Jump to content
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΦΙΛΙΠΠΑΣ

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ KYMCO JETIX 125CC

Recommended Posts

Φιλε καλημερα,

εχω μια εξατμιση Protech που την ειχα βαλει για 2 βγομαδες περιπου σε ενα Daytona Sprinter που ειχα και τωρα επειδη αλλαξα μηχανη δεν εχω τι να την κανω. Αν θες μπορεις να την αγορασεις, εχω βαλει και αγγελια στο car.gr

δες τη: http://www.car.gr/parts/view/2619277/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

εγω που εχω kymco jetix του εχο βαλει την protect thn oval η οποια με τον σιγαστηρα κανει σαν την μαμισια αλλα χωρις βγαζει μπασο ηχο οχι καγκουρικο.δινει και αλογα!!!!!!ειναι πολυ κομπλε και ειμαι σιγουροσ οτι αυτο θες

δεινει αλογα στο 50αρι?? θελω να βαλω μια yoshi....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι άλογα νομίζεις ότι θα δώσει μια εξάτμιση σε ένα 50άρι? Σε μεγάλες μηχανές βάζουν εξάτμιση μπας και κερδίσουν 6-7 ίππους. Στις cbr125 βάζουν εξάτμιση μπας και κονομήσουν 1 με 1μιση ίππο που τις περισσότερες ούτε αυτόν δεν οικονομάνε...

Στο 50άρι δεν οικονομάς ίππο για κανέναν λόγο. Σου δίνει μόνο θόρυβο. Τίποτα άλλο. Όσο για μερικές εξατμίσεις μπορεί να σου δώσει βελτίωση στα χαμηλά-μεσαία αλλά στα ψηλά θα κρεμάει.

Κατά την γνώμη μου πεταμένα λεφτά. Κράτα τα και μάζεψετα να πάρεις μεθαύριο ένα μηχανάκι της προκοπής όταν θα βγάλεις το Α1.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε ο λαιμος που ταιριαζει ειναι απο εξατμισεις για astrea !!! απο innova οσο και να παλευεις δν θα θα καταφερεις να βαλεις εξατμιση !!! διοτι τα innova εχουν διαφορετικο πατημα στην κεφαλη!!!! τωρα τι να σου πω μπορει να υπαρχει και καμια εξατμιση για innova που να ταιριαζει στο jetix!!! αλλα δν το βλεπω!!! φιλε μου οποια εξατμιση και αν βαλεις θα χρειαστει μαλλον να κοψεις ενα λαμακι για να σου κραταει την μπουκα!!!

στο λεω γιαιτ και εγω εψαχνα!!

καλα εγω αυτο εχω κανει...δεν υπαρχει λογος να γραψω ψεματα

δεινει αλογα στο 50αρι?? θελω να βαλω μια yoshi....

στο πενινταρι δεν ξερω αν δινει...εγω θα σου πω ενα πραγμα βαλε το κιτακι της kymco και βαλε και μια protech μετα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το κιτ της KYMCO για 72cc εχει 200 γιουρα με 100 το κανω 80cc με φιαπωνεζικα πραγματα

http://www.mybike.gr/topic/56625-kymco-jetix-modification/page__fromsearch__1

ακουω γνωμες και περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις απο γνωστες!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα παπι ειναι σχεδον ολοιδιο με το crypton x οποτε οτι παει σε αυτο παει και στο αλλο μιλαω για λαμακια βαση κτλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα και απο εμενα!!! Λοιπον φιλε μου εγω εχω το 50αρι αλλα φορεσα αστρεα μοτερ επανω κ απο εξατμιση εχω παρει προτεκ για αστρεα και μπενει κουτι!!τωρα δεν ξερω αν εχει διαφορες το 50αρι απο το 125 σου αλλα λογικα δεν 8α εχει και πολυ κατα την αποψη μου.μια βασουλα θελεις και εισαι τουμπανο!!! και μια ερωτηση απο εμενα αν μπορεις.ποσο τελικη σου βγαζει το 125 μαμα???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βασικα το παπι ειναι σχεδον ολοιδιο με το Χ.αλλα δεν ειναι! η κεφαλη του ειναι ιδια με του αστρεα οποτε εχε στο νου σου οτι η κουρμπα της εξατμισης δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με του Χ ειναι τελοιος διαφορετικη εκει που κουμπονη στην κεφαλη.ριξε μια απλη ματια σε ενα Χ πως μπενει στην κεφαλη η εξατμιση κ δες και στο δικο σου. η δικια μου μετατροπη παει γαμ...ας για αυτο που θελω 110-117χλμ τελικη με γραναζωμα 13-36 αν ρωτας εμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω κατι παρομοιο γιατι η ξενερα που τρωω στις ανηφορες δεν λεγετε...-.- και ειμαι μεταξυ του αστρεα η του κρυπτον χ αν ταιριαζει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν εξατμίσεις για το jetix 125 δεν υπάρχουν σε παραγωγή όπως στα honda και στα yamaha.Το μόνο που βρήκα είναι στη racetech με 150 ευρώ εξάγωνη χειροποίητη(σαν αυτές που φοράνε τα crypton και βγάζουν πολύ θόρυβο,όμως είναι η καλύτερη aftermarket εξάτμιση).Στη protech που ρώτησα τον μπάρμπα μου είπε ότι δεν θα βγάλει ακόμα γιατί θέλω και εγώ να βάλω μια οβάλ(για χαμηλό κόστος).

Φίλε έπρεπε να περάσεις από το μαγαζί για να δουν αν πατάει πάνω στο μηχανάκι???Ρωτάω γιατί μένω Σέρρες και θέλω μια αλλά δεν μπορώ να το πάω μέχρι την Αθήνα :angry:

Υ.Γ: Έχω το μοντελο του 2013

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επειδη μοιαζουν εμφανισιακα τα μηχανακια αυτα δν συμαινει σε καμια περιπτωση οτι παιρνουν και τα ιδια ανταλακτικα!!!εχεις ιδεα πως ειναι στειμενο το μοτερ απο το Χ??????? Μαλλον οχι!!!! μην τα λες αυτα εδω μεσα γιατι καποιος μπορει να τα διαβασει να τα πιστεψει και να επειτα να κλαιει τα λεφτα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επειδη μοιαζουν εμφανισιακα τα μηχανακια αυτα δν συμαινει σε καμια περιπτωση οτι παιρνουν και τα ιδια ανταλακτικα!!!εχεις ιδεα πως ειναι στειμενο το μοτερ απο το Χ??????? Μαλλον οχι!!!! μην τα λες αυτα εδω μεσα γιατι καποιος μπορει να τα διαβασει να τα πιστεψει και να επειτα να κλαιει τα λεφτα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτό ακριβώς...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ρωτήσω και κάτι άλλο....επειδή έχω ακούσει από πολλούς ότι εξατμίσεις από αστρέα ταιριάζουν στο jetix θα μπορούσα να αγοράσω αυτήν http://www.protechex...id=23&Itemid=28 χωρίς κανένα πρόβλημα ή θα χρειαστεί και καμιά πατέντα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα χρειαστεις σιγουρα ενα λαμακι για πισω!!!

Ωραiα σε ευχαριστώ πολύ ρε Στάθη σε καμιά εβδομάδα που θα συμπληρώσω τα χιλιόμετρα για το στρώσιμο θα παραγγείλω μια :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη το εψαχνα και εγω αυτο το θεμα η yoshimura ειναι μια καλη λυση και σχετικα οικονομικη

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι μπαίνει μια χαρα στο jetix

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη το εψαχνα και εγω αυτο το θεμα η yoshimura ειναι μια καλη λυση και σχετικα οικονομικη

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι μπαίνει μια χαρα στο jetix

Φιλαρακια μου ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ~!! :shoot:

Η Yoshimura για την οποια μιλατε ειναι IMITATION( απομίμηση). Οι κανονικες yoshi για το Χ(μονο γι αυτο βγαζει) κανουν απ'οτι ξερω 200-250 ευρω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ έχω το jetix 50cc και έχω αποφασίσει να πάρω για εξάτμιση μια NOB1 για Astrea supra θα κάνει ?  Η θέλω πατέντες ?  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα