Jump to content
pulsewidth

ΒΡΕΘΗΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Recommended Posts

Λοιπόν είμαι πολύ χαρούμενος. Μπαίνω στο φόρουμ μετά από σχεδον 4 μήνες, όσοι και οι μήνες που η μηχανή μου ( το ΧΤακι μου) ήταν κλεμμένη!!!! Από χθές όμως δεν είναι.......... :thumbsup::thumbsup::yahoo::yahoo: Με πήραν από την ασφάλεια πως την βρήκαν. Πήγα και την πήρα. Ήταν βέβαια σε λίγο μαύρο χάλι και έπαθα ένα ψιλοσόκ μόλις την είδα αλλά ΟΚ. Βασικά ακούστε τι έχουν πάρει...

-Την κλειδαριά (που βαζεις μπροστά την μηχανή)

-Όλα τα πλαστικά (τα πλαινά, και την μάσκα και το γτερο το acerbis)

-Την γέφυρα του πηρουνιού

-Την μπαταρία που ήταν κλειστού τύπου

-Την τάπα του ρεζερβουάρ

-και τέλος το δοχειάκι του υγρού για το πίσω δισκόφρενο

μικροπράγματα δηλαδή.........Και αναρωτιέμαι ρε παιδιά, ποιό ήταν αυτό το ζώο που μπήκε στην όλη διαδικασία να την πάρει και τελικά πήρε μόνο αυτά και όχι ας πούμε την εξάτμιση που είναι και ελευθέρας η το Fatbar το WRP ή ας πούμε τις ζάντες MORAD sm ή το κολοφάναρο το acerbis ή το αμορτισέρ το wp.

Μπορείτε δηλαδή να βγάλετε εσείς άκρη?.

Αυτά είχα πάντως να σας πώ και χάρηκα πολύ που πλέον ανήκω πάλι στην οικογένεια των μοτοσυκλετυστών .

Καλές διακοπές φίλοι μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Είσαι από τους τυχερούς φίλε....

Σου έυχομαι να την ξαναφτιάξεις όπως ήταν παλιά... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, είχες τύχη που έπεσες σε ψιλοβλάκα, ή ψιλοτεμπέλη, ή ίσως κανα φτωχαδάκι, αφού πήρε μάλλον μόνο αυτά που χρειαζόταν.

Μια ερώτηση: Η ασφάλεια χρειάστηκε 4 μήνες για να σε πάρει τηλέφωνο; Αποκλείεται να την βρήκαν μόλις χθες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αϊντε...μπραβο :ok::ok::ok::ok: Σουλουπωσε τη λιγακι τωρα και να την χαρείς διπλά... :_thumbsup::_thumbsup: οσο για το ποιος την πηρε μαλλον μην την ψαχνεις...Να λες ΕΥΤΥΧΩΣ που επεσες σε μικρολαμογιο και πηρε αυτα που χρειαζοταν και την παρατησε για να την βρεις...ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο στη Ελληνικη Αστυνομια!!!( :rotfl: )

Ειναι απλο το πραμα φιλε... τα ψιλοπραγματα δεν στα πηρε αυτος που πηρε και την μηχανη. Αυτος την πηρε και για καποιο λογο αναγκαστηκε να την παρατησει... Παρατημενη η καλη σου λοιπον δεχτηκε τις επισκεψεις αλλων αντρων που αντι να ειδοποιησουν την αστυνομια ειπαν να επωφεληθου... :lac:

Οπως και να'χει καλοταξιδι και παιξε και κανα Joker...σε παει απο'οτι φενεται :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.

Yotis και γώ κάπου εκεί καταλήγω.

Όσο για το πόσο καιρό έκανε η αστυνομία να την βρεί, μην ρωτάτε καν....... :kaaaala::kaaaala::kaaaala:

Μόνοι τους μου είπαν πως δεν την έψαχναν, απλά τους πήραν πως ήταν παρατημένη κάπου και μόλις πήγαν να την μαζέψουν έκαναν μια ταυτοποίηση και βρήκαν πως ήταν κλεμμένη :kaaaala::kaaaala::kaaaala:

.............

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όσο για το πόσο καιρό έκανε η αστυνομία να την βρεί, μην ρωτάτε καν....... :kaaaala:  :kaaaala:  :kaaaala:

Μόνοι τους μου είπαν πως δεν την έψαχναν, απλά τους πήραν πως ήταν παρατημένη κάπου και μόλις πήγαν να την μαζέψουν έκαναν μια ταυτοποίηση και βρήκαν πως ήταν κλεμμένη :kaaaala:  :kaaaala:  :kaaaala:

.............

<{POST_SNAPBACK}>

<_<

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όσο για το πόσο καιρό έκανε η αστυνομία να την βρεί, μην ρωτάτε καν....... :kaaaala:  :kaaaala:  :kaaaala:

Μόνοι τους μου είπαν πως δεν την έψαχναν, απλά τους πήραν πως ήταν παρατημένη κάπου και μόλις πήγαν να την μαζέψουν έκαναν μια ταυτοποίηση και βρήκαν πως ήταν κλεμμένη :kaaaala:  :kaaaala:  :kaaaala:

.............

<{POST_SNAPBACK}>

..AΞΙΟΙ! ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΟΥΣ,ONE MORE TIME!

:plaf:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να εισαι καλα παλικαρι να την κανεις κουκλα παλι και να αναπληρωσεις σε βολτες τους 4 μηνες που την ειχες χασει :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο ρε συ,χαρικα :yahoo::yahoo::yahoo: εισαι πολυ τυχερος,αντε καλες βολτες και καλα συμαζεματα τωρα. :thumbsup::thumbsup:

Εμενα παντως το μηχανακι που μου ειχαν κλεψει εδω και ποοοολα χρονια ακομα το ψαχνουν ;) τα σαινια. :wacko: Μονο για κανα κρανος κανουν μπλοκα. :ranting3::ranting3::ranting3::ranting3:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλορίζικη φίλε και προσοχή τώρα :_thumbsup:

Συμφωνώ με τον αποστάτη ότι αυτός που την πήρε ήταν βλάκας και τεμπέλης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ λέω αυτός που την πήρε να μην του ξανασηκωθεί!

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε 4 μήνες χωρίς μηχανή,ίσως ήταν γραφτό να το βρεις!

:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω, μάλλον με επηρρέασε το θέμα, και το βράδυ στον ύπνο μου είδα ότι μου κλέψανε την καλή μου....

ΕΦΙΑΛΤΗΣ....

Σφίχτηκε η καρδιά μου.....

:cry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@ Alex και εγω το ίδιο έπαθα και το λέω τώρα για μην βγει αληθινό.

καλοτάξιδο το ΧΤ και απο το πεζοδρόμιο....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kaloooo, kai siga min stin ebriske i astinomia, mono apo eidopoieiseis apo tous perioikous oti einai paratimeni mia mixani edo tha erthoun na tin paroun.

Pedes einai sobaro ayto, einai polles paratimenes ana perioxes moto kai polles apo aytes einai klemenes paratimenes opoios exei ligo xrono na boithisei sinanthropo mas motosikletisti as mpei sto kopo na eidopieisei tin astinomia gia tin paratimeni moto.

Oi axreioi kleboun apo gegonota pou xero eos kai skouriasmeno papi etoimo pros dialisi sxedon sapio! kai pairnoun oli ti moto poio eykola afou tin fortosoun se ena van akoma kai gia ena flash! apo to na kathontai na xebidonoun protimoun na tin paroun oli! Exo kaki empeiria, 2 mou exoun klepsei mia to 1985 kai mia to 2000.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εναοσ φιλου μου του ειχαν κλεψει το modenas και ηταν το μονο με αερογραφια στην χιο...εκανε δηλωση κλοπης και την βρηκε ευτηχως την αλλη εβδομα και το πηγε εξω απο μια καφετερια που συχναζουν οι μπατσοι και ανω το ειδαν δεν πηραν τηλεφωνο...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΥΧΗ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μια ερώτηση: Η ασφάλεια χρειάστηκε 4 μήνες για να σε πάρει τηλέφωνο; Αποκλείεται να την βρήκαν μόλις χθες.

<{POST_SNAPBACK}>

Κανεις όταν βγαινει για υπηρεσια δεν ψαχνει για κλεμμενα.Συγνωμη αν σας αφηνω αφωνους αλλά αυτη είναι η πραγματικότητα . Και εξηγουμαι . όταν βγαινεις για οκταωρη εποχουμενη περιπολία κανεις δε σου δίνει μια λίστα ας πουμε με ότι όχημα εχει κλαπει . Και δεν ειναι δυνατόν καθως από τη μια βαρδια στην άλλη μεσολαβουν ακομα πολλες κλοπές .

Επίσης , λαμβανεις στο οκταωρο πολλές κλησεις από το κεντρο , αναλογα με τον τομέα σου , και το θεμα ''κλεμμενα οχηματα''πάει στο βροντο . Ακόμα και μεσα στο οκταωρο να συμβει κλοπή , είναι τρομερα δυσκολο να εχεις το νου σου για ένα ''ασημι toyota yaris με πινακιδες ταδε''.Πόσα τετοια οχήματα κυκλοφορουν και από ποσα μπορεις να δεις τις πινακιδες?

Η μοναδικη περίπτωση να βρεθει τετοιο όχημα ειναι μονο κατα λάθος . Να το δουν κάπου παρατημενο και να το ελεγξουν .Μονο έτσι .Και αν βρουν ότι είναι κλεμμενο , ειδοποιουν αμεσως τον ιδιοκτητη για να μη το έχουν και το φυλάνε .

Το γεγονος ότι χρειαστηκαν 4 μηνες , δε σημαινει ότι το εψαχναν αυτούς τους μηνες .Φαντασου να ψάχνουν ένα XT με ταδε περιφερειακα και ταυτοχρονα άλλα 1254 μηχανακια και 7425 οχήματα :_zeppelin:

Να θεωρεις τον εαυτό σου τυχερο φίλε μου και τίποτα άλλο . Αντε και πάλι καλοταξιδο . :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Carlos mipos eisai mpatsos?

Nai fisika ginetai etsi, alla tha mporuosan osoi peripoloun ta oximata pou fenontai paratimena se stathera simeia sinexeia na pernoun arithmous kai otan mpenoun stin ipiresia na ta elenxoun an einai dilomena klemmena.

Kai episis otan exoun enimerosi oti stin aktina drasis tous klapei ekeini ti stigmi sigekrimeno oxima na exoun to nou tous ekeini ti mera an trigirnaei dipla tous!

Τροποποιήθηκε από τον ZZR1400

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Carlos mipos eisai mpatsos?

Nai fisika ginetai etsi, alla tha mporuosan osoi peripoloun ta oximata pou fenontai paratimena se stathera simeia sinexeia na pernoun arithmous kai otan mpenoun stin ipiresia na ta elenxoun an einai dilomena klemmena.

Kai episis otan exoun enimerosi oti stin aktina drasis tous klapei ekeini ti stigmi sigekrimeno oxima na exoun to nou tous ekeini ti mera an trigirnaei dipla tous!

<{POST_SNAPBACK}>

όχι δεν είμαι μπάτσος , είμαι αστυνομικος :winking:

Τα κλεμμενα οχηματα δεν ξεχωρίζουν σε κατι από τα άλλα .Ενα οχημα που φαινεται παρατημενο μπορει να ανηκει σε καποιον ο οποιος μένει διπλα και απλα δε δινει σημασια .Ένα βρωμικο οχημα δε φωναζει ότι ειναι κλεμμενο .Ένα ανασφαλιστο όχημα , κατι φωναζει αλλά και πάλι όχι δυνατα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

carlos

swsto ayto pou les, alla nomizo pos tosa lefta pou skane gia tis astynomies kai gia ola ayta, tha borouse na exei dimiourgithei mia eidiki monada pou tha ekane mono aytin tin douleia..........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα