Jump to content
bestoftherest7

Προταση για καλη ταινια;

Recommended Posts

Wonder Woman 1984, ή WW84 εν συντομία η ταινία, και σε μια σκηνή βλέπουμε ένα Honda Bros.

To πρόβλημα είναι, ότι το 1984 δεν είχε ακόμα εφευρεθεί το Bros ή ΝΤ650 όπως έγινε γνωστό στην Αμερική, διότι πρωτοβγήκε το...1988, τέσσερα χρόνια μετά. Και δεν είναι μόνο η διαφορά των 4 χρόνων, το ίδιο το Bros δεν έχει καμία σχέση με τις μοτοσυκλέτες του 1984 οπτικά και τεχνολογικά.

Λαθάρα, που φυσικά δεν μπορούσε να μείνει απαρατήρητη.

133592455_1297784850593036_4976641168169

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εσύ λες αυτό.

Εγώ έχω το ανάποδο. Πώς στην ταινία "Ο καβαλάρης των FM Stereo" του 1986 ο Στάθης Ψάλτης οδηγάει ΧΤ 600 του 1989?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 22 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Εσύ λες αυτό.

Εγώ έχω το ανάποδο. Πώς στην ταινία "Ο καβαλάρης των FM Stereo" του 1986 ο Στάθης Ψάλτης οδηγάει ΧΤ 600 του 1989?

ήταν ΧΤ Delorean με Flux Capacitor

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Εσύ λες αυτό.

Καταραμένε, μ έκανες και είδα βινδεοκασέτα. Ας είναι καλά το Γιου Τουμπ.

ΧΤ600Κ όχι Ε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Η ταινία αξίζει τελικά; :tooth:

Μπααααα... Σαν το πρώτο αλλά ακόμα πιο ότινάναι. Μόνο στο Bros βρήκα κάτι να ενθουσιαστώ.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψάχνω την ταινία Il minestrone. Είναι του 1981 με πρωταγωνιστή τον Μπενίνι. Την έχω βρει στο YouTube αλλά μόνο στα ιταλικά. Αν κάποιος έχει κάποιο link έστω και με αγγλικούς υπότιτλους παρακαλώ να με βοηθήσει. Ευχαριστώ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Ψάχνω την ταινία Il minestrone. Είναι του 1981 με πρωταγωνιστή τον Μπενίνι. Την έχω βρει στο YouTube αλλά μόνο στα ιταλικά. Αν κάποιος έχει κάποιο link έστω και με αγγλικούς υπότιτλους παρακαλώ να με βοηθήσει. Ευχαριστώ!

https://archive.org/details/IlMinestroneSergioCittiPuntata11981

στο download options, επιλέγεις MPEG4 

Θα σε βγάλει σε νέο παράθυρο , όπου θα δεις 3 τελίτσες στα δεξιά -> Download

αυτή είναι η 1η πράξη, αν κατάλαβα καλά, στην αναζήτηση πάνω δεξία -> il Minestrone θα σου βγάλει και τις άλλες 2.

για να κουμπώσεις έναν υπότιτλο (αγγλικά, δε βρήκα ελληνικά) πηγαίνεις εδώ 

https://subtitleshub.net/il-minestrone-english-srt-2217631/

όπου τους έχει σε 3 πράξεις επίσης

Φαντάζομαι ξέρεις με VLC , Υπότιτλος, Προσθήκη Αρχείου Υποτίτλων κλπα

Δοκίμασα το 1ο αρχείο video μετά απο αργό κατέβασμα, δουλεύει σωστά. Ξεχάστηκα λίγο , το είδα χωρίς υποτίτλους για το στόρι , πρέπει να πρόκειται για αυθεντική ταινία, έχει θεατρικά στοιχεία , πρέπει να είναι καλή 

ΥΓ 1 τα αρχεία τα τσέκαρα, ιούς (και κόρες) δε βρηκα ?

ΥΓ το site που έβαλα πιο πάνω, δεν είναι παράνομο/torrent κλπα ->

The Internet Archive, a 501(c)(3) non-profit, is building a digital library of Internet sites and other cultural artifacts in digital form. Like a paper library, we provide free access to researchers, historians, scholars, the print disabled, and the general public. Our mission is to provide Universal Access to All Knowledge.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είσαι ο καλύτερος! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Την είχα δει στην ΕΡΤ 3 όταν πήγαινα γυμνάσιο ή λύκειο. Πρόσφατα ανακάλυψα πως την λένε και θέλω να την ξαναδώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Nobody , 2021 , imdb

Υπόθεση: Μεσήλικας, παντρεμένος με παιδιά, ζει την ζωή του ήσυχα και βαρετά, ρουτινιάρικα και χωρίς εντάσεις, μέχρι που δύο διαρρήκτες εισβάλουν σπίτι του, τους οποίους επίσης αντιμετωπίζει με ηρεμία και υποχωρητικότητα χωρίς να γίνεται κάτι δραματικό. Από εκεί και πέρα όμως, ξεκινάει μια σειρά γεγονότων που θα φτάσει μέχρι την σύγκρουση με ένα ψυχωτικό Ρώσσο αρχιεγκληματία, που θα μας αποκαλύψει ότι ο βαρετός υποχωρητικός μεσήλικας έκρυβε πολύ καλά, ότι δεν ήταν καθόλου έτσι στην προηγούμενη ζωή του.

Nobody-Bob-Odenkirk.jpg

Με λίγα λόγια: Σας άρεσε το John Wick το πρώτο; Το βρήκατε χορταστικό και feel good movie; Ε το ίδιο ακριβώς θα σας φανεί και το Nobody. Φανταστείτε το John Wick, αλλά με μεσήλικα οικογενειάρχη ήρωα, κατά τα άλλα η ίδια η ταινία όχι μόνο δεν κάνει την παραμικρή προσπάθεια να παραστήσει ότι διαφέρει,  μονο ταμπέλες δεν βάζει ότι επίτηδες μοιάζει τόσο πολύ, μην τυχόν και δεν το καταλάβει κανείς.

Η ταινία είναι ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ, και τέλος, δεν χρειάζεται να γράψω πιο αναλυτικά. Αν ξετρελαθήκατε με το John Wick θα ξετρελαθείτε και με αυτό. Πάρτε ποπ κορν, πάρτε πατατάκια ή ότι άλλο θέλετε, ανάψτε προβολέα, ανάψτε ενισχυτή και βάλτε να παίξει, πιο Cinema Magic δεν γίνεται, πιο ορισμός του ''κλείστε τα όλα, αποψε θα δούμε ταινία να γουστάρουμε'' δεν υπάρχει.

Παίζουν και δύο αγαπημένοι παλιότεροι ηθοποιοί, ο Michael Ironside (ο κακός αρχιμπράβος στο Total Recall, το κανονικό Total Recall με τον Arnie, φυσικά) και ο Christopher LLoyd (o επιστήμονας από τα Back to the Future), ειδικά ο δεύτερος αν και γερασμένος...πυροβολάει.

Να το δείτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα