Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Θα πάω σε κανένα μαγαζί να δω από κοντά την 30άρα που λες και γενικά μπαγκαζιέρες.Μακάρι να υπάρχει και σε άσπρη ίσως να ταιριάζει με τον λευκό λύκο μου ακόμα περισσότερο! B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Θα πάω σε κανένα μαγαζί να δω από κοντά την 30άρα που λες και γενικά μπαγκαζιέρες.Μακάρι να υπάρχει και σε άσπρη ίσως να ταιριάζει με τον λευκό λύκο μου ακόμα περισσότερο! B)

Υπάρχει μπαγκαζιέρα της SYM σε άσπρη σίγουρα αν και δεν θυμάμαι τα λίτρα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στον Βυνιο και μ είπε ότι τα λυκακια θα έρθουν σε κανά 1,5 μήνα ενώ πριν 15 μέρες που το έκλεισα μου είχε πει σε 1 μήνα ...ε και εγω σαν ανυπομονος π ειμαι έψαξα και το βρήκα ετοιμοπαραδοτο και την Παρασκευή θα είναι στα χέρια μου ...οποίος θέλει να το πάρει άμεσα και να μην περιμένει 1,5 μήνα να μ στείλει pm..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια το 125 εχει και μανιβελα;

Η μπαγαζιερα ειναι πολυ χρησιμη,αλλα γνωμη μου να ειναι τουλαχιστον 35αρα.

Πολυ ομορφες οι φωτο και το εργαλειο σου wolf31!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο κοστίζει το μηχανάκι καινούριο? Στο car.gr βρήκα έμπορο που το δίνει καινούριο (χωρις δώρα) 3495 ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίζουν στα 3800. Τί γίνεται? Μήπως κατι δεν έχω καταλαβει εγώ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια το 125 εχει και μανιβελα;

Η μπαγαζιερα ειναι πολυ χρησιμη,αλλα γνωμη μου να ειναι τουλαχιστον 35αρα.

Πολυ ομορφες οι φωτο και το εργαλειο σου wolf31!

Ναι είσαι καλά φίλε μου.

Πράγματι τα 30 λίτρα είναι οριακά αλλά τα 35 σε αυτό το μηχανάκι θα το χάλαγαν πολύ.

Πόσο κοστίζει το μηχανάκι καινούριο? Στο car.gr βρήκα έμπορο που το δίνει καινούριο (χωρις δώρα) 3495 ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίζουν στα 3800. Τί γίνεται? Μήπως κατι δεν έχω καταλαβει εγώ?

Η τιμή του αντιπροσώπου είναι 3845.

Σε εμπόρους βέβαια στα 3800 πρέπει να πάρεις δώρα οπωσδήποτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η τιμή αυτή (3.495) είναι με απόσυρση αν δεις καλύτερα την αγγελία το πουλάει όσο και οι άλλοι (3.795)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ είσαι!!

2zrol06.jpg

2exu8uq.jpg

Wolf31 ωραιος ο λυκος σου σε ανθρακι χρωματακι!Καλοταξιδος φιλε μου,οπως το ιδιο ευχομαι και σε ολους εδω μεσα!Εγω εχω το λευκο και χαιρομαι που συνανταω κι αλλους λυκανθρωπους εδω!!Να μεγαλωνει η αγελη μας σιγα-σιγα!Λοιπον,και 'γω για ενα μεγαλο διαστημα ειχα και βαλιτσακι πισω και 1-2 φιλαρακια μου ολο μου τη λεγανε πως δεν ταιριαζει σε street μηχανη η βαλιτσα!Στην αρχη δεν τους ακουγα γιατι μου αρεσε και με βαλιτσακι(και η αληθεια ειναι πως δεν ειναι καθολου ασχημο και με βαλιτσακι,περα απο την πρακτικοτητα που σου προσφερει),αλλα τελικα παιδια,απο τη μερα που δοκιμασα να το αφαιρεσω το βαλιτσακι και να προσθεσω το φτερο που ειχε αρχικα,νομιζω πως ειμαι πιο ερωτευμενος με το λυκο μου!Οπως και να το κανεις ειναι λιγο πιο αλητικο,πιο ομορφο..βαζω ενα σακιδιακι στην πλατη μου οταν θελω να μεταφερω κατι και εληξε η υποθεση,ειμαι μια χαρα!

Εχει κανει καποιος με το wolf 250 μεγαλο σχετικα ταξιδακι να μας πει την εμπειρια του?Πως τα πηγε η μηχανουλα?"Τραβηξε" καλα?Εμεινε ικανοποιημενος?

Σχετικα με τη σελα,ειναι αληθεια πως παραπονακια θ'ακουσουμε,δεν ειναι και η πιο ανετη,πρεπει να το δεχτουμε και να το συνηθησουμε αυτο!Αν εχουμε συνεπιβατη,μονο για μεσα στην πόλη,αντε και μια πολυ μικρη εξορμηση να αντεξει,οχι πολλα χιλιομετρα..γενικα οι street μηχανες το εχουν αυτο το χαρακτηριστικο λιγο!Μαλλον για lonely riders ειναι,χε χε!!

Θα τα λεμε παιδια εδω..!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

moto_bill να είσαι καλά και να χαίρεσαι κι εσύ το λύκο σου.

Μια απορία....λες ότι "πρόσθεσες το φτερό που είχε αρχικά" όταν έβγαλες τη βαλίτσα; Γιατί ακριβώς μιλάς; Νομίζω ότι η βάση για βαλίτσα δεν αφαιρεί κάτι από τη μηχανή.

Συμφωνώ ότι είναι καλύτερη η μηχανή χωρίς βαλίτσα αλλά επειδή τη χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου επαρκεί ένα σακίδιο. Άσε που το κράνος με τα πολλά πέρα δώθε γίνεται άχρηστο από γρατζουνιές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

moto_bill να είσαι καλά και να χαίρεσαι κι εσύ το λύκο σου.

Μια απορία....λες ότι "πρόσθεσες το φτερό που είχε αρχικά" όταν έβγαλες τη βαλίτσα; Γιατί ακριβώς μιλάς; Νομίζω ότι η βάση για βαλίτσα δεν αφαιρεί κάτι από τη μηχανή.

Συμφωνώ ότι είναι καλύτερη η μηχανή χωρίς βαλίτσα αλλά επειδή τη χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου επαρκεί ένα σακίδιο. Άσε που το κράνος με τα πολλά πέρα δώθε γίνεται άχρηστο από γρατζουνιές.

Καλησπερα φιλε μου Wolf31..Βασικα στη δικια μου μηχανουλα οταν μου βαλανε σχαρα και βαλιτσακι,ειχαν αφαιρεσει τη σχαρα-χειρολαβη!Συγνωμη,δεν εκφραστηκα εγω σωστα στο πρωτο μου μηνυμα,εγραψα "φτερο",ενω η σωστη λεξη ειναι "χειρολαβη"Σε μπερδεψα,συγνωμη!Απ'οτι βλεπω παντως στις φωτος σου,δεν εχουν αφαιρεσει αυτη τη σχαρα-χειρολαβη,στη δικια μου ειχε αφαιρεθει!Οταν εβγαλα το βαλιτσακι,εκατσα και τη ξαναβιδωσα μονος μου!

Το ξερω,προσφερει πρακτικοτητα αρκετη το βαλιτσακι πισω,κι εγω εβαζα το κρανος,ψωνια και οτι αλλο..!Ειναι και η δουλεια μου τετοια που εχω μετακινησεις στην πολη και λιγο εκτος,και ολο και μεταφερω κατι..Μονο στις μεγαλες ταχυτητες μπορει να επηρρεασει ενα βαλιτσακι την αεροδυναμικη της μηχανης..ετσι κι αλλιως ομως 150 τελικη πιανει μωρε το Wolf και δε νομιζω πως θα την πηγαινουμε και τοσο συχνα στα τερματα!

Οπως και να'χει,να τις χαιρομαστε!

Παντως ειναι πολυ οικονομικη μοτοσυκλετα,αυτο το βλεπω!Τη φουλαρα πριν λιγες μερες,εχω διανυσει 110 χιλιομετρα αφου τη φουλαρα και εχει πεσει η ενδειξη μια "γραμμουλα" μονο..5 "γραμμουλες" εχει η ενδειξη βενζινης οταν ειναι φουλ..το κοβω οταν στρωσει καλα ο κινητηρας να μας βγαζει μεχρι και 400 χιλιομετρα περιπου με φυσιολογικη,σωστη οδηγηση!Οτι πρεπει για την οικονομικη κριση που διανυουμε..!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μπορω να αποφασισω εαν ειναι γαματο ή καρακιτσαρια....

Στέρεο να παίζει Βολάνη του λείπει και είναι τζετ :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην ερώτηση σου moto_bill για το πως πάει ο λύκος σε δικάβαλη βόλτα εκτός πόλης,έχω να πω ότι πήγα 2 φορές δικάβαλος και με ένα σακίδιο πλάτης σαν αποσκευή βόλτα γύρω στα 180 χλμ σύνολο.Παρά το ότι ακόμα δεν είχα περάσει ούτε τα πρώτα 1000 χλμ τότε και πήγαινα ακόμη πιο συντηρητικά δεν ζορίστηκε πουθενά ούτε η μηχανή ούτε εμείς.Στο τέλος, όπως έχουμε ξαναπεί άκουσα λίγα παράπονα απ' την συνεπιβάτη για το κάθισμα αλλά οκ τίποτα υπερβολικό.Στην χειρότερη κάνουμε καμιά ολιγόλεπτη στάση και είναι κομπλέ! Γενικά, δεν είχαμε παράπονα και εγώ δεν κουράστηκα σχεδόν καθόλου.Έπρεπε να έχει λίγο περισσότερο σφουγγάρι το κάθισμα του συνεπιβάτη κατά γενική ομολογία.Έστω στα επίπεδα του οδηγού και θα ήταν μια χαρά!

Επίσης, για την κατανάλωση γενικά βλέπω ότι πέφτει και κάνω με φυσιολογική οδήγηση σχετικά άνετα 350+ χλμ μικτά και όσο ανοίγει ο κινητήρας βλέπω να πλησιάζει τα 400 χλμ σύντομα και μακάρι και περισσότερα.Να πω ότι έχω κάνει 1190 χλμ μέχρι τώρα και συνεχίζουμε... :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε Mousatos παρα ειναι υπερβολικα "φορτωμενη" η μηχανουλα!Χριστουγεννιατικο δεντρο κανονικα την κανανε!Δε μπορω να πω πως μ'αρεσει,προσωπικη αποψη παντα..Βολανης λειπει,ετσι,χε χε!!

Φιλε Orlias,καπου τοση αυτονομια το κοβω και 'γω να εχει το Wolf 250,υπολογιζω να μου βγαζει 350 χιλιομετρα σιγουρα,ισως και 400 αργοτερα οταν καλοστρωσει η μηχανη..!Ακριβως τα ιδια χιλιομετρα χιλιομετρα εχουμε διανυσει,1190 και εγω!!Φοβερη συμπτωση,χα!

180 χιλιομετρα διενυσες και με δευτερο ατομο,ε?Ωραιος..μια χαρα πιστευω να μας βγει το μοτορακι..

Εχω να αναφερω και κατι ομως για τη δικια μου μηχανη που με στενοχωρησε λιγο!Εβαζα παντα απο σταθερο βενζιναδικο βενζινη,και την τελευταια φορα που τη φουλαρα ηταν απο καποιο αλλο βενζιναδικο που δεν ειχα ξαναβαλει..αρχισε τοτε να μου κανει κολπα η μιζα μερικες φορες!Συνολικα 6-7 φορες παρουσιασε το προβλημα να μην παιρνει με τη μια,μου εκανε κολπα!Μου ειπανε απο την αντιπροσωπεια και απο συνεργειο να περιμενω να αδειασει το ντεποζιτο,και επειτα να βαλω βενζινη 1-2 φορες 100 οκτανιων απο το βενζιναδικο που εμπιστευομαι..ισως να μην ηταν καθαρη η βενζινη..βασικα ακουσα καποιες φημες για το συγκεκριμενο πρατηριο εκ των υστερων!Ελπιζω να ειναι αυτος ο ο λογος και να μην εχει παρουσιαστει καποιο σοβαρο προβλημα στη μηχανη μου!Πιστευω να μην εχει να κανει με ηλεκτρονικο εγκεφαλο,αν και καλυπτεται απο εγγυηση..τι να πω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά μιλάμε συνεχίζονται οι τρελές συμπτώσεις! :lol: Ναι οι βόλτες ήταν 180-200 χλμ και την έκανα 2 φορές δικάβαλος και μια μόνος και όλα μια χαρά! Δοκίμασε παρόμοια βόλτα με την πρώτη ευκαιρία και θα το ευχαριστηθείς!

Όσο για αυτό που έγινε με την μίζα περαστικά και μην φοβάσαι για τον λύκο. Λογικά, ήταν ότι να 'ναι τα καύσιμα και έγινε ότι έγινε και δυστυχώς έχω ακούσει πολλά τέτοια κρούσματα τελευταία και σε αυτοκίνητα και σε μηχανές λόγω νοθείας του καυσίμου.Εγώ βάζω χρόνια απ' τον ίδιο και στο αυτοκίνητο που τον γνωρίζω για να αποφύγω τέτοια σκηνικά, αν και δυστυχώς κάποιες φορές τυχαίνει να πρέπει να βάλουμε και από αλλού οπότε πάντα θα υπάρχει ο κίνδυνος.Τον χειμώνα είχα αντίστοιχο πρόβλημα με τον καυστήρα για τα καλοριφέρ λόγω του πετρελαίου που έβαλα σε πολύ χαμηλή τιμή από έναν ^&$%*^#%&^ αλλά έπρεπε να το περιμένω με τόσο φτηνή τιμή.Πήρα το ρίσκο και την πάτησα! Φοβάμαι ότι λόγω κρίσης έχουμε να δούμε πολλά και να την πατήσουμε αρκετοί...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω να αναφερω και κατι ομως για τη δικια μου μηχανη που με στενοχωρησε λιγο!Εβαζα παντα απο σταθερο βενζιναδικο βενζινη,και την τελευταια φορα που τη φουλαρα ηταν απο καποιο αλλο βενζιναδικο που δεν ειχα ξαναβαλει..αρχισε τοτε να μου κανει κολπα η μιζα μερικες φορες!Συνολικα 6-7 φορες παρουσιασε το προβλημα να μην παιρνει με τη μια,μου εκανε κολπα!Μου ειπανε απο την αντιπροσωπεια και απο συνεργειο να περιμενω να αδειασει το ντεποζιτο,και επειτα να βαλω βενζινη 1-2 φορες 100 οκτανιων απο το βενζιναδικο που εμπιστευομαι..ισως να μην ηταν καθαρη η βενζινη..βασικα ακουσα καποιες φημες για το συγκεκριμενο πρατηριο εκ των υστερων!Ελπιζω να ειναι αυτος ο ο λογος και να μην εχει παρουσιαστει καποιο σοβαρο προβλημα στη μηχανη μου!Πιστευω να μην εχει να κανει με ηλεκτρονικο εγκεφαλο,αν και καλυπτεται απο εγγυηση..τι να πω!

Το ίδιο ακριβώς κι εδώ.....εγώ είμαι στα 450χλμ περίπου και βάζοντας βενζίνη από άλλο πρατήριο(έτυχε να βιάζομαι και το σταθερό που πηγαίνω είχε κίνηση) το μηχανάκι παρουσίασε αμέσως θέμα με τη μίζα ενώ πριν ήταν "τσακμάκι". Περιμένω κι εγώ να το αδειάσω για να βάλω καθαρή βενζίνη (μάλλον 100αρα) για να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι θέμα καυσίμου. Η σύμπτωση πάντως είναι περίεργη.

Μάλλον είναι όλοι έτοιμοι για φούντο και βάζουν μέσα βοθρολύματα για να ρεφάρουν....αν σου μείνει και η μηχανή στα χέρια, στα @@ τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες όπως έγραψα και σε άλλο ποστ,

Ξεθάβω το θέμα γιατί σήμερα έβγαλα το φίλτρο αέρα να δω τι λέει αλλά δεν είναι βέβαιος εάν το έβαλα σωστά ή ανάποδα.

Tο φίλτρο είναι κυλινδρικό και έχει από πάνω ένα καπάκι σαν αυτό που φαίνεται στην παρακάτω φωτό

c3ed2f2b.jpg

Η ερώτησή μου είναι λοιπόν είναι εάν το άνοιγμα στο καπάκι είναι για εισαγωγή του αέρα και άρα πρέπει να κοιτάει προς το τιμόνι ή για εξαγωγή αέρα και άρα να κοιτάει προς την ουρά.

Θα πάρω αύριο τηλ στο συνεργείο μου αλλά θα σκάσω βραδιάτικα.

Παίδες μπορεί κάποιος λυκάνθρωπος να μου επιβεβαιώσει τη σωστή θέση του φίλτρου; Γίνομαι ψείρας τώρα αλλά ... Δεν πρόλαβα σήμερα να πάρω και τηλ στη sym ρε γμτ..

068.jpg

Έτσι είναι ή κοιτάει προς την ουρά το καπάκι του φίλτρου αέρα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ίδιο ακριβώς κι εδώ.....εγώ είμαι στα 450χλμ περίπου και βάζοντας βενζίνη από άλλο πρατήριο(έτυχε να βιάζομαι και το σταθερό που πηγαίνω είχε κίνηση) το μηχανάκι παρουσίασε αμέσως θέμα με τη μίζα ενώ πριν ήταν "τσακμάκι". Περιμένω κι εγώ να το αδειάσω για να βάλω καθαρή βενζίνη (μάλλον 100αρα) για να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι θέμα καυσίμου. Η σύμπτωση πάντως είναι περίεργη.

Μάλλον είναι όλοι έτοιμοι για φούντο και βάζουν μέσα βοθρολύματα για να ρεφάρουν....αν σου μείνει και η μηχανή στα χέρια, στα @@ τους.

Ολο συμπτωσεις,ε??Ε,ειμαστε στην ιδια αγελη,πως να το κανουμε?Φιλαρακια μου νομιζω ηρεμησα λιγο και μ'αυτα που μου ειπατε!Νομιζω και 'γω με τη βενζινη εχει να κανει..σημερα ηταν τσακμακι,κανενα προβλημα,μια χαρα παντως!Orlias και Wolf31 ευχαριστω!Keep on riding!!!

Παίδες όπως έγραψα και σε άλλο ποστ,

Παίδες μπορεί κάποιος λυκάνθρωπος να μου επιβεβαιώσει τη σωστή θέση του φίλτρου; Γίνομαι ψείρας τώρα αλλά ... Δεν πρόλαβα σήμερα να πάρω και τηλ στη sym ρε γμτ..

068.jpg

Έτσι είναι ή κοιτάει προς την ουρά το καπάκι του φίλτρου αέρα;

Συναδελφε και συνοδοιπορε Mavridoul δυστυχως εγω δε μπορω να σε βοηθησω,δεν εχει τυχει να το ανοιξω προσωπικα!Καλο ειναι που και που βεβαια να το κανουμε,αλλά μηπως καλυτερα να το αφηνουμε στους ειδικους της αντιπροσωπειας?Δε ξερω,καλα ειναι σιγουρα να μαθαινουμε σιγα-σιγα και τιποτα να κανουμε μονοι μας!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαιρεται παιδες, ειμαι νεο μελος και μολις πριν 2 μερες πηρα και εγω ενα wolf 125. Απολαμβανω το δρομο πραγματικα με αυτο το μηχανακι αν και εχω μολις 280 χιλιομετρα (τα εκανα σε 2 απογευματα). Σκεφτομαι να του βαλω μια εξατμισουλα αλλα δεν εχω ιδεα τι εξατμιση θα μπορουσε να ταιριαξει.. δεν θελω πολυ θορυβο. Παιζει τιποτα συγκεκριμενο;

Γεια σας και παλι :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαιρεται παιδες, ειμαι νεο μελος και μολις πριν 2 μερες πηρα και εγω ενα wolf 125. Απολαμβανω το δρομο πραγματικα με αυτο το μηχανακι αν και εχω μολις 280 χιλιομετρα (τα εκανα σε 2 απογευματα). Σκεφτομαι να του βαλω μια εξατμισουλα αλλα δεν εχω ιδεα τι εξατμιση θα μπορουσε να ταιριαξει.. δεν θελω πολυ θορυβο. Παιζει τιποτα συγκεκριμενο;

Γεια σας και παλι :mB_kalo_e:

Καλως μας ηρθες φιλε panzix στη λυκοπαρεα μας!!Καλοριζικο,καλοστρωτο και καλοταξιδο σου ευχομαστε..εκανες χιλιομετρακια αμεσως-αμεσως,ε?Χε χε,ωραιος,το απολαμβανεις τωρα!Για εξατμισουλα δε γνωριζω να σε βοηθησω προσωπικα..απλα μωρε,καινουριο ειναι το μηχανακι σου,γιατι δεν το αφηνεις ετσι οπως ειναι?Νωρις ειναι για τετοιες αλλαγες!Ασ'το οπως γεννηθηκε απο τη μαμα λυκαινα,μην το ενοχλεις!Χε χε.!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα