Jump to content
--Vaggelis--

Εξατμίσεις για XT660X

Recommended Posts

pit hal θυμαμε οτι ειχες αναφερει οτι σκοπευες να "αδειασεις" τις εξατμισεις του πηγασου για πιο μπασο ηχο... δεν εκανες κατι τελικα ε;

οχι τελικά δεν έκανα τίποτα γιατί ο μηχανικός μαζί με κάνα 2 εξατμησάδες με συμβούλεψαν να μήν τις πειράξω εκτός αν βγάλω τον καταλύτη μόνο έτσι θα έβλεπα διαφορά πράγμα που εγω δεν ήθελα με τίποτα.

υπάρχει περίπτωση ακόμα και να κρεμάσει στις χαμηλές στροφές αν απλά πειράξεις τις φλογέρες. τώρα για τον ήχο και να βγάλεις τον πετροβάβμακά δεν νομίζω να πειράξει σε τίποτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια εχω και εγω μια ερωτηση. αυτος που πηρα το χτχ ειχε κοψει απο μεσα τις σωληνες της εξατμισεις(η οπως αλλιως λέγονται) για να ακουει και πιο μπασο ηχο αλλα και πιο εντονο σκασιμο.εμενα δεν μ αρεσει αυτο το πραγμα.μπορω να τις φτιαξω η να παω για αγορα μεταχειρισμενων?δεν εχω πολλα λεφτα ... χα χα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πηγα στο μαστορα σημερα και μου ειπε με 35 ευρω θα μου τις φτιαξει.θα το παω πρωι και θα το αφησω μεχρι το μεσημερι γιατι εχει πολυ δουλεια μου ειπε να ανοιξει τις εξατμισεις και να κολλαει κομματια.μακαρι να το κανει να ησυχασει γιατι ξεσικωνω την γειτονια και δεν γουσταρω ασε που δεν μ αρεσει κιολας. θα αλλαξω και σινε μπλοκ η αλλιως λαστιχακια ταμπουρου, τα παραγγειλα απο yamaha 12 ευρω το ενα παναθεματα και ειναι 4 x 2 = 48 ευρα.οποτε αλλα 85 αυρα μας εφυγαν...δεν βαριεστε λαφτα υπαρχουν.

Τροποποιήθηκε από τον spiros!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια μετά από βοήθεια από τον αγαπητό φίλο Karellen για τα πλαστικά να γνωρίζετε πάει 37 ευρά το κομμάτι καινούργια από αντιπροσωπεία.Επίσης παρέγγειλα και γνήσιους δίσκους συμπλέκτη επίσης από αντιπροσωπεία γύρω στα 66 το σετ.Επίσης κολάρο ψυγείου 11,50 ευρά για να γνωρίζετε...Ευχαριστώ πολύ φίλε Karellen!!

Επίσης εάν έχεις κανείς προσφορά για αφτερμαρκετ εξατμίσεις τελικά ή και ολόσωμες ΕΔΩΩΩΩΩΩ είμαι εγώ..

Ευχαριστώ!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επίσης εάν έχεις κανείς προσφορά για αφτερμαρκετ εξατμίσεις τελικά ή και ολόσωμες ΕΔΩΩΩΩΩΩ είμαι εγώ..

Ευχαριστώ!!

Για κοίτα εδώ μήπως συνεννοηθείς http://www.mybike.gr...__fromsearch__1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ξεθαβω.

Ποιες νομιζετε οτι ειναι οι καλυτερες εξατμισεις που μπορεις να βαλεις σε xt660x 2007 μοντελο[χωρις να βγαζει προβλημματα στην αποδοση του κτλ].Μου αρεσει ο θορυβος akrapovic και racetech.Επισης θελω να πω οτι δεν θελω να ανασταινω νεκρους ,ενανς εξτρα θορυβο χρειαζομαι οπως και για να γινει πιο ομορφο το μηχανακι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 28/5/2012 at 5:32 ΜΜ, το μέλος --Vaggelis-- έγραψε:

Καλησπέρα έχω ένα XT660X του 09' και θέλω να του βάλω εξατμίσεις..¨Οπως όλοι οι συμφορουμίτες κάτοχοι του XT γνωρίζω ότι δεν θα αλλάξει η απόδοση της μηχανής,αλλάζει όμως η αισθητική!! :worthy: Είμαι μεταξύ της Acrapovic και Termignoni,οι οποίες βέβαια είναι και πανάκριβες..Αλλά τα βασικά κριτήρια μου είναι να κάνει μπάσο θόρυβο(που να μην ενημερώνει την γειτονιά ότι έφτασα στις 5 το χάραμα :shoot: ) και μία μέση τιμή.Έχω διαβάσει τα υπόλοιπα σχετικά φόρουμ αλλά πουθενά δεν βλέπω κανέναν να προτείνει κάποιο κατάστημα ή κάποιο site για καινούργιες ή μεταχειρισμένες,γενικώς πάντως aftermarket εξατμίσεις.Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.Ευχαριστώ πολύ..!!

ΜΟΝΟ termignoni απιαστες η ακραποβιτς μόνο όνομα ειναι ,αυτές που σου λέω με ένα φίλτρο ΚΝ πας στο πρώτο στάδιο αναβάθμισης και μειώνεις και τα κιλά κατά 10 πιο κάτω από τις  μαμά.Θα σου δώσουν 5 καθαρά αλογάκια και το εργαλείο θα πετάει. 

Τώρα δα, το μέλος Χαράλαμπος Παπαδόπουλος έγραψε:

ΜΟΝΟ termignoni απιαστες η ακραποβιτς μόνο όνομα ειναι ,αυτές που σου λέω με ένα φίλτρο ΚΝ πας στο πρώτο στάδιο αναβάθμισης και μειώνεις και τα κιλά κατά 10 πιο κάτω από τις  μαμά.Θα σου δώσουν 5 καθαρά αλογάκια και το εργαλείο θα πετάει. 

Έχει μεταχειρισμένες σε τέλια κατάσταση στα 400 σε μαγαζί θεσσαλονικη αν θέλεις πες μου να σου στείλω να πας να τις πάρεις μακριά από ακραποβιτς μόνο άσκοπο θόρυβο η termignoni έχουν υπέροχο σκάσιμο το ευχαριστιεσαι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Φαντάζομαι μετά από 10 χρόνια όλο και κάπου θα βρήκε καμία εξάτμιση.

Α μην το λες, παίζει και να περίμενε δέκα χρόνια το ''I come in peace'' σοφό ον που ήρθε από το υποπέραν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 28/5/2012 at 6:06 ΜΜ, το μέλος --Vaggelis-- έγραψε:

Eυχαριστώ πολύ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις..Όντως τσούζουν οι τιμές σε καινούργιες και από ότι μου λέτε και σεις διαφορά μόνο σε εμφάνιση.Φίλε Konangera οι τιμές σε raceguns είναι καινούργιες ή μεταχείρα;;;

Μήπως ξέρεις φίλε Moustarda που μπορώ να βρώ μεταχειρισμένες Acra ή Termi..;;Ρωτάω γιατί η τιμή που λέει ο φίλος Konangera είναι δελεαστική για την εποχή μας;; :respekt:

Πάντως εάν τελικά βάλω θα βγάλω σκοπιά πάνω από το μοτόρι :hunter: 24ώρα και όλας....

Πήρες τπτ τελικά?όσο για κάποιους δεν έχουν ιδέα μάλλον, είναι το πρώτο στάδιο εξατμισεις και ΚΝ φιλτρο αλλάζεις σίγουρα εννοείται και δίνει αλογάκια και χάνει και κιλα γ μηχανή από της μανισιες μετά πας και σε πρόγραμμα και πετάει το xt660x 

Την 12/5/2022 at 4:48 ΜΜ, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Α μην το λες, παίζει και να περίμενε δέκα χρόνια το ''I come in peace'' σοφό ον που ήρθε από το υποπέραν.

Μην το λες σωστά είπε ο φίλος, άλλοι λένε και δεν κάνουν τπτ συνήθως, δεν φενεται ο φίλος μακάρι να είναι καλά μπορεί και με οικογένεια 10 φρόνιμα μετά χαχαχα ενώ εμείς παραμένουμε παιδιά για πάντα έτσι με τις xtαρες μας δαν την πρώτη μέρα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα