήκε το κιτ... ΑΛΛΑ, ΔΕΝ μου έκαναν καλή δουλειά!!

Ακόμα τις μ@λακίες τους πληρώνω!!! Εδώ το έστρωσα και το έχτισα σωστά το μηχανάκι!

Ακόμα και τώρα που μπήκε, ο κύριος λόγος ήταν για να μαζέψω μια ΧΟΝΤΡΗ μ@λακία που είχε κάνει ο Άγγλος!

Τώρα θα είναι η πρώτη φορά που το μηχανάκι θα βγει όπως πρέπει. Δυνατό και αλεξίσφαιρο! :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα πήγε στον εξατμισά, για να μπει μια μικρή άδεια σωλήνα που θα είναι το τελικό μου! :-))) :shoot:

και φυσικά... Αρχίσαμεεεεε απο Τετάρτη τα πλαστικά, πήγανε για Παρασκευή και βλέπουμε.... αν δεν το πάρω ΣΚ, ΘΑ ΚΟΨΩ ΦΛΕΒΑ!!! :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα