Jump to content
themata

Εξατμίσεις WINGS για ΚΤΜ 990 (ΚΤΜ - HUSABERG - HUSQVARNA)

Recommended Posts

Aναζητώντας με έναν φίλο για ένα ζευγος εξατμίσεων για το ΚΤΜ 990 adv

"πέσαμε" πάνω στις WINGS. Μικρή Σλοβένικη εταιρία,

ιδιαίτερα σεβαστή από πολλούς ψαγμένους στο θέμα των ΚΤΜ

μιλάμε για χειροποίητες εξατμίσεις που η κατασκευη τους γίνεται με την παραγγελία.

δεν βγάζουν απόθεμα δλδ.

official site http://www.wings.si/

έγινε παραγγελία για ένα ζευγος Oval με carbon τελικο.

οι τιμή τους: 653 ευρω (μαζι με τα μεταφορικα!) και μεσα σε μια βδομάδα ήρθε email ότι εστάλησαν

no3.JPG

Αναμένονται και θα σας ενημερώσω εκ νέου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίες φαίνονται από πρώτη ματιά.

Η τιμή είναι πολύ καλή.

Καλοφόρετες στο εργαλείο και περιμένουμε νέα μόλις τις βάλετε στο μοτόρι. :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου φαίνεται ότι η Σλοβενία ξεκινάει παράδοση στις εξατμίσεις. Λογικό είναι καθώς μετά τον Akrapovic όλο και κάποιος από τους εργαζόμενους του θα δοκιμάσει την τύχη του...και πολλά καλά για τη χώρα καθώς το 99% εξάγεται.

Αναμένουμε εντυπώσεις :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου φαίνεται ότι η Σλοβενία ξεκινάει παράδοση στις εξατμίσεις. Λογικό είναι καθώς μετά τον Akrapovic όλο και κάποιος από τους εργαζόμενους του θα δοκιμάσει την τύχη του...και πολλά καλά για τη χώρα καθώς το 99% εξάγεται.

Αναμένουμε εντυπώσεις :_thumbsup:

διπλα τις φτιαχνουν.τυπος που δουλευε παλια στις ακραπες,φτιαχνει τωρα για παρτη του.οντως εξωτερικο τις φορανε πολλα ktm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στην επικοινωνία δίνει στοιχεία

Producer:

Europe and the

rest of the world name: Gorazd Marovič

web: www.wings.si

email: mf@siol.net

ο συγκεκριμενος είναι πραγματι πρωην εργαζόμενος στην Ακραποβιτς που ακολούθησε τον δικό του δρόμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαζευα τις φωτο που εχουν... δειχνουν πολυ καλες ποιοτικα ε;

Και απο τιμη ειναι μια χαρα ...

653 και τα δυο τελικα λογικα ε;;

αν ναι τοτε πιστευω πως ειναι τζαμπαμαν :clapping:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τις κοιταγα σε διπλες για το χασκυ.. πολυ ωραιες σε λουκ και αισθητα πιο φτηνες απο διπλες arrow.. με γειες και περιμενουμε εντυπωσεις :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παντως να ξερετε οτι και ελλαδα φτιαχνουν καλα πραγματα.σε μια επικοινωνια για raceguns μου ειπε τιμη για τυπου gioshimoura 450ε και για τυπου ακραπα 550ε τα δυο τελικα ετσι για 990 :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και απο τιμη ειναι μια χαρα ...

653 και τα δυο τελικα λογικα ε;;

αν ναι τοτε πιστευω πως ειναι τζαμπαμαν :clapping:

ναι Ηλία (τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά και προμήθεια 4% στο Paypal μεσω του οποίου πληρωθηκαν)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σήμερα κατεύθασε το δέμα! (ομολογω πως οι χρόνοι κατασκευης παραδοσης ειναι εξαιρετικοί)

το πακετο συνολικα στα 6.5 κιλά (μαζί με t-shirt, αυτοκόλητα) περιλάμβανε τα 2 τελικά, 2 σφικτήρες δακτυλίους, και 2 σιγαστήρες

αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι η εξαιρετική ποιότητα κατασκευής! δεν ξερω αν φαινεται στις φωτό

αλλά στα σημεία όπου "δενει" ενα κομμάτι με ένα άλλο έχει πολύ επαγγελματική δουλειά.

παραθετω και μερικές φωτό

5bbtit.jpg

wlf094.jpg

2iu2j46.jpg

33u3ber.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παίδες 2 ερωτήσεις :

1)είναι τιτάνιο?

2)έχουν και καταλύτες?

Γιατί οι ακράπες έχουν 1000+++++ αλλάέχουν και καταλύτη(οπότε είσαι φουλ νόμιμος)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοτάξιδες!

Το είχα ψάξει πολύ πέρσι το καλοκαίρι και κατέληξα σε Wings.

Best value for money!

Απλά, τα οικονομικά δε μου το επέτρεψαν. Όπως και να το κάνεις, ένα μισθό δίνεις για εξατμίσεις!!!

Ψάχνω, πλέον σε μεταχειρισμένες Wings.

Αν και δε θα έπαιρνα με Carbon γιατί, δε του πάει (γνώμη μου), και είναι ευαίσθητο.

Αν, όμως, δε του κάνουν προτίθεμαι να τον ελαφρύνω από το βάρος έναντι αδράς αμοιβής.

Τροποποιήθηκε από τον okourkoulos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου εγω αγορασα Scorpion (ειναι η ομάδα που εφτιαχνε τις ακραποβιτς και εφτιαξαν τις scorpion) με 280 ευρω ανα τελικό, carbon η χρωμα τιτανιου, εαν θες υπαρχουν ακομα στο extremeps.gr στην Μιχαλακοπουλου 166 Αθηνα, λιγες εχουν μεινει.

Μιλαμε για φοβερο ηχο και τρελλη ποιοτητα κατασκευης απο τα ατομα που εφτιαξαν τις ακραπο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ συνονόματε!

Να΄σαι καλα φιλε μου! τωρα με την κρίση μπορουμε να βρουμε εξατμισεις σε πολυ καλες τιμες! μιλαμε οι Scorpion πριν την κρίση ειχαν 600 ευρω ΑΝΑ ΤΕΜΑΧΙΟ!!! και τωρα τις βρισκουμε 280.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παίδες 2 ερωτήσεις :

1)είναι τιτάνιο?

2)έχουν και καταλύτες?

Γιατί οι ακράπες έχουν 1000+++++ αλλάέχουν και καταλύτη(οπότε είσαι φουλ νόμιμος)

1. Μόνο τιτάνιο βγαίνουν οι Wings με τελικό καπάκι (αν θες) σε ανθρακόνημα

2. Δεν διάβασα κάτι τέτοιο (αλλά και οι ακραποβιτς δεν νομιζω να εχουν καταλύτη για το ΚΤΜ) εχεις κανα λινκ που να το επιβεβαιωνει?

ο καταλύτης μεσα στα τελικά δεν είναι (εξ' ου και η ζεστη που ανεβαζουν τα "μαμα")?

να πω βεβαια εδω με την ευκαιρία ότι εγω του ελεγα να ΜΗΝ τις αγοράσει αφου καταργει τους καταλυτες κλπ κλπ κλπ οικολογικα

αλλά δεν καταφερα και πολλά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1. Μόνο τιτάνιο βγαίνουν οι Wings με τελικό καπάκι (αν θες) σε ανθρακόνημα

2. Δεν διάβασα κάτι τέτοιο (αλλά και οι ακραποβιτς δεν νομιζω να εχουν καταλύτη για το ΚΤΜ) εχεις κανα λινκ που να το επιβεβαιωνει?

να πω βεβαια εδω με την ευκαιρία ότι εγω του ελεγα να ΜΗΝ τις αγοράσει αφου καταργει τους καταλυτες κλπ κλπ κλπ οικολογικα

;έχω δει στο site της ΚΤΜ ,με καταλύτη,και ρώτησα τιμή.Αν θυμάμαι καλά 1480ευρώ.Επίσης της έχει βάλει και ένας φίλος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έχω κι εγώ τέτοιες ανησυχίες, αλλά όταν σε κανα δυο χρόνια θα θέλουν (που θα θέλουν) service οι εξατμίσεις, τότε τι?

Οι μαμά δε παίρνουν service κι αν τις αφήσεις είναι χειρότερα απ'το να μην έχεις καθόλου καταλύτη. Το μόνο που μένει είναι να βάλεις τις μαμά (μπαααα!) ή να βρεις κάποιες της προκοπής με καταλύτη (ποιές???)!

έχω δει στο site της ΚΤΜ ,με καταλύτη,και ρώτησα τιμή.Αν θυμάμαι καλά 1480ευρώ.Επίσης της έχει βάλει και ένας φίλος.

πάσο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά θα ήταν να έχουν και ένα καταλύτη πάνω τους...

Πάντως στο Site τα μοντέλα για το adventure δεν έχουν καταλύτη δυστυχώς... :lac:

edit: με βάση την απάντηση του fazer, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...

60105099100 comes with a catalytic converter and EC certificate for model years 09 to 11

60105099000 without catalytic converter and without EC certificate!

Both versions can also be used for models 03-08, but without EC certificate!

Τροποποιήθηκε από τον 950adv

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1500 ευρω (???)

οι "απλες" χωρις καταλύτη ειναι στα 1100...δλδ απο x2 μέχρι x2.5 φορές παραπάνω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα