Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Σε συνέχεια του προβλήματος με τον λύκο, να σας ενημερώσω ότι παραδόθηκε στον Γκοργκόλη, μεταφέρθηκε φυσικά Τρίκαλα και αφού επισκεύασαν το κιβώτιο μου το έφεραν πίσω. Μία εβδομάδα πήρε η όλη διαδικασία. Άλλαξαν γρανάζι (δευτερεύων τρίτης ταχύτητας) στο οποίο όπως ανέφεραν υπήρχε κατασκευαστική αστοχία κι επειδή επικοινωνούσε με γρανάζι έκτης άλλαξαν και αυτό προληπτικά (επίσης δευτερεύων), άλλαξαν κάτι φλάντζες και έβαλαν λάδι golden scooter 4T 5w40. Το πρόβλημα στην τρίτη σταμάτησε απλά είναι αρκετά σκληρές οι αλλαγές και τα κατεβάσματα από 1η σε 2α και 3η και αντίστροφα, οπότε άντε πάλι να στρωθεί, να αλλαχτούν λάδια μετά από κανά 1000άρι χλμ και να μαλακώσει.

Το θέμα είναι ότι έχω την εντύπωση ότι η μηχανή έχει πιο πολλούς κραδασμούς από πριν, κάνει περισσότερο θόρυβο και το γκάζι μου φαίνεται πιο σφικτό (δηλαδή υπάρχει μεγαλύτερη αντίσταση όταν το κινώ σε σχέση με πριν). Αυτό είναι normal ???

Πιθανως ο θορυβος και οι κραδασμοι να ειναι λογω αστρωτων μεταλλων,το εχω παρατηρησει και σε αλλαγη σασμαν σε αμαξι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα φίλε aka ! ! !     Τι έγινε;  Πήραμε μπικικίνια από το ΑΤΜ και ξεθαρρέψαμε;  :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπικικίνια=χρήματα !   Πες τι προτείνεις για βόλτα.

Ναι ρε το κατάλαβα το μπιμπικινια

το ? το έβαλα για την βόλτα σε όλα

μέσα είμαι τι προτείνεις; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημερα φιλοι λυκοι!θελω να βαλω μια εξατμισουλα στο λυκακι μου..επειδη εχω ηδη μια απο ενα innova 125(τελικο)μπορω να παω σε ενα εξατμισα κ να μου το προσαρμοσει?θα δουλευει σωστα?γιατι για racetech ζητανε αρκετα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγνώμη aka αλλά τώρα έλαβα την ειδοποίηση από το gmail μου , περιμένω μήπως φανεί και κάποιο άλλο μέλος αλλά μάλλον βλέπω να την έχουν ''κάνει'' για διακοπές . . .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια σημερα μου αναψε το λαμπακι για τα λαδια. Πριν 500χλμ του εκανα σερβις και αλλαγη λαδιων. Καποια διαρροη δεν ειδα που κοιταξα. Τι μπορει να φταιει? Μηπως μου βαλανε κακης ποιοτητας λαδι? Επισης να σημιωσω οτι τωρα δεν πιανει τις ιδιες ταχυτητες που επιανε πριν. Μικρη διαφορα αλλα υπαρκτη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια σημερα μου αναψε το λαμπακι για τα λαδια. Πριν 500χλμ του εκανα σερβις και αλλαγη λαδιων. Καποια διαρροη δεν ειδα που κοιταξα. Τι μπορει να φταιει? Μηπως μου βαλανε κακης ποιοτητας λαδι? Επισης να σημιωσω οτι τωρα δεν πιανει τις ιδιες ταχυτητες που επιανε πριν. Μικρη διαφορα αλλα υπαρκτη.

κάθε 1000 χλμ ανάβει το λαμπάκι. πάτα το σετ για 5 sec και θα είσαι οκ !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κάθε 1000 χλμ ανάβει το λαμπάκι. πάτα το σετ για 5 sec και θα είσαι οκ !!!

Οκ τελικα το mode ηθελε το σετ αλλαζε την ωρα. Ευχαριστω παντως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας και σας βρηκα εσας τους λυκανθρωπους μπορει κανενας να μου πει πως συγκρινεται η αξιοπιστια σε σχεση με τις μεγαλες εταιριες? Γιατι βρισκω τον λυκο μονο στα 2800 περιπου και δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τοσα σε μια μαρκα αγνωστη για μενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω τον εχω τον λυκο μου(250) 1 μηνα και κατι και ειναι τελειος και απροβληματιστος μεχρι στιγμης... εχω κανει 4000 χιλιομετρα και συνεχιζω...

Ειχα και εγω αμφιβολιες για την αξιοπιστια της εταιριας αλλα μου δειχνει θετικα μηνυματα ως τωρα...

Τωρα σε συγκριση με αλλες μηχανες δεν εχω εμπειρια και θα το αφησω σε αλλους...

Τροποποιήθηκε από τον stergosz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαλησπερα σε ολους, γραφω για να ενημερωσω για δυο πραγματα που μου ετυχαν.

Το 1ο δεν αφορα το Λυκο συγκεκριμενα αλλα με πικρανε ιδιαιτερα. Την Κυριακη με πηρε τηλεφωνο ενα φιλαρακι μου να παμε για μπανιο στο Ακανθους κ παρκαρα τον Λυκο για 3 ωρες απ' εξω απο την παραλια (*Σημειωση σε περιοπτη θεση με συνεχη διελευση αυτοκινητων κ πεζων*) κ προς εκπληξην μου οταν γυρισα παρατηρησα οτι ο διακοπτης που δινει ρευμα (αυτος ο κοκκινος στο τιμονι) ηταν κλειστος, γεγονος το οποιο δεν το συνηθιζω και οτι ο δεξης καθρεπτης μου ειχε εξαφανιστει κ συγκεκριμενα η βαση του που ειχε μεινει ηταν σπασμενη :cry2:... Τελος παντων λεω ας παει εκει το κακο, εμεις να ειμαστε καλα κ να εχουμε την υγεια μας.. :mellow::mellow:
Oσον αφορα το 2ο..Σημερα που πηγα να φυγω απο τη σχολη δεν εδινε ρευμα η μιζα. Αρχικα σκεφτηκα οτι κατι παει λαθος με αυτην καθως μου ειχε κολησει πριν κανα μηνα-2μηνο και ειχε αναγκαστει ο μαστορας να αλλαξει ενα εξαρτημα για να τη φτιαξει. Τελικως ειχε χαλασει η μπαταρια στο λυκακι, την οποια και αντικατεστησα σημερα.
Εαν τα υπολογιζω σωστα μου εβγαλε 3 χρονια χωρις κανενα προβλημα, αρα να θεωρησω οτι ειναι μια φυσιολογικη φθορα και απλα εφτασε η ωρα της(?!) 
:think:
Προσπαθησαμε να την φορτισουμε (συγκεκριμενα περιμενα 1 ωρα μπας κ γλιτωνα την αλλαγη) αλλα οταν την τοποθετησαμε ξανα στο μηχανακι δεν επαιρνε μπρος κ μαλιστα δεν λειτουργουσαν σωστα τα ηλεκτρονικα. :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Ge0Mast3r,

καταρχήν να του κοπούν τα χέρια, μην πω τίποτα άλλο, σε όποιον έβαλε χέρι στον καθρέφτη και χάλασε  τη βάση. Που να μην καταφέρει ποτέ να πάρει κάτι δικό του με τον κόπο του ή αν πάρει να του το κλέψουν για να νοιώσει τι σημαίνει να σου χαλάνε ή κλέβουν κάτι που πονάς και αγαπάς!!!!

Αφήνω τώρα τις ευχές και πάμε στη μπαταρία.Δεν ξέρω αν είναι νορμάλ να αλλάζει κανείς μπαταρία κάθε 3 χρόνια.Λίγα μου φαίνονται πάντως. Είχες κάποιον συναγερμό συνδεδεμένο?

Από περιέργεια, πόσο πήγε το μαλλί?Έβαλες μαμά ή κάποια άλλη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Kate10
Εγω αυτο π ελεγα ειναι μακαρι να βαλει τον καθρεπτη σε καροτσακι οταν θα ζητιανευει στα φαναρια.. Ημαρτον μιλαμε για 15 ευρω δαπανη δλδ...
Κοστισε 60 ευρω η καινουρια μπαταρια. Δεν ειναι η μαμα ομως, αυτη ηταν στα 90 αν θυμαμαι καλα κ μου ειπαν στο συνεργειο οτι κυκλοφορει κ μια αλλη στα 105 (υποτιθεται οτι εχει καλυτερης ποιοτητας μολυβδο). Εγω ρωτησα ποια θα εβαζε εκεινος κ μ ειπε οτι κ των 60 κανει τη δουλεια της κανονικα, οποτε κ βαλαμε αυτη. Η αληθεια ειναι οτι εχω συναγερμο στο μηχανακι αλλα τον εχω εδω κ 3 χρονια απο τοτε δλδ π πηρα το μηχανακι.. Δεν ξερω αν αυτο μειωσε την διαρκεια ζωης της. Δεν σας κρυβω ομως οτι προς στιγμην σκεφτηκα να τον βγαλω.. Θεωρω δεδομενο οτι το επιβαρυνει, αλλα ειναι αναγκαιο κακο :think: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Ge0Mast3r

Ξεφτίλα για 15-20 ευρώ να μπαίνεις στη διαδικασίας να κλέβεις ή να χαλάς κάτι. Εμένα μου πήραν από τον λύκο τη θήκη gps που άφηνα. Μιλάμε για θήκη των 5 ευρώ από Κίνα μέσω Ebay (έβαζα το κινητό) της οποίας και είχε χαλάσει το φερμουάρ οπότε άχρηστη θα του ήταν...! Ήθελα να την πετάξω.

Κοίτα συναγερμός καλό είναι να υπάρχει αν δεν υπάρχει άλλο μέσο προφύλαξης ή σαν συμπληρωματικό. Δεν ξέρω ποιον συναγερμό έχεις αλλά υπάρχουν πολλοί που καίνε ελάχιστη μπαταρία ή έχουν και δικιά τους ανεξάρτητη. Ποιον έχεις βάλει στον λύκο? Ο μάστορας τι σου είπε? Πάντως δεν είναι πολλά τα 60 στα 3 χρόνια. Πάλι καλά!

Άντε καλορίζικη και απροβλημάτιστη η μπαταρία και να αντέξει περισσότερο!!!

Τροποποιήθηκε από τον Kate10

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Kate10

Μα αυτο λεω κ εγω για ενα ποσο των 15 ευρω δεν μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια, που στην τελικη πρπ να τον πηρε και μισο :wallbash:

Ο συναγερμος μου ειναι KENTALL, οχι κατι το ιδιαιτερο νομιζω.. Οπως κ να εχει κ εγω δεν πιστευω οτι ειναι πολλα 60 ευρω γ ολο αυτο το διαστημα απλα ετυχε ξαφνικα κ ειχε προηγηθει και το αλλο κ ειχα λιγο τις μαυρες μου.. Ο μηχανικος παντως ειπε οτι ο συναγερμος παντα "επιβαρυνει" την μπαταρια. Τιποτε παραπανω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα παιδια.να σας πω καταρχην οτι παραλιγο να ημουν και γω ενα νεο μελος στην παρεα.ειχα δωσει παραγγελια για το λευκο λυκο και προκαταβολη πριν 15 μερες αφου διαβαζα γι αυτον εδω και τρεις μηνες.τονισα δε στον εδω αντιπροσωπο στα τρικαλα οτι θελω λυκο του κουτιου και οχι καποιον εκθεσιακο οπως αυτον που ειχε στο καταστημα και μου ειπε οτι εχει στο τελωνειο και ολα καλα.αποτελεσμα μετα 2 μερες μου ειπε οτι μονος διαθεσιμος ηταν αυτος στο μαγαζι .ξενερωσα αρκετα και του ειπα να με παρει οταν ερθουν τα καινουργια του 16 τι θα κανωωωώω 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα παιδιά... Θα ήθελα την βοήθεια σας.. Το μηχανάκι βρίσκεται στην Σαντορίνη με τον αδερφό μου και ήρθε η ώρα να αλλάξει λάδια και φίλτρο Στα συνεργία του νησιού του ζήτησαν 60 ευρώ για λάδια και φίλτρο κάτι που είναι σκέτη κλεψιά μιας και εδώ τα αλλάζουμε σε εξουσιοδοτημένο με 30 ευρώ... Οπότε μιας και πιάνουν τα χέρια του θα τα αλλάξει μονός του.... τι λαδάκια να πάρει???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα παιδιά... Θα ήθελα την βοήθεια σας.. Το μηχανάκι βρίσκεται στην Σαντορίνη με τον αδερφό μου και ήρθε η ώρα να αλλάξει λάδια και φίλτρο Στα συνεργία του νησιού του ζήτησαν 60 ευρώ για λάδια και φίλτρο κάτι που είναι σκέτη κλεψιά μιας και εδώ τα αλλάζουμε σε εξουσιοδοτημένο με 30 ευρώ... Οπότε μιας και πιάνουν τα χέρια του θα τα αλλάξει μονός του.... τι λαδάκια να πάρει???

http://tech.gorgolis.gr/images/stories/maintenance/SYM/WOLF 125 (PU12E1-6).pdf

εδω λεει και τους συμβατους τυπους λαδιων και την ποσοτητα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://tech.gorgolis.gr/images/stories/maintenance/SYM/WOLF 125 (PU12E1-6).pdf

εδω λεει και τους συμβατους τυπους λαδιων και την ποσοτητα

:thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ηθελα μια σοβαρη γνωμη αν γινεται.wolf 250  kavasaki z300 ποιο θα διαλεγατε και γιατι.ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ηθελα μια σοβαρη γνωμη αν γινεται.wolf 250  kavasaki z300 ποιο θα διαλεγατε και γιατι.ευχαριστω

koita file auto dn e3artatai mono apo enan paragonta alla apo pollous... gia emena profanos kai dn mporeis oute kan na ta sigrineis.prosopika apo omorfia mou aresoun kai ta dio to idio mono pou to z300 profanos pio gemato. to z300 bgainei kai me ABS. arketa simantiko me tous kolo-dromous tis elladas kai to problima tis broxis.oson anafora tis apodoseis file mou 39 alogakia to z300, 26 an thimamai to wolfaki. meta paizei kai to kiriotero pou einai i timi. to wolf einai sta 3700 to z300 5500 me ABS 5000 xoris. an exeis tin oikonomiki dinatotita z300 sigoura an oxi to wolf einai mia poli kali lisi.auta...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ σωστα τα λες.αλλα το  z300χωρις abs εχει 4900 και το wolf 4190.  Αξιζει  τα 700e πραπανω το πρωτο ;

Ολες οι γνωμες ειναι δεκτες.και τα δυο παντως ειναι εξισου ομορφα.εχουν ομως την ιδια αξιοπιστια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα