Jump to content
A7XBilly

Παντελόνι Μηχανής: Τι πρέπει να ξέρω πριν την αγορά του;

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!

Υπαρχει μια περιπτωση να αγορασω παντελονακι! (σκευτομαι κοντα στα 150 ευρω πως φτανουν, και θα βρω κατι καλο! τι λετε?)

Στο θεμα μας!

Ποια ειναι αυτα που πρεπει να ξερω πριν την αγορα?

τι πρεπει να δω και πως στο παντελονι?

ισχυουν τα ιδια με τα μπουφαν?

πρεπει να βρω καποιο με αφερουμενη επενδυση?

δεν μου ερχεται κατι αλλο! τα φωτα σας παρακαλω, να παω ετσι σχετικα ενημερωμένος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Eννοείται με αφαιρούμενη επένδυση για να φοριέται και με πιο ζεστό καιρό. Εννοείται να είναι αδιάβροχο και να έχει προστασίες. Ισχύει ότι και με τα μπουφάν δηλαδή. Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις σοβαρά, είναι να μην σε σφίγγει στο καβάλο όταν κάθεσαι στη μοτοσυκλέτα. Το καβάλο είναι το πιο αδύνατο σημείο των παντελονιών και θα είναι το πρώτο που θα πάθει ζημιά αν τεντώνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εγω απο εβδομαδα παω να παρω 2 παντελονια.Ενα για μενα και ενα για την γυναικα μου.Σκεφτομαι να ειναι της SPIDI απο το Μοτο μαρκετ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εάν δερμάτινο, μην το πάρεις εφαρμοστό όπως το μπουφάν, θα βελάξεις. πάρτο πιο ευρύχωρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3789 αυτο πηρα εγω τωρα ειναι απο τα πιο φθηνα της dainese και στο λιγο που το φορεσα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.τιμη 140 απο την γνωστη αποθηκη,με παζαρι στα 135 ευρω και πιστευω ειναι μια χαρα η τιμουλα του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εάν δερμάτινο, μην το πάρεις εφαρμοστό όπως το μπουφάν, θα βελάξεις. πάρτο πιο ευρύχωρο.

και μετα δεν σε βλεπω να κανεις πολλα μικρα Βασιλακια,να τους αγοραζεις ενα cbrακι και να τα αφηνεις να παιζουν στο παρκιν στην Ραφηνα... :crazy::afro::mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και μετα δεν σε βλεπω να κανεις πολλα μικρα Βασιλακια,να τους αγοραζεις ενα cbrακι και να τα αφηνεις να παιζουν στο παρκιν στην Ραφηνα... :crazy::afro::mB_kalo_e:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ! ΣΠΑΜ ΣΠΑΜ ΣΠΑΜ!

Eννοείται με αφαιρούμενη επένδυση για να φοριέται και με πιο ζεστό καιρό. Εννοείται να είναι αδιάβροχο και να έχει προστασίες. Ισχύει ότι και με τα μπουφάν δηλαδή. Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις σοβαρά, είναι να μην σε σφίγγει στο καβάλο όταν κάθεσαι στη μοτοσυκλέτα. Το καβάλο είναι το πιο αδύνατο σημείο των παντελονιών και θα είναι το πρώτο που θα πάθει ζημιά αν τεντώνει.

Να μια καλη συμβουλη! ο καβαλος! αρα πρεπει οταν θα δοκιμασω το παντελονι να ανεβω και στη μηχανη, για να δω αν με τραβαει σωστα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επίσης να κάτσεις στην μηχανή και να δεις αν κάθονται οι προστασίες εκεί που πρέπει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σωστά. Το παντελόνι το δοκιμάζεις ανεβαίνοντας στη μοτό σου που είναι έξω από το μαγαζί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οκ, αλλα οτι παντελονι και να βαλω με αυτην την μηχανη θα φαίνεται μια χαρα, λογο υψους σελας, και γενικων διαστασεων!

θα πρεπει να βρω και καμια αλλη να δοκιμασω! αυτο θα ηταν ποιο σωστο ε Αλεξ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To βασικό είναι να σου κάθεται σωστά όταν κάθεσαι σε σέλα με τα πόδια στα μαρσπιέ. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα μεταξύ διαφορετικών μοτό. Αν σε SS είναι ΟΚ, θα είναι παντού ΟΚ. Επίσης όπως ειπώθηκε, πολύ σημαντικό είναι σου κάθονται οι προστασίες στα γόνατα σωστά όταν είσαι πάνω στη μοτοσυκλέτα, διαφορετικά θα γίνονται κουραστικές στη διαδρομή και θα σε πονάνε τα πόδια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To βασικό είναι να σου κάθεται σωστά όταν κάθεσαι σε σέλα με τα πόδια στα μαρσπιέ. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα μεταξύ διαφορετικών μοτό. Αν σε SS είναι ΟΚ, θα είναι παντού ΟΚ. Επίσης όπως ειπώθηκε, πολύ σημαντικό είναι σου κάθονται οι προστασίες στα γόνατα σωστά όταν είσαι πάνω στη μοτοσυκλέτα, διαφορετικά θα γίνονται κουραστικές στη διαδρομή και θα σε πονάνε τα πόδια.

Αυτο με τις επιγονατιδες ισχυει, διστυχως ομως δεν ειναι κατι που μπορεις να καταλαβεις αν κατσεις στο μηχανακι 1-2 λεπτα.

Οταν αγορασα το δερματινο ηταν ολα μια χαρα. Μετα απο 2 ωρες οδηγισης με ειχαν πεθανει οι επιγονατιδες λιγο πιο πανω απο το γονατο.

Αποτελεσμα ηταν να βγαλω ενα ολοκληρο ταξιδι χωρις επιγονατιδες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανέρχομαι γιατί το θέμα μου είναι σχετικό.

Σκέφτομαι για παντελόνι που δεν έχω και ψάχνω κάτι που να φοριέται και τώρα άνοιξη και καλοκαιράκι. Γκορντούρα αδιάβροχη που να μην ξεφεύγει πάρα πολύ...

Για να πω την αλήθεια ήθελα colori γιατί σκοπεύω μιας και το παλιό είναι της πλάκας να πάρω χειμερινό μπουφάν Colori αλλά δεν έχω πάει να τα δω από κοντά και από αυτά που διαβάζω δεν βρίσκω κάποιο που να εξυπηρετεί μιας και κανένα δεν έχει αφαιρούμενη επένδυση. Βέβαια θα μπορούσα να πάρω ξεχωριστή αλλά προτιμώ να είναι του παντελονιού.

Ψάχνοντας βρήκα και δύο παντελόνια 4 εποχών της AGV αλλά δεν έχω ακούσει καμία κριτική και δεν γνωρίζω πόσο καλά είναι αυτά τα προστατευτικά από BIOMECHANIC που έχουν πάνω.Μιλάω για αυτά εδώ

http://www.toofast.g...prod.php?id=534

http://www.toofast.g...prod.php?id=569

Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει?

Μήπως καμία άλλη ιδέα-πρόταση?

Νεότερες εντυπώσεις από το Dainese Amsterdam?

Έχω το καλοκαιρινό μπουφάν της Dainese και αν αξίζει και φοριέται καλοκαίρι θα βόλευε και η σύνδεση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανέρχομαι γιατί το θέμα μου είναι σχετικό.

Σκέφτομαι για παντελόνι που δεν έχω και ψάχνω κάτι που να φοριέται και τώρα άνοιξη και καλοκαιράκι. Γκορντούρα αδιάβροχη που να μην ξεφεύγει πάρα πολύ...

Για να πω την αλήθεια ήθελα colori γιατί σκοπεύω μιας και το παλιό είναι της πλάκας να πάρω χειμερινό μπουφάν Colori αλλά δεν έχω πάει να τα δω από κοντά και από αυτά που διαβάζω δεν βρίσκω κάποιο που να εξυπηρετεί μιας και κανένα δεν έχει αφαιρούμενη επένδυση. Βέβαια θα μπορούσα να πάρω ξεχωριστή αλλά προτιμώ να είναι του παντελονιού.

Ψάχνοντας βρήκα και δύο παντελόνια 4 εποχών της AGV αλλά δεν έχω ακούσει καμία κριτική και δεν γνωρίζω πόσο καλά είναι αυτά τα προστατευτικά από BIOMECHANIC που έχουν πάνω.Μιλάω για αυτά εδώ

http://www.toofast.g...prod.php?id=534

http://www.toofast.g...prod.php?id=569

Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει?

Μήπως καμία άλλη ιδέα-πρόταση?

Νεότερες εντυπώσεις από το Dainese Amsterdam?

Έχω το καλοκαιρινό μπουφάν της Dainese και αν αξίζει και φοριέται καλοκαίρι θα βόλευε και η σύνδεση.

Τι πρεπει να ξερεις για να αγορασεις παντελονι μοτοσυκλετας: Ενα ονομα : DAINESE! Στα παντελονια δεν παιζονται. Εφαρμογη, πρακτικοτητα, αδιαβροχοποιηση, στυλ ειναι ποοολυ μπροστα απο οτι αλλο εχω φορεσει. Εγω εχω ενα Dainese D-Dry , εχει φαει Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΗ βροχη και κρυο και ειναι αψογο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...ποιο χειμερινό παντελόνι προτείνετε;;

Το θέλω για καθημερινή χρήση,οπωσδήποτε αδιάβροχο και με αξιοπρεπείς έως καλές προστασίες.

Με μια πρώτη ματιά,έχω σταμπάρει τα Dainese Amsterdam , Bering Higgins και Held Gavia .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω το Dainese εδώ και 3 χρόνια περίπου.

Το φοράω μόνο σε μεγάλες βόλτες και σε χειμερινά ταξίδια.Αδιάβροχο,Πολύ ζεστό,άνετο και με καλές προστασίες στα γόνατα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και έγω έχω το dainese καλό χρυσό ζεστό αλλά χάνει νερά αν θα είσαι όλη μέρα πάνω σε μηχανή με βροχή δεν παίζει να αντέξει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως σε περιπτωση δερματινου παντα να θυμασαι το εξης (τραβα στο 1:00)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ σκέφτομαι αυτό , http://www.motoexpert.gr/product_info.php?cPath=195_409&products_id=698

Τι λέτε ; Το έχει αγοράσει κανείς ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ σκέφτομαι αυτό , http://www.motoexper...products_id=698

Τι λέτε ; Το έχει αγοράσει κανείς ;

θα ειναι καλυτερο να ειναι ιδια μαρκα μπουφα-παντελονι για να δενουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λεωνιδα εχω κι εγώ το dainese και το συνιστώ. Ζεστό (δεν το εχω φορέσει ποτέ με την επένδυση, σκέψου το για το νούμερο) αδιάβροχο, και πολυ απλό ώστε να μπορείς να το φοράς καθημερινά χωρίς να δείχνει πολυ μηχανής.

Α, το εχω "τεστάρει" και σε καλό high side...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα