Jump to content
konto7

ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

Recommended Posts

Κανένα πρόβλημα! Σε μαγαζιά με ηλεκτρολογικό υλικό για αυτ/τα θα βρεις και μονή λάμπα! Υ.Σ. 1)Πες μας και ποιος είναι αυτός που πουλάει 50 ευρώ ''ειδικές'' λάμπες για μοτό να τον μάθουμε κι εμείς! Κάτι τέτοιοι χρειάζονται διαφήμιση! 2)Για να μην γίνει καμία παρεξήγηση εννοώ φυσικά ότι λέμε για το ίδιο προϊόν, μάρκα, τύπο κλπ.

Τροποποιήθηκε από τον JPS2510

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Λυστε μου σας παρακαλω μια απορια που δεν μπρορω να την λυσω μονος μου..... Το λυκακι το 250 ποσα φυλτρα βενζινης εχει ρε παιδια? 2? δητε λιγω τις φωτο να μου εξισησεται λιγακι

http://prntscr.com/6xl6bh

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το φίλτρο είναι το εξωτερικό

το άλλο που βλέπεις στην αντλία(πάνω εικόνα)

είναι μία σίτα για τα "χοντρά" (σκουπιδάκια ,χώματα κλπ)

δεν θα έλεγα ότι έχει 2 φίλτρα αλλά 1 φίλτρο και μία σίτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και το πρόβλημα επιμένει φίλοι μου ... το μηχανακι να μην περνεις εύκολα μπροστά και να τρέχω στον μάστορα ξανά από Πέμπτη.

Να αναφέρω τα συμπτώματα μήπως κάποιος ξέρει τι Παίζει

1. Δεν περίμενα ει εύκολα μπροστά ιδικά μετά από ώρες. Αν είναι ζεστό πολύ περνει.

2. Με κρατημένο το γκάζι στο ρελαντί 5000 στροφές η βελόνα ανεβοκατεβενει μετάξι 4000 με 5000 σαν να ρεταρει. Ενώ δεν κουνάω καν το χέρι μου και ταυτόχρονα σκάει συνέχεια η εξάτμιση τρία τέσσερα παφ και ξανά και ξανά και νομίζω είναι το aisv που πετά αέρα στον κυληνδρο με το Ριντ.

3. Νιώθω πως με σταθερό γκάζι το μηχανακι περδεβει σαν να σκάει όπως είναι το μιγμα. Και είναι εσθητο άμα ξέρεις την μηχανη όπως εγώ που την Καβαλαω ώρες

4.όταν τραβάω απότομα γκάζι όταν είναι στο ρελαντί ενώ έχει ζεσταθεί καμιά φορά σκάει περίεργα καποιες φορές φτάνει το γκριΠ στο τέλος και μετά σκάει το μιγμα σαν να μπουκώνει για ένα δεύτερο . Δεν το κάνει πάντα αλλά 8 στις 10 φορές

Έχουμε αλαξεί εσθητηρα θερμοκρασίαΣ νερού εγκέφαλο μηζα έκανε γένηκο σέρβις καθαρησαν πηνία αλαξε μπουζί ο μοτο σταυρός είπε ότι παίζει νάνε τρόμπα βενζίνης αλλά δεν την καληπτει η εγκιηση! Και θα το πάω να δούμε το φίλτρο βενζίνης.

Τι φταίει ρε παιδιά 5 μήνες τραβιεμαι μέχρι και τα κεντρικά ευτασε και τπτ είμαι σίγουρος ότι κάτι με την τροφοδοσία φταίει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο καιρό την έχεις την μηχανή? Την αγόρασες καινούργια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η εγγύηση κανονικά δεν πρέπει να σε καλύψει και να σου δώσουν νέο όχημα από την στιγμή που δεν μπορούν να φτιάξουν αυτό? Επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις φτάσει στο αμήν ψάξου με κανένα δικηγόρο και πες τους ότι σας το αφήνω και αν δεν μπορείτε να το κάνετε να λειτούργει σωστά θέλω ένα άλλο η μια άλλη λύση που να με καλύπτει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχουμε αλαξεί εσθητηρα θερμοκρασίαΣ νερού εγκέφαλο μηζα έκανε γένηκο σέρβις καθαρησαν πηνία αλαξε μπουζί ο μοτο σταυρός είπε ότι παίζει νάνε τρόμπα βενζίνης αλλά δεν την καληπτει η εγκιηση! Και θα το πάω να δούμε το φίλτρο βενζίνης.

Τι φταίει ρε παιδιά 5 μήνες τραβιεμαι μέχρι και τα κεντρικά ευτασε και τπτ είμαι σίγουρος ότι κάτι με την τροφοδοσία φταίει

για το 2 με το κοντέρ δεν βγάζεις άκρη , και το δικό μου που δεν μπερδεύει/έχει θέμα παίζει λίγο το στροφόμετρο με σταθερό γκάζι

εφόσον έχεις το μηχανάκι μόνο 9 μήνες , ιστοριούλες του τύπου δεν καλύπτει η εγγύηση είναι για γέλια

απο εκεί και πέρα

τα μόνα που έμεινε να αλλάξεις(ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι

1)αντλία βενζίνης

2)μπεκ/σώμα ψεκασμού

3)πλεξούδα

4)tps

5)πολλαπλασιαστή

6)μπουζοκαλώδιο

και αν συνεχίζει το θέμα σου , απαιτείς να σου δώσουν νέο μηχανάκι με καινούργια εγγύηση(εδώ κατα πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να μπλεχτεί δικηγόρος)

τι να πω καλό κουράγιο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχετε στα υπόψιν σας εάν μπορώ να αλλάξω την πίσω σέλα με μια ποιο βολική για τον πίσω;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα!

Για την σέλα μέχρι στιγμής έχει αναφερθεί η πρoσθήκη αφρώδους υλικού από τον Di_Manolio εδώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κλασικά!

πηγα με την γυναικα την προηγουμενη κυριακη με το λυκακι μου κ εγω..μεχρι το καζινο εφτασα σχεδον..!του βγηκε η ψυχη ομως στα ανηφορα.Εκανα δυο στασεις γιατι φοβηθηκα μην μου κολλησει!καποια στιγμη δεν κραταγε ρελαντι κ εσβηνε.το αφηνα κρυωνε τελειως κ δουλευε ξανα τελεια.στο κατεβασμα απλα αεραα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άμα έχει στρωθεί σωστά δεν κολλάει έτσι! Σίγουρα πάντως θα τράβηξε ζόρι με συνεχή ανωφέρεια με φουρκέτες και τόσο φορτίο. Είναι προτιμότερο σε αυτές τις περιπτώσεις να πηγαίνεις με μικρή ταχύτητα στο κιβώτιο και σιγά όσο παράδοξο και αν ακούγεται, γιατί απλά λόγω των πολλών στροφών του κινητήρα το λάδι ψύχεται γρηγορότερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θεμα με την εκκινηση παρουσιαζει και ο δικος μου Λυκος αν κ εχει αναφερθει ξανα νομιζω το ζητημα.. Ξερει κανεις πως μπορουμε να τ ξεπερασουμε? Εγω π.χ πριν δωσω μιζα να παρει μπρος την κουναω λιγο με τα ποδια τη μηχανη κ μερικες φορες παιρνει πιο ευκολα, δεν ξερω αν απλα τυχαινει ή παιζει ρολο

@aka

Η εξατμιση εχει βαφτει? ειναι πολυ ομορφη ετσι :peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδια γαι μια βοηθεια σας παρακαλω.... θελω να αδειασω το ντεποζητο τελιως! να το στεγνωσω ..... ξερω τον τροπο με τα συγκινονουντα δοχεια .... αλλα το ντεποζητο του λυκου ειναι λιγο περιεργο εχει πανω και το μεταλκο ελασμα που θελει να την μανηα για να ανοιξει.... το εχει κανει κανεισ? αδιαζει ευκολα? η ειναι περιεργο μεσα το ντεποζητο και δεν γινεται? επισης αμα χοσω μεσα τον σωληνα παιζει να πιαστει με καμια τρομπα και να χαλασω τιποτα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θεμα με την εκκινηση παρουσιαζει και ο δικος μου Λυκος αν κ εχει αναφερθει ξανα νομιζω το ζητημα.. Ξερει κανεις πως μπορουμε να τ ξεπερασουμε? Εγω π.χ πριν δωσω μιζα να παρει μπρος την κουναω λιγο με τα ποδια τη μηχανη κ μερικες φορες παιρνει πιο ευκολα, δεν ξερω αν απλα τυχαινει ή παιζει ρολο

@aka

Η εξατμιση εχει βαφτει? ειναι πολυ ομορφη ετσι :peep:

αυτοκόλλητο καρμπόν 3Μ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει ένα γείτονα που έχει λύκο και είναι λίγο μα....ας! :lol:

Τροποποιήθηκε από τον antonisev

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι να πάρω ένα 125άρι λυκάκι κούτα, ξέρουμε (μέσω πμ) αν κάποιος στην Αθήνα κάνει καλύτερη τιμή μετρητά?

Στο θέμα να πώ ότι αν και έχω συνηθίσει σε άλλα "κυβικά" μου φάνηκε συμπαθητικό value-for-the-money από κοντά αν και είδα το 250 (θεωρητικά έχει όμοιο πλαίσιο το 125 εκτός πίσω φρένο etc.. ?!!)

Μια άλλη απορία είναι ότι μου φάνηκε λίγο στενάχωρο/ περίεργο στα πόδια (1,80 - 75 κιλά), ελαφρώς πίσω τα πατάκια/ τιμόνι θυμίζει "πεταλούδα" περίεργο!!! μπορεί και να ήταν αφού κατέβηκα από τη γριά μου :lipssealed:.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μηπως κανεις εχει εντοπισει απο που στο διαολο ακουγεται αυτο το ηλιθειο τριξιμο καπου προς το κοντερ να του βαλω καμια σηλικονη? δεν μπορω να το εντοπισω και μου εχουν σπασει τα νευρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα!!! Χθες ξεκίνησε ένα πρόβλημα με τον λύκο μοθ (250cc) .. απο πρώτη σε νεκρά δεν ακουγόταν τίποτα και εμπαινε σαν νερό ... σήμερα λοιπόν η 3η ταχύτητα έπεφτε στην 2η και μετά 1η και νεκρά μόνο του... όταν εχω νεκρά και βάζω το σταντ κλείνει το μηχανάκι σαν να εχω ταχύτητα μέσα...πήγα στον μηχανικό και φυσικα όπως όλοι μας θα περιμέναμε κάτι στον συμπλέκτη που απο οτι φάνηκε δεν ήταν και μάλλον παω για σασμάν κάτι που θα περιμένω μέχρι δεύτερα λογο οτι ο μάστορας ηταν γεμάτος μέχρι την δευτέρα... τι θέλω να ρωτήσω εγω τώρα... εχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο;;; λεω απο τώρα για να προλάβω οτι δεν ειχα καμιά κακη μεταχείριση στο μηχανάκι και δεν εχω πειραξει μηχανικά τίποτα παρα μονο εξωτερικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ ένα πύρο στο σασμάν τον είχα αλλάξει εντός εγγύησης επειδή είχε γίνει άχυρο η κατάσταση. Ο Χάρης μου είχε πει ότι είναι γνωστό θέμα και το αλλάζουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα