Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

Μιας που αυτό το thread έχει πολύ ησυχία εδώ και αρκετό καιρό ας κάνω μια απόπειρα μπας και ζωντανέψει.

Εδώ και 1-2 μήνες όταν η μηχανή ζορίζεται(ανηφόρες, δεύτερο άτομο, απότομη επιτάχυνση) κάνειένα θόρυβο για πολύ λίγο μέχρι να αποκτήσει ταχύτητα.

Μετά όλα καλά.

Μοιάζει να προέρχεται από την αλυσίδα/γρανάζια κτλ αλλα δεν είμαι σίγουρος καθώς δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία.

Από χιλιόμετρα λίγα(γύρω στα 10000) και τα service του ήταν όλα στην ώρα τους.

Δεν ξέρω αν παίζει ρολο αυτό αλλα το λέω για παν ενδεχόμενο.

Είναι κανεις που έχει ιδέα τι θα μπορούσε να είναι να πάω λίγο διαβασμένος στο μάστορα?

Λαδώνεις/πλένεις την αλυσίδα σου τακτικά; Θέλει λάδωμα κάθε περίπου 500 χλμ και καθάρισμα κάθε 1500.Επίσης,ίσως θέλει τέντωμα,αν δεν την έχεις τεντώσει 10κ χλμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Λαδώνεις/πλένεις την αλυσίδα σου τακτικά; Θέλει λάδωμα κάθε περίπου 500 χλμ και καθάρισμα κάθε 1500.Επίσης,ίσως θέλει τέντωμα,αν δεν την έχεις τεντώσει 10κ χλμ.

Όποτε πλένω τη μηχανή γίνεται και φουλ έξτρα λίπανση. Καθαρισμός γίνεται με αυτά τα ειδικά βουρτσάκια σχολαστικότατα . Η δε αλυσίδα είναι τεντωμένη όσο χρειάζεται. Επίσης την έκανα σέρβις πριν δύο μήνες. Γιαυτό ρωτάω μήπως έχουμε καμιά άλλη ιδέα τι θα μπορούσε να είναι; Προφανώς δε μπορώ να στιριχτώ στη διάγνωση που θα γίνει εδώ μέσα αλλά καλό θα ήταν να έχω μια ιδέα του τι θα μπορούσε να ήταν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όποτε πλένω τη μηχανή γίνεται και φουλ έξτρα λίπανση. Καθαρισμός γίνεται με αυτά τα ειδικά βουρτσάκια σχολαστικότατα . Η δε αλυσίδα είναι τεντωμένη όσο χρειάζεται. Επίσης την έκανα σέρβις πριν δύο μήνες. Γιαυτό ρωτάω μήπως έχουμε καμιά άλλη ιδέα τι θα μπορούσε να είναι; Προφανώς δε μπορώ να στιριχτώ στη διάγνωση που θα γίνει εδώ μέσα αλλά καλό θα ήταν να έχω μια ιδέα του τι θα μπορούσε να ήταν.

Ωραίος,έτσι πρέπει.Δυστυχώς,δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα παιδια,ειμαι κατοχος sym wolf 250 και καινουργιος στο τhread ( για την ακριβεια, ειμαι εντελως καινουργιος σε θεματα φορουμ, οποτε εαν αυτο το μυνημα εμφανιστει καπου που δεν θα επρεπε, παρακαλω συγχωρεστε με. Επικοινωνω γιατι διαθετω προς πωληση καποια εξαρτηματα απο το wolf μου. Προς αποφυγη ασκοπων ερωτησεων,να εξηγησω προκαταβολικα οτι τα εξαρτηματα δεν εχουν κανενα απολυτως ελαττωμα, πωλουνται λογω τοποθετησης after market εξαρτηματων.

Τιμονι - 20 ευρω

ακρομπαρα τιμονιου ζευγαρι - 5 ευρω

φλας μπροστινα ζευγαρι - 20 ευρω

φλας οπισθια ζευγος - 30 ευρω

καθρεπτες ζευγαρι - 20 ευρω

Προστατευτικα ακρομπαρα μανετας - 10 ευρω

Λασπωτηρας/ βαση πινακιδας - 10 ευρω

Οποιος ενδιαφερεται, μπορει να επικοινωνησει μαζι μου στο 6973965036. Παρακαλω οχι παζαρια. Αν καποιος θελει παραπανω απο ενα αντικειμενο, θα του κανω απο μονος καλυτερη τιμη. Τελος, να ξεκαθαρισω οτι η διαθεσιμοτητα ειναι μονο για εντος αττικης. Ευχαριστω πολυ. 

Τροποποιήθηκε από τον panoswolf

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.

Ενδιαφερομαι για αγορα μηχανης WOLF 250 μετ/σμενη οποτε η αναζητηση στον γουγλη με εφερε εδω.Ειμαι 27 με διπλωμα απεριοριστου αλλα δεν εχω ιδεα απο μηχανες(το διπλωμα το εβγαλα μηπως εσκαγε προκυρηξη).Πλεον ομως χρειαζομαι την μηχανη στην δουλεια μου επειγοντως οποτε αφου ψαχτηκα κατεληξα στον λυκο γιατι μου αρεσει εμφανησιακα αλλα ειναι και αυτο ακριβως που χρειαζομαι.Στο δια ταυτα τωρα.

Κοιταγα αγγελιες στο Car.gr και οι πιο συμφερουσες ειναι στον βυνιο αλλα με μια αναζητηση εδω και σε αλλα φορουμ οι αποψεις ειναι πολυ διαφορετικες οποτε οποιος μπορει ας με διαφωτισει.

Επιπλεον η sym και η συγκεκριμενα οι Wolf 250 ειναι αξιπιστες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα. Φίλε μου εγώ δεν θα σου πρότεινα να πάρεις Sym,δεν τη θεωρω αξιόπιστη εταιρεία και μοσχοπουλαει λόγω φθήνιας. Κοίτα κάτι άλλο καλύτερα.

Τώρα για όποιον έχει απομείνει στο θέμα αυτό να αναφέρω ότι πάω να φύγω το βράδυ από τη δουλειά και δυσκολεύτηκε λίγο ο λύκος να πάρει μπρος. Δηλαδή πάτησα τη μίζα 5 με 6 δευτερα για να πάρει ενώ συνήθως σε 1 δευτερόλεπτο παίρνει. Μπορεί λόγω κρύου. ..

Το θέμα είναι ότι δεν αναβουν τα μεσαία δηλαδή τα κανονικά φώτα.  Φώτα θέσης,μεγάλα και φλασακια-φρενων παίζουν κανονικά. Παίζει να έχουν καεί οι λάμπες? 

Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω ανταλλακτικές και πόσο κοστίζουν? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανώς θα έχει καεί η μεσαία σκάλα στην λάμπα σου , τίποτα το ασυνήθιστο δηλαδή .  Λάμπες παρόμοιες εμπορίου είναι σε αρκετά λογικές τιμές και σε πολύ καλή ποιότητα OSRAM , TRIFA , ανάλογα από 4,5-6 ευρώ και κάποιες καλές 9-10 .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή σου μέρα Γιάννη και ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Επιτέλους και μία νορμαλ βλάβη!!! χαχαχαχα! 

Τροποποιήθηκε από τον Kate10

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως εγώ είχα το λυκάκι 4 χρόνια και μόνο λάδια άλλαζα. Δεν έβγαλε τίποτα. Ή εγώ είμαι τυχερός ή οι άλλοι με τα προβλήματα άτυχοι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας που αυτό το thread έχει πολύ ησυχία εδώ και αρκετό καιρό ας κάνω μια απόπειρα μπας και ζωντανέψει.

Εδώ και 1-2 μήνες όταν η μηχανή ζορίζεται(ανηφόρες, δεύτερο άτομο, απότομη επιτάχυνση) κάνειένα θόρυβο για πολύ λίγο μέχρι να αποκτήσει ταχύτητα.

Μετά όλα καλά.

Μοιάζει να προέρχεται από την αλυσίδα/γρανάζια κτλ αλλα δεν είμαι σίγουρος καθώς δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία.

Από χιλιόμετρα λίγα(γύρω στα 10000) και τα service του ήταν όλα στην ώρα τους.

Δεν ξέρω αν παίζει ρολο αυτό αλλα το λέω για παν ενδεχόμενο.

Είναι κανεις που έχει ιδέα τι θα μπορούσε να είναι να πάω λίγο διαβασμένος στο μάστορα?

Εχω το ιδιο πρόβλημα  απο τοτε που το πήρα το λικάκι. Ο μοτο σταυρος που έγινε μοτο-αλι μου λεει οτι ειναι ο συμπλέκτης κ οτι τον ρυθμισε αλλα το ξανακάνει καθε φορα μετα το σέρβις.  Δεν εχω αλλο συνεργείο να το παω αλλα το πρόβλημα πρεπει να είναι αλλού , κατι στην μετάδοση. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω το ιδιο πρόβλημα  απο τοτε που το πήρα το λικάκι. Ο μοτο σταυρος που έγινε μοτο-αλι μου λεει οτι ειναι ο συμπλέκτης κ οτι τον ρυθμισε αλλα το ξανακάνει καθε φορα μετα το σέρβις.  Δεν εχω αλλο συνεργείο να το παω αλλα το πρόβλημα πρεπει να είναι αλλού , κατι στην μετάδοση. 

Αρε φίλε μοτοσταυρος! Δεν μπορώ να ξεχάσω αυτόν το  εξαιρετο μάστορα.... ένας στους 1000

Όπα παιδιά τι μαθαίνω;;; Ο μότο Σταύρος ζει;;;; Για πείτε λεπτομέριες γιατί έχουμε βρει το μπελά μας με τους άλλους "μάστορες"! 
Ξεράστε τα όλα!!!! 
:yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι εδω και ενα μηνα περηφανος κατοχος λυκου 250cc.Φοβερη μηχανη ειδικα για εμενα που ειμαι πρωταρης με εχει βολεψει αφανταστα.

2 ερωτησεις και οποιος μπορει ας απαντησει.Οι μανετες εχουν μεγαλη αποσταση απο το χερουλι και πιανονται τα χερια μου.Θελω να μειωσω την μεταξυ τους αποσταση.Διπλα σε καθε μανετα υπαρχει μια βιδα.Αυτην πειραζω και ρυθμιζει την αποσταση?

Και τι ελαστικα προτεινετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι εδω και ενα μηνα περηφανος κατοχος λυκου 250cc.Φοβερη μηχανη ειδικα για εμενα που ειμαι πρωταρης με εχει βολεψει αφανταστα.

2 ερωτησεις και οποιος μπορει ας απαντησει.Οι μανετες εχουν μεγαλη αποσταση απο το χερουλι και πιανονται τα χερια μου.Θελω να μειωσω την μεταξυ τους αποσταση.Διπλα σε καθε μανετα υπαρχει μια βιδα.Αυτην πειραζω και ρυθμιζει την αποσταση?

Και τι ελαστικα προτεινετε?

Η μανέτα του φρένου ρυθμίζεται από το περιστροφικό κομβίο με την αρίθμηση. Η μανέτα του συμπλέκτη δεν ρυθμίζεται. Pirelli Diablo Rosso II.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα εδω και 2 εβδομαδες εχω το wolf 250 

εχει ορεξη κανενας για καμια βολτα να το τεσταρω και πως παει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι παιχτηκε παιδια με το μοτο σταυρος πηγαινα εκει πριν 3-4 χρονια που ειχα ενα σκουτερ πολυ καλος και ξηγημενος ανθρωπος και ο πατερας και ο γιος. κατι παιχτηκε μετα και ακουσα οτι αφησε την αντιπροσωπεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιρό είχε να γράψει κάποιος εδω!!

τι παιχτηκε παιδια με το μοτο σταυρος πηγαινα εκει πριν 3-4 χρονια που ειχα ενα σκουτερ πολυ καλος και ξηγημενος ανθρωπος και ο πατερας και ο γιος. κατι παιχτηκε μετα και ακουσα οτι αφησε την αντιπροσωπεια.

σιχαθηκε τον Γκοργκολη και αυτός προφανώς......

Καλός ο μότο Σταύρος αλλά όσο καιρό το πήγαινα το λυκακι ο μότο Πακιστάν έκανε το σέρβις. ....

καλησπερα εδω και 2 εβδομαδες εχω το wolf 250 

εχει ορεξη κανενας για καμια βολτα να το τεσταρω και πως παει?

τι χρώμα το πήρες; 

καλορίζικο. ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλός ο μότο Σταύρος αλλά όσο καιρό το πήγαινα το λυκακι ο μότο Πακιστάν έκανε το σέρβις. ....

τι χρώμα το πήρες; 

καλορίζικο. ..

ευχαριστω

σελευκο χρωματακι το πηρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ισχυει, αιντε τωρα να του εξηγησω να τριψει τα φιρμουιτ του συμπλεκτη για να μη τρεμει στην εκκινηση :-ρ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα σε όλους παιδιά! Είμαι νέος στο φορουμ (πρώτο post) και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχω κανονίσει την αγορά μιας καινούριας μαύρης wolf 250. Όμως το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει εισαχθεί τέλη του 2011. Ξέρετε αν υπάρχουν διαφορές με τα πιο σύγχρονα μοντέλα (2012-2016)? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον μιας και δεν εχει απαντηση κανενας για βολτα!

την επομενη κυριακη 26 του μηνα για καφε με τις μηχανες στη λιμνη κοντα στην ιπποκρατειο πολιτεια ενδιαφερεστε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον μιας και δεν εχει απαντηση κανενας για βολτα!

Μην περιμένεις και πολλούς! 

και εγώ το είχα προτείνει πολλές φορές. .

Μια φορά βρεθήκαμε. ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα