Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

θα το μετανιώσεις σίγουρα από άποψη οικονομίας. Αλλά άλλο λυκάκι και άλλο ΤΕΡΑΣ. Εγώ πάντως πότε πότε που με πιανουν τα υπαρξιακά βλέπω στο ιντερνετ και το CB650F... 

Το παν είναι να σου αρέσει και να σε βολεύει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Φίλε λυκάνθρωπε JPS2510 δεν έχω ιδέα πως να κάνω αυτό που μου λες. Ο κανόνας λέει ότι από τη στιγμή που κάτι συμβαίνει μία φορά, θα υπάρξει επανάληψη!!! Ευτυχώς μέχρι στιγμής τα προβλήματα αυτά δεν προκάλεσαν κάποιο μπλοκάρισμα τροχού με κίνδυνο να πέσω να σκοτωθώ!!!

Αν μου το ξανακάνει την βάφω μπλε και την πετάω στη θάλασσα!!!

καντο τωρα πριν ειναι αργα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα και σε σένα και να είσαι πάντα καλοτάξιδος και γερός!

Συμφορουμίτη ziaba μας τρέλανες με το ''κινούμενο'' ποντίκι! :laugh: Έτρεχα πανικόβλητος νομίζοντας ότι μπήκε χάκερ στον υπολογιστή μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να αναφερθώ σε μια πολύ πρόσφατη επαφή μου στην αντιπροσωπεία του Γκοργκολή για κάποια ανταλλακτικά του μικρού λύκου 125cc. Εντελώς τυχαία και για καλή μου τύχη θέλησα να προετοιμάσω το λυκόπουλο για αλυσιδο-γράναζα και διαπίστωσα μετά λύπης μου αλλά και μπόλικη αγανάκτηση , ότι δεν υπήρχε τίποτα ετοιμοπαράδοτο και ο χρόνος παράδοσης ξεπερνάει τον μήνα ( φτάνει στην αντιπροσωπεία το ανταλλακτικό στις 12/12/2015 ) , δηλαδή για μια εργασία ρουτίνας και αντικατάσταση αναλώσιμων ανταλλακτικών εάν έμπαινε το λυκάκι σε συνεργείο θα έβγαινε μετά από έναν (1) ολόκληρο μήνα!!! Πληροφοριακά ήθελα να ενημερώσω όσους μπαίνουν και διαβάζουν ότι εκτός το σετ των γραναζιών που είναι σε αρκετά λογική τιμή , η αλυσίδα πωλείται σε τιμή επίχρυσης ή και τιτανίου ακόμα , τουλάχιστον αυτό είναι κάτι που λύνεται αγοράζοντας την αλυσίδα από το ελεύθερο εμπόριο στην μισή τιμή για να μην πω και πιο φτηνά!  Ένα θέμα που δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμα είναι η αντικατάσταση της πίσω ανάρτησης με κάποια after market που να δέχεται τουλάχιστον ένα απλό service ( αλλαγή λαδιών ) γιατί το κόστος της εργοστασιακής ανέρχεται στην αστρονομική τιμή των 265 ευρώ ! ! !  όπου μετά την ''πτώση'' του ελατηρίου και των λαδιών απλά την πετάς και παίρνεις άλλη. Δυστυχώς όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποια αντίστοιχη στο εμπόριο , ούτε να ταιριάζει με κάποιο άλλη μηχανή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα οι τιμες της sym (του κ. γκοργκολη ) δεν παλευονται με τιποτα ! 

Καλησπέρα και σε σένα και να είσαι πάντα καλοτάξιδος και γερός!

Συμφορουμίτη ziaba μας τρέλανες με το ''κινούμενο'' ποντίκι! :laugh: Έτρεχα πανικόβλητος νομίζοντας ότι μπήκε χάκερ στον υπολογιστή μου!

δεν εισαι το πρωτο θυμα :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλοι μου λυκανθρωποι και λοιποι μοτοσυκλετιστες αυτο ειναι ενα θεμα αφιερωμενο σε απορειες και διαφορες κουβεντες που αφορουν το sym wolf125 και sym wolf250..

Ας ξεκινησω εγω λοιπον με μια απορια που εχει να κανει με το στρωσιμο του wolf125..

Πειτε μου τα παντα για το στρωσιμο οι ιδιοκτητες του wolf 125...

Ποσα χιλιομετρα ειναι το επιτρεπτο οριο

Και οτι αλλο σχετικο..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των πρωτερων...

θα ηθελα και εγω να αποκτησω την πρωτη μου μηχανη και αυτη θα ηθελα να ειναι η SYM Wolf 250i σε αυτο θα ηθελα λιγη βοηθεια 

1 ) ειναι καλη για παρθενικη φορα ;;

2 ) αξιζει τα λεφτα της ; 

3 ) εχει καποιος να μου υποδειξει καποιον καλο αντιπροσωπο; ( μονο ο βυνιος για τη ωρα μου εχει αρεσει αλλα ακομη το ψαχνω)

4 ) δικαβαλο αντεχει ; ( οχι τεραστιων διαδρομων ) 

5) μενω αθηνα και θελω αξιοπιστια στη μηχανη και τα φρενα της θα την εχω ; ( μη σαβουρωθω και δεν θα εχω ξεκινησει ακομη )

6 ) πειτε μου οτι γενικο ξερετε που θα μπορουσε να βοηθησει εναν εντελως νεο αναβατη . 

Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των πρωτερων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν έχεις τη διάθεση και τη  υπομονή να διαβάσεις τις 178 προηγούμενες σελίδες, θα απαντηθούν όλες οι ερωτήσεις σου και θα ενημερωθείς πολύ περισσότερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα ηθελα και εγω να αποκτησω την πρωτη μου μηχανη και αυτη θα ηθελα να ειναι η SYM Wolf 250i σε αυτο θα ηθελα λιγη βοηθεια 

1 ) ειναι καλη για παρθενικη φορα ;;

2 ) αξιζει τα λεφτα της ; 

3 ) εχει καποιος να μου υποδειξει καποιον καλο αντιπροσωπο; ( μονο ο βυνιος για τη ωρα μου εχει αρεσει αλλα ακομη το ψαχνω)

4 ) δικαβαλο αντεχει ; ( οχι τεραστιων διαδρομων ) 

5) μενω αθηνα και θελω αξιοπιστια στη μηχανη και τα φρενα της θα την εχω ; ( μη σαβουρωθω και δεν θα εχω ξεκινησει ακομη )

6 ) πειτε μου οτι γενικο ξερετε που θα μπορουσε να βοηθησει εναν εντελως νεο αναβατη . 

Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των πρωτερων.

1. για προτο μηχανακι γαμ..... δεν το συζηταμε. και με παπι πρωτη φορα ενθουσιαζεσαι ποσο μαλλον με οτν λυκο που για 250 εχει πολυ μπαμ!

2. οχι δεν τα αξιζει. αν εκανε 2500 θα τα αξιζε....

3.μακρια απο βινιο μην ρωτησεις γιατι αλλα θα συμφονησουν πολοι. αγορασετο απο αλου και μετα για σερβις μοτο-σταυρος στο αιγαλεο

4.δικαβαλο με δυο ατομα κανονικων κιλων αντεχει και παρααντεχει. βγαλε απο το μυαλο σου οτι ζοριζεται ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΙ αλλα μη περιμενεις με δυκαβαλο τιποτα τελικες πανω απο 140

5. τα φρενα της ειναι τοσο γαμαουα... που οταν οδηγαω αλλη μηχανη δεν μπορω να φρεναρω.... εχει ΑΓΓΥΡΕΣ οχι φρενα.... ιδικα το μπροστα....

6.τιποτα ... παρτην αμα εχεις το ρευστο και καλες βολτες οδηγοτας μαθενεις.... στροσε την και μετα καφτηνε.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα Νιονιος.

1) Είναι μια χαρά για πρώτη μηχανή. Εϊναι 250 κυβικα οπότε δεν έχει πολύ γκαζάκι και κλείνοντας το φρενάρει αρκετά ο κινητήρας. Είναι πολύ εύκολη στον χειρισμό (δεν θα σου φανεί από την πρώτη στιγμή γιατί θα χρειαστείς λίγο διάστημα να τη συνηθήσεις), μετά θα σου φάινεται παιχνιδάκι, θα χώνεσαι στη κίνηση κλπ χωρίς πρόβλημα λόγω όγκου.

2) Αυτό θέλει συζήτηση. Πάντως στα ίδια κυβικά για Naked moto (καινούρια) σε Ελλάδα υπάρχει το αντίστοιχο το Honda CBF το οποίο από άλλους κατόχους έχει λίγο καλύτερη επιτάχυνση, πιο ελαφρύ, πιο αδύναμα φρένα, καταναλώνει περισσότερα λίτρα βενζίνης. Αν διαβάσεις σχόλια από κατόχους θα μάθεις περισσότερα. Επίσης υπάρχει και το Yamaha YBR 250 το οποίο είναι το πιο τσιμπημένο. Τώρα από μεταχειρισμένα βρίσκεις πολλά!

Πάντως ο λύκος καίει περίπου 2,7 λίτρα τα 100km (με ελαφρύ χέρι) μέχρι 3,5 το πολύ αλλά με λιώσιμο. Τα service του είναι σχετικα οικονομικά.

3) Για αντιπρόσωπο θέλει ψάξιμο από την πλευρά σου. Λίγο πολύ όταν έψαχνα κι εγώ, όλοι τα ίδια σχεδόν δώρα έδιναν (που δεν αξίζουν κατ'εμέ, καλύτερα να παζαρέψετε τη τιμή αν δωθούν μετρητά).

4) Πολύ από εδώ μέσα πάνε ταξίδια δικάβαλο με το 250 λυκάκι χωρίς πρόβλημα.Θα μου πεις άλλοι πάνε με το 125cc! Θεωρώ ότι αντέχει άνετα ταξίδι με 120 σταθερά και δικάβαλο χωρίς να κάνει κιχ.

5) Η μηχανή έχει πολύ καλά φρένα. Δεν έχει abs βέβαια αλλά και πάλι είναι πολύ δύσκολο να κλειδώσεις το μπροστινό. Μου έχουν τύχει πολλές περιπτώσεις όπου τα χρειάστηκα με τα φρένα και με έσωσαν...! Στην κατηγορία της πρέπει να έχει τα καλύτερα. Δεν θα έχεις πρόβλημα αρκεί να ξέρεις εσύ να φρενάρεις σωστά. Δηλαδή να τα έχεις μάθει κάνοντας εξάσκηση. Φρενάρισμα πρώτα με το πίσω και σε κλάσμα του δευτερολέπτου πατάς το μπροστά και τελειώνεις με το μπροστά. Εννοείται ότι δεν τα κοπάνας αλλά το πάτημα και στα δύο είναι πάντα προοδευτικό. https://www.youtube.com/watch?v=M4VESlr8twE

Τώρα προσωπικά εμένα μου έβγαλε 1 σοβαρό πρόβλήμα σε κιβώτιο και ένα πιο ήπιο στον συμπλέκτη. Το πρώτο πρόβλημα στα 3500 km και το δεύτερο στα 5000km. Οπότε κυκλοφορώ με ένα άγχος να δω τι άλλο θα μου βγάλει. Τι να πω, μπορεί να είμαι η πιο γκαντέμω από όλους εδώ μέσα. Από Γκοργκόλη το κάλυψαν λόγω εγγύησης. Το κακό είναι ότι δεν είναι και πολύ καλή αντιπροσωπεία ο Γκοργκόλης δυστυχώς. Επίσης για σοβαρά πρόβλήματα η μηχανή μεταφέρεται Τρίκαλα γιατί εκεί έχουν τα κεντρικά συνεργεία. Οπότε μία εβδομάδα αναμονής τουλάχιστον θα την έχει κανείς. Στο θέμα αυτό θα διαβάσεις και για άλλους με λιγότερο σοβαρά προβλήματα. Επιπρόσθετα έχουν αναφερθεί ελλείψεις σε ανταλλακτικά. Τέλος η SYM δεν έχει βγάλει στην αγορά αξεσουάρ ή κάγκελα, μανιτάρια, κ.λ.π. όπως οι άλλες εταιρείες.

Κάτσε διάβασε το θέμα αυτό, έχει πολλές πληροφορίες. Επίσης διάβασε και για άλλα μοντέλα, ψάξου για το που επισκευάζονται, με τι κόστη, τι καταναλώνουν, τι προβλήματα βγάζουν, αν οι κεντρικοί αντιπρόσωποι είναι εντάξει και μετά βάλτα όλα κάτω και επέλεξε.

Τώρα μιας και είσαι νέος αναβάτης και πρωτού κυκλοφορήσεις με μηχανή θα πρότεινα αυτά που έκανα κι εγώ:

1) Αγορά σωστού προστατευτικού εξοπλισμού δηλαδή οπωσδήποτε κράνος, μπουφάν με καλές προστασίες, γάντια...

2) Διάβασμα, ψάξιμο στο νετ ότι υπάρχει από τον Θανάση Χούντρα σαν το βίντεο που σου έγραψα για τα φρένα.

3) Διάβασμα υλικού για οδήγηση στη πόλη κ.λ.π., πιθανοί κίνδυνοι, σωστ'ες αντιδράσεις, σωστή θέση στον δρόμο...

4) Μόλις την πάρεις πας σε αλάνα και μαλακά στην αρχή ξεκινάς να τη μαθαίνεις τη μηχανούλα (όποια και να είναι!). Στο νετ θα βρεις και ασκήσεις που μπορείς να κάνεις για να έχεις καλύτερο χειρισμό.

5) Πάντα αργά στην αρχή, πάντα να προσπαθείς να προβλέπεις τη μαλακία του άλλου, πάντα να κοιτάς να έχεις σωστή θέση στον δρόμο ώστε πάντα να έχεις έξοδο διαφυγής σε περίπτωση που γίνει κάτι, πάντα τα μάτια 14 και όποτε δεν είσαι στο 100% δεν θα οδηγείς, σταματάς στην άκρη, ηρεμείς και μετά συνεχίζεις...!

Τροποποιήθηκε από τον Kate10

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σας! Δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον λύκο ξανά!

Ξεκινώ σήμερα για δουλειά κι εκεί που βγαίνω εθνική και πάω να κουμπώσω πέμπτη, δεν κούμπωνε με τίποτα, ο λεβιές δεν κουνιόταν με την καμία προς τα πάνω.

Βγάζω δεξί φλασάκι και βγαίνω στην πρώτη έξοδο, παράλληλα ενώ ήμουν με τετάρτη ένιωθα να αποσυμπλέκει μόνη της η μηχανή. Μην τα πολυλογώ...

Η μηχανή όταν είμαι σε πρώτη γυρίζει μόνη της σε νεκρά, όταν είμαι σε τρίτη ή τετάρτη ή πέμπτη αποσυμπλέκει την ταχύτητα (στα καλά καθούμενα μαρσάρει μόνη της άρα φαντάζομαι αποσυμπλέκει) οπότε αναγκάζομαι να κατεβάσω ταχύτητα για να πιάσει μία ταχύτητα το κιβώτιο και να κινηθώ κι άντε ξανά! Επίσης αν κατεβάσω από τρίτη σε πρώτη μία μία τις ταχύτητες (δηλαδή πρώτα δευτέρα και μετά πρώτη) την πρώτη δεν την παίρνει ενώ αν από τρίτη πατήσω συμπλέκτη και κάνω 2 μαζεμένα κατεβάσματα τότε μπαίνει πρώτη μέχρι που σταματάω και γυρίζει μόνη της σε νεκρά.

Επίσης ο λεβιές ταχυτήτων δεν έχει την ίδια αντίσταση με πριν, σαν κάτι να έσπασε ή να λάσκαρε. Δηλαδή με ένα άγγισμα τόσο δα αλλάζω ταχύτητες ενώ πριν ήθελε πίεση.

Τι παίζει τώρα??? Καμία ιδέα! Είμαι στη δουλειά τώρα, έφτασα κουτσά κουτσά. Το πρωί μάλλον θα καλέσω οδική.

Καλησπέρα, και εγώ έχω πρόβλημα με τις ταχύτητες μου. Συνήθως όταν ζεσταθεί λίγο η μηχανή δυσκολεύομαι να αλλάξω και θέλει πίεση για να μπει, τις τελευταίες μέρες κάποιεσ φορές μενει κάτω ο λεβιές και πρέπει να κάνω στην άκρη για να τον ξεκολλήσω. Βέβαια ο Γκοργκόλης κάνει την πάπια προς το παρόν. Μου ζήτησαν να τους στείλω την μηχανή το οποίο και έκανα αλλά η μηχανή πήγε μια βόλτα και γύρισε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kalymnos07 σου έστειλα pm.

Μου άλλαξαν το ελατήριο σταθεροποιητή στο αμπραγιάζ (στον μύλο ταχυτήτων). Είχε σπάσει η μία άκρη και γι'αυτό όπως ανέφεραν από Γκοργκόλη δεν κράταγε τις ταχύτητες, ξεκούμπωναν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τόσο έχει χαλάσει ο Γκοργκόλης;

Το πρόβλημα στο κιβώτιο που είχε παρουσιαστεί και στο δικό μου (και από ότι κατάλαβα είναι γενικό θέμα) επισκευάστηκε στο εξουσιοδοτημένο στο Αιγάλεω (Μoto Stavros) χωρίς 2η κουβέντα και μέσα σε μία ημέρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν σου πω ότι έχω ξεχάσει ακριβώς τι(δεν φημίζομαι για την μνήμη μου)....

Κάποια στιγμή οι ταχύτητες είχαν γίνει ξύλο τελείως και είδικα μεταξύ 1ης 2ης και νεκρής....κάτι θυμάμαι για ένα πείρο ελαττωματικό που ναι μεν δεν ήταν ακριβό ανταλλακτικό αλλά ήθελα άνοιγμα όλο το κιβώτιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μάλιστα, δεν μας τα λέει καλά η Sym. Και το έχει αυξήσει το λυκάκι...

Νομίζω υπερβάλλεις. Μοτοσυκλέτες πολλαπλής αξίας και από εταιρείες με μεγάλη ιστορία έχουν βγάλει θέματα που κάνουν αυτά του λύκου να μοιάζουν αστεία.

Το σημαντικό είναι να υπάρχει ανταπόκριση από τον αντιπρόσωπο δεν θέματα που είναι δεδομένα ελαττωματικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΗΓΕ ΕΤΣΙ ΓΥΡΙΣΕ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΩ Ο ΛΕΒΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

Τροποποιήθηκε από τον Kalymnos07

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομίζω υπερβάλλεις. Μοτοσυκλέτες πολλαπλής αξίας και από εταιρείες με μεγάλη ιστορία έχουν βγάλει θέματα που κάνουν αυτά του λύκου να μοιάζουν αστεία.

Το σημαντικό είναι να υπάρχει ανταπόκριση από τον αντιπρόσωπο δεν θέματα που είναι δεδομένα ελαττωματικά.

Το ότι άλλες βγάζουν χειρότερα προβλήματα και είναι ακριβότερη η επισκευή δεν σημαίνει ότι πρέπει να βγάζουν προβλήματα και τα SYM. Δηλαδή να λέμε και ευχαριστώ...! Ευχαριστώ τη SYM που έχω πάει 3 φορές συνεργείο για πρόβλημα σε ολοκαίνουρια μηχανή σε διάστημα 8 μηνών. Δηλαδή αν περάσουν 18 μήνες πόσες φορές θα την έχω πάει? Κάντε προβλέψεις από τώρα και όποιος πέσει μέσα θα έχει κέρασμα σε Ιταλικό πολύ καλό από εμένα! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Δεσμεύομαι και έχω μάρτυρες!

Όταν παίρνεις κάτι καινούριο απαιτείς να λειτουργεί άψογα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Επίσης όταν καινούρια μηχανή βγάζει σοβαρό προβλημα στο κιβώτιο που απαιτεί λύσιμο κινητήρα και αλλαγή γραναζιών στο κιβώτιο (το πρώτο πρόβλημα που είχα) και στον Γκοργκόλη εξηγείς ότι ο πίσω τροχός στην τρίτη ταχύτητα κόβει μόνος του στα καλά καθούμενα με κίνδυνο να γκρεμοτσακιστείς και σου λέει φέρτο όταν γίνει χειρότερα, ε τότε sorry αλλά δεν υπάρχει χειρότερη αντιμετώπιση...!

Όταν λέω δεν μας τα λέει καλά η SYM εννοώ η SYM - Γκοργκόλης. Έχει αυξήσει την τιμή του λύκου χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω (να πω ότι βελτίωσε κάτι πάει στο δι@ολο!) ενώ αντίστοιχα μοντέλα της Honda ή Yamaha έχουν πέσει. Σε συνδυασμό με την αύξηση της τιμής του λύκου και τον χειρισμό του Γκοργκόλη ανέφερα ότι δεν μας τα λέει καλά η SYM.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ότι άλλες βγάζουν χειρότερα προβλήματα και είναι ακριβότερη η επισκευή δεν σημαίνει ότι πρέπει να βγάζουν προβλήματα και τα SYM. Δηλαδή να λέμε και ευχαριστώ...! Ευχαριστώ τη SYM που έχω πάει 3 φορές συνεργείο για πρόβλημα σε ολοκαίνουρια μηχανή σε διάστημα 8 μηνών. Δηλαδή αν περάσουν 18 μήνες πόσες φορές θα την έχω πάει? Κάντε προβλέψεις από τώρα και όποιος πέσει μέσα θα έχει κέρασμα σε Ιταλικό πολύ καλό από εμένα! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Δεσμεύομαι και έχω μάρτυρες!

Όταν παίρνεις κάτι καινούριο απαιτείς να λειτουργεί άψογα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Επίσης όταν καινούρια μηχανή βγάζει σοβαρό προβλημα στο κιβώτιο που απαιτεί λύσιμο κινητήρα και αλλαγή γραναζιών στο κιβώτιο (το πρώτο πρόβλημα που είχα) και στον Γκοργκόλη εξηγείς ότι ο πίσω τροχός στην τρίτη ταχύτητα κόβει μόνος του στα καλά καθούμενα με κίνδυνο να γκρεμοτσακιστείς και σου λέει φέρτο όταν γίνει χειρότερα, ε τότε sorry αλλά δεν υπάρχει χειρότερη αντιμετώπιση...!

Όταν λέω δεν μας τα λέει καλά η SYM εννοώ η SYM - Γκοργκόλης. Έχει αυξήσει την τιμή του λύκου χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω (να πω ότι βελτίωσε κάτι πάει στο δι@ολο!) ενώ αντίστοιχα μοντέλα της Honda ή Yamaha έχουν πέσει. Σε συνδυασμό με την αύξηση της τιμής του λύκου και τον χειρισμό του Γκοργκόλη ανέφερα ότι δεν μας τα λέει καλά η SYM.

Προφανώς δεν θεωρώ τα όποια προβλήματα δεδομένα και άνευ σημασίας, απλά σου αναφέρω μια πραγματικότητα.

Τώρα όσο αφορά στην αντιμετώπιση του Γκοργκόλη, παρότι εγώ δεν είχα θέμα τότε, έχεις απόλυτο δίκιο. Όπως είπα το σημαντικό είναι να βρίσκεις ανταπόκριση όταν παρουσιαστεί θέμα και από ότι λέτε αυτή δεν υπάρχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και μιας και τα συζητάγαμε, πριν 2 ώρες που γύρναγα από δουλειά, μου ξαναέσβησε ο κινητήρας εν κινήσει στη μέση διασταύρωσης όπου δεν δουλεύουν τα φανάρια μετά τις 00:00, πάνω στη στροφή,με πρώτη ταχύτητα και ελάχιστα χιλιόμετρα, με αποτέλεσμα να μην έχει φόρα να φτάσω στην άκρη κι έτσι ξεκίνησα να σπρώχνω νυχτιάτικα! Είναι η δεύτερη φορά που σβήνει στα καλά καθούμενα. Όπως και την προηγούμενη φορά, γύρισα το κλειδί στο off για λίγο, μετά στο On,πατώ μίζα και δεν παίρνει μπρος.Προσπάθησα άλλες 2 φορές και τίποτα.Μόνο όταν έδωσα και λίγο γκαζάκι παράλληλα με μίζα ξαναπήρε.

Καλή σας νύχτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικά γεμίζω όταν ξεκινά να αναβοσβήνει η στάθμη της βενζίνης. Μπορεί και νωρίτερα στη 1 γραμμή. Στο περιστατικό εχθές είχα 2 γραμμές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα