Jump to content
City 12

Να παρω HORNET πρωτη μεγαλη μηχανη.

Recommended Posts

Εγω που πηγα 0-100 ιπποι τι να πω??

Τα μουτρα μου παντως δεν τα εχω φαει (μακρια απο εμας)

Πολυ καλο και ευκολοδηγητο, το μονο αρνητικο ανεβαζει θερμοκρασια μεσα στην κινηση και δουλευουν τα ψυγεια φουλ. Απο καταναλωση δεν μπορω να σου πω γιατι δεν το εχω μετρησει, νομιζω οτι μεσαστην πολη μου εβγαλε ενα γεμισμα κοντα στα 180χμ, μεγαλη καταναλωση αλλα σκεψου 1,2,3η το πολυ

Παρτο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αν ισχιουν αυτα και δεν εισαι 16 και θελεις r1 καλοριζικο τοτε

Αυτο πάει για μένα ή για τον kostaskk? :_innocent::whistling: :whistling: :whistling::_zeppelin: :_zeppelin:

Τροποποιήθηκε από τον djnoizeteck

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αυτες οι μετρησεις δεν ισχυουν δηλαδη; Αφορουν τα Hornet απο το'07 και μετα (με ψεκασμο). Μικροτερη καταναλωση 4,77 , μεγαλυτερη 6,15 και μεση 5,34.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτες οι μετρησεις δεν ισχυουν δηλαδη; Αφορουν τα Hornet απο το'07 και μετα (με ψεκασμο). Μικροτερη καταναλωση 4,77 , μεγαλυτερη 6,15 και μεση 5,34.

οι μετρησεις μπορει να ειναι σωστες αλλα οπως βλεπω ειναι στο εξωτερικο εδω φιλε στην αθηνα μεσα στην κινηση οπου συναιχεια βαζεις 1η,2η αντε και καμια 3η νομιζεις οτι ειναι το ιδιο ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να πάρεις αυτό που σου κάνει "κλικ" στο μάτι και στην καρδιά.Μην σκέφτεσε βενζίνες και άλλα.Αν πάρεις κάτι με τη λογική και όχι με το συναίσθημα,

σύντομα θα ψάχνεις για κάτι άλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα σε ολους, Θα ηθελα μια γνωμη πανω στον προβληματισμο μου. Οδηγω περιπου 12 χρονια παπια τα τελευταια 67 χρονια το innova, με ενα δειαλειμμα 2 χρονων που ειχα ενα sherrow 225. Αποφασισα λοιπον να παρω κατι μεγαλο. Θα κινουμαι 80% πολη 20% κοντινες εξορμησεις. Ξεκινησα να παρω ΜΤ 03 το εχει ενας φιλος το πηγα 2-3 βολτες μου εκατσε καλα και μου αρεσε αλλα αυτο που σκεφτηκα μετα ειναι μην παθω αυτο που επαθε ο φιλος να το βαρεθω και να μη μου φτανει. το εψαξα λιγο και με το Εrn 650 αλλα με abs , δε βρηκα κατι που με ενθουσιαζει σχεση τιμη-κατασταση-extras.Ετσι ενα πρωι αρχισα να ψαχνω για hornet μετα του 07 με abs και βρηκα καποιες καλες περιπτωσεις. Προβληματιζομαι ομως ως προς τα εξης:

1. Θα το μαθω γρηγορα ή θα φαω τα μουτρα μου(πολλα τα αλογα Αρη)

2. θα με βολεψει μεσα στην πολη που θα κανω καθε μερα 20-30 km ή θα βλαστημαω την ωρα και τη στιγμη

3.Το συστηνεται σαν πρωτη μηχανη

4. Κοστος συντηρησης βενζινης εχει μεγαλη διαφορα απο mt03 και ern.

Παντως μου αρεσει πολυ εξωτερικα το hornet.

Οποιος μπορει να βοηθησει.

Φοβερή μοτοσυκλέτα να την πάρεις. Η απόδοση στις χαμηλομεσαίες είναι ομαλή και κατανάλωση πρέπει να παίζει 6-7 λίτρα/100χλμ. Άντε κέντρο κέντρο ή σε σκίσιμο κανά 8λτ/100χλμ. Το yamaha και το kawasaki σε αντίστοιχες συνθήκες καίνε 1-1,5 λτ/100χλμ λιγότερα. Συντήρηση περίπου την ίδια. Βαλβίδες αν δεν κάνω λάθος το hornet κάθε 36.000 έχει. Τα υπόλοιπα στοιχίζουν πάνω κάτω τα ίδια. Μέσα στην πόλη και αυτό όπως και όλα τα αντίστοιχα σαν παπί είναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτές οι μετρήσεις παραπέμπουν σε 250 - 280 χλμ μέχρι ν΄ανάψει η ρεζέρβα. Εφικτές μόνον σε ΕΟ με 90-120 χλμ/ώρα.

Φοβερή μοτοσυκλέτα να την πάρεις. Η απόδοση στις χαμηλομεσαίες είναι ομαλή και κατανάλωση πρέπει να παίζει 6-7 λίτρα/100χλμ. Άντε κέντρο κέντρο ή σε σκίσιμο κανά 8λτ/100χλμ. Το yamaha και το kawasaki σε αντίστοιχες συνθήκες καίνε 1-1,5 λτ/100χλμ λιγότερα. Συντήρηση περίπου την ίδια. Βαλβίδες αν δεν κάνω λάθος το hornet κάθε 36.000 έχει. Τα υπόλοιπα στοιχίζουν πάνω κάτω τα ίδια. Μέσα στην πόλη και αυτό όπως και όλα τα αντίστοιχα σαν παπί είναι.

Βαλβίδες κάθε 24.000 χλμ, μπουζί, λάδια και κανάκεμα κάθε 12.000 χλμ.

Τελευταία, η BIG H επειδή έπαιρνε τον πούλο από after market αναλώσιμα ανταλλακτικά (αλυσίδες, γρανάζια, δισκόπλακες τακάκια κλπ) έριξε τιμές μέχρι και 50%!

Το μόνο αναξιόπιστο ανταλλακτικό πάνω της, είναι...Ιταλικό και μάλιστα DUCATI! Ο ανορθωτής! Όταν καεί (γιατί θα καεί) βάζεις από τον Γαλέο έναν γιαπωνέζικο και τον ξεχνάς!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eυχαριστώ πολύ 'οσους απαντήσαν σχετικα με το θέμα. Με βοήθησαν αρκετα κάποιες απαντήσεις. Όσον αφορά την κατανάλωση ελπίζω να είναι κοντά στο er6 μέσα στην πόλη. Μάλλον έχω καταλήξει να το πάρω κι έχω ξεκινησει ψάξιμο για μεταχ. μετα του 2007 με abs. Aν το έχει κάποιος και μπορεί να μου δώσει τα φώτα του (περι service,αναλώσιμα κτλ.) ή και κάποιος που το έχει οδηγήσει ή ξέρει κι άλλα πράγματα. Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειναι το Innova τοσο παλιο μηχανακι? :_unsure:

67 χρονων? :_zeppelin:

6 με 7 εννοοεί ρε παιδιά! rolleyes.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Nα το παρεις και ξερεις ενα πραγμα! ΑΥΤΗ η εκδοση ειναι η καλυτερη.

συμφωνω, αλλα ΟΧΙ και βενζιναδικο δικο σου να χεις..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eυχαριστώ πολύ 'οσους απαντήσαν σχετικα με το θέμα. Με βοήθησαν αρκετα κάποιες απαντήσεις. Όσον αφορά την κατανάλωση ελπίζω να είναι κοντά στο er6 μέσα στην πόλη. Μάλλον έχω καταλήξει να το πάρω κι έχω ξεκινησει ψάξιμο για μεταχ. μετα του 2007 με abs. Aν το έχει κάποιος και μπορεί να μου δώσει τα φώτα του (περι service,αναλώσιμα κτλ.) ή και κάποιος που το έχει οδηγήσει ή ξέρει κι άλλα πράγματα. Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

Τσεκαρε εδω http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1800908/

Σε πολυ καλη κατασταση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1844809/

γιά κοίτα και ΄δω καλή περίπτωση φαίνεται, και το συζητάει...είναι και ωραίο χρώμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και το μπλε καλο ειναι αλλα εχω τρελα με το χρυσο γιατι επησα και τον πατερα μου να το παρει σε χρυσο διοτι ειναι κατι που δεν το βλεπεις καθε μερα.

σου βρηκα κι εγω καποια

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1733108/ αν και κοκκινο εχει πολλα extra κι αξιζει

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1783690/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1869507/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1686192/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα