Jump to content
Bastard

Hayabusa Bastard - Νέο Project

Recommended Posts

:_w00t: Σου ευχομαι να μην παει τιποτα στραβα και να τελειωσεις το project γρηγορα.Η hayabusa bastard σου ηταν ενα θηριο...τωρα θα γινει ακομα πιο κ@υλα :ok:

Σ'ευχαριστω που το μοιραζεσαι μαζι μας B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Κοίτα άμα θες σε βάζω μία κόντρα με το honda supra μου!! Έτσι για να δούμε διαφορές.. :lipssealed::kaaaala:

Υπέροχο το project συνέχισε έτσι και κράτα μας ενήμερους!! :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω την εντυπωση οτι θα αλλαζες και φρενα. πως και δεν το εχεις κανει ακομα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σταματαει με τα χερια :shoot:

αν και το προτζεκτ ειναι κατι που προσωπικα δεν θα εκανα ποτε, χαρας το μερακι σου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και το θεωρώ απο τα πιο άσχημα μηχανάκια που έχουν βγεί ποτέ πρέπει να ομολογήσω οτι με την καινούργια ουρά σκέφτηκα οτι είναι καλούλι. Πόσο καλούλι βέβαια μπορεί να είναι ένα τέτοιο τέρας δύναμης είναι σχετικό. Μπράβο για την επιλογή πάντως.

350 άλογα? Δεν θα μπορούσα ούτε να το βάλω μπροστά!

Αυτό που λέει και ο Ηλίας με προβλημάτισε και μένα, πώς συμπεριφέρονται τα εργοστασιακά φρένα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραίος!! έτοιμος για dragster, άραγε παίζει καμιά μότο να τρέξετε Ελλάδα?

αν θες πες: το 2010 τα μαμά πιστόνια και βαλβίδες στα έδωσε στο χέρι 'η άπλα για την τάβλα τα ενίσχυσες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

από οτι καταλαβαινω το κάνεις dragster άρα μιλάμε τελικές και μόνο(διότι δε στρίβει/πλαγιάζει αυτό το πράμα με turbo+350Hp)

απο τα modifications ψάξου για ενίσχυση του πλαισίου ή καλύτερα για νέο στιβαρότερο πλαίσιο και κατόπιν καλύτερες αναρτήσεις-φρένα

η δύναμη περιστροφής του κινητήρα σου είναι διπλάσια και η ροπή στρέψης(λόγο turbo)τριπλάσια...!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:_w00t: Σου ευχομαι να μην παει τιποτα στραβα και να τελειωσεις το project γρηγορα.Η hayabusa bastard σου ηταν ενα θηριο...τωρα θα γινει ακομα πιο κ@υλα :ok:

Σ'ευχαριστω που το μοιραζεσαι μαζι μας B)

Φιλαράκι μου να είσαι καλά! Δεν φαντάζεσαι με πόση αγωνία περιμένω να δω το σύνολο έτοιμο!

Είναι χαρά μου να το μοιράζομαι μαζί σας.

Κοίτα άμα θες σε βάζω μία κόντρα με το honda supra μου!! Έτσι για να δούμε διαφορές.. :lipssealed::kaaaala:

Υπέροχο το project συνέχισε έτσι και κράτα μας ενήμερους!! :afro:

Οκ μέσα για την κόντρα, αλλά θα είσαι δικάβαλος εσύ για να είναι δίκαιος ο αγώνας! :D

Σε ευχαριστώ! Θα κάνω συνέχεια updates στην σελίδα στο fb.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O Στασινης μου ειπε οτι ο πρωτος που θα το κανει βολτα ειμαι εγω! :P Να το χαιρεσαι το τερας σου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρομοια project εχω δει μονο στην Κυπρο.

Πολυ ωραια δουλεια ... εισαι τυχερος που καταφερνεις αυτους τους δυσκολους καιρους που δεν μενει φραγκο ουτε για βενζινη εσυ να χαιρεσαι κατα αυτο τον τροπο το μηχανακι σου. ΕΥΓΕ.

υγ. καποια στιγμη σε εχω πετυχει Γαλατσι αλλα πηγαινα πολυ γΛηγορα για να προλαβω να σε χαιρετισω :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω την εντυπωση οτι θα αλλαζες και φρενα. πως και δεν το εχεις κανει ακομα;

Δεν το έχω κάνει ακόμα, γιατί με τον τρόπο που οδηγώ το μηχανάκι, δεν μου είναι απαραίτητα. Δεν το βάζω πίστα, δεν κατεβαίνω Dragster και δεν κάνω κόντρες που όλα αυτά χρειάζονται οριακά φρεναρίσματα. Κάνω το κέφι μου εκεί που με παίρνει και όταν θέλω να τρέξω θα το κάνω στην αττική οδο.

Όταν λοιπόν κάποια στιγμή περισσέψουν για φρένα θα βάλω. Αλλά μόνο τότε. Δεν ρίχνω 2.000+ χωρίς να υπάρχει σημαντικός λόγος.

το σταματαει με τα χερια :shoot:

αν και το προτζεκτ ειναι κατι που προσωπικα δεν θα εκανα ποτε, χαρας το μερακι σου!

Βάζω πόδι κάτω και πατάω φρένο με τη φτέρνα! :lol:

Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου φιλαράκι μου. Όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες. :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ προσεγμένη δουλειά, εύγε!

Οι αποστάστες στο ψαλίδι κολλήθηκαν;

Έγινε κάποια μελέτη για να καθοριστεί η αντοχή τους;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μόνο έτσι θα πάμε μπροστά!

Όταν λές να πάμε μπροστά...βοηθεισέ με λίγο,είμαστε στα 350hp :crazy:

Το ψαλίδι είναι το δικο του και πως μάκρινε; όχι απο τη βάση του αλλα απο την άκρη του άξονα της ρόδας απο τι κατάλαβα.Πώς γίνετε αυτό;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και το θεωρώ απο τα πιο άσχημα μηχανάκια που έχουν βγεί ποτέ πρέπει να ομολογήσω οτι με την καινούργια ουρά σκέφτηκα οτι είναι καλούλι. Πόσο καλούλι βέβαια μπορεί να είναι ένα τέτοιο τέρας δύναμης είναι σχετικό. Μπράβο για την επιλογή πάντως.

350 άλογα? Δεν θα μπορούσα ούτε να το βάλω μπροστά!

Αυτό που λέει και ο Ηλίας με προβλημάτισε και μένα, πώς συμπεριφέρονται τα εργοστασιακά φρένα?

Κι εμένα ενω το Busa μου άρεσε πάρα πολύ, με χάλαγε ο κώλος. Γι αυτό λοιπόν και τον άλλαξα. Δεν ήξερα πως θα βγει γιατί ήμουν ο πρώτος που το έκανα και δεν είχα δει καμία φωτό με κάτι παρόμοιο. Όταν το είδα όμως το ερωτεύτηκα! :wub:

Έτσι ακριβώς κι εγώ πριν το αποκτήσω... ότι δεν θα μπορούσα να το βάλω ούτε μπροστά! Όλα συνηθίζονται όμως. Τώρα το βάζω μπροστά και το ανοίγω και αυτό αλλάζει λουρίδες απο την λύσσα! :wub:

Για τα φρένα έδωσα απάντηση στον Ηλία.

Σε ευχαριστώ φιλαράκι μου! :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραίος!! έτοιμος για dragster, άραγε παίζει καμιά μότο να τρέξετε Ελλάδα?

αν θες πες: το 2010 τα μαμά πιστόνια και βαλβίδες στα έδωσε στο χέρι 'η άπλα για την τάβλα τα ενίσχυσες?

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Βασικά δεν ανοίγω με κανέναν. Δεν έχω βάλει ποτέ κόντρα και είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Φυσικά και θα σου πω. Εδώ δεν υπάρχουν μυστικά. Πιστόνια και βαλβίδες μέχρι 280 άλογα που το είχα άντεχαν μια χαρά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αυτό που ανατινάχτηκε ήταν η φλάντζα της κεφαλής. Γι αυτό και μπήκα στην διαδικασία, μια και μπήκε το μηχανάκι μέσα, να αλλάξω και τα υπόλοιπα για να μπορέσω να ανεβάσω πίεση απο 0.6 σε 0.9 και να φτάσουμε τα 350 τροχό :hunter::crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για την ουρά συμφωνώ. Δε μου αρέσει καθόλου η μαμα ουρά αλλά τώρα έχει αλλάξει όλο το μηχανάκι, κουκλί. Τι χρώμα θα το κάνεις τώρα;

Και με τη ταχύτητα το ξεκινάς αυτό ρε;; Η 1η δεν παίζει να πατάει κάτω για κανένα λόγο!!

Περιμένουμε και vid :shoot: :shoot:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

από οτι καταλαβαινω το κάνεις dragster άρα μιλάμε τελικές και μόνο(διότι δε στρίβει/πλαγιάζει αυτό το πράμα με turbo+350Hp)

απο τα modifications ψάξου για ενίσχυση του πλαισίου ή καλύτερα για νέο στιβαρότερο πλαίσιο και κατόπιν καλύτερες αναρτήσεις-φρένα

η δύναμη περιστροφής του κινητήρα σου είναι διπλάσια και η ροπή στρέψης(λόγο turbo)τριπλάσια...!

Το μηχανάκι θα στηθεί σαν Dragster αλλά όχι για να το κατεβάσω αγώνες. Το κάνω απλά και μόνο για την κ@υλα μου! :lipssealed: :lol:

Θα κάνω την βολτούλα μου, θα ανοίγω που και που να πετάει κανένα κώλο και να μου κάνει το μυαλό πουρέ απο τον ήχο που θα ακούω και τον πανικό που θα νιώθω, αλλά μέχρι εκεί. Δεν δεν θα το φτάνω στα άκρα του κάθε φορά που παίρνει μπρος. Θα είναι βολτάδικο. Δεν υπάρχει απαίτηση για τόση ενίσχυση.

Μην ξεχνάτε παιδιά ότι μιλάμε για ιδιώτη. Δουλεύω μεροκάματο όπως όλοι μας. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να τα κάνω όλα. Κι εμένα μου αρέσουν τα Ohlins, τα AP Racing τα φρένα και ότι άλλο περιφερικό επώνυμο κυκλοφορεί. Αλλά θα πρέπει να φτιάξω αυτό που θέλω, με γνώμονα το οικονομικό και την χρήση που του κάνω. Και μέχρι εδω που έχω κάνει, είναι με ΠΟΛΥ κόπο και θυσία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μηχανάκι μου άρεσε πολύ όπως ήταν, όμορφο και δυνατό.. Απορώ βρε Τάκη που ακόμα.το φτιάχνεις.δεν βαρεθηκες ρε φίλε???

Του χρόνου κανόνισε να μου το δώσεις να το ανεβάσω στην πανευρωπαϊκή να πάρει και κάνα βραβείο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρομοια project εχω δει μονο στην Κυπρο.

Πολυ ωραια δουλεια ... εισαι τυχερος που καταφερνεις αυτους τους δυσκολους καιρους που δεν μενει φραγκο ουτε για βενζινη εσυ να χαιρεσαι κατα αυτο τον τροπο το μηχανακι σου. ΕΥΓΕ.

υγ. καποια στιγμη σε εχω πετυχει Γαλατσι αλλα πηγαινα πολυ γΛηγορα για να προλαβω να σε χαιρετισω :mB_kalo_e:

Ναι όντως στην Κύπρο είναι πολύ ανεπτυγμένη η μετατροπή.

Όσο για τους δύσκολους καιρούς, ξέρω κι εγώ πολύ καλά... από Νοέμβριο 2011 είναι μέσα το μηχανάκι, και έκατσε μέχρι Απρίλιο γιατί δεν είχα λεφτά να βάλω βενζίνη. Είχα χάσει κι εγώ τη δουλειά μου όπως πολύς κόσμος. Μόλις όμως βρήκα δουλίτσα και ανάσανα λίγο.... μέσαααααααα για βελτίωση. Ξέρω ότι ΔΕΝ είναι ότι πιο έξυπνο μπορεί να κάνεις κάποιος αυτή την εποχή, αλλά απο την άλλη για μια κ@υλα ζούμε ρε αδερφέ!! :_thumbsup:

Την επόμενη φορά που θα με δεις, κάνε ένα κόπο να κόψεις λίγο να πεις μια καλησπέρα! :lol: :cheers:

Πολύ προσεγμένη δουλειά, εύγε!

Οι αποστάστες στο ψαλίδι κολλήθηκαν;

Έγινε κάποια μελέτη για να καθοριστεί η αντοχή τους;

Ήθελα γνώμες να σου πω την αλήθεια για τους αποστάτες. Όχι δεν τους έχω κολλήσει, αλλά δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, μιας και δεν πρόκειται να παω πάλι πίσω σε μαμά ψαλίδι ποτέ!

Είδες γιατί είναι καλό να μοιράζεσαι πράγματα? Πάντα μαθαίνεις! Μου έδωσες μια πολύ καλή ιδέα λοιπόν! Δευτέρα κι όλας, παίρνω τον μάστορα και κανονίζω το να κολληθούν οι αποστάτες!!

Αδερφέ σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Όταν λές να πάμε μπροστά...βοηθεισέ με λίγο,είμαστε στα 350hp :crazy: Το ψαλίδι είναι το δικο του και πως μάκρινε; όχι απο τη βάση του αλλα απο την άκρη του άξονα της ρόδας απο τι κατάλαβα.Πώς γίνετε αυτό;

Καλημέρα φίλε μου. :bye:

Όταν λεω να πάμε μπροστά εννοώ στα 351άλογα! :P

Δεν είναι θέμα αλόγων και δύναμης βασικά, είναι περισσότερο θέμα να μην κάνουμε τα ίδια λάθη και να μην πληρώνουμε όλοι τα ίδια γ@μισιάτικα! Ένας φτάνει. Ο επόμενος καλό θα είναι Να αποφύγει τα λάθη που έκανα εγώ. Να κάνει το ίδιο με εμένα με τα μισά λεφτά και να έχει την δυνατότητα να το παει ακόμα παραπέρα.

Το ψαλίδι μάκρυνε με αποστάτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ήθελα γνώμες να σου πω την αλήθεια για τους αποστάτες. Όχι δεν τους έχω κολλήσει, αλλά δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, μιας και δεν πρόκειται να παω πάλι πίσω σε μαμά ψαλίδι ποτέ!

Είδες γιατί είναι καλό να μοιράζεσαι πράγματα? Πάντα μαθαίνεις! Μου έδωσες μια πολύ καλή ιδέα λοιπόν! Δευτέρα κι όλας, παίρνω τον μάστορα και κανονίζω το να κολληθούν οι αποστάτες!!

Αδερφέ σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά!!!

Ώπα, ώπα βάστα τουρμπισμένε! :tooth:

Έχεις καμία φωτό να μας βάλεις να δούμε;

Είναι κάποια aftermarket αξεσουάρ ή τα έφτιαξε κάποιος στην φρέζα;

Λόγω της τερατώδους ιπποδύναμης και του αυξημένου μήκους του ψαλιδιού οι αποστάτες θα δέχονται μεγάλες καταπονήσεις.

Το ιδανικό στην θεωρία θα ήταν να μετέφεραν μερικά από τα φορτιά και στις 'αντιρίδες' του χαλιδιού. Με άλλα λόγια το νέο σχήμα του ψαλιδιού σε πλάγια όψη να είναι πάλι τριγωνικό όπως και πριν και όχι ένα τρίγωνο με μία απόλιξη [τον αποστάτη] όπως φαίνεται να είναι τώρα.

Όλα αυτά βέβαια στην θεωρία και για να μην έχεις στρεπτικές στρεβλώσεις κυρίως στο στρίψιμο [αυτές οι οποίες θα στρίψουν τον άξονα του πίσω τροχού ώστε να μην είναι παράλληλος με τον άξονα του ψαλιδιού].

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Για την ουρά συμφωνώ. Δε μου αρέσει καθόλου η μαμα ουρά αλλά τώρα έχει αλλάξει όλο το μηχανάκι, κουκλί. Τι χρώμα θα το κάνεις τώρα; Και με τη ταχύτητα το ξεκινάς αυτό ρε;; Η 1η δεν παίζει να πατάει κάτω για κανένα λόγο!! Περιμένουμε και vid :shoot: :shoot:

Thanks φίλε!!

Τώρα θα βγει ΠΟΛΥ πιο όμορφο και πολεμικό. Για να καταλάβεις την διαφορά, θα μεταμορφωθεί απο χνουδωτό μικρό πόνυ που είναι τώρα σε μηχανή του πολέμου!! :shock::crazy:

Το χρώμα το κρατάω έκπληξη... πάντως το χρώμα απο μόνο του θα είναι ένα project!

Δεν το ξεκινάω με πρώτη... το ξεκινάω με πρώτη και Τέρμα γκάζι και αυτό απο την λύσσα αλλάζει λουρίδες!! :baby::wub:

Φυσικά και θα ανεβάσω βιντεάκι όταν βγει!!! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παντού θα με πετυχαίνεις δεν τη γλυτώνεις :afro:

πες σε έχεις ποιον έχεις υποσχεθεί την πρώτη φωτογράφηση και βόλτα όταν ετοιμαστεί το Bastard ? :rolleyes: :vv:

φωτογράφος θα είναι o Nuntius

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα