Jump to content
bestoftherest7

Προταση για καλη ταινια;

Recommended Posts

I, Daniel Blake

http://www.imdb.com/title/tt5168192/

Το είδα εχθές , πολύ ωραία αναπαράσταση του μαύρου μέλλοντος που μας περιμένει........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί αυτή η ταινία - ντοκυμαντέρ εδώ, αλλά πιστεύω αξίζει κάποιος να αφιερώσει την ώρα που διαρκεί.

Why we Ride

παλιο καλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί αυτή η ταινία - ντοκυμαντέρ εδώ, αλλά πιστεύω αξίζει κάποιος να αφιερώσει την ώρα που διαρκεί.

Why we Ride

παλιο καλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιρό έχω να ποστάρω ταινία.

A street cat named bob , 2016, imdb

MV5BZjg2YzJlZDAtZjY0MS00NzQwLTg3NDEtMjcw

Πλανόδιος μουσικός, άστεγος, εξαρτημένος από την ηρωίνη, που με την ζωή που κάνει σύντομα θα τον θρηνήσουμε, μια μέρα δέχεται την επίσκεψη ενός γάτου. Από εκείνη την στιγμή όλα αλλάζουν.

Δεν είναι η ντισνεικού τύπου μελοδραματική ζωοταινία, αλλά δημιουργεί και πάλι το ίδιο θετικό συναίσθημα. Και βασίζεται σε πραγματική ιστορία ανθρώπου, o οποίος πραγματικός άνθρωπος, εμφανίζεται σε ολοφάνερο cameo στο τέλος της ταινίας, και σε εικόνες στους τίτλους τέλους.

Μην το χάάάσετε, γιατί θαααα χάσετε.

Ερώτηση για όσους το δούν: O ηθοποιός δεν θυμίζει πάρα πολύ μια νεανική έκδοση του Hugh Laurie

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι άλλη καλή ταινία.

Triple 9 , 2016 , imdb

MV5BMTU0NDcxMzczMV5BMl5BanBnXkFtZTgwODkx

Triple 9 δηλαδή 999 είναι ο κωδικός στον ασύρματο της αστυνομίας για ''Νεκρός αστυνομικός, σπεύσατε ΟΛΟΙ''. Μια ομάδα διεφθαρμένων αστυνομικών - πρώην στρατιωτικών, που εκβιάζεται από μια αδίστακτη ρωσσίδα γκάνγκστερ, οργανώνει μια ληστεία που απαιτεί 10 λεπτά χρόνο να γίνει. Για να βρει αυτά τα 10 λεπτά, οργανώνει την δολοφονία ενός αστυνομικού στην άλλη άκρη της πόλης, έτσι ώστε όλη η αστυνομική δύναμη να σπεύσει εκεί, και να βρουν αυτοί τα 10 λεπτά που χρειάζονται.

Ωραία ταινία, εμένα προσωπικά μου έφερε κάτι από την ένταση που έβγαζε το παλιό Heat. Σκληρή σκηνοθεσία, καλές ''φάτσες'' ένας κι ένας, έχει δράση, έχει ροή, έχει καλούς ηθοποιούς, και βλέπεται ευχάριστα, αν σας άρεσε το Heat, θα σας αρέσει κι αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιρό έχω να ποστάρω εδώ..

The Nice Guys (Τα καλά παιδιά) 2016 Russell Crowe, Ryan Gosling

MV5BMjcwNDA5MDYyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjg0

Δράση, κωμωδία, έγκλημα

Los Angeles 70s ένας detective (Ryan Gosling) και ένας detective/tough guy (Russell Crowe) συναντούνται τυχαία μέσω μιας υπόθεσης που αφορά ένα κορίτσι, την Αιμίλια. Ο φόνος μιας πορνοστάρ και η εξαφάνιση της Αιμίλιας τους οδηγούν στη συνεργασία προσπαθώντας να διαλευκάνουν την υπόθεση.

Πολύ ευχάριστη buddy/comedy ταινία με όχι τρελά πρωτότυπο αλλά ενδιαφέρον σενάριο, πολύ καλή χημεία στην οθόνη μεταξύ Crowe/Gosling με πολύ καλές ατάκες.

Βλέπεται ευχάριστα σόλο αλλά και με παρέα Σάββατο βράδυ.

Τροποποιήθηκε από τον The Dread Rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειδα το λογκαν χθες . καλο ειναι εχει δραση . το στορι δεν ειναι τιποτα φοβερο κ το τελος θα το ηθελα καλυτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλός ο Logan.........

Επιτέλους μια ταινιά που ο Γούλβεριν είναι γούλβεριν και πετσοκόβει/σκοτώνει με μακελειο και δεν ειναι τυρόπιτας. 

Ο Τσαρλς έχει ξεμωραθεί και είναι φάση Ντεντπουλ

Ο κακός της ταινίας είναι άθλιος. 

Το κοριτσάκι γαμησε. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιρό έχω να ποστάρω ταινία.

A street cat named bob , 2016, imdb

Μην το χάάάσετε, γιατί θαααα χάσετε.

Είχες απόλυτο δίκιο !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειδα κι εγω το Logan. Καραγουσταρα. Και σαν φαν του συγκεκριμενου χαρακτηρα επιτελους τον ειδα στη μεγαλη οθονη οπως του αρμοζει. Η καλυτερη και πιο προσγειωμενη superhero ταινια που εχω δει. Επιτελους μια ταινια βασισμενη σε κομικς που σου δινει ακριβως αυτο που περιμενεις να δεις απο το χαρακτηρα και οχι ενα τσουρμο παιδακια με ηλιθιες στολες που μαζευονται μια μερα, σωζουν τον κοσμο απο ενα τεραστιο CGI τερας και ολα ωραια και καλα.
Σεναριο σωστο και προσγειωμενο (οσο προσγειωμενο ενα σεναριο βασισμενο σε κομικς μπορει να ειναι), εκτελεση αριστη, rated-r βια, Hugh Jackman, Patrick Stewart κ το κοριτσακι που επαιξε την x-23 απλα... :worshippy:

Αν εχετε σκοπο να την δειτε φροντιστε να μην εχετε δει καθολου spoilers....

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να δω το Logan.

Πρέπει να έχω δει τις προηγούμενες ταινίες με τον πρωταγωνιστή? (Xmen κλπ)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.imdb.com/title/tt4034228/?ref_=nv_sr_1

Ετυχε να το δει κανεις μηπως να μας πει γνωμη??Διαβαζω οτι,αν και νωρις,ισως ειναι απο τις καλυτερες του "17 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να δω το Logan.

Εγώ προσωπικά δε θα το συνιστούσα. Έχει κάποια σχέση μεν, αλλά ειδικά το Days of the future past τα έκανε όλα τόσο μπουρδέλο που θα πρέπει να δεις όλες τις ταινίες και να ψάχνεσαι μετά και στο YT για explanation κλπ. Πήγαινε δες το κατευθείαν, έχει αρκετό standalone plot για να το ευχαριστηθείς χωρίς να ξέρεις τα προηγούμενα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.imdb.com/title/tt4034228/?ref_=nv_sr_1

Ετυχε να το δει κανεις μηπως να μας πει γνωμη??Διαβαζω οτι,αν και νωρις,ισως ειναι απο τις καλυτερες του "17 

Πολύ βαρύ.

Και ελαφρώς μ@λ@κία.....

Δες την για να κρίνεις και πες μας τι είδες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να δω το Logan.

Οχι δεν χρειαζεται. Ειναι εντελως standalone story που λαμβανει χωρα στο μελλον, 50 χρονια απο τωρα αν δεν κανω λαθος. Επισης κατα τη γνωμη μου δεν αξιζουν καν να τα δεις. Απλα εμεις που τα εχουμε δει ξερουμε καλυτερα το χαρακτηρα (17 χρονια παιζει ο Hugh Jackman τον Wolverine :laugh:), και απλα η ταινια εχει μεσα μερικα cameos απο τα προηγουμενα που δεν παιζουν καν ρολο. Καλο θα ηταν αν δεν εχεις ιδεα ποιοι ειναι οι κυριως χαρακτηρες (Wolverine, Charles Xevier) να κανεις μια ψαχτικη που δεν θα σου παρει πανω απο 10λεπτο 2λεπτο για να εχεις μια ιδεα ποιος ειναι ο καθενας.

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το Days of the future past τα έκανε όλα τόσο μπουρδέλο που θα πρέπει να δεις όλες τις ταινίες και να ψάχνεσαι μετά και στο YT για explanation κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειδα το λογκαν χθες χωρις να εχω δει κανενα απο τα προηγουμενα εκτος το 1ο νομιζω xmen καπου στο 2003 (ξερω βεβαια ποιος ειναι ο καραφλας και ποιος ο λογκαν:laugh:). 

παρα πολυ καλο! η μικρη ειναι γαμω τα τυπακια:biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρυμμένο περιεχόμενο

Χαχαχαχαχαχαχ δε το χα πάρει χαμπάρι! Γάμησε! 

P.S. Το 2029 διαδραματίζεται το Logan.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ προσωπικά δε θα το συνιστούσα. Έχει κάποια σχέση μεν, αλλά ειδικά το Days of the future past τα έκανε όλα τόσο μπουρδέλο που θα πρέπει να δεις όλες τις ταινίες και να ψάχνεσαι μετά και στο YT για explanation κλπ. Πήγαινε δες το κατευθείαν, έχει αρκετό standalone plot για να το ευχαριστηθείς χωρίς να ξέρεις τα προηγούμενα. 

Οχι δεν χρειαζεται. Ειναι εντελως standalone story που λαμβανει χωρα στο μελλον, 50 χρονια απο τωρα αν δεν κανω λαθος. Επισης κατα τη γνωμη μου δεν αξιζουν καν να τα δεις. Απλα εμεις που τα εχουμε δει ξερουμε καλυτερα το χαρακτηρα (17 χρονια παιζει ο Hugh Jackman τον Wolverine :laugh:), και απλα η ταινια εχει μεσα μερικα cameos απο τα προηγουμενα που δεν παιζουν καν ρολο. Καλο θα ηταν αν δεν εχεις ιδεα ποιοι ειναι οι κυριως χαρακτηρες (Wolverine, Charles Xevier) να κανεις μια ψαχτικη που δεν θα σου παρει πανω απο 10λεπτο 2λεπτο για να εχεις μια ιδεα ποιος ειναι ο καθενας.

Θράσο και Νικ, σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Ξέρω τα βασικά (του....2λεπτου), αλλά μου αρέσει ως ηθοποιός ο Hugh (τους πάω γενικά τους Hugh :tooth: ) και έχω ψηθεί από τρέιλερ!!

Στα...to DL :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ειδα και εγω, ενταξει καλη ταινεια αλλα οχι κατι παραπανω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

freedvdcover_the-train-1964-dutch.jpg

"133 min - Thriller | War | Action 
Directors:John Frankenheimer, Arthur Penn
Writers:Franklin Coen, Frank Davis (
Stars:Burt Lancaster, Paul Scofield, Jeanne Moreau

Η απίστευτη αποστολή ενός άντρα για να σώσει της πατρίδας του τους ανεκτίμητους θησαυρούς! Ο Γερμανός συνταγματάρχης Φον Βάλντχαϊμ πασχίζει να προλάβει την επέλαση των συμμάχων ώστε να κλέψει όλους τους πολύτιμους πίνακες της Γαλλίας. Τους φορτώνει σε ένα τρένο κι ενώ η γαλλική αντίσταση το γνωρίζει αλλά παίρνει διαταγές να μην βλάψει το όχημα. Ο σταθμάρχης Λατίς είναι αυτός που θα ηγηθεί της αντιστασιακής ομάδας που θα προσπαθήσει να αποτρέψει την έξοδο του θησαυρού από την χώρα."

Βραβειο πρωτοτυπου σεναριου και ταινιας.Για να δουμε τι λεει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειδα το XXX: The return of Xander Cage. Αναμενομενο, οι νομοι της φυσικης δεν παιζουν ρολο, ο Vin Diesel ειναι ο superman, σε καποιες φασεις φαινεται η πολυ μετρια ηθοποιεια και καποια κακα εφε, συν καποια πραγματακια στην πλοκη που δεν πολυβγαζουν νοημα. Αν βαλεις το μυαλο σου στο off, η ταινια βλεπεται ευχαριστα, πολυ δραση και το τελος το ευχαριστιεσαι αρκετα. Αυτα... 

Θα δω και το Assassin's Creed και θα επανελθω :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα