Jump to content
Pappous Vatraxos

Σκάρτεψε και η ADAC παίδες...!!!

Recommended Posts

Να Χ$ΣΩ τη Γερμανία σας και την τυπολατρία σας κ@ριόληδες Γερμαναράδες... :ranting::swear:

Συνοτπικά...

Πάω Αμπελόκηπους σε ένα φιλικό ζευγάρι, μαζί με την κοπελιά μου.

Πάνω που φτάνω και πάω να παρκάρω τον Πήγασο, σβήνει...

Ξαναβάζω μπροστά, δεν προλαβαίνω να κουνήσω, ξανασβήνει...

Ξαναματαβάζω μπροστά, ξανασβήνει στα 10 δευτερόλεπτα...

Με τα πολλά, καταλαβαίνω πως όποτε έκοβα το τιμόνι αριστερά, για κάποιο λόγο, η μηχανή έσβηνε...

Ψαχουλεύω λίγο με το χέρι και βλέπω κάτω ακριβώς από τον διακόπτη που βάζουμε το κλειδί, να υπάρχει ένα καλώδιο...

Με γυρισμένο το κλειδί στη μίζα, πιέζω λίγο το καλώδιο προς τη μίζα και δίνει ρεύμα...

Αφήνω το καλώδιο ελεύθερο και σβήνει...

Ξανακαβαλάω, με ίσιο το τιμόνι, πατάω μίζα, παίρνει μπροστά...

Στρίβω το τιμόνι αριστερά, σβήνει...

Λέω εδώ είμαστε, το βρήκαμε...

Σκέφτομαι αμέσως, το μέγα δάσκαλο Smia και ψάχνω για ένα tie wrap... :mB_kalo_e:

Πάω λοιπόν να πιάσω το καλώδιο όπως όπως, για να το σταθεροποιήσω αλλά η μηχανή δεν πήρε ποτέ μπροστά ξανά...

Ότι κι αν έκανα, ρεύμα μηδέν...

Νύχτα, σε απίστευτη ανηφόρα, με αρκετή κλίση και με φως μόνο από το φακό του κινητού...

Θες κάτι το immobilizer, θες ο ηλεκτρονικός εγκέφαλος, λέω ας μη βάλω χέρι καλύτερα, μέσα στα σκοτάδια...

Λέω δε μαμιέται... θα πάρω την ΑDAC... γι' αυτό την πλήρωσα στην τελική...

Θα την φορτώσω να την πάω σπίτι και το πρωί με την ησυχία μου, θα δω τι συμβαίνει...

Ώρα συμβάντος 21:05 μ.μ.

Κάθομαι λοιπόν στα φιλαράκια, τα λέμε και κατά τις 12:30 τα μεσάνυχτα λέω,

ας πάρω τώρα και στην ADAC να κανονίσω τα καθέκαστα, μην ξημερώσουμε κιόλας...

Ξενέρα Νο 1...

Ο αυτόματος τηλεφωνητής με ενημερώνει πως το γραφείο της ADAC στην Ελλάδα

λειτουργεί ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ καθώς και Σ/Κ και ΑΡΓΙΕΣ, από τις 8 το πρωί ως τις 9 το βράδυ... :shock:

Για επείγοντα θέματα, ή καλέστε την ΕΛΠΑ στο 10400, ή απευθυνθείτε στα κεντρικά της ADAC στη Γερμανία...

Λέω, να μιλήσω με Γερμανία λίγο δύσκολο μου πέφτει, οπότε, ας πάρω την ΕΛΠΑ, που στην τελική με αυτούς συνεργάζονται...

Παίρνω λοιπόν τηλ, απαντά ένας τύπος, του εξηγώ τη φάση και τον ρωτώ αν μπορεί να γίνει τίποτα, αφού είμαι μέλος της ADAC, απλά το γραφείο δεν λειτουργεί...

Να κανονίσουμε να φορτώσουμε τη μηχανή και να την πάμε Αιγάλεω...

Μου λέει, περίμενε λίγο να δω τι μπορώ να κάνω...

Ωραία λέω, καλά πάμε, θα τα καταφέρουμε... θα νικήσουμε, που λέει και ο Μέγας Φρούκου...

Ξενέρα Νο 2...

"Δυστυχώς κύριε, δεν μπορώ να κάνω τίποτα, αν δεν πάρω εντολή από την ADAC", ήταν η απάντηση του, μετά από κάνα 2λεπτο αναμονής...

-Μα, αν περιμένω να πάρεις εντολή ρε φίλε, θα την πάρεις στις 8 το πρωί, που θα ανοίξουν, του λέω...

-Δεν μπορώ να κάνω κάτι, μου απαντά, εκτός αν μιλήσεις με Γερμανία και μου δώσουν εντολή από κεί...

Στο σημείο αυτό, αφού "μνημονεύθηκαν" ο καλός Χριστούλης και η παρθένος Μαρία... συνέχισα λέγοντας...

-Δηλαδή, θες να μου πείς ότι οφείλω να ξέρω Γερμανικά ή έστω και Αγγλικά και να χρεωθώ τα μαλλιοκέφαλά μου,

για να συννενοηθώ με τη Γερμανία, για κάτι που μπορεί να γίνει αυτονόητα από εσάς...???

Πάρτε τον κωδικό πελάτη στην ADAC, γράψτε και τα πλήρη στοιχεία μου,

χρεώστε με στην τελική για τη μεταφορά, αφού θα τα πάρω πίσω απο την ADAC άμεσα, ΑΛΛΑ, εξυπηρετήστε με διάολε νυχτιάτικα...!!!

-Λυπάμαι κύριε. δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο... μιλήστε με Γερμανία, αν θέλετε...

Δεν θα σταθώ περισσότερο σε αυτό το διάλογο με τον υπάλληλο της ΕΛΠΑ...

Μπορεί να μην ήθελε να εξυπηρετήσει ή πράγματι να μην μπορούσε να κάνει κάτι, αν δεν έπαιρνε εντολή από την ADAC...

Δεν έχει σημασία...

Θα ξεκαθαριστεί εξάλλου το πρωί, όλο αυτό το σκηνικό...

Η απορία μου και η μεγάλη μου τσαντίλα, είναι η εξής...

ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ είσαι που δεν λειτουργείς επί 24ώρου βάσεως...???!!! :banned:

Τι πολιτική είναι αυτή ξαφνικά...???

Αν δεν ήμουν στο κέντρο της Αθήνας, αλλά σε μια ερημιά, τι στο διάολο θα έκανα νυχτιάτικα...???!!!

Θα παράταγα τη μηχανή στη μέση του πουθενά, ή θα ξημέρωνα όλο το βράδυ παρέα με τα τσακάλια και τις αλεπούδες...???

Αν το πάθαινα εν κινήσει όλο το σκηνικό και είχα φάει τα μούτρα μου...???

Γιατί σου πλήρωσα 100 ευρώ, για να μην έχω υποστήριξη 7 ημέρες τη βδομάδα, 24 ώρες τη μέρα...???

Τα πράγματα θα ξεκαθαρίσουν μόλις ξημερώσει, που θα πάρω τηλ στα γραφεία της εταιρείας... :rtfm:

Ελπίζω η τηλεφωνήτρια, να μην πάει εκκλησία το πρωί, γιατί αν ακούσω καμμιά πατάτα, θα ακούσει τη λειτουργία, 2η φορά... :ranting3:

Ο Πηγασάκος μου λοιπόν έμεινε στους Αμπελόκηπους και Δευτέρα πρωί, θα πάω να τον φορτώσω και να τον πάω συνεργείο...

Γύρισα με ταξί και εννοείται ότι πήρα απόδειξη για το κόμιστρο, το οποίο θα ΑΠΑΙΤΗΣΩ να μου καταβάλει η ADAC στο ακαίραιο και άμεσα...

Άντε να χα πάει καμμιά βόλτα δηλαδή, Σούνιο, Χαλκίδα, Λουτράκι και να ψάχνω για ξενοδοχεία νυχτιάτικα...

Τουλάχιστον είμαι καλά, γιατί αν αναλογιστώ ότι θα μπορούσα να το πάθω εν κινήσει

και να βροντήξω και εγώ, αλλά, κυρίως, να προκαλέσω ζημιά στην κοπελιά μου, ή να προκαλέσω τροχαίο ατύχημα

και να πάρω στο λαιμό μου, ανθρώπους που δεν φταίνε,τότε μάλλον φτηνά τη γλύτωσα...

Το μότόρι μου θα φτιαχτεί ξανά... Shit happens εξάλλου... :shades:

Υ.Γ. 1. Ποτάνα διαίσθηση...

Με έτρωγε από τη στιγμή που καβάλησα να πάω να πάρω την κοπελιά μου, να αφήσω τον Πήγασο και να ανεβούμε με το αμάξι...

Υ.Γ.2. Ρε φούστη μου... αν είναι δυνατόν... 9 παρά 5 το βράδυ το παθα και 9 κλείνανε...

Μόλις έγινε η φάση, κάτι με έτρωγε να πάρω αμέσως την ADAC, αλλά δεν ήθελα να χαλάσω τη βραδιά στους υπόλοιπους...

Καλά να πάθω...

Υ.Γ.3. Σχόλια του τύπου "εγώ στα λεγα μακάκα να πάρεις το μαύρο Βαραντέρο, αλλά δεν άκουγες",

προερχόμενα απο υπεραιωνόβιους κατόχους BMW F800 GS 30 YEARS ANNIVERSARY EDITION,

θα απαντηθούν καταλλήλως... :katana::tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Έπρεπε να πάρεις τηλέφωνο την ADAC στην Γερμανία.

1ον Θα σου μιλούσαν Ελληνικά

2ον Αν είχες θέμα χρέωσης τους το λες και σε παίρνουν πίσω αυτοί

3ον Όντως πρέπει να πάρει η ΕΛΠΑ εντολή από ADAC για να ενεργήσει για λογαριασμό τους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ήμουν εγώ στη θέση σου φίλε, αύριο το πρωί θα έκανα καφεδάκι και θα ξεφύλλιζα το συμβόλαιο που υπέγραψα με την εταιρία (μαζί με φίλο δικηγόρο ακόμα καλύτερα). Αν τα έχουν σκατώσει, τη βγάζεις και την κοπελιά σε ένα ξενοδοχείο κυριακάτικα και πληρωμένα από Γερμανία τη Δευτέρα... :grin:

Τροποποιήθηκε από τον gilles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ρωτησω και εγω δικο μου οδηγο της ΕΛΠΑ για να δω τι του εχει τυχει και τι παιζει σε τετοιες περιπτωσεις....(γιατι εχω σκοπο και εγω για ADAC στο μελλον)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έπρεπε να πάρεις τηλέφωνο την ADAC στην Γερμανία.

1ον Θα σου μιλούσαν Ελληνικά

2ον Αν είχες θέμα χρέωσης τους το λες και σε παίρνουν πίσω αυτοί

3ον Όντως πρέπει να πάρει η ΕΛΠΑ εντολή από ADAC για να ενεργήσει για λογαριασμό τους

Δε διαφωνώ ρε Βασίλη μου, πιο πολύ υποθετικά σενάρια λέω...

1. Έστώ ότι δεν ξέρω τίποτα από ξένες γλώσσες, πως θα συννενοηθώ...???

Θα μιλάνε αυτοί Γερμανικά, εγώ Ελληνικά και θα βρούμε άκρη...???

Άντε αν μιλάω λίγο αγγλικά, ίσως με βοηθήσουν με το να βρούν κάποιον να μιλάει Ελληνικά για να συννενοηθούμε...

Αλλά με το καλημέρα θα καταλάβει ο Γερμανός τι γλώσσα του μιλάει ο άλλος και θα βρεί τον αρμόδιο που θα κατέχει τη γλώσσα αυτή για να μιλήσουν...???

2.Αν κάποιος έχει καρτοκινητό και δεν έχει μονάδες, ούτε γειά δεν θα προλάβει να πει...

3. Γι' αυτό λέω για την τυπολατρία των Γερμανών.... dura lex sed lex...

Πήρες αυτό το νούμερο; 210 89 37 777

Ναί ρε εννοείται...

Και τώρα αν το καλέσεις, θα βγεί ο τηλεφωνητής και θα πει το παραμύθι για το ωράριο και τα λοιπά...

Δηλαδη ρε βατραζε εσυ τωρα εχεις πληρωσει οδικη βοηθεια???

Μπαααα... μάλλον το βραβείο του κόπανου της χρονιάς πλήρωσα...

Πέρα από την πλάκα τώρα, όσες φορές τους χρειάστηκα στο παρελθόν, ήταν άψογοι...!!!

Γι' αυτό μου έκανε τραγική εντύπωση όλο αυτό το σκηνικό...

Δεν με είχαν συνηθίσει σε τέτοια οι Γερμανοί...

Τουλάχιστον, τώρα την έπαθα και έμαθα... :lipssealed::crazy:

Τροποποιήθηκε από τον Pappous Vatraxos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξερω, υποθεση κανω, οτι το τηλ που δινει η Adac εδω στους πελατες Ελλαδος, πρεπει να ειναι ειδικα για Ελλαδα ή για καποιες χωρες που ο υπαλληλος εκει οφειλει να ξερει τις γλωσσες τους. Οποτε παλι υποθετικα, μετα το αρχικο hallo θα σου μιλουσε Ελληνικα. Φυσικα ακομα και ετσι να ειναι, και μονο η διαδικασια να παρεις ελπα, και μετα να παρεις γερμανια για το οκ, μου φανταζει λιγο αστεια. Απαιτησε ολα τα εξοδα σου, και τα λεφτα σου απο το χρονο που απομενει και γραψου σε μια ελληνικη. Μπορει να ειμαστε ¨βαρκα γυαλο¨, αλλα νομιζω πως εξυπηρετουν πιο αμεσα, και εχεις και καποιον να βρισεις στη γλωσσα μας ρε αδερφακι μου :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα παράταγα τη μηχανή στη μέση του πουθενά, ή θα ξημέρωνα όλο το βράδυ παρέα με τα τσακάλια και τις αλεπούδες...???

Υ.Γ.3. Σχόλια του τύπου "εγώ στα λεγα μακάκα να πάρεις το μαύρο Βαραντέρο, αλλά δεν άκουγες",

προερχόμενα απο υπεραιωνόβιους κατόχους BMW F800 GS 30 YEARS ANNIVERSARY EDITION,

θα απαντηθούν καταλλήλως... :katana::tease:

Απο τσακαλια και αλεπουδες μην χαμπαριαζεις.

Τα φιδια και τους Γιαννιωτες να προσεχεις.Αυτοι εχουν αδυναμια στα βατραχια. :P

Α και τα Βαραντερο χαλανε στον διακοπτη,μη μασας. :secret:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά βρε βάτραχε έχεις Πήγασο και δεν έχεις βάλει ρελε στον διακόπτη ? ? ? ?

Αυτες είναι παιδικές ασθένειες ! ! ! !

δες εδώ

http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=2788.0

Τροποποιήθηκε από τον chris76

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κυριάκο.. για την ADAC δεν ξέρω,δεν μιλώ.. :lipssealed:

ΟΜΩΩΩΩΩΩΣ για τον PEGASO,αν θέλεις μετά το μεσημεράκι....τον σενιάρουμε.. :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παππου, οπως τα λεει ο Βασιλης ειναι. Ακομα και στην Ελλαδα καθως δεν ημου με συνδεση στο κινητο τους ειπα να με καλεσουν πισω γιατι δεν ηθελα να φαω 20 ευρω στο τηλεφωνο μεχρι να βγαλουμε ακρη. Το ιδιο θα μπορουσες να κανεις με την γερμανια.

Τωρα αν μιλανε ελληνικα στην γερμανια δεν το γνωριζω. Οπως δεν γνωριζω αν γινεται και ελεγχος απο την ΑDAC στην γερμανια για το πως λειτουργει εδω η Ελπα και οι αντιπροσωποι της ADAC.

Για να σου λυθουν οι αποριες, καλο ειναι να γραψεις ενα εμαιλ στα κεντρικα της ADAC , να τους πεις την ιστορια και τι βηματα θα επρεπε να ειχες ακολουθησει. Ισως να εκαναν οντως μαλακια στην ελλαδα. Ισως με μια τετοια επικοινωνια να βαλουν αντιπροσωπο για 24ωρο .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παππου, οπως τα λεει ο Βασιλης ειναι. Ακομα και στην Ελλαδα καθως δεν ημου με συνδεση στο κινητο τους ειπα να με καλεσουν πισω γιατι δεν ηθελα να φαω 20 ευρω στο τηλεφωνο μεχρι να βγαλουμε ακρη. Το ιδιο θα μπορουσες να κανεις με την γερμανια.

Τωρα αν μιλανε ελληνικα στην γερμανια δεν το γνωριζω. Οπως δεν γνωριζω αν γινεται και ελεγχος απο την ΑDAC στην γερμανια για το πως λειτουργει εδω η Ελπα και οι αντιπροσωποι της ADAC.

Για να σου λυθουν οι αποριες, καλο ειναι να γραψεις ενα εμαιλ στα κεντρικα της ADAC , να τους πεις την ιστορια και τι βηματα θα επρεπε να ειχες ακολουθησει. Ισως να εκαναν οντως μαλακια στην ελλαδα. Ισως με μια τετοια επικοινωνια να βαλουν αντιπροσωπο για 24ωρο .

Ναι συμφωνώ με τον Στέφανο, μάλλον θα πρέπει να τους στείλεις ένα mail με το συμβάν ώστε να μην ξαναυπάρξει τέτοιο θέμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω δεν καταλαβαινω ενα πραγμα...

Απο την σττιγμη που εχεις ενα μαμημενο συμβολαιο απο την adac με εναν κωδικο πελατη, τι σκατα εγκριση θελει η ΕΛΠΑ;

Εφοσον του δινεις τα στοιχεια σου (που πρεπει αμεσα να εχει προσβαση να τα επιβεβαιωσει) οφειλει κατα την γνωμη μου να ερθει να σε μαζεψει ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ, να κοψεις ολες τις αποδειξεις κανονικα, και μετα εφοσον υπαρξει προβλημα με την adac τοτε να σου ζητησει να πληρωσεις εσυ....

εγω ετσι το βλεπω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δικιά σου μαλακία βάτραχε.έπρεπε να πάρεις γερμανία για να καταγραφεί το συμβάν.

αν υπήρχε πρόβλημα επικοινωνίας θα σε έπαιρναν αυτοί στο καπάκι και μαζί και ή έλπα και σε περίπτωση που δεν παίζει ελπα λόγω πολύ απομακρυσμένης περιοχής,θα σου στέλναν άλλη εταιρία,όπως έστειλαν σε εμάς στην παραμυθιά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα σας, αν και κουτουλάω με 2 ώρες ύπνο μονάχα...

Η απάντηση της ADAC ΕΛΛΑΣ, μετά την πρωινή μας επικοινωνία, έχει ώς εξής...

Κατ' αρχήν, περίμενα 6 λεπτά στην αναμονή, γιατί ΟΛΟΙ οι εκπρόσωποί τους, ήταν απασχολημένοι... :kaaaala:

Λέγοντας ΟΛΟΙ εννοούμε την μια και μοναδική υπάλληλο που λογικά υπήρχε εκείνη την ώρα

και που ας δεχτώ ότι υπήρχε άλλο τηλεφώνημα πριν και ήμουν στην αναμονή και δεν με γείωσε ώσπου να τελειώσει την πασίεντζα στον υπολογιστή της...

Αφού λοιπόν της εξηγώ το πρόβλημα και ξεκινάω να της πω για την ΕΛΠΑ, μου λέει, έπρεπε να καλέσετε στο Μόναχο...

Ναι απαντάω, αλλά σε ποιά γλώσσα θα συννενοούμασταν...???

Γερμανικά και Αγγλικά δεν γνωρίζω...

Καλούσα από καρτοκινητό με ελάχιστες μονάδες...

Μήπως έπρεπε να ψάχνω και περίπτερο νυχτιάτικα να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας...???

Κι αν ήμουν στη μέση του πουθενά...???

Θα έκανα οτοστόπ στα μαύρα μεσάνυχτα, να ζητάω τηλέφωνο για να καλέσω στη Γερμανία...???

Είχα πιθανότητες να σταματήσει κάποιος...???

Και γιατί λέτε στον τηλεφωνητή να καλέσουμε στην ΕΛΠΑ, αφού η ΕΛΠΑ δεν βοηθάει...

Πείτε να πάρουμε κατευθείαν Γερμανία...

Φυσικά η κοπελιά, απάντησε ότι δεν ευθύνεται αυτή για την ΕΛΠΑ και ρώτησε τι μπορεί να κάνει τώρα αυτή,

προκειμένου φυσικά να αλλάξει κουβέντα και να σταματήσω να τους τα χώνω...

Κανονίσαμε λοιπόν να έρθει να με πάρει αύριο η ΕΛΠΑ για να πάμε επιτέλους σπίτι

και μου είπε να στείλω την απόδειξη από το ταξί στη Γερμανία μαζί με το Ι-ΒΑΝ και το SHIFT CODE του λογαριασμού μου,

για να μου επιστρέψουν τα χρήματα...

Φυσικά, όπως καταλαβαίνετε το e-mail στα κεντρικά, είναι μονόδρομος...

Εν αναμονή λοιπόν νεοτέρων εξελίξεων...

Υ.Γ. Ρε σεις δεν διαφωνώ...

Αν ήμουν μόνος μου, θα καλούσα στη Γερμανία και θα τελείωνε το θέμα...

Όμως δεν μπορούσα να κάνω αρμένικη βίζιτα στα παιδιά που πήγα επίσκεψη,

αφού ο κολλητός σηκωνόταν 6 το πρωί για να πάει στη δουλειά

και φυσικά δεν θα ανάγκαζα την κοπελιά μου να περιμένει κάνα μισαώρο με μια ώρα έξω στο κρύο... :bop:

Αφού η ADAC προτιμά να μου πληρώσει το ταξί, από το να δώσει το οκ στην ΕΛΠΑ να μεσολαβεί,

χωρίς να χρειάζεται να συννενοηθούμε μέσω Λαμίας, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, είναι λίγο περίεργη η κατάσταση.

ΟΚ βέβαια μην το αφήσεις και συνέχισε κανονικά στείλε την απόδειξη στην Γερμανία και το mail στα κεντρικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βατραχε στειλε mail χωσε κραξιμο, μη μασας. Ακους εκει κληση στη γερμανια... Δηλαδη οσοι εχουν ADAC ειναι υποχρεομενοι να μιλουν γερμανικα???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

..................................

Υ.Γ. 1. Ποτάνα διαίσθηση...

Με έτρωγε από τη στιγμή που καβάλησα να πάω να πάρω την κοπελιά μου, να αφήσω τον Πήγασο και να ανεβούμε με το αμάξι...

Νόμος του μαμημένου του Μέρφυ: "όταν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει"

Υ.Γ.2. Ρε φούστη μου... αν είναι δυνατόν... 9 παρά 5 το βράδυ το παθα και 9 κλείνανε...

Μόλις έγινε η φάση, κάτι με έτρωγε να πάρω αμέσως την ADAC, αλλά δεν ήθελα να χαλάσω τη βραδιά στους υπόλοιπους...

Καλά να πάθω...

Επέκταση του προηγούμενου Νόμου του Μέρφυ: "όταν όλα μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα, θα πάνε"

θα απαντηθούν καταλλήλως... :katana::tease:Βάρα τους αλύπητα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγόρι νομίζω αντέδρασες εν θερμώ.

Πρώτον, ναι μπορεί να ακούγεται απίστευτο όμως όταν τους παίρνεις στο γερμανικό τηλ, από ελληνικό, 99% θα σου απαντήσει υπάλληλος που γνωρίζει ελληνικά.

Δεύτερο, ναι μπορούν να σε πάρουν πίσω.

Τρίτον.. ρε μαν.. δεν κάνεις πανευρωπαική οδική με έδρα στην γερμανία αν δεν είσαι διατεθειμένος να πεις ένα χέλοου.

Εγώ μαζί σου είμαι, απλά τους χρειάστηκα στην ιταλία και ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

..............................

Αφού η ADAC προτιμά να μου πληρώσει το ταξί, από το να δώσει το οκ στην ΕΛΠΑ να μεσολαβεί,

χωρίς να χρειάζεται να συννενοηθούμε μέσω Λαμίας, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...

ΔΕΝ είναι έτσι, γιατί υποχρεώθηκες να αφήσεις τη μηχανή κάπου έξω με κίνδυνο να μην τη βρεις.

Σου καλύπτει η ADAC έξοδα φύλαξης σε γκαράζ για όσες μέρες δεν έχουν έρθει να την πάρουν? Για ρώτα το αυτό.

.............................................

Τρίτον.. ρε μαν.. δεν κάνεις πανευρωπαική οδική με έδρα στην γερμανία αν δεν είσαι διατεθειμένος να πεις ένα χέλοου.

Σωστό! Καλύτερα Ελληνική εταιρεία που έχει και μια έδρα εδώ να πας να τα σπάσεις άμα χρειαστεί. Εκεί ποιόν να βαρέσεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χωρις να παιρνω το μερος των Γερμαναραδων θεωρω οτι κατι δεν εγινε σωστα.

ειναι δυσκολο να βρεις πανευρωπαικα συνδρομητη της ADAC που να εχει παραπονο.

βεβαιως καλα θα κανεις να ενημερωσεις οπου θεωρεις σωστο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τελικα τι συμπερασμα βγαινει απο ολα αυτα? αξιζει να γινεις συνδρομητής? το παλικαρι μια φορα την χρειάστηκε και μονο που δεν τον γ@μησ@ν

και δουλεια δεν εγινε

με μια απλη οδικη πχ euro sos,interamerican,elpa θα εκανε την δουλεια του καλυτερα ?

ιδού το ερωτημα. -_-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αξίζει αν ταξιδεύεις εξωτερικό και την χρειάζεσαι.

Κώστα δεν είναι έτσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα