Jump to content
george3021

Μπουφαν ΚΤΜ

Recommended Posts

Μιας και εχω παρει μια ψιλοαποφαση να γινω και εγω μελος της πορτοκαλιας οικογενειας σαν νεος οδηγος σκεφτομουν να εχω και μπουφανακι που να ταιριαζει λιγο με το χρωμα :P

εχω δει ενα μπουφαν της ΚΤΜ που βρηκα σε ενα μαγαζι -δεν θα αναφερω ονομα-και τα χαρακτηριστικα του ειναι αυτα

1.ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΗ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ

2.CORDURA 600 D

3.ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΟΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

4.ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΕΣ CE BIOMECHANIC ΣΕ ΑΓΚΩΝΕΣ ΩΜΟΥΣ KAI ΠΛΑΤΗ

5.100% AΔΙΑΒΡΟΧΟ

6.ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟ ΚΟΛΛΑΡΟ ΛΑΙΜΟΥ

7.3Μ ΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ

η τιμη του ωστοσο ειναι γυρω στα 150 ευρω με καποια μαλλον εκπτωση

και ρωταω εγω τωρα..σε τι μπορει να υστερει με καποια αλλα που εχουν 300 και 400 ευρω?με ενδιαφερει πολυ το θεμα της ασφαλειας και να το φοραω και καλοκαιρι :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω και πολλά από μπουφάν, αυτό όμως που σκέφτομαι εκ πρώτης όψεως είναι η ποιότητα κατασκευής. Μπορεί να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τα ακριβότερα μπουφάν αλλά δεν νομίζω να είναι ίδια και η ποιότητα του.

Για να σου δώσω να καταλάβεις και τα KYMKO τα σκουτεράκια τα ίδια υλικά έχουν με τα beverly πχ αλλά άμα τα κοπανήσεις λίγο γίνονται θρύψαλα! Αν το αφήσεις στον ήλιο τα πλαστικά του από κόκκινο γίνετε ροζ στο άψε σβήσε. Το νόημα πιστεύω το έπιασες.

Αυτά από εμένα....

Τροποποιήθηκε από τον aposperittis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε τίποτα δεν υστερεί. Εγώ που έχω ένα εντουράδικο ΚΤΜ, είναι φαντασικό, φοριέται άνετα το καλοκαίρι, αφού όταν ανοίγω τους αεραγωγούς (2 στα μανίκα, 2 στο στήθος και 1 στην πλάτη), ο αέρας ρέει άφθονος. Το έχω 5 χρόνια (αν και πλέον δεν το φοράω τόσο συχνά λόγω του δερμάτινου) και είναι ακόμα σαν καινουριο.

Βάλε μια φωτογραφία να το δούμε

Δεν ξέρω και πολλά από μπουφάν, αυτό όμως που σκέφτομαι εκ πρώτης όψεως είναι η ποιότητα κατασκευής. Μπορεί να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τα ακριβότερα μπουφάν αλλά δεν νομίζω να είναι ίδια και η ποιότητα του.

Για να σου δώσω να καταλάβεις και τα KYMKO τα σκουτεράκια τα ίδια υλικά έχουν με τα beverly πχ αλλά άμα τα κοπανήσεις λίγο γίνονται θρύψαλα! Αν το αφήσεις στον ήλιο τα πλαστικά του από κόκκινο γίνετε ροζ στο άψε σβήσε. Το νόημα πιστεύω το έπιασες.

Αυτά από εμένα....

Άκυρο παράδειγμα γιατί μιλάμε για ρούχα και ρούχα που βγαίνουν με την στάμπα της ΚΤΜ και όχι με την στάμπα της Κλαιν Μαιν. Πόσο μάλλον όταν η KTM συνεργάζεται με εταιρείες όπως η Dainese και η Suomy.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

KTM μπουφαν θα θελει καθε 10000 χλμ πιστονι και οτι προκυψει

αχαχαχ απλα δεν θα το φορας τριτες τεταρτες κλαιν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

833_newKTM.jpg836_ktm-back.jpg

Το παιδι το ωραιο εδω περα :P το ανεβασα απο λινκ δεν ξερω πως γινεται και αν απο τα αρχεια του υπολογιστη μου :D

Oσο για το μοντελο και την μαρκα απλα λεει "Μπουφαν Μηχανης ΚΤΜ"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω παρει μπουφαν απο το παρακατω μαγαζι με 100 Ευρω της HONDA και ειναι αρκετα ποιοτικη κορντουρα.

george3021 μαλλον θα εννοεις αυτο εδω : http://www.toofast.g...prod.php?id=567

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσοχή μάγκες στις μαϊμούδες , συγκεκριμένα, υπάρχει κατάστημα εδώ μεριά που πουλάει "ντεμέκ" ΚΤΜ, Ducati κτλπ μπουφάν και αξεσουάρ - η (κακή) ποιότητα τους βέβαια κάνει "μπαμ" ακόμα και στις φωτογραφίες του site, οπότε...

Γεώργιε3021, όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό... - εκτός και αν μιλάμε για ελάχιστα κομμάτια παλιάς κολεξιόν τα οποία ο καταστηματάρχης θέλει να ξεφορτωθεί... :_thumbsup:

@ΝικόλαςFMX : Aχέμμ... :grin: :grin:

Τροποποιήθηκε από τον klem578

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπα βλεπω πολλα κομματια σε ολα τα μεγεθη..δεν μου κανει για ελαχιστα..δηλαδη τι κανουμε?παμε προς κατι το πιο ακριβο και σιγουρο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παπαπαπα! :P την εχετε παρεξηγησει επειδη εβγαζε εντουρο :D :D

Τροποποιήθηκε από τον george3021

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαν νεος οδηγος που εισαι θα σου πω τρια πραγματα..

παρε γνησιο μπουφαν ktm και μη ρωτας δεξια-αριστερα..

μπες στο επισημο site της ktm και δες ολη τη σειρα powerwear!

πηγαινε στη ktm stock στην πλαταιων και ριξε μια ματια :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι ειδα..ηταν ενα περιοδικο και δεν εβγαλα ακρη :P

Τροποποιήθηκε από τον george3021

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαν νεος οδηγος που εισαι θα σου πω τρια πραγματα..

παρε γνησιο μπουφαν ktm και μη ρωτας δεξια-αριστερα..

μπες στο επισημο site της ktm και δες ολη τη σειρα powerwear!

πηγαινε στη ktm stock στην πλαταιων και ριξε μια ματια :)

Πολύ σωστός ο φίλτατος motoris, εύγε τέκνο μου...

Το original βέβαια δεν θα το πληρώσει μόνο 150 ευρώπουλα ΑΛΛΑ, τουλάχιστον, και οι προστασίες σε ώμους/αγκώνες θα είναι ανθρώπινες, και το ύφασμα "σωστό" (αναπνέον/ανθεκτικό στην τριβή κ.ο.κ) - πάντα σε σχέση με την μαϊμού "made in γειτονιά" στο οποίο σου κοτσάρουν απλά τα (κακοφτιαγμένα/κακοραμμένα κιόλας) λογότυπα της εκάστοτε εταιρίας...

Σε πολλά πράματα μάγκες, οτι δίνουμε παίρνουμε, απλά τα πράματα... :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον klem578

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ετσι ειναι.....οταν αγοραζεις ktm δεν αγοραζεις μονο τη μηχανη αλλα και ολη τη τεχνογνωσια απο τους απειρους αγωνες οπου πρωταγωνιστει η εταιρια,τεχνογνωσια που την εφαρμοζει αμεσα στη σειρα παραγωγης..

η ktm δεν θα πωλουσε ποτε ρουχο η αξεσουαρ που δεν θα υπερτερουσε εστω ελαχιστα απο τον ανταγωνισμο και οι τιμες ειναι πολυ χαμηλοτερες απο το ανταγωνισμο..

εξαλου μαζι με σενα η μηχανη κουβαλαει και την φιλοσοφια της ktm - ready to race κατι που μεταφραζεται σε κατι που μονο οι κατοχοι αυτης της μηχανης γνωριζουν..

καλους δρομους λοιπον!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από προσωπική πάντως εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα, όλα του τα μπουφάν τύπου KTM, Ducati, Arai κτλ είναι μαϊμούδες.

Έχω πάρει δυστυχώς στο παρελθόν ένα Arai από αυτούς και το κατάλαβα...

Εκτός του ότι όλα τα πατρόν είναι ίδια, αν τα ψάξεις στους επίσημους καταλόγους της KTM δε θα τα βρεις πουθενά μάλλον...

Καλύτερα δώσε τα ίδια λεφτά και πάρε κάτι άλλο παρά να νομίζεις ότι αγόρασες ποιότητα και πήρες μαϊμουδάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ σωστός ο φίλτατος motoris, εύγε τέκνο μου...

Το original βέβαια δεν θα το πληρώσει μόνο 150 ευρώπουλα ΑΛΛΑ, τουλάχιστον, και οι προστασίες σε ώμους/αγκώνες θα είναι ανθρώπινες, και το ύφασμα "σωστό" (αναπνέον/ανθεκτικό στην τριβή κ.ο.κ) - πάντα σε σχέση με την μαϊμού "made in γειτονιά" στο οποίο σου κοτσάρουν απλά τα (κακοφτιαγμένα/κακοραμμένα κιόλας) λογότυπα της εκάστοτε εταιρίας...

Σε πολλά πράματα μάγκες, οτι δίνουμε παίρνουμε, απλά τα πράματα... :_thumbsup:

Αυτό είπα και εγώ στην αρχή αναφερόμενος στην ποιότητα αλλά το βρήκατε άκυρο το παράδειγμα μου. Αλλά τελικά βλέπω πως δεν είναι καθόλου άκυρο ακόμα και στα μπουφάν.

Απλά εγώ δεν μίλησα για μάρκα γιατί και το παιδί ΔΕΝ ανέφερε μάρκα! Ρώτησε απλά τι διαφορά μπορεί να έχει το 150 με τα 300......

Τροποποιήθηκε από τον aposperittis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αξιοπιστια :lipssealed: :lipssealed:

Για την αξιοπιστία των ΚΤΜ,να μιλήσει κανένας άλλος! Όχι HONDAκιας!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρε εγω για την ασφαλεια θα δωσω λεφτα( να ναι καλα η μαμα δηλαδη :tooth: )απλα μιας και βρηκα μπουφανακι να ειναι και ωραιο και να κανει και συνολακι ειπα να το παρω να στεκομαι και πιο ωραια πανω :P :D απλα μου φανηκε σχετικα φτηνο και κατα συνεπεια υποπτο...αμα ξερει κανεις κανα πορτοκαλι(ντε κ καλα ) μπουφανακι παρομοιο η καλυτερο απ αυτο θα παρακαλουσα να μου στειλει το μαγαζι σε PM να μην αρχισουμε και διαφημισεις

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα