Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.Δίνω τον λύκο μου για να πάω σε v-strom.....όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά   http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8402328/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ειμαι ο Στέφανος,και πήρα ενα wolf 250,με 27.000 χιλιόμετρα...ήθελα να ρωτησω εδω τους παλιούς αλλα και τους καινούριους χρήστες,αν στο wolf σας,σας κανει ενα πολυ σιγανο θορυβο,τικ τικ τικ...στο ρελαντι..και οταν ανεβαζετε στροφες δεν ακουγεται..ετσι ειναι ολα τα μηχανακια?...ρωταω γιατι ειναι η πρωτη μ μηχανη..ευχαριστω πολυ,εκ των προτέρων.!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα παιδιά, ειμαι ο Στέφανος,και πήρα ενα wolf 250,με 27.000 χιλιόμετρα...ήθελα να ρωτησω εδω τους παλιούς αλλα και τους καινούριους χρήστες,αν στο wolf σας,σας κανει ενα πολυ σιγανο θορυβο,τικ τικ τικ...στο ρελαντι..και οταν ανεβαζετε στροφες δεν ακουγεται..ετσι ειναι ολα τα μηχανακια?...ρωταω γιατι ειναι η πρωτη μ μηχανη..ευχαριστω πολυ,εκ των προτέρων.!!!

αν είσαι σίγουρος ότι όσο ανοίγεις γκάζι δεν ακολουθεί τις στροφές το τικ τικ τικ.... τότε αποκλειουμε μπιελα και εν μέρη βαλβίδα.  Θα μπορούσε όμως να είναι μεγάλο διακενο βαλβιδων και απλά εσύ να μην το αντιλαμβάνεσε. Όμως αφού είναι η πρωτη σου μηχανή πάει να πει ότι δεν έχεις εμπειρία.  Διάγνωση εκ του ήχου θέλει εμπειρία. Καλύτερα να πας σε μάστορα να το ακούσει. Μπορεί να είναι ακόμα και το μπεκακι που ψεκαζει αυτό που ακούς η χαλαρός λεμόΣ εξάτμισης στην εξαγωγή. Μπορεί να είναι πολλά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφου δεν χρονιζει ο θορυβος καλα εισαι...μαλλον κατι συντονιζει με την συχνοτητα του ρελαντι...εγω θα κοιταγα για καμια ξεσφυγμενη βιδα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οκ..θα παω να το κοιτάξει η αντιπροσωπεία ..αλλα ακομα δεν εχω διπλωμα,οποτε απο σεπτεμβρη..σας ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα παιδια, τι λετε να κανονισουμε καμια καφεδια να γνωριστουμε??η και καμια βολτα μιρκα-μεγαλα!! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς τι τιμές παίζουν για το σερβις των 12000 στο 125αρι? Ρώτησα σε ένα και μου είπαν κανα 70αρι αλλά μου φαίνονται πολλά. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα παιδια, τι λετε να κανονισουμε καμια καφεδια να γνωριστουμε??η και καμια βολτα μιρκα-μεγαλα!! 

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς τι τιμές παίζουν για το σερβις των 12000 στο 125αρι? Ρώτησα σε ένα και μου είπαν κανα 70αρι αλλά μου φαίνονται πολλά. 

Τι καφέδες και γνωριμίες μου λέτε, εδω δεν έχουμε βρει ακόμα κανένα καλό συνεργείο εντός Αττικής για να το πάμε για σέρβις.

Για πείτε ρε παιδιά που το πάτε(όχι που το πηγαίνατε) μπας και βρούμε την υγειά μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για γενικο μιλαμε ετσι.... μια χαρα ειναι τα 70

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα βρήκα ένα wolf 125 με 21.000 χλμ του 2012 στα 1050ε και λεει απλά οτι δεν δουλεύει το κοντέρ και έχει θέμα απο τον αισθητήρα στην ρόδα. ξέρει κάνεις τι παίζει? το έχεις βγάλει σε κανενα άλλο αυτό ? πόσο μπορεί να στοιχίσει ? η τιμή ειναι καλή? Θα το πάω και σε εναν μηχανικό αλλα θέλω και εκ πείρας γνώμες. 

Ευχαριστώ έκ των προτέρων

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες καλησπερα μετα ψιλοσαβουρα με το λυκο, εχω τα εξης στραβωμενο πιρουνι, μανετα και το πλαστικο φτερο του εμπροσθιου τροχου υπαρχει κανα μαστορι τιμιο ....?!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες καλησπερα μετα ψιλοσαβουρα με το λυκο, εχω τα εξης στραβωμενο πιρουνι, μανετα και το πλαστικο φτερο του εμπροσθιου τροχου υπαρχει κανα μαστορι τιμιο ....?!

και γιατί δεν τα αγοράζεις εσύ τα ανταλλακτικά;

Πόσα θα σου πάρει ο καθένας για να στα βάλει. !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαίρετε και από μένα! Συμφωνώ μαζί σου aka για την τοποθέτηση των ανταλλακτικών αλλά για το ίσιωμα του μπροστινού χρειάζεται μηχανουργείο , οπότε πρέπει να έρθει σε συνεννόηση : το συνεργείο- ο μάστορας- όποιος το αναλάβει τέλως πάντων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είπαμε . . . δύσκολοι καιροί για ''πρίγκηπες'' ! ! ! , Αν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι από μόνος του ή με την βοήθεια φίλων το κόστος αρκείται πλέον στα ανταλλακτικά και στις ειδικές εργασίες όπως αυτή . Πρακτικά για να βγει το στραβό καλάμι είναι αρκετά εύκολο για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του όπως σε ένα τέτοιο μηχανάκι . 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είπαμε . . . δύσκολοι καιροί για ''πρίγκηπες'' ! ! ! , Αν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι από μόνος του ή με την βοήθεια φίλων το κόστος αρκείται πλέον στα ανταλλακτικά και στις ειδικές εργασίες όπως αυτή . Πρακτικά για να βγει το στραβό καλάμι είναι αρκετά εύκολο για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του όπως σε ένα τέτοιο μηχανάκι . 

έχω λύσει όλο το μπροστινό σε γουλφάκι φίλου. Είναι πανεύκολο αρκεί να έχεις βασικές γνώσεις, όρεξη, υπομονή, χώρο και κάποια εργαλεία. Του γλύτωσα πολλά λεφτά. Απο τα 300 που ήθελε ο μάστορας, πήγε 90 ευρώ ίσιομα μόνο το ένα καλάμι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορει να παρει ολοκληρο το μπροστινο συστημα μεταχειρο κ να μην μπλεξει ουτε με ισιωματα ουτε με τιποτα αλλο..βγαζεις ,βαζεις τελος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα εχω ενα wolf 125 και θελω να του βαλω το κατω πλαστικο της 250 για να ομορφυνει που μπορω να το βρω 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα εχω ενα wolf 125 και θελω να του βαλω το κατω πλαστικο της 250 για να ομορφυνει που μπορω να το βρω 

γκοργκολης μονο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα σου ταιριάξει έτσι όμως η καρίνα , θέλει μετατροπή λόγω διαφορετικού λαιμού από το 250 , χώρια ότι έχει περίπου 50+ το κάθε κομμάτι. Εκτός αν έχεις σκοπό να βάλεις καμιά ανοξείδωτη εμπορίου που θα περάσει από την ίδια μεριά που περνάει και του 250 οπότε δεν θα χρειαστεί να την χαλάσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι έγινε λυκάνθρωποι? Γιατί τόση ησυχία? Στην αρχή κόψατε τις συναντήσεις και τώρα ούτε καν postάρετε. Ζωντανέψτε λίγο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας που αυτό το thread έχει πολύ ησυχία εδώ και αρκετό καιρό ας κάνω μια απόπειρα μπας και ζωντανέψει.

Εδώ και 1-2 μήνες όταν η μηχανή ζορίζεται(ανηφόρες, δεύτερο άτομο, απότομη επιτάχυνση) κάνειένα θόρυβο για πολύ λίγο μέχρι να αποκτήσει ταχύτητα.

Μετά όλα καλά.

Μοιάζει να προέρχεται από την αλυσίδα/γρανάζια κτλ αλλα δεν είμαι σίγουρος καθώς δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία.

Από χιλιόμετρα λίγα(γύρω στα 10000) και τα service του ήταν όλα στην ώρα τους.

Δεν ξέρω αν παίζει ρολο αυτό αλλα το λέω για παν ενδεχόμενο.

Είναι κανεις που έχει ιδέα τι θα μπορούσε να είναι να πάω λίγο διαβασμένος στο μάστορα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή σου μέρα! Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλει κανείς συμπέρασμα και να κάνει διάγνωση από εδώ μέσα , αν είναι η αλυσίδα σου όπως λες μπορείς να το ελέγξεις και μόνος σου , μια αλυσίδα που ''κρέμεται'' δεν απαιτεί ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις , το συνεργείο που το πας δεν θα σου χρεώσει κάτι για έναν τέτοιο έλεγχο ακόμα και να μην είσαι πελάτης του!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα