Jump to content
sarmelion

Τελικά μήπως έχουμε φλωρέψει;

Recommended Posts

λοιπόν ε? αντε με τα ρ1, θα μου το ματιάξετε, βαλτερ τζιξερ, νιτζα, κατι αλλο, σε οαλ τα θεματα για ρ1 λετε.

και επειδη ειαμι υπεργαματος αντιφλωρος (ατριχος μεν αλλα....) το προηγουμενο σκ που αγορασα την παπια εις τας περιχώρων των αθηνών, παράτησα τη μεγάλη σπίτι (ρ1) και κυκλοφόραγα με τη μικρή (ζχ130) έτσι για να δείξω ό,τι και μπορώ κα ιγουστάρω δηλάδη κα ιδεν έχω ανάγκη 140 αλογα παραπάνω για να πιω καφέ :P

δεν υπάρχει καλύτερο μεταφορικό μέσο από την πάπια, όλα κι όλα, εντουρο κάνει, ταξίδια κάνει, κιχ δεν κάνει, εργαλείο πραγματικό, και δουλειά μπορεί να σου βρει. απο μηχανάκι μπορεί να μείνω, από πάπια ποτέ, τις εκτιμώ όσο κανένα άλλο δίτροχο. κάτι ξέραν τα γερόντια σας με τα c50, γιατί οι δικοί μου δεν. . .εγώ ξεστράτησα και απο 4τροχος έγινα δίτροχος στην οικογένεια (και συμπαρέσηρα τα αδέρφια μου, ο μικρός θέλει να πάρει motard ανάθεμα τον, οχι τιποτα αλλο, δεν υπάρχει περίπτωση και να μου το δίνει το κωλόπαιδο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

επειδή ο γιάππυς σπούδασε και ξέρει 5 πράγματα πρέπει να μιλάει με τον ίδιο τρόπο με εσένα σαν τον Μπάμπη τον Διακόπτη τον φωρτηγατζή σοτν Εύοσμο... άσε μας ρε δικέ μου μεσημεριάτικα...

Φιλλλλλλαράκι να 'ούμε λλλλλλίγα λλλλλόγια για τους Φορτηγατζήδες από τον Εύοσμο να 'ούμε ξερω 'γω..............:aggressive:

:laugh: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είχα κάνει την περασμένη πρωτοχρονιά δικάβαλος το Χαλκίδα-Λούτσα και τούμπαλιν, η επιστροφή το βράδυ. ΤράνΖαλπ με λάστιχα φακ ιτ ολ και γιώλο κι εμείς ντυμένοι σαν κρομμύδια, στην επιστροφή τα είδα όλα. Να γλιστράει συνεχώς και στην ευθεία με τον δρόμο να'ναι γυαλί (ειδικά Μαλακάσα ταυτότητες στα δόντια και προσευχή στην Σίβα, τον Δία, όποιον άκουγε τέλος πάντων). Φυσικότατα με τον κάθε κάφρο αμαξάκια να με προσπερνάει ξυστά, να κολλάνε πίσω μου και λοιπά όμορφα. Όταν κατέβηκα με άπλωσαν στο καλοριφέρ μέχρι να επανέλθει η κυκλοφορία στα άκρα. 

Και σ'όλη την διαδρομή σκεφτόμουν τι καλά να'χα ένα αμαξάκι να'μουνα κυριλέ με το ερκοντίσιο μου και το ράδιο να παίζει νταλκά εφέμ κι όπως θα παίρνω τις στροφές εσύ αν θέλεις κοίταζέ με και να'μαι άααααπλας.

Τελικά διαβάζοντας το θέμα έβγαλα συμπέρασμα. Ήμουν μάν-κα που το'κανα αλλά σκατόφλωρος που δεν θα το ξανάκανα με μηχανή, εκτός ίσως αν είχα καμιά goldwing ή electra glide με θερμαινόμενα γκριπ, θερμαινόμενα καθίσματα, ανεμοκαλύψεις παντού και ενσωματωμένη τουαλέτα με αποχέτευση για τις στιγμές που θα μου'φτανε στην κάλτσα απ'το γλίστρημα.

Τροποποιήθηκε από τον Mr.Slow

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επειδή ο γιάππυς σπούδασε και ξέρει 5 πράγματα πρέπει να μιλάει με τον ίδιο τρόπο με εσένα σαν τον Μπάμπη τον Διακόπτη τον φωρτηγατζή σοτν Εύοσμο... άσε μας ρε δικέ μου μεσημεριάτικα...

Ο γιαππυς μπορει να ειναι και τιγκιταγκας ή ηδονοβλεψιας ή παιδερα ή δεν ξερω 'γω τι αλλο.Το αν σπουδασε παραπανω απο μενα δεν με ενδιαφερει.Το οτι πηρε ενα σκουτερ και αμεσως νομιζε πως με τα κορναρισματα θα του ανοιγουν οι αλλοι δρομο λες και κατι ειναι δεν σημαινει πως εγω πρεπει να τον αποδεχτω σαν συναδελφο-αναβατη ουτε να τον θεωρησω μηχανοβιο.Τον καθε κυριζοκεφτε αυτου του ειδους αν τον ρωτησεις ποια η διαφορα 10W-40 απο  το 10W-50 νομιζεις την ξερει; Δεν σεβεται κανεναν ουτε τους αλλους δικυκλιστες που περιμενουν στο φαναρι και απλα επειδη δεν μπορει να κυκλοφορει με το αμαξι πηρε ενα αυτοματο σκουτερ και αμεσως την ειδε "καπως" η φλωραντζα,μηχανοβιος δεν θα γινει ποτε με αυτο το στυλ,ηταν και θα παραμεινει κουραμπιες.

Δεν σε κραταει κανεις και αμα εχεις τετοιος κολλητους και τους υποστηριζεις επ'ουδενι δεν με αποτρεπει αυτο στο να πω την αποψη μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιά είναι η εύκολη οικονομία? Ελπίζω να αναφέρεσαι σε 90-00 γιατί πλέον δεν υφίσταται οικονομία, πόσο μάλλον "εύκολη"! Ακούω ιστορίες από 50ρηδες και 60ρηδες για το ότι κάθε μήνα αλλάζανε και μηχανάκια, κάνανε τράμπες, έσπαγαν παίρνανε καινούρια! Τώρα αν σπάσει κάτι τρώς ένα μήνα ρύζι με νερό για να πάρεις μεταχειρισμένο ανταλλακτικό για την μηχανή 10ετίας σου!

Μπα και πιο ύστερα,μέχρι το 2010 που φούντωσε πλέον για τα καλά η κρίση.Μέχρι τότε,αν θυμάσαι,κυλούσε πολύ μηχανάκι και παίζανε ακόμα οι (εύκολες) δόσεις από τις τράπεζες.

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο γιαππυς μπορει να ειναι και τιγκιταγκας ή ηδονοβλεψιας ή παιδερα ή δεν ξερω 'γω τι αλλο.Το αν σπουδασε παραπανω απο μενα δεν με ενδιαφερει.Το οτι πηρε ενα σκουτερ και αμεσως νομιζε πως με τα κορναρισματα θα του ανοιγουν οι αλλοι δρομο λες και κατι ειναι δεν σημαινει πως εγω πρεπει να τον αποδεχτω σαν συναδελφο-αναβατη ουτε να τον θεωρησω μηχανοβιο.Τον καθε κυριζοκεφτε αυτου του ειδους αν τον ρωτησεις ποια η διαφορα 10W-40 απο  το 10W-50 νομιζεις την ξερει; Δεν σεβεται κανεναν ουτε τους αλλους δικυκλιστες που περιμενουν στο φαναρι και απλα επειδη δεν μπορει να κυκλοφορει με το αμαξι πηρε ενα αυτοματο σκουτερ και αμεσως την ειδε "καπως" η φλωραντζα,μηχανοβιος δεν θα γινει ποτε με αυτο το στυλ,ηταν και θα παραμεινει κουραμπιες.

Δεν σε κραταει κανεις και αμα εχεις τετοιος κολλητους και τους υποστηριζεις επ'ουδενι δεν με αποτρεπει αυτο στο να πω την αποψη μου.

Συγγνώμη κιόλας αλλά τι είναι αυτές οι ασυναρτησίες που γράφεις; Το ποιον θεωρείς εσύ μηχανόβιο, πίστεψέ με , αφήνει το 99.9 % των υπολοίπων μας αδιάφορους. Στον δρόμο υπάρχει μόνο ο ΚΟΚ τον οποίον όπως κι εσύ τον τηρούμε όλοι σε ένα γενικό πλαίσιο. Όταν λοιπόν θα κάνεις παράνομη διήθηση κινούμενος με αυτό που εσύ θεωρείς ως αποδεκτό ρυθμό, καλό θα είναι να κοιτάς καθρέπτη που και που και να κάνεις στην άκρη με το χρέπι σου για να περάσει αυτός που κινείται με τον δικό του αποδεκτό ρυθμό όπως κάνω κι εγώ στην άκρη το δικό μου χρέπι. Όλα τ άλλα είναι κομπλεξισμοί υψηλού επιπέδου που μόνο σε ατυχήματα μπορούν να οδηγήσουν. Διαφορετικά οχήματα = διαφορετικοί ρυθμοί = όλοι παράνομοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω κυρ σταύρο που λες, τη βρίσκω όταν έχει κίνηση. αμα φτάσω πρώτος στο φανάρι πάντα σταματάω πριν την πεζοδιάβαση και όχι πάνω της. έρχονται λοιπόν κάτι κουραμπιέδες και κάθονται μπροστά μου (με το ρ1 εγω) και νομίζουν πως επειδη εχουν πιο μικρα και μανιτζεβελα μοτορια εχουν το δικαιωμα και την "ικανοτητα" να πανε μπροστα. και εκεί που λες  ανάβει πράσινο και κανουν να φύγουν, 3 μέτρα θέλω, ίσα να ανοίξω το γκάζι, να κάνω μια σφηνα και μη τον είδατε. τώρα τι οδηγάνε αυτοί δεν έχω προσέξει συνήθως κάτι "μάγκες" είναι ξεκράνωτοι που γυρνάνε στην αθήνα και βιάζονται για δουλειές, με βρώμικα ρούχα και μεγαλύτεροι σε ηληκία από εμένα (27 είμαι).

ξέρω μαλακία μου μεν αλλά. . . εγω σεβομαι την πεζοδιάβαση ρε κεφτέ, σέβομαι και εσένα πίσω μου και σου αφήνω χώρο να περάσεις για να σταθείς δίπλα μου. δηλαδή με ποια λογική πας και μπροστά μου και κόβεις τους πεζούς?

σταδιαλα, συγχίστηκα

μη με παρηξηγείς, φλωράτζα θεωρώ κα ιεγώ το σκούτερ αλλά αντικειμενικά οι περισσότεροι που το πέρνουν δεν ξέρουν να οδηγάνε και τουλάχιστον δεν κάνουν 2 μαλακιες σε 1 μέτρο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάμε πάλι από την αρχή μέχρι να ξεκαθαρίσουμε τι εστί φλώρος ...

Π.χ. ...    http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Φλώρος

Στα πιό πάνω του άρθρου βάλτε όπου κολλά ή ταυτίζεται και η έννοια του μοτοσικλετιστή ...

Υ.Γ. : Παίρνω πίσω ότι δεν έχουμε φλωρέψει  ... Τελικά έχουμε ... και μάλιστα ΠΟΛΥ ... Παρεμπιπτόντως, πως πήγε η εβδομάδα που πέρασε  ?? ... όλα καλά ??? ... τον ενφια τον πλερώσαμε ??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγγνώμη κιόλας αλλά τι είναι αυτές οι ασυναρτησίες που γράφεις; Το ποιον θεωρείς εσύ μηχανόβιο, πίστεψέ με , αφήνει το 99.9 % των υπολοίπων μας αδιάφορους. Στον δρόμο υπάρχει μόνο ο ΚΟΚ τον οποίον όπως κι εσύ τον τηρούμε όλοι σε ένα γενικό πλαίσιο.

Αμα δεν μπορεις να καταλαβεις τι γραφω ασυναρτητα ειναι αυτα μεσα στο μυαλο σου.Τον πιο θεωρεις εσυ μηχανοβιο αφηνει εμενα πληρως αδιαφορο,δεν σου ζητησα καμια ψηφο σε τιποτα εκλογες.Τωρα οσον αφορα το "μας" που κολλαει,εισαι εκπροσωπος τυπου και το γενικευεις;

Τι σχεση εχει ο κωδικας "Κ.Ο.Κ" προσωνυμιο "μηχανοβιος",αυτο βγηκε για αλλο λογο,ακομα τοσα χρονια να καταλαβεις το γιατι;

Το οτι καποιος απλα για λογους ευκολιας μετακινησης καβαλαει παπακι ή σκουτερ αυτοματα δεν τον κανει μηχανοβιο,κακο δεν ειναι να εχει κανει τετοια επιλογη ιδιως αν μενει σε πολη αλλα απο την στιγμη που η μηχανη δεν ειναι τροπος ζωης του δεν ειναι μηχανοβιος πως θα γινει τωρα;

Εγω στην παρουσα φαση δεν ειμαι και το ομολογω,καποτε ναι τωρα ομως οχι αλλα με πιανουν τα γελια οταν ακουω σε συζητησεις "ε ρε που λες με την μηχανη τις προαλλες...και οπως μπαινω στην στροφη με την μηχανη...το μπουφαν της μηχανης μου εχει..ασε χαμος χτες με την μηχανη στο φαναρι" κλπ και τον ρωταω τι εχει και μου λέει σκουτερ 200cc αυτοματο,τι ειχες πρωτα και λεει τιποτα ε αυτος ειναι μηχανοβιος; Οχι,ειναι ενας απλος αναβατης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχουμε φλωρεψει, εχουμε εξελιχθει. Τα "αλανια" πλεον βρισκονται στην Ινδια, στο Πακισταν, στις πρων σοβιετικες δημοκρατιες κοκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το οτι καποιος απλα για λογους ευκολιας μετακινησης καβαλαει παπακι ή σκουτερ αυτοματα δεν τον κανει μηχανοβιο,κακο δεν ειναι να εχει κανει τετοια επιλογη ιδιως αν μενει σε πολη αλλα απο την στιγμη που η μηχανη δεν ειναι τροπος ζωης του δεν ειναι μηχανοβιος πως θα γινει τωρα;

Δεν συμφωνούμε πλήρως, εγώ πιστεύω ότι μηχανόβιος είναι αυτός που τη πλειοψηφία των μετακινήσεων του την κάνει με μηχανή, ακόμα και πενηντάρι. Δηλαδή τι θα χαρακτηρίσεις τον Τσάκωνα που πέθανε πάνω σε ένα παπάκι; τουρίστα; Εγώ φιλαράκι πάνω σε scooter έχω βραχεί μέχρι εκεί που δεν φωτίζει ήλιος άπειρες φορές και έχω φτάσει σπίτι μου και κάνω στριπτίζ τα βρεγμένα από τις σκάλες. Έχω πάει στη δουλειά 30 χιλιόμετρα με 10-20 πόντους χιόνι στο δρόμο και με κοιτάγανε σαν ηλίθιο οι ΙΧδες, παρέα με ένα XT από δίπλα, και όλα αυτά με 250άρι scooter. Με τη R1 ούτε για αστείο να παίρνω τέτοια ρίσκα.

Συμφωνούμε ότι να βλέπεις τον άλλο να κυκλοφορεί σπίτι-σχολή-καφετέρια με κάτι που είναι φτιαγμένο για να γυρίσει τον κόσμο με μισή γκαζιά είναι λίγο κάπως, αλλά στην τελική δικά του λεφτά είναι ότι θέλει τα κάνει. Και εγώ κρυφογελάω με τον τύπο με το κοστούμι που προσπάθησε να περάσει στα στενά του ψυρή με Harley και έφαγε σούπα, αλλά νομίζω ότι αυτά πάντοτε υπήρχαν. Είπαμε, ο άδειος ο ντενεκές είναι που κάνει τον περισσότερο θόρυβο, γιατί να ασχολούμαστε με αυτόν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα δεν μπορεις να καταλαβεις τι γραφω ασυναρτητα ειναι αυτα μεσα στο μυαλο σου.Τον πιο θεωρεις εσυ μηχανοβιο αφηνει εμενα πληρως αδιαφορο,δεν σου ζητησα καμια ψηφο σε τιποτα εκλογες.Τωρα οσον αφορα το "μας" που κολλαει,εισαι εκπροσωπος τυπου και το γενικευεις;

Τι σχεση εχει ο κωδικας "Κ.Ο.Κ" προσωνυμιο "μηχανοβιος",αυτο βγηκε για αλλο λογο,ακομα τοσα χρονια να καταλαβεις το γιατι;

Εγω στην παρουσα φαση δεν ειμαι και το ομολογω,καποτε ναι τωρα ομως οχι αλλα με πιανουν τα γελια οταν ακουω σε συζητησεις "ε ρε που λες με την μηχανη τις προαλλες...και οπως μπαινω στην στροφη με την μηχανη...το μπουφαν της μηχανης μου εχει..ασε χαμος χτες με την μηχανη στο φαναρι" κλπ και τον ρωταω τι εχει και μου λέει σκουτερ 200cc αυτοματο,τι ειχες πρωτα και λεει τιποτα ε αυτος ειναι μηχανοβιος; Οχι,ειναι ενας απλος αναβατης.

Επειδή με το επιλεκτικό κοουτάρισμα δεν βγαίνει άκρη να τα πάρουμε ένα - ένα με απλά λόγια. Αυτός που πήρε σκούτερ και σου κορνάρει να κάνεις στην άκρη καβαλάει  δίκυκλο όπως κι εσύ. Άρα είναι συνάδελφος - αναβάτης θες δεν θες και αυτό είναι κάτι που όλοι οι λογικοί άνθρωποι μπορούν να αντιληφθούν χωρίς να πρέπει εγώ να είμαι εκπρόσωπος τύπου. Αν εσύ σνομπάρεις όσους οδηγούν σκούτερ ή εγώ όσους οδηγούν κάτι λιγότερο από 150 άλογα είναι κάτι που δεν αφορά κανέναν νοήμονα άνθρωπο. Κατανοητό ως εδώ; Πάμε λοιπόν στο κυρίως πρόβλημά σου που είναι το κορνάρισμα από άλλους οδηγούς. Αυτό θεωρώ πως προέρχεται κατά την διάρκεια της διήθησης , είτε στιγμιαίας είτε συνεχόμενης, όπου εσύ κινείσαι με μια Α ταχύτητα που εσύ θεωρείς λογική. Εδώ λοιπόν δημιουργείται το εξής ανυπόφορο πρόβλημα. Αυτόν που κινείται πίσω σου , για διάφορους λόγους ( με σημαντικότερο ίσως το μικρό μέγεθος του οχήματος άρα μιλάμε για το 80% των σκούτερ ) ενδέχεται να τον καθυστερείς άνευ λόγου και αιτίας με αποτέλεσμα να τον εκνευρίζεις και να σου πατάει κόρνες σαν μανιακός. Μου συμβαίνει κάθε μα κάθε μέρα που πηγαίνω ή φεύγω από την δουλειά. Αν τώρα μιλάς για καταστάσεις ακινησίας όπου κάποιος λακαμάς κορνάρει ενώ το φανάρι είναι κόκκινο προκειμένου να πάει να κάτσει πάνω στην διάβαση τότε δεν νομίζω πως τίθεται θέμα συζήτησης αφενός γιατί συμβαίνει μία στις χίλιες αφετέρου δε , καμία σχέση δεν έχει με το αν οδηγεί σκούτερ ή GS.  Ο κουραμπιές λοιπόν συνήθως δεν είναι αυτός που κορνάρει αλλά αυτός που καθυστερεί μια ολόκληρη ουρά από μηχανάκια , πράγμα άκρως επικίνδυνο.  Τώρα για τα 200cc των σκούτερ και τα γέλια που σου προκαλούν κράτα μικρό , πολύ μικρό καλάθι γιατί στοιχηματίζω το μηχανάκι μου πως ακόμα κι εδώ μέσα θα βρεθούν άτομα που με τέτοιου είδους οχήματα θα έχουν ζήσει τις δικές σου και τις δικές μου εμπειρίες εις τον κύβο. Εκεί είναι τα πραγματικά γέλια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή με το επιλεκτικό κοουτάρισμα δεν βγαίνει άκρη να τα πάρουμε ένα - ένα με απλά λόγια. Αυτός που πήρε σκούτερ και σου κορνάρει να κάνεις στην άκρη καβαλάει  δίκυκλο όπως κι εσύ. Άρα είναι συνάδελφος - αναβάτης θες δεν θες και αυτό είναι κάτι που όλοι οι λογικοί άνθρωποι μπορούν να αντιληφθούν χωρίς να πρέπει εγώ να είμαι εκπρόσωπος τύπου. Αν εσύ σνομπάρεις όσους οδηγούν σκούτερ ή εγώ όσους οδηγούν κάτι λιγότερο από 150 άλογα είναι κάτι που δεν αφορά κανέναν νοήμονα άνθρωπο. Κατανοητό ως εδώ; Πάμε λοιπόν στο κυρίως πρόβλημά σου που είναι το κορνάρισμα από άλλους οδηγούς. Αυτό θεωρώ πως προέρχεται κατά την διάρκεια της διήθησης , είτε στιγμιαίας είτε συνεχόμενης, όπου εσύ κινείσαι με μια Α ταχύτητα που εσύ θεωρείς λογική. Εδώ λοιπόν δημιουργείται το εξής ανυπόφορο πρόβλημα. Αυτόν που κινείται πίσω σου , για διάφορους λόγους ( με σημαντικότερο ίσως το μικρό μέγεθος του οχήματος άρα μιλάμε για το 80% των σκούτερ ) ενδέχεται να τον καθυστερείς άνευ λόγου και αιτίας με αποτέλεσμα να τον εκνευρίζεις και να σου πατάει κόρνες σαν μανιακός. Μου συμβαίνει κάθε μα κάθε μέρα που πηγαίνω ή φεύγω από την δουλειά. Αν τώρα μιλάς για καταστάσεις ακινησίας όπου κάποιος λακαμάς κορνάρει ενώ το φανάρι είναι κόκκινο προκειμένου να πάει να κάτσει πάνω στην διάβαση τότε δεν νομίζω πως τίθεται θέμα συζήτησης αφενός γιατί συμβαίνει μία στις χίλιες αφετέρου δε , καμία σχέση δεν έχει με το αν οδηγεί σκούτερ ή GS.  Ο κουραμπιές λοιπόν συνήθως δεν είναι αυτός που κορνάρει αλλά αυτός που καθυστερεί μια ολόκληρη ουρά από μηχανάκια , πράγμα άκρως επικίνδυνο.  Τώρα για τα 200cc των σκούτερ και τα γέλια που σου προκαλούν κράτα μικρό , πολύ μικρό καλάθι γιατί στοιχηματίζω το μηχανάκι μου πως ακόμα κι εδώ μέσα θα βρεθούν άτομα που με τέτοιου είδους οχήματα θα έχουν ζήσει τις δικές σου και τις δικές μου εμπειρίες εις τον κύβο. Εκεί είναι τα πραγματικά γέλια.

Σωστος!

Τωρα για το ποιος ειναι μηχανοβιος δεν εχει να κανει με το ποσα κυβικα ειναι η μηχανη του ή το ποσες μηχανες εχει αλλαξει... Καποιος με ενα 125αρι μηχανακι μεσα σε 2 χρονια μπορει να εχει κανει περισσοτερα χιλλιομετρα και να εχει ζησει πολυ περισσοτερες εμπειριες απο καποιον ''μηχανοβιο'' που οδηγαει 10 χρονια και εχει αλλαξει 7 μηχανες και τωρα καβαλαει 1000αρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατι τροπος ζωης δεν ειναι καθε προι ο αλλος να βαζει το βρομοσκουτερ τοω και να πειγενει στο γραφειο ιατρειο τραπεζα και να γυρναει απο την δουλεια του???? Δεν συμπεριλαβανει ο καθημερινος τροπος ζωης μηχανακι??? Δεν εκτηθετε στους ιδιους κυνδηνους με """εσενα"" μηχανοβιε?? Αν σκοτοθει ο ""γιαπης"" με το σκουτερ δεν θα τον κλαψει μανα????

Εσας που κραζετε τους σκουτερακιδες.....παντε μια βολτα στην Ιταλια....να δειτε τη τσαγακια μας  κερνανε κατι σκουτεραδες..η και αυτοι δεν ειναι μηχανοβιοι???

Εμενα ρε μεγαλε και πατηνι με δωσεις με μοτερακι απο αλυσοπρονο θα το γουσταρω γιατι περνει βενζινη εχει ροδες κανει βουμ βουμ  και ακουω τον αερα να μεσα απο το κρανος.
Δεν με νοιαζει ουτε που εχει το μοτερ ουτε που εχει το τεποζιτο.......εκτιμαω κατι για την χρηση που σχεδιαστικε αν κανει για την χρηση που το θελω το παντρευομαι κιολας....

Ειμαστε εμεις "καλοι" και μας φταινε οι σκουτεραδες καθε ειδους.Ε λοιπον Ο Sακης με το gsxr , o Tασος με το VFR , ο Μπαμπης με το KTM , ο Θανος με το FJR  o  Κυρ Κωστας με το BMW ειναι πραγματικοι μηχανοβιοι που δεν εχουν καμοια προσοπικοτητα και περνους κυρος στην πιατσα απο τον ματρακα που οδηγανε.!!!! Οσοι δεν οδηγανε αυτα δεν ειναι μηχανοβιοι.........ποσο μαλλον αν το παω στο αλλο ακρο το παραδειγμα που σου λεω που εχει γεμησει ο Τοπος με BMW και andeveturades POLEOS. με τριβαλιτσα κτλ. και αν θες την γνωμη καλα κανουν...αφου μπορουν ακομα να τα εχουν και να τα γουσταρουν με αυτον τον τροπο και οποιο αλλον τροπο καλα κανουν  ουτε με νιαζουν.

Μου την σπανε ομως οι κομπλεξικοι απο οπου και αν προερχοντε ...........ΝΑ ΨΟΦΙΣΕΙ Η ΚΑΤΣΙΚΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ  απο την γλωσοφαγεια και απο την κακκια!!!!!!!!!!
Ωστε τελικα να μηνει η δικια μου η Κατσικα γιατι αυτη ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΣΙΚΑ.

Κατι τετοια διαβαζω και λεω......θεος με φυλαξε και εφυγα απο το μπουρδελο το Ελλαδισταν

ps Οσο για εμενα ουτε σκουτερ οδηγαω ουτε BMW ουτε VFR ουτε ΚΤΜ ουτε FJR εναν ματρακα 25 χρονων εχω ουτε μηχανοβιος ειμαι ουτε θελω να γινω.... ουτε Σκουτερακια ουτε τιποτα Για  τους φιλος ειμαι ο Νικος και χαρηκα για την γνωριμια :P

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κατηγορησα ολους τους ιδιοκτητες σκουτερ γιατι αγορασαν αυτο ουτε γιατι το χρησιμοποιουν και το θεμα της ενοτητας δεν ειναι "Τι ειναι μηχανοβιος;" αλλα περι "φλωριας" που υπαρχει σε καθε χωρο ειτε αμαξι ειτε μηχανη ειτε ντυσιμο κλπ.

Εχω μια κοπελα γνωστη μου,οχι ψηλη και λεπτη,αυτη εχει BMW την οποια χρησιμοποιει κατα το 99% των μετακινησεων της,ειτε ειναι για δουλεια ειτε ταξιδι ή επισκεψη,κυκλοφορει χειμωνα-καλοκαιρι με αναλογο ντυσιμο και ομολογω την θαυμαζω γιατι ουτε καμια πιτσιρικα ειναι ουτε το βαζει κατω.Την ειχα ρωτησει για αμαξι και μου λεει το παιρνει μονο εαν η μηχανη ειναι στο συνεργειο ή ειναι αρρωστη και δεν μπορει να καβαλησει μηχανη,μαλιστα ψεγει οσους μολις δουν λιγο κρυο παρατανε την μηχανη και χρησιμοποιει μια συγκεκριμενη φραση "εμ ετσι δεν ειναι τα μαχιμια".

Πλεον δεν ειμαι σαν αυτη,καποτε με βροχη,χιονονερο πηγαινα στην δουλεια σε 50' διαδρομη,τωρα οχι και ο 1ος που λεει πως εχουμε γινει λιγο μαλθακοι ειμαι εγω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κατηγορησα συλληβδην ολους τους ιδιοκτητες σκουτερ γιατι αγορασαν αυτο ουτε γιατι το χρησιμοποιουν και το θεμα της ενοτητας δεν ειναι "Τι ειναι μηχανοβιος;" αλλα περι "φλωριας" που υπαρχει σε καθε χωρο ειτε αμαξι ειτε μηχανη ειτε ντυσιμο κλπ.

Εχω μια κοπελα γνωστη μου,οχι ψηλη και λεπτη,αυτη εχει BMW την οποια χρησιμοποιει κατα το 99% των μετακινησεων της,ειτε ειναι για δουλεια ειτε ταξιδι ή επισκεψη,κυκλοφορει χειμωνα-καλοκαιρι με αναλογο ντυσιμο και ομολογω την θαυμαζω γιατι ουτε καμια πιτσιρικα ειναι ουτε το βαζει κατω.Την ειχα ρωτησει για αμαξι και μου λεει το παιρνει μονο εαν η μηχανη ειναι στο συνεργειο ή ειναι αρρωστη και δεν μπορει να καβαλησει μηχανη,μαλιστα ψεγει οσους μολις δουν λιγο κρυο παρατανε την μηχανη και χρησιμοποιει μια συγκεκριμενη φραση "εμ ετσι δεν ειναι τα μαχιμια".

Πλεον δεν ειμαι σαν αυτη,καποτε με βροχη,χιονονερο πηγαινα στην δουλεια σε 50' διαδρομη,τωρα οχι και ο 1ος που λεει πως εχουμε γινει λιγο μαλθακοι ειμαι εγω.

Τροποποιήθηκε από τον Σιδ.Σταυρος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κατηγορησα συλληβδην ολους τους ιδιοκτητες σκουτερ γιατι αγορασαν αυτο ουτε γιατι το χρησιμοποιουν και το θεμα της ενοτητας δεν ειναι "Τι ειναι μηχανοβιος;" αλλα περι "φλωριας" που υπαρχει σε καθε χωρο ειτε αμαξι ειτε μηχανη ειτε ντυσιμο κλπ.

Πλεον δεν ειμαι σαν αυτη,καποτε με βροχη,χιονονερο πηγαινα στην δουλεια σε 50' διαδρομη,τωρα οχι και ο 1ος που λεει πως εχουμε γινει λιγο μαλθακοι ειμαι εγω.2 

Μα δεν ειναι θεμα μαλθακοτητας... η φλωριας Ειναι τι σε εξυπηρετει στην καθε περιπτωση...Αν χονιζει η αν βρεχει περνει το αμαξι αν εχει καλο καιρο περνεις την μηχανη. κοινη λογικη ειναι
Αν βρεχει και εχει κινηση ατελειωτη και μποτιλιασμα τρελο τοτε και 2 βαθμους να εχει περνεις την μηχανη γιατι αυτη με εξυπηρετει καλητερα στην προκειμενη περιπτωση. αν εισαι αρρωστος και εχει 2 βαθμους δεν την περνεις....ειναι απλο

η ερωτηση ποιος ειναι μηχανοβιος ειναι σαν την ερωτηση.... ποιος ξερει να οδηγαει ο καθε ενας θα σου πει το μακρυ του και το κοντο του αναλογα τις εμπειριες του , κατα ποστο τις εχει εξυδανικευσει με το περασμα του καιρου ,και ποσο γαματο θεωρει τον εαυτο του η καποιον αλλον που εχει σαν προτυπο

κατα την γνωμη μου μηχανοβιο σε κανουν τα χιλιομετρα που εχεις στην πλατη σου πανω σε μια σελα.... ουτε η σελα , ουτε που ειναι το τεποζιτο, ουτε την μαρκα που γραφει το τεποζιτο ,ουτε αν τα χιλιομετρα ειναι στο κεντρο της αθηνας η στο passo stelvio η στην πιστα τον Σερρων. 

Για το αν εχουμε φλωρεψει η οχι δεν υπαρχει απαντηση  θα σου ξαναπω...
ο καθε ενας θα σου πει το μακρυ του και το κοντο του αναλογα τις εμπειριες του ,κατα ποστο τις εχει εξυδανικευσει με το περασμα του καιρου , και ποσο γαματο θεωρει τον εαυτο του η καποιον αλλον που εχει σαν προτυπο

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδάκια να παίρνετε όλοι τις μηχανές σας στην δουλειά ακόμα κι αν βρέχει καρεκλοπόδαρα,ακόμα κι αν έχετε αμάξι,απλά για να μην είστε φλώροι οκ; εε ρε τι άλλο θα ακούσουμε....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οσοι χρησιμοποιούν αυτοκινητο με αυτόματο κιβώτιο ειναι φλώροι επειδή δν πηραν χειροκίνητο δλδ? 

Πάντως να πω οτι σήμερα μετα απο τρεις βδομαδες πηγα να παρω το μηχανάκι απο το συνεργείο γτ ειχα ατύχημα. Το κράνος το ειχα μεσα στο αυτοκινητο γτ με κατέβασε ο πατέρας μου. Εκανα δυο τετράγωνα (μένω Αλεξανδρούπολη, καμια σχέση δλδ οι δρόμοι με Αθήνα) max δλδ 1χλμ. Ενιωθα οτι εχουν ανοιξει τα μάγουλα μου σαν το κογιότ απο τα παιδικά οταν ανεβαίνει πάνω σε πύραυλο και να φανταστείτε πήγαινα με 45 κ μονο για 100 μέτρα πηγα πάνω απο 60. Στο θεμα του κρανουε προσωπικά ειμαι τεράστιος χέστης.ναι θα έκανα Αλεξανδρούπολη Θεσσαλονίκη με το 50αρι,αλλα ξεκρανωτος ποτέ. Το οτι γινόταν παλια δν σημαίνει οτι πρέπει να ακολουθήσω κ γω. 

Να πω οτι κ:θως έγραφα ,περασε μπροστά απο το σπίτι ενας τυπος με ξερό, όρθιος με Σούζα και φορούσε μονο γυαλια ήλιου.Ναι τον ζήλεψα, αλλα δν θθα το εκανα ποτέ....Επειδή δν εχω μαθει ακομη καλή σουζα, οχι τιπτες άλλο... Αφησε κ την γνωστή διχρονιλα απο πισω που εχω να μυρίσω απο τοτε που πούλησα το σκουτερακι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενήλικος αρσενικός φλώρος (εμπρόσθια και οπίσθια όψη)

1280px-Greenfinch.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οσοι χρησιμοποιούν αυτοκινητο με αυτόματο κιβώτιο ειναι φλώροι επειδή δν πηραν χειροκίνητο δλδ? 

Πάντως να πω οτι σήμερα μετα απο τρεις βδομαδες πηγα να παρω το μηχανάκι απο το συνεργείο γτ ειχα ατύχημα. Το κράνος το ειχα μεσα στο αυτοκινητο γτ με κατέβασε ο πατέρας μου. Εκανα δυο τετράγωνα (μένω Αλεξανδρούπολη, καμια σχέση δλδ οι δρόμοι με Αθήνα) max δλδ 1χλμ. Ενιωθα οτι εχουν ανοιξει τα μάγουλα μου σαν το κογιότ απο τα παιδικά οταν ανεβαίνει πάνω σε πύραυλο και να φανταστείτε πήγαινα με 45 κ μονο για 100 μέτρα πηγα πάνω απο 60. Στο θεμα του κρανουε προσωπικά ειμαι τεράστιος χέστης.ναι θα έκανα Αλεξανδρούπολη Θεσσαλονίκη με το 50αρι,αλλα ξεκρανωτος ποτέ. Το οτι γινόταν παλια δν σημαίνει οτι πρέπει να ακολουθήσω κ γω. 

Να πω οτι κ:θως έγραφα ,περασε μπροστά απο το σπίτι ενας τυπος με ξερό, όρθιος με Σούζα και φορούσε μονο γυαλια ήλιου.Ναι τον ζήλεψα, αλλα δν θθα το εκανα ποτέ....Επειδή δν εχω μαθει ακομη καλή σουζα, οχι τιπτες άλλο... Αφησε κ την γνωστή διχρονιλα απο πισω που εχω να μυρίσω απο τοτε που πούλησα το σκουτερακι 

Αλεξ/πολη και εσυ ???? Αρε πατριδα σε πια περιοχη μενεις και περναν τα ξερα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα