Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

τα πεντάλ του φρένου και των ταχυτήτων μπορούμε να το ρυθμίσουμε και να τα κατεβάσουμε λίγο ποιο κατω???

για του φρένου σίγουρα μπορείς (απλά θέλει να ρυθμίσεις και το "αξονάκι" της πίσω τρόμπας για να φρενάρει στο σωστό σημείο)
προσοχή αναφέρομαι μόνο στο μέρος του φρένου (δηλαδή του μοχλού , το μέρος που πατάς με το μπροστά μέρος του ποδιού σου)
για των ταχυτήτων δεν θυμάμαι/νομίζω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

τα πεντάλ του φρένου και των ταχυτήτων μπορούμε να το ρυθμίσουμε και να τα κατεβάσουμε λίγο ποιο κατω???

ρυθμίζονται και τα δύο το πεντάλ του φρενου πατάει σε μία βίδα όσο χαλαρώνεις την βίδα κατεβαίνει  το πεντάλ μετά σφιξε το παξιμάδι .

Κάτω από το  πεντάλ των ταχυτήτων υπάρχει ένας άξονας νίκελ με παξιμάδια στις άκρες του εκεί που ενώνεται με τις φούσκες χαλάρωσε τα παξιμάδια προσοχή το αριστερό όπως το κοιτάς χαλαρώνει με ανάποδες στροφές και περιστρεφοντας τον άξονα κατεβαίνει η ανεβαίνει ανάλογα την φορά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε ολούς,αφού διαβάζοντας περιπού 30 σελίδες από τις 190,αποφάσισα να κάνω μερίκες ερώτησεις σχετικά με το wolf 125.

Αρχικά,είμαι 18 ετών,γίνομαι 19 τον Ιούνιο,σκοπεύω να ξεκινήσω μαθήματα σύντομα για το δίπλωμα και σκέφτομαι να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή (έχω 0 εμπειρία είτε σε αυτοκίνητο είτε σε μοτοσυκλέτα),έτσι ύστερα από αρκετο ψάξιμο είμαι ανάμεσα στο Wolf 125 και το cbf 125 μου φαίνονται σχεδόν ισοδύναμα αλλά το γουλφ είναι έρωτας σε ότι αφορά εμφάνιση,έτσι αποφάσισα να ζητήσω και τη γνώμη σας ως κάτοχοι του γουλφ.

Να σημείωθει πως είμαι 193cm και 85kg,τα χέρια μου δεν είναι ιδιαίτερα μακριά,άρα πιστεύω πως δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα σε ότι αφορά το μέγεθος του.

Ενδιαφέρομαι να μάθω αν το 125αρι :

1) Είναι καλή επιλογή για έναν πρωτάρη στο χώρο;

2) Είναι αρκετά καλό για μετακίνηση κυρίως εντός Αθηνών

3) Υπάρχει περίπτωση έγγρισης χρηματοδότησης από Βύνιο ή κάποιο άλλο έμπορο; Προτιμώ καινούργιο,διαφορετικά πάμε σε μεταχειρισμένο.

4) Αν αντέχει δικάβαλο κυριώς με κοπέλα εντός Αθήνων ή ακόμη και μια βόλτα μέχρι τη παραλία

5) Διάβασα ότι έχει τύχει να παρουσιαστούν διάφορα προβλήματα,θα ήθελα να μάθω κατά πόσο καλύπτονται από την εγγύηση και αν υπάρχει γρήγορη ανταπόκριση στην επιλυσή τους.Ακόμη πόσο σοβαρά ή περισσότερα/λιγότερα είνα τα προβλήματα αυτά συγκριτικά με τη δεύτερη επιλογή μου το cbf 125.

6) Μπορεί να βγει σε μεγάλους δρόμους όπως η αττική οδός/Λεωφ.Κηφισίας ; Π.χ. για διαδρομές όπως Μαρούσι - Αιγάλεω , Μαρούσι - Ελληνικό (Αργυρούπολη)

7) Γνωρίζει κανείς σε τι χρώματα μπορώ να πάρω/παραγγείλω το γουλφ σε περίπτωση καινούργιου; (Μακράν η λιγότερο σημαντική ερώτηση)

Το μηχανάκι δεν το θέλω για τρέλες παρά μόνο να διευκολύνω/απελευθερώσω τη μετακίνηση μου,δεν θα το πιέζω δηλαδή ούτε θα το πατάω για τελικές.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγγνώμη αν κούρασα μερικούς με όλες αυτές τις ερωτήσεις απλώς θέλω να βρω κάτι που θα είναι όμορφο θα αξίζει τα λεφτά του και θα κάνει τη δουλειά που το χρειάζομαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε ολούς,αφού διαβάζοντας περιπού 30 σελίδες από τις 190,αποφάσισα να κάνω μερίκες ερώτησεις σχετικά με το wolf 125.

Αρχικά,είμαι 18 ετών,γίνομαι 19 τον Ιούνιο,σκοπεύω να ξεκινήσω μαθήματα σύντομα για το δίπλωμα και σκέφτομαι να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή (έχω 0 εμπειρία είτε σε αυτοκίνητο είτε σε μοτοσυκλέτα),έτσι ύστερα από αρκετο ψάξιμο είμαι ανάμεσα στο Wolf 125 και το cbf 125 μου φαίνονται σχεδόν ισοδύναμα αλλά το γουλφ είναι έρωτας σε ότι αφορά εμφάνιση,έτσι αποφάσισα να ζητήσω και τη γνώμη σας ως κάτοχοι του γουλφ.

Να σημείωθει πως είμαι 193cm και 85kg,τα χέρια μου δεν είναι ιδιαίτερα μακριά,άρα πιστεύω πως δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα σε ότι αφορά το μέγεθος του.

Ενδιαφέρομαι να μάθω αν το 125αρι :

1) Είναι καλή επιλογή για έναν πρωτάρη στο χώρο;

2) Είναι αρκετά καλό για μετακίνηση κυρίως εντός Αθηνών

3) Υπάρχει περίπτωση έγγρισης χρηματοδότησης από Βύνιο ή κάποιο άλλο έμπορο; Προτιμώ καινούργιο,διαφορετικά πάμε σε μεταχειρισμένο.

4) Αν αντέχει δικάβαλο κυριώς με κοπέλα εντός Αθήνων ή ακόμη και μια βόλτα μέχρι τη παραλία

5) Διάβασα ότι έχει τύχει να παρουσιαστούν διάφορα προβλήματα,θα ήθελα να μάθω κατά πόσο καλύπτονται από την εγγύηση και αν υπάρχει γρήγορη ανταπόκριση στην επιλυσή τους.Ακόμη πόσο σοβαρά ή περισσότερα/λιγότερα είνα τα προβλήματα αυτά συγκριτικά με τη δεύτερη επιλογή μου το cbf 125.

6) Μπορεί να βγει σε μεγάλους δρόμους όπως η αττική οδός/Λεωφ.Κηφισίας ; Π.χ. για διαδρομές όπως Μαρούσι - Αιγάλεω , Μαρούσι - Ελληνικό (Αργυρούπολη)

7) Γνωρίζει κανείς σε τι χρώματα μπορώ να πάρω/παραγγείλω το γουλφ σε περίπτωση καινούργιου; (Μακράν η λιγότερο σημαντική ερώτηση)

Το μηχανάκι δεν το θέλω για τρέλες παρά μόνο να διευκολύνω/απελευθερώσω τη μετακίνηση μου,δεν θα το πιέζω δηλαδή ούτε θα το πατάω για τελικές.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγγνώμη αν κούρασα μερικούς με όλες αυτές τις ερωτήσεις απλώς θέλω να βρω κάτι που θα είναι όμορφο θα αξίζει τα λεφτά του και θα κάνει τη δουλειά που το χρειάζομαι.

Συγνώμη που επεμβαίνω(την ζητώ γιατί δεν είμαι κάτοχος του λύκου),απλά θεωρώ πως μπορώ να σε βοηθήσω.Έχω οδηγήσει και τα 2 μηχανάκια.Το cbf το έχω,το αγαπάω,μου έχει μάθει να οδηγώ και το προτιμώ απ'τον λύκο.Φυσικά αυτή είναι η υποκειμενική μου γεμάτη προκατάληψη γνώμη.Κάποια πράγματα και για τις 2 αυτές μηχανές.

Cbf:

+

Απίστευτη κατανάλωση καυσίμου.Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για κατανάλωση 1.8λτ/100χλμ κι εγώ προσωπικά έχω κάνει 600χλμ με ένα τεπόζιτο(13λτ) με ήρεμη οδήγηση.Γενικά πίνει μόνο αν το ζορίσεις,ποτέ άλλοτε.

Άνετο.Έχω καβαλήσει και παπιά όσο έκανα μαθήματα και άλλα 125 μηχανάκια αργότερα(wolf,dr 125sm).Κανένα δεν είναι σαν το cbf όσον αφορά την σέλα και την θέση/στάση του σώματος,αν εξαιρέσεις ότι είναι λίγο κοντό και αυτό κάποιες φορές με κουράζει στα πόδια(είμαι 1.85).

Μανιτζέβελο.Αυτό που είπα πριν σαν ελάττωμα τώρα το λέω σαν προτέρημα.Είναι ελαφρύ(128 κιλά) και μπορείς και να το φέρεις βόλτα οδηγικά αλλά και αφού παρκάρεις να το σηκώσεις λίγο και να το φτιάξεις χωρίς μανούβρες κι ιστορίες.

Σχολείο.Τι εννοώ; Ότι συγχωρεί λάθη.Ποτέ δεν θα σου πετάξει κώλο πχ χωρίς να το υπερζορίσεις.Επίσης,στις στροφούλες τα πάει μια χαρά και δεν ζηλεύει τίποτα κατά την γνώμη μου από άλλα 125 με πιο παχιά ελαστικά(που θεωρητικά θα έπρεπε να υπερτερούν).Όλα αυτά που λέω σε συνδιασμό με σωστά λάστιχα(όχι contigo,ποτέ)

Απλό.Έχω το cbf του 2009 το οποίο δεν έχει καν στροφόμετρο.Δεν σβήνουν τα φώτα,δεν έχει περίπλοκα ηλεκτρικά δεν δεν δεν.Αυτό σημαίνει πως δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να χαλάσουν και αυτό είναι καλό imo.

Όμορφο γι'αυτό που είναι:ένα καθαρά 125 μηχανάκι που θα σε βοηθήσει να μάθεις χωρίς φαμφάρες και ιστορίες.Δεν το λέω υποτιμητικά προς το wolf ή το duke ή το yzf,απλά θεωρώ πως έχει έναν ανώτερο χαρακτήρα από τα 3 που ανέφερα.

Είναι Honda.Όποια βαρύτητα κι αν έχει αυτό για σένα.Για μένα καλώς ή κακώς έχει.Έχει βγάλει τις ζημιούλες του τα τελευταία 11κ χλμ που το έχω αλλά το πήρα 3ο χέρι και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο παρά ταύτα.Θεωρώ πως θα είχε τελείως διαφορετική συμπεριφορά αν το'χα πάρει καινούργιο.

Injection.Παίρνει πάντα με το πολύ 1.5 μιζιά.Αυτό είναι αναντικατάστατο για εμένα.

Απίστευτο μέσα στην πόλη σε διηθήσεις,κολπάκια,ιστορίες.Δεν υπολογίζει τίποτα.

-

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το cbf είναι οι αναρτήσεις του.Και αυτό είναι καλό,γιατί αν τις αλλάξω πουφ εξαφανίστηκε.Απλά θεωρώ πως οι μαμά αναρτήσεις δεν είναι καλές.

Υπερβολικά απλό.Πιο πάνω το είπα απλό ως προτέρημα,αλλά ο Ινδός το παράκανε λιγάκι.Το μηχανάκι θα ήθελε στροφόμετρο,θα ήθελε παίξιμο φώτων,θα ήθελε kill switch κλπ.

Κακά φρένα.Όχι επικίνδυνα,αφού τα συνηθίσεις,αλλά σίγουρα καμία σχέση με του λύκου.

Τρίξιμο.Τρίζει υπερβολικά μετά από κάποιες στροφές,κάτι που συνηθίζεται φυσικά,αλλά πάντα παραμένει ενοχλητικό.

Κακή ανεμοκάλυψη με τον μαμά ανεμοθώρακα.

Χίλιες βίδες,παξιμάδια,σκατολοίδια.Για να βγάλεις ένα πλαστικό θες 58 εργαλεία.

Αίσχος μαμά ελαστικά(το συγκεκριμένο το'χω ακούσει και δεν το λέω εκ πείρας).

Wolf:

(Το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν το έχω όπως προείπα,απλά έχω κάνει κάποια λίγα χλμ με αυτό και έχω μια πρώτη,δεύτερη εντύπωση)

+

Πιο μηχανή απ'το cbf.Για 2 λόγους:1ον λόγω βάρους και 2ον επειδή δεν ακούγεται ποτέ να ζορίζεται μέχρι τις 9κ στροφές,ακόμα κι αν ζορίζεται.

Φοβερά φρένα.

Αρκετά χρηστικό ταμπλώ,με φώτα από δω,φώτα από κει,παίξιμο φώτων,kill switch,στροφόμετρο.Όλα όσα χρειάζεται ένα 125 μηχανάκι και λίγα ακόμα.

Πανέμορφο.Δεν θέλω να το συγκρίνω με άλλα,αλλά υποκειμενικά αν κάποιος μου έλεγε "το θεωρώ το πιο όμορφο 125" δεν θα τον περνούσα για τρελό.

Αρκετά καλά μαμά ελαστικά.

-

Άβολο.Από την θέση οδήγησης με τα μαρσπιε πολύ πίσω,μέχρι την πολύ κακή σέλα.

Χωρίς ροπή.Μην πέσετε να με φάτε.Το πήρα το μηχανάκι από Χαλάνδρι μέχρι κέντρο και πίσω και αλήθεια σε κάθε φανάρι δεν ξεκινούσε.Όπως είπα και πιο πάνω ήταν αξιοπρεπέστατο από άποψη θορύβου,τριξίματος,ζορίσματος,αλλά μέχρι να ξεκινήσει με περνούσαν και 50άρια παπιά.Προσθήκη σε αυτό ότι μετά τις 9κ στροφές κάνει έναν ενοχλητικότατο εκκωφαντικό θόρυβο.

Βαρύ.Με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Είναι Sym.Με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Βέβαια εδώ έχει 190 σελίδες όπως είπες γραμμένες πάνω του αυτό το μηχανάκι,είναι πέρα ως πέρα δοκιμασμένο,αλλά και πάλι συγχώρα με,αλλά ρίχνω περισσότερη εμπιστοσύνη σε μιά εταιρεία σαν την Honda.

Με ταχύτητα μέσα και σταντ κατεβασμένο το μηχανάκι παίρνει μπρος.Μέγα λάθος.

Καρμπυρατέρ.Κάποιοι θα το θεωρήσουν καλό,εγώ ως άσχετος από μηχανές το θεωρώ κακό.Θέλω ένα μηχανάκι που ακόμα και 0 βαθμούς να έχει έξω να παίρνει μπρος αμέσως.Εε αυτό δεν το κάνει ο λύκος.Φέτος τον χειμώνα περίμενα στο Χαλάνδρι την κοπέλα μου και παρακολουθούσα ένα παλικάρι να προσπαθεί επί 5 λεπτά χωρίς υπερβολή να βάλει μπροστά τον λύκο.Να'χω δηλαδή εγώ το άγχος αν θα θελήσει η μηχανή να πάρει μπρος κάθε πρωί του χειμώνα.Μπα.Συγνώμη αν ακούγομαι λίγο ειρωνικός σε αυτό το κομμάτι,αλλά δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα απ'το να παίρνει μπρος η μηχανή σου με το πάτημα ενός κουμπιού για 1 δεύτερο ανεξαρτήτως εποχής,θερμοκρασίας κλπ κλπ.

...

Δυστυχώς δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο 5 η ώρα το ξημέρωμα.Σίγουρα υπάρχουν πολλά περισσότερα να ειπωθούν και για τα 2 μηχανάκια και παρακαλώ τα παιδιά να προσθέσουν οτιδήποτε.

Στις ερωτήσεις σου τώρα:

1)Ναι.

2)Ιδανικό.

3)Αν δεν έχεις εισόδημα δεν γίνεται στο όνομά σου,γιατί εμπλέκεται τράπεζα.Στο όνομα των γονιών σου θεωρώ πως γίνεται,τουλάχιστον γινόταν μέχρι πριν λίγο καιρό που το τσέκαρα.

4)Φυσικά και αντέχει,απλά μην περιμένεις και διαστημικές ταχύτητες με δικάβαλο και τσάντες.

5)Για το wolf δεν γνωρίζω,απλά ξέρω πως ό,τι και να βγάλει το εκάστοτε μηχανάκι καλύπτεται ολοκληρωτικά απ'την εγγύηση.Η μόνη μαλακία είναι ότι τα ανταλακτικά έρχονται από εξωτερικό αν δεν υπάρχουν stock,κάτι που είναι πολύ κακό.Φίλου με cbf του ρίξανε το μηχανάκι του και περιμένει πλαστικά πάνω από 1 μήνα(αν τα περιμένει ακόμα κοντεύει δίμηνο αν δεν κάνω λάθος).

6)Φυσικά και μπορεί.Δεξιά κι ωραία.

7) Άσπρο και μαύρο βγαίνει ο λύκος αν δεν κάνω λάθος.

Καλές αποφάσεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την τεκμηριωμένη απάντηση σου Τάκη,μπορώ να πω ότι με βοήθησε αρκετά στο να καταλάβω κάποια πράγματα και για τα 2 μηχανάκια και ότι στη τελική είναι πάνω-κάτω ίδια μεταξύ τους,απλώς κάπου χάνει λίγο το ένα και κάπου το άλλο,δεν γίνεται να τα έχουμε και όλα,συνεπώς η επιλογή αφορά κυρίως τι αρέσει περισσότερο στο καθένα.Και δε θα πω ψέματα ερωτεύτηκα το λύκο από τη πρώτη στιγμή που το είδα.

Τώρα από τη στιγμή που ακούω πως είναι ιδανικό για μετακίνηση εντός Αθηνών,όπως και το ότι δε ζορίζεται στο δικάβαλο αν κάποιος δεν έχει τρελές απαιτήσεις στη ταχύτητα,καθώς και το γεγονός πως οτιδήποτε πρόβλημα βγάλει ο λύκος καλύπτεται από την εγγύηση (ακόμη και αν αύτο μπορεί να συνεπάγεται κάποια αναμονή ανεξαρτήτως λύκου ή cbf από ότι κατάλαβα) με κερδίζει όλο και περισσότερο.

Σε οτι αφόρα βολικότητα και χρηματοδότηση,έχω ανέβει μόνο σε λύκο ενός γνωστού και παρόλο το ύψος μου μπορώ να πω ότι μου είχε φανεί πολύ βολικό για 125,να προσθέσω ότι ο γνωστός ήταν περίπου στο ύψος μου (189 αυτός),βέβαια μόλις πάρω το δίπλωμα με το καλό σκέφτομαι να πάω στο βύνιο και να τα δοκιμάσω και τα 2 μηχανάκια ώστε να μπορώ να έχω πιο ολοκληρωτική άποψη,οπότε θα ρωτήσω και τι ισχυεί με τη χρηματοδότηση,σαφώς και θα γίνει στο όνομα του πατέρα μου,διότι από ότι γνωρίζω υπάρχουν κρητίρια τα οποία πρέπει να τηρούνται για να εγκρίνει τη χρηματοδότηση η τράπεζα.Πιστεύω πως με κάποιο ποσό ως προκαταβολή θα εγκριθεί σχετικά εύκολα.

Και τώρα στα χρώματα,έχω δει καπου εδώ μέσα κάτι για γκρι ματ,μπλε ματ καθώς και κίτρινο σε λύκο,ακόμη στη σελίδα του βύνιου,βγάζει ότι μπορείς να επιλέξεις περίπου 15 χρώματα,αν κάποιος ξέρει τι παίζει με αυτό ας ενημερώσει αν και το χρώμα του είναι το τελευταίο που με νοιάζει,όσο υπάρχει σίγουρα το λευκό αλλά το γκρι ματ ήταν έρωτας.

Τέλος,αν κάποιος έχει να προσθέσει κάτι σχετικό με το λύκο ή το cbf που πιστεύει πως θα με βοηθήσει στην επιλογή μου,είναι ευπρόσδεκτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειχα cbf125 για πανω απο 50000 χλμ σε γενικες γραμμες αξιοπιστο  αλλα καμια σχεση με τα Honda που ειχαμε καποτε εμενα εκτος απο τα αναλωσιμα (μπαταριες δισκοπλακα αλυσογραναζα) μου εβγαλε τρομπα βενζινης, πηνια, ρουλεμαν(τροχου,τιμονιου) κ εξατμιση(2φορες) κ νομιζω οτι αυτα ειναι κ ολα τα σημεια που ποναει το μηχανακι. Δεν ξερω αν θα το αγοραζα ξανα κυριως λογω των ακριβων ανταλλακτικων του.

Η καταναλωση πραγματικα επιπεδου παπιου οπως ομως κ οι επιδοσεις, ουσιαστικα ειναι ενα ασφαλες παπι που φρεναρει κ στριβει σωστα με μετρια ποιοτητα κατασκευης.

Για το wolf δεν ξερω αλλα εντυπωσιαστικα απο το φθηνο κοστος ανταλλακτικων που προσφατα ανεφερε ενα μελος! Ομως επισης εντυπωσιαστικα απο υο ποσο νωρις εβγαλε σοβαρη μηχανικη βλαβη στα 30000χλμ ρουλεμαν εκξεντροφορου, εγω με τα διπλασια κ δεν ειχα τετοια θεματα.

Τελικα νομιζω οτι το τελειο μηχανακι θα ηταν τα περιφεριακα του λυκου με κινητηρα CBF

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο κινητήρας του SYM 125 Wolf είναι από παλιό μοντέλο της HONDA γι αυτό και η αξιοπιστία του αλλά και οι μετρημένες επιδόσεις του. Είναι σαφές ότι τα παπιά του ίδιου κυβισμού έχουν καλύτερη εκκίνηση λόγω μικρότερου βάρους και αυτόματου συμπλέκτη. Με μια συμπεριφορά λοιπόν που αρμόζει σε έναν παλιότερης τεχνολογίας κινητήρα το λυκάκι θα σας μετακινεί για πάρα πολλά χλμ με ασφάλεια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημερα παιδια μηπως ξερει κανενας στα νοτια  καποιο εμπιστο συνεργειο να μου κανει ελεγχο σε ενα 250αρι π θελω να αγορασω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημερα παιδια μηπως ξερει κανενας στα νοτια  καποιο εμπιστο συνεργειο να μου κανει ελεγχο σε ενα 250αρι π θελω να αγορασω

Παπαχρήστου στο ύψος του PRAKTIKER στον παράδρομο της Βουλιαγμένης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα στην παρέα, είμαι εδώ και ένα μήνα περίπου κάτοχος του wolf 250.Το αγόρασα μεταχειρισμενο αλλά με πολύ λίγα χιλιόμετρα. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

1.Εχω αγοράσει μια μπαγκαζιερα αλλά μου έδωσαν λάθος σκαρα (είναι πολύ μικρή). Μπορείτε να μου συστησεται κάπου να πάω για να μου βάλουν μια σωστή σκαρα;

2.Εχω παρατηρήσει ότι η ένδειξη για την βενζίνη δεν ανταποκρινεται, δηλαδή εκεί που το γεμιζω και μο δείχνει ένδειξη φουλ μετά μου δείχνει 2 γραμμές, μετά 3 και ούτω καθ εξής. Εν ολίγοις δεν μπορώ να εμπιστεύομαι την ένδειξη βενζίνης.

3. Θέλω να αγοράσω ένα λουκέτο δισκοφρενου με συναγερμό, έχετε να μου προτείνεται κάτι μέχρι 50€ ή κάποια άλλη αξιόλογη λύση; 

4. Και τέλος, γιατί έγινα αρκετά κουραστικός, μήπως γνωρίζεται να μου πείτε αν μπορώ να κάνω τίποτα με την σέλα του συνεπιβατη για να είναι ποιο άνετη; 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας,ελπίζω να μην σας κούρασα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια πηρα μεταχειρισμενο το 250 κ δυσκολευεται να παρει  μπρος  οταν το αφησω αρκετη ωρα, μ βγαζει την πιστη να παρει, 5 -6 φορες μιζα, επισης εχει racetech εξατμιση λετε να παιζει ρολο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μοτέρ είναι στον μάστορα! 

Στα 32000 χλμ έσπασε το ένα ρουλεμάν

του εκ κέντρο φόρου!

Επίσης βρήκαμε το ένα ελατήριο του 

πιστονιου κολλημένο αλλαγή και η αντλία λαδιού! 

Αλλαγή και η καδενα χρονισμού! 

Κ μενα θέλει ρουλεμάν, στα αποτομα κσεσιμπλεκταρισματα κανει σα να κοντράρει κατι. Αστοχεία υλικου μαλον γιατι το έκανε απο παντα.

Τροποποιήθηκε από τον Cr0w

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου εσκασε ένα προβληματακι και μαλιστα αλλαξα και μπαταρια τζαπα και το κανει ξανα. το παρακατω βιντεο δεν είναι δικο μου αλλα φαινετε ότι το κανει κ σε αλλους. Οποιος ξερει κατι ας μας πει. δειτε:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το θέμα που δυσκολεύεται να εκκινήσει έχουν ήδη γραφτεί πολλά παλιότερα. Συνήθως το παθαίνει αν το αφήσεις σε ήλιο και ζέστη. Αφού η μίζα γύρναγε γιατί άλλαξες μπαταρία?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το θέμα που δυσκολεύεται να εκκινήσει έχουν ήδη γραφτεί πολλά παλιότερα. Συνήθως το παθαίνει αν το αφήσεις σε ήλιο και ζέστη. Αφού η μίζα γύρναγε γιατί άλλαξες μπαταρία?

μου το εκανε και σημερα το βραδυ. υπαρχει λυση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ανοίγεις το ηλεκτρικό κύκλωμα με το κλειδί, περιμένεις να τελειώσει τον έλεγχο, γυρνάς το γκάζι 1-2 φορές τέρμα (προσοχή μην το μπουκώσεις) και μετά πατάς μίζα. Τουλάχιστον στο δικό μου έτσι έπαιρνε πάντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

υποψιάζομαι το injection φιλε μου.

αλλα θελω να δω τι κανανε ατομα που ειχαν το ιδιο πρόβλημα. γτ δεν είμαι ο μονος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σου λέω λοιπόν τι έκανα τα καλοκαίρια, που εμφανιζόταν το πρόβλημα, για να βάλω μπροστά τη μηχανή. Τον λύκο τον είχα 4 χρόνια και είχα και εγώ το θεματάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το προβλημα εκκινησης δεν το εχω λυσει ακομα παρα τα ακολουθα:

1. το μπουζι ειναι καινουργιο και βγαζει σπινθηρα οταν δινει η μιζα

2. το injection ψεκαζει κανονικοτατα οταν δινει η μιζα

3.η μπαταρια καινουργια κ η μιζα ζωηρα γυρναει τον κινιτηρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα