Jump to content
spericD

Βρωμικο ανα την Ελλαδα

Recommended Posts

Ποια Στυλιδα ρε γατακι??

Εχετε μαγαζαρα γωνια,χωριο που το κοβει ο μεγαλυτερος δρομος της Ελλαδας στα 2,χωριο με το ενα κ μονο φαναρι σε 504 χλμ δρομου,χωριο που πουλαει θαλασσα,χωριο που πουλαει Σπερχειο,κ δεν ξερετε να δουλεψετε.

Ο Καραβομυλος πιο κατω π...πα-κωλο σας πηγαινει κ το ξερεις καλα.

Μια τρυπα,ουτε καν μαγαζι,μονο τρυπα να ειχα στη Στυλιδα θα ημουν εκατομυριουχος.Κ μεταξυ μας δεν το αποκελιω σαν επιχειρηματικο σχεδιο.

Περατζαδα θα εχω στον αιωνα τον απαντα,εχω το μονο φαναρι πανω στην Εθνικη,εχω θαλασσα,εχω Σπερχειο,εχω ψαρικα φρεσκαδουρα,εχω μαγαζι πανω στην Εθνικη κ τελος

Το μονο που δεν εχω ειναι οι δημοσιες σχεσεις λογω μη εντοπιοτητας.Αλλα κ παλι δεν χρειαζονται.Εχω τον κοσμο μου κ τις παρεες μου 280 χλμ μακρυα απο το μαγαζι μου,αλλα εχω εν δυναμει πελατη οποιον περναει απο την Εθνικη.

Κ θα δουλευω με νταλικιερηδες,κ οικογενειες.Οχι με φοιτητες να μου κανουν 3 ευρω καταναλωση ο καθενας.

Οι γειτονες σας στον Καραβομυλο στην ιδια φαση με σας ειναι κ σκιζουνε,κ επιτρεψε μου να εχω αποψη με τουλαχιστον 10 πανε-ελα Αθηνα τον χρονο(οδικως μονο).Περναω απο Στυλιδα κ βλεπω ερημωμενες βαρκες στην παραλια κ νεκρα.Περναω απο Καραβομυλο κ βλεπω παρκαρισμενα αυτοκινητα παντου,ταβερνες γεματες,κοσμο να παει κ να ερχεται.

Αν εχω αδικο,με χαρα μου να με βρισεις.

Επι του θεματος τωρα θα εχω υποψιν αυτα τα μαγαζια,σε κανενα 20ημερο θα περασω απο κει θελοντας κ μη!

παπαρα κατεμα δεν θα σε βρισω.....απλα θα σε συμβουλεψω.....μην κανεις οτι τα ξερεις ολα γιατι απλα δεν τα ξερεις ολα.....

τα μαγαζια που λες στον καραβομυλο χτυπανε μυγες ΚΑΙ αυτα....το οτι περνας εσυ 10 φορες το χρονο δεν μου λεει κατι....

ναι καποτε ειχανε δουλεια....τρελη δουλεια....αλλα πλεον κ αυτα χτυπανε μυγες.....

αντε να δουλεψουν ενα σ/κ κ αυτο οχι full οπως παλια.....εν αντιθεση με τη στυλιδα που ναι μεν δεν εχει ενα μαγαζι στυλ γκλαντζουνη αλλα εστω αυτα που εχει δουλευουν ακομη κ δουλευουν σταθερα.....

σαν να σου λεω εγω οτι εχω ανεβει θεσ/κη καμμια 10αρια φορες κ ξερω καλυτερα τα πατσατζιδικα απο σενα.....

ασε να ξερει κ κανας αλλος καλυτερα απο σενα.....

:bye:

υγ:οταν με το καλο ερθεις αν τυχον εχει καλο καιρο κ εχω κ κεφια μπορει κ να σε παω μια μπραλο ή δομοκο :baby::smoke:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

παπαρα κατεμα δεν θα σε βρισω.....

Βρισε με ρε να κανουμε λιγο τηλεθεαση το θεμα!

απλα θα σε συμβουλεψω.....μην κανεις οτι τα ξερεις ολα γιατι απλα δεν τα ξερεις ολα.....

Ημουν νομιζω σαφεστατος στα λεγομενα μου κ δεν ειπα οτι τα ξερω ολα.Κ σου ειπα πως αν καπου εχω αδικο με χαρα μου να με βρισεις

τα μαγαζια που λες στον καραβομυλο χτυπανε μυγες ΚΑΙ αυτα....

Βγαινεις κ λες οτι τα μαγαζια στον καραβομυλο χτυπανε μυγες,ΟΚ ακουστηκες.

Δεν θα σε διαψευσω καθως ειμαι 280χλμ μακρια απο τη φαση,απλα αλλα βλεπω οταν περναω

το οτι περνας εσυ 10 φορες το χρονο δεν μου λεει κατι....

10 φορες τον χρονο σου ειπα οτι περναω,ΟΧΙ για να το παιξω εξυπνακιας κ προλογιαρης,ΑΛΛΑ για να σου τεκμηριωσω πως εχω δικια μου αποψη.Ουτε ακουσα,ουτε ηρθαν να με πουνε,ουτε διαβασα.Απλα τον δρομο τον εχω κανει καμποσες 10αδες φορες στη ζωη μου,κ συνηθως οταν ταξιδευω πειναω!

ναι καποτε ειχανε δουλεια....τρελη δουλεια....αλλα πλεον κ αυτα χτυπανε μυγες.....

Πριν 15 μερες περασα απο εκει,επιστρεφοντας με το παπακι απο Αθηνα κ ΠΑΛΙ ειδα αλλα πραγματα

αντε να δουλεψουν ενα σ/κ κ αυτο οχι full οπως παλια.....

Σε αυτο ισως εχεις δικιο καθως εισαι 24/7 στη περιοχη κ κοβεις κινηση

εν αντιθεση με τη στυλιδα που ναι μεν δεν εχει ενα μαγαζι στυλ γκλαντζουνη αλλα εστω αυτα που εχει δουλευουν ακομη κ δουλευουν σταθερα.....

Ναι ρε παληκαρι μου.Δεν εθιξα τα μαγαζια,αυτα καθ' αυτα.Ημουν σαφεστατος,ξαναλεω

Εθιξα τις ανυπαρκτες γνωσεις επιχειματικοτητας των εκει επαγγελματιων.

Δεν γινεται να εχεις στησει μαγαζι σε χωριο που το κοβει στα 2 ο μεγαλυτερος δρομος της Ελλαδας,που εχει το μονο φαναρι σε 504 χλμ δρομου,που εχει θαλασσα,ποταμι,βουνα πιο πανω,κ να μην μπορεις να δουλεψεις.

Οτι λιγοτερο απο το γεματο μαγαζι,θα το θεωρουσα fail

σαν να σου λεω εγω οτι εχω ανεβει θεσ/κη καμμια 10αρια φορες κ ξερω καλυτερα τα πατσατζιδικα απο σενα.....

ασε να ξερει κ κανας αλλος καλυτερα απο σενα.....

Δεν αντιλεγω,ντοπιος εισαι,εγω απλα καταθετω εμπειριες κ εικονες

υγ:οταν με το καλο ερθεις αν τυχον εχει καλο καιρο κ εχω κ κεφια μπορει κ να σε παω μια μπραλο ή δομοκο :baby::smoke:

Ρε παπαρα,ακομη δεν χωνεψες το περσινο knock-out εντος εδρας κ με λες κινεζικα?Λιγο ακομη θα σε περναγε κ ο Nerry με το 50αρακι!

Κατεμας εχει πει δημοσια οτι δεν ξερει να οδηγαει,αλλα εχει κρυο αιμα...

Ανηφορικη παρατεταμενη που αν φυγεις,βουτας στον γκρεμο.Κατεμας δεν φοβαται τον γκρεμο,θα μπει με 180 ενω δεν το εχει κ ας γινει μπριζολακια αν φυγει.

Θα ανεβαινουμε Μπραλο,θα κατεβαινουνε οι μαιντανοι απο Αραχωβα με τα Cayenne κ θα γελανε μαζι μας ρε με αυτο το κρυο!Αν θες στηνουμε καμια ειδικη εκει στον Μπραλο με το EVO,αναβωουμε κ το καλοριφερ τερμα!Παρε κ σακουλες για εμετο!

Επιστρεφοντας στο θεμα μας τωρα γιατι πολυ σπαμαραμε.

Ο Νομος Φθιωτιδας φιλε μου ομοφυλοφιλε,γαστρονομικα ειναι μηδεν,πουθενα,ανυπαρκτος.Μονο ψαρια φρεσκαδουρα στα παραθαλασσια,με των 60 ευρω το κιλο.Δεν εχω οικονομικο θεμα ευτυχως,αλλα 60 ευρω το κιλο για ψαρι δεν δινω.25 χρονια που ζω,ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω με ποια κριτηρια κοστολογειται ενα ψαρι.Επιχρυσα λεπια εχει?

Ο Νομος Φωκιδος ομως αγαπημενε μου στα αριστερα σας,στο θεμα βρωμικο ειναι ετη φωτος μπροστα κ το ξερεις.Λογω αποστασης ο Νομος αυτος ειναι απο τους πιο αντιεμπορικους για κατοικο Σαλονικης μιας κ ουτε ερεθισματα υπαρχουν ναπας για λογο(λιμανι,αεροδρομιο).

Εγω ομως εχω προσωπικη αποψη εχοντας πλεον αλωνισει ολον τον Νομο.Δεσφινα θελεις,Ιτεα θελεις,Γαλαξιδι,Λιδορικι,Γραβια,Διακο,Αραχωβα 4-5 φορες,Δελφους,Αμφισσα.Τα παντα ολα.

Πραγματικα τωρα,την Γραβια την βαζω στο top 5 στις σουβλες.Δεν θυμαμαι το μαγαζι που εφαγα κ μεσημερι κ βραδυ αλλα η σουβλα ηταν επικο-μυθικο στοιχειο.Αυριο θα παρω τηλ τη συμφοιτητρια που ειχα απο Αμφισσα κ θα σου πω κ το ονομα της ταβερνας!

Χωρις να εχω προσωπικη αποψη,αλλα απο κατι φιλαρακια που εχω στη Πατρα,ακουω τα καλυτερα στο θεμα βρωμιας για Λιδορικι.

Απο αυτους κοντα ειναι,ολη η παρεα εκει τα παιδια πανε τρωνε Λιδορικι σουβλες κ λενε οτι δεν υπαρχει ανταγωνισμος.

Πρεπει να φαω για να καταθεσω αποψη.

Ας μας πει ο Δημητρακης που ειναι απο Γαλαξιδι κ τα ξερει τα κατατοπια

Τροποποιήθηκε από τον KaTeMas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παπαρα,ακομη δεν χωνεψες το περσινο knock-out εντος εδρας κ με λες κινεζικα?Λιγο ακομη θα σε περναγε κ ο Nerry με το 50αρακι!

κ ξερεις γιατι πηγαινα χαλλλλαρα.....?γιατι στον μπραλο με το που ξεκινησαμε ειδα εσενα κ το μηχανακι απο πισω που πηγαινατε βαρκα γυαλο κ λεω "κυριακο χαλλλαρα να μη παρεις στον λαιμο σου κανεναν :_thumbsup:

Κατεμας εχει πει δημοσια οτι δεν ξερει να οδηγαει,αλλα εχει κρυο αιμα...

Ανηφορικη παρατεταμενη που αν φυγεις,βουτας στον γκρεμο.Κατεμας δεν φοβαται τον γκρεμο,θα μπει με 180 ενω δεν το εχει κ ας γινει μπριζολακια αν φυγει.

Θα ανεβαινουμε Μπραλο,θα κατεβαινουνε οι μαιντανοι απο Αραχωβα με τα Cayenne κ θα γελανε μαζι μας ρε με αυτο το κρυο!Αν θες στηνουμε καμια ειδικη εκει στον Μπραλο με το EVO,αναβωουμε κ το καλοριφερ τερμα!Παρε κ σακουλες για εμετο!

σου απαντησα κ πιο πανω.....με τη μηχανη θα στριψω παρεα με συναδερφο μηχανοβιο που το κατεχει για να μην εχουμε άλλα.....οχι οτι εγω ειμαι κανας χερας αλλα σε σχεση με αυτο που ειδα στον μπραλο οταν σε ειχα μπροστα καλυτερα να φυλας τα ρουχα σου παρα να μην τα εχεις καθολου :_thumbsup:

Επιστρεφοντας στο θεμα μας τωρα γιατι πολυ σπαμαραμε.

Ο Νομος Φθιωτιδας φιλε μου ομοφυλοφιλε,γαστρονομικα ειναι μηδεν,πουθενα,ανυπαρκτος.Μονο ψαρια φρεσκαδουρα στα παραθαλασσια,με των 60 ευρω το κιλο.Δεν εχω οικονομικο θεμα ευτυχως,αλλα 60 ευρω το κιλο για ψαρι δεν δινω.25 χρονια που ζω,ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω με ποια κριτηρια κοστολογειται ενα ψαρι.Επιχρυσα λεπια εχει?

θα συμφωνησω.....οσον αφορα μαγαζια ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του 1 χεριου αυτα που αξιζουν σε θεμα προβατινας-κοντοσουβλι.....στα σπιτια μονο θα φας γνησιο κρεας....εχω πεθερο με 60 προβατα/αρνια/κατσικια οποτε κατι λιγο εχω μαθει

Ο Νομος Φωκιδος ομως αγαπημενε μου στα αριστερα σας,στο θεμα βρωμικο ειναι ετη φωτος μπροστα κ το ξερεις.Λογω αποστασης ο Νομος αυτος ειναι απο τους πιο αντιεμπορικους για κατοικο Σαλονικης μιας κ ουτε ερεθισματα υπαρχουν ναπας για λογο(λιμανι,αεροδρομιο).

Εγω ομως εχω προσωπικη αποψη εχοντας πλεον αλωνισει ολον τον Νομο.Δεσφινα θελεις,Ιτεα θελεις,Γαλαξιδι,Λιδορικι,Γραβια,Διακο,Αραχωβα 4-5 φορες,Δελφους,Αμφισσα.Τα παντα ολα.

Πραγματικα τωρα,την Γραβια την βαζω στο top 5 στις σουβλες.Δεν θυμαμαι το μαγαζι που εφαγα κ μεσημερι κ βραδυ αλλα η σουβλα ηταν επικο-μυθικο στοιχειο.Αυριο θα παρω τηλ τη συμφοιτητρια που ειχα απο Αμφισσα κ θα σου πω κ το ονομα της ταβερνας!

ας παρουμε τις πολεις που αναφερεις μια μια.....

δεσφινα-δεν εχω φαει δεν εχω αποψη....

ιτεα-εχω φαει σε 2-3 ταβερνες στην παραλια μετριο προς το χαλι.....

γαλαξιδι-καλα,εκει κ αν ηταν χαλι....εχω φαει επισης σε 2-3 ταβερνες στην παραλια κ στο μαγαζι που μας ειχε παει ο dim gal για σουβλακια.....επιεικως μετρια προς απαραδεκτα.....οι παντοφλες μου πιο καλες θα ηταν ψητες στα καρβουνα....

λιδορικι,γραβια,δελφους,αμφισσα-δεν εχω φαει.....

αραχωβα-μετρια....εμπορικα μαγαζια κ τπτ αλλο...

αθ.διακο-εχω φαει στον ραβανη.....μετρια τα κοψιδια συν οτι μας ξεκεφαλιασε.....2 ατομα 55€....μακρια κ αγαπημενοι λοιπον....την επομενη φορα αν παω στο αλλο μαγαζι που εχει η πλατεια.....

ενημερωτικα...αν ποτε ξανακατεβεις προς φωκιδα.....

αξιζει να φας στην βαργιανη λιγο μετα την γραβια προς αμφισα....στην πλατεια αλλα κ λιγο πριν απο αυτη σε ενα μικρο στενο εκει που εχει τρεχουμενα νερα.....

στην αγοριανη.....μερικα χλμ πριν την αρχωβα στην πλατεια......

στους αγ.παντες λιγο μετα το γαλαξιδι.....οπως βγαινεις απο τον κεντρικο δρομο ανηφοριζεις προς το χωριο.....

Χωρις να εχω προσωπικη αποψη,αλλα απο κατι φιλαρακια που εχω στη Πατρα,ακουω τα καλυτερα στο θεμα βρωμιας για Λιδορικι.

Απο αυτους κοντα ειναι,ολη η παρεα εκει τα παιδια πανε τρωνε Λιδορικι σουβλες κ λενε οτι δεν υπαρχει ανταγωνισμος.

Πρεπει να φαω για να καταθεσω αποψη.

Ας μας πει ο Δημητρακης που ειναι απο Γαλαξιδι κ τα ξερει τα κατατοπια

αυτα τα ολιγα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα