Jump to content
gregomaga

Φορτιστής μπαταρίας απο τα LIDL

Recommended Posts

@Βαγγέλη, είπα και στον Θάνο να τρέξει να τον πάρει, καθώς η μπαταρία του ψοφολογάει τώρα που δεν το κουνάει το μουλάρι του :tooth:

Ωρε !!!!!! κατσε να κλεισω το τηλεφωνο γιατι θα με παρει τηλεφωνο να παω σπρωχνω......... :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια χτες που ειχα παει στα Lidl για να τσιμπησω τον εν λογω φορτιστη πηρε το ματι μου ενα σετ με μια συσκευη λειανσης και ενα σετ κεφαλες στα 40 γιουρια..... GR_78443_12_s.jpgGR_78444_12_s.jpg Τι λετε αξιζει αμα το ξαναβρω ή να παω στα γνωστα Dremel????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φορτιστής μπαταρίας απο τα LIDL

http://youtu.be/jVgGoKh5m2c

Τροποποιήθηκε από τον vagelis-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παλι τα ιδια.... ρε παιδια για 20 euro + 3 χρονια εγγυηση μιλαμε ειναι ΕΥΚΑΙΡΙΑ ,το πιο σημαντικο ομως ειναι { το εχω ξαναγραψει } οτι το παιρνεις το δοκιμαζεις κ αν δεν το γουσταρεις το επιστρεφεις μεσα σε ενα μηνα αρκει να εχεις την αποδειξη αγορας κ σου επιστρεφουν τα χρηματα σου στο ΑΚΕΡΑΙΟ χωρις να σου ζητανε να αγορασεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ καποιο αλλο προιον . :D

Θελω να σχολιασω τα 2 παραπανω που υποσημειωσα με εντονα γραμματα.

Ναι, λενε για 3 χρονια εγγυηση, αλλα πρεπει πρωτα να το δουν στο service που εχουν στη Ν. Ιωνια!

Δεν μενω Αθηνα, αλλα σε νησι, και πρεπει να πληρωσω 11,5€ στη courier κατα ελαχιστο μιλαμε, για να τους το παραδωσουν.

Κανονικα συμφωνα με το νομο του 2002 για τη προστασια του καταναλωτη, επρεπε να το παραλαβουν απο το υποκαταστημα που το αγορασα και οχι να το στειλω εγω στο περιοχή που εχουν το service!

Και αν το στειλω αφου πληρωσω 11,5€ - 15€* και μου πουν οτι εφταιγε η ΔΕΗ πχ, μάλλον χαμενος δεν θα βγω?

Πριν 1 εβδομαδα πηγα να τους παραδωσω ενα τρυπανι μπαταριας που αγορασα πριν 1 χρονο, λογω του οτι ψοφησε η μπαταρια πολυ γρηγορα.

Εκει ο υπαλληλος του υποκαταστηματος του νησιου μου ειπε οτι το παραλαμβανουν μονο αν η αγορα εγινε εντος 10 ημερων, και ΟΧΙ 1 μηνα που αναφερει πανω στη παραθεση μου, ο "sotirisss"!

Αυτα για το τι συνέβη σε μένα.

Τωρα στο θεμα του φορτιστη.

Ειχα πει οτι ο παλιος μικρος ημιαυτοματος που ειχαν, ηταν καλυτερος γιατι ειχε χειροκινητη επιλογη της τασης.

Και αν ξερεις και το κολπο με τα αλατα μαγνησιου (epsom) ισως την επαναφερεις.

Απλα εδω χρειαζεται ο φορτιστης να δινει εως 1 amper στα 12V και οχι να μουλαρωνει στο stand-by επειδη "ειδε" 6,5V ή 7,5V ή 8V ή όπου τον πιάνει το δημοσιουπαλληλικό σύνδρομο, και δουλειά δε κάνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, λενε για 3 χρονια εγγυηση, αλλα πρεπει πρωτα να το δουν στο service που εχουν στη Ν. Ιωνια!

Δεν μενω Αθηνα, αλλα σε νησι, και πρεπει να πληρωσω 11,5€ στη courier κατα ελαχιστο μιλαμε, για να τους το παραδωσουν.

Κανονικα συμφωνα με το νομο του 2002 για τη προστασια του καταναλωτη, επρεπε να το παραλαβουν απο το υποκαταστημα που το αγορασα και οχι να το στειλω εγω στο περιοχή που εχουν το service!

Και αν το στειλω αφου πληρωσω 11,5€ - 15€* και μου πουν οτι εφταιγε η ΔΕΗ πχ, μάλλον χαμενος δεν θα βγω?

Πριν 1 εβδομαδα πηγα να τους παραδωσω ενα τρυπανι μπαταριας που αγορασα πριν 1 χρονο, λογω του οτι ψοφησε η μπαταρια πολυ γρηγορα.

Εκει ο υπαλληλος του υποκαταστηματος του νησιου μου ειπε οτι το παραλαμβανουν μονο αν η αγορα εγινε εντος 10 ημερων, και ΟΧΙ 1 μηνα που αναφερει πανω στη παραθεση μου, ο "sotirisss"!

Ειχα πει οτι ο παλιος μικρος ημιαυτοματος που ειχαν, ηταν καλυτερος γιατι ειχε χειροκινητη επιλογη της τασης.

Απλα εδω χρειαζεται ο φορτιστης να δινει εως 1 amper στα 12V και οχι να μουλαρωνει στο stand-by επειδη "ειδε" 6,5V ή 7,5V ή 8V ή όπου τον πιάνει το δημοσιουπαλληλικό σύνδρομο, και δουλειά δε κάνει.

μαλλον ο υπαλληλος στο εκει καταστημα ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι του γινεται ... η μαλλον το εχει ριξει στο ψαρεμα ... εγω προσωπικα αλλα κ γνωστοι μου εχουμε παρει πραγματα απο lidl αθηνας , τα εχουμε επιστρεψει εντος 1 μηνος με την αποδειξη βεβαια χωρις να μας πουν το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ η να μας αναγκασουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να αγορασουμε κατι αλλο οπως κανουν ΟΛΑ τα υπολοιπα μαγαζια κ βεβαια ανοιγμενη η συσκευασια κλπ ( οχι σφραγισμενο κουτι ) . εκτος αν στα lidl επαρχιας ισχυουν αλλοι κανονες ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο δικός μου πάντως δε δουλεύει και αύριο θα πάρω τηλ στο lidl να δω τι θα γινει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ξεχασα χθες το γραφω σημερα , τελευταια αγορα μου απο lidl (γλυφαδας ) 25/1/2013 ( ηλεκτρικο κολλητηρι ) στο κατω μερος της αποδειξης (προς το τελος ) γραφει ,επιστροφη χρηματων με επιδειξη αποδειξεων εντος μηνος :rtfm:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω που υπαρχει διαθεσιμοτητα και δεν υπαρχει ο φορτηστης πουθενα τελος!!!!!!!!! :huh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ έγραψα προ πολλού ότι ουδέποτε μου δούλεψε σωστά και τονε σούταρα αγοράζοντας και πληρώνοντας έναν επώνυμο ακριβά αλλά τι νάκανα πλην όμως μαμάει (ο ακριβός επώνυμος).

Προηγουμένως σε ένα θέμα προβλημάτων στα ηλεκτρικά ενός Μπέβ, έβλεπα το βίντεο που τράβηξε το παληκάρι και μου φάνηκε γνώριμος ο φορτιστής.

Για δείτε τι κάνει και αν έχει προστασία από υπερφόρτιση :

Και το θέμα με το Μπέβ εδώ : http://www.mybike.gr...14#entry1386614

Άμα είναι όντως αυτός :pray: τον Θεό που τον σουτάρισα και στο καλό και το εικοσάρικο.

Τροποποιήθηκε από τον ΣΑΒΒΑΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ τον έχω 3 χρόνια και δουλεύει μια χαρά, σχεδόν συνεχόμενα συντηρεί κάποια μπαταρία, και με έχει σώσει ουκ ολίγες φορές και για 20 ευρώ, δεν παίζεται. Πολύ αμφιβάλω δε, ότι οι ''επώνυμοι'' έχουν κάποιο υλικό πράγματι καλύτερο, π.χ. πιο ακριβό τρανζίστορ εξόδου ή ότι τέτοιο. Κλασσική νοοτροπία του ονόματος.

Κάτι ακόμα.

ΓΕΝΙΚΑ (όχι μόνο στο lidl ούτε για τον φορτιστή) επιστροφή ενός προιόντος γιατί δεν μας έκανε-άρεσε-το πήραμε κατά λάθος κ.ο.κ. γίνεται ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ η συσκευασία, αν δεν το χρησιμοποιήσαμε το προιόν. Δεν γίνεται αφού το έχουμε χρησιμοποιήσει, εκτός κι αν το συγκεκριμένο προιόν-έμπορας ορίζει στους όρους του ότι μπορεί να γίνει αυτό.

Προσοχή, μιλάμε για επιστροφή, ΟΧΙ για περίπτωση χαλασμένου δλδ για σέρβις-εγγύηση κ.ο.κ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορεις να το επιστρεψεις εαν εχει ανοιχθει,ειναι ευρωπαικη οδηγια.

απλα σου βγαζουν το λαδι γιατι δε το δεχονται συνηθως και πρεπει να τρεχεις με ινκα κτλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ τον έχω 3 χρόνια και δουλεύει μια χαρά, σχεδόν συνεχόμενα συντηρεί κάποια μπαταρία, και με έχει σώσει ουκ ολίγες φορές και για 20 ευρώ, δεν παίζεται. Πολύ αμφιβάλω δε, ότι οι ''επώνυμοι'' έχουν κάποιο υλικό πράγματι καλύτερο, π.χ. πιο ακριβό τρανζίστορ εξόδου ή ότι τέτοιο. Κλασσική νοοτροπία του ονόματος.

Κάτι ακόμα.

ΓΕΝΙΚΑ (όχι μόνο στο lidl ούτε για τον φορτιστή) επιστροφή ενός προιόντος γιατί δεν μας έκανε-άρεσε-το πήραμε κατά λάθος κ.ο.κ. γίνεται ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ η συσκευασία, αν δεν το χρησιμοποιήσαμε το προιόν. Δεν γίνεται αφού το έχουμε χρησιμοποιήσει, εκτός κι αν το συγκεκριμένο προιόν-έμπορας ορίζει στους όρους του ότι μπορεί να γίνει αυτό.

Προσοχή, μιλάμε για επιστροφή, ΟΧΙ για περίπτωση χαλασμένου δλδ για σέρβις-εγγύηση κ.ο.κ.

Μια χαρά μπορείς ειναι δικαίωμα του καταναλωτή υπό προϋποθέσεις βέβαια: δεν λειπουν παρελκόμενα, δεν υπάρχουν φθορές κλπ. Επειδή όμως ειναι "κουραστική" η διαδικασία του ελέγχου οι "άρχοντες" καταστηματάρχες-υπεύθυνοι αρνούνται την επιστροφή.

Τροποποιήθηκε από τον ypopsifios

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάντως πήρα σήμερα το πρωί τηλ στα κεντρικά (το γράφει μέσα στο προσπέκτ) και είπα ότι υπάρχει πρόβλημα.

Μου είπαν να πάω στο κατάστημα να το αλλάξω ή να πάρω πίσω τα χρήματά μου στο ακέραιο ή στην τελική να ενημερώσω και να μου στείλουν ένα στο σπίτι χωρίς να χρεωθώ τίποτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάντως πήρα σήμερα το πρωί τηλ στα κεντρικά (το γράφει μέσα στο προσπέκτ) και είπα ότι υπάρχει πρόβλημα.

Μου είπαν να πάω στο κατάστημα να το αλλάξω ή να πάρω πίσω τα χρήματά μου στο ακέραιο ή στην τελική να ενημερώσω και να μου στείλουν ένα στο σπίτι χωρίς να χρεωθώ τίποτα

Να σου στείλουν ένα στο σπίτι πες! Αξίζει ο συγκεκριμένος φορτιστής!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ξεχασα χθες το γραφω σημερα , τελευταια αγορα μου απο lidl (γλυφαδας ) 25/1/2013 ( ηλεκτρικο κολλητηρι ) στο κατω μερος της αποδειξης (προς το τελος ) γραφει ,επιστροφη χρηματων με επιδειξη αποδειξεων εντος μηνος :rtfm:

που ειναι το παραλογο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτι ακόμα.

τι να πω ρε π..... παλι τα ιδια , βρε ελληνικα δεν ξερετε να διαβαζετε ? επειδη το εχω ψαξει ( σαν καταναλωτης ) ειναι το ΜΟΝΟ ΜΑΓΑΖΙ στην ελλαδα που αγοραζεις π.χ. τον φορτιστη ΑΝΟΙΓΕΙΣ την συσκευασια τον δουλευεις κ εισαι ευχαριστημενος απο την αγορα αυτη μετα ομως απο 28 π.χ. ημερες σου χαριζει ο γειτονας σου εναν φορτιστη αλλον , σου αρεσει πιο πολυ ο δευτερος που ειναι κ τζαμπα , κ εσυ πας πισω στο lidl με καθυστερηση 29 ημερες π.χ. με την αποδειξη κ με την συσκευασια ΑΝΟΙΧΤΗ - ΔΟΥΛΕΜΕΝΟΣ( πως να το πω πιο απλα ...) ο φορτιστης σου ,παιδια θελω πισω τα λεφτα μου δεν μου κανει τους λες , τους δινεις την αποδειξη σου ζητανε τα στοιχεια σου (αφου ΔΕΝ ζητανε ταυτοτητα ) τους λες ονοματεπωνυμο κ διευθυνση και τηλ. ακομη κ ψευτικα αφου ΔΕΝ μπορουν να τα ελεγξουν ,παιρνεις ΠΙΣΩ τα λεφτα σου στο ΑΚΕΡΑΙΟ κ πας στο καλο .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

που ειναι το παραλογο?

μου λες σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ εσυ ενα μαγαζι στην αθηνα η στην ελλαδα γενικα που αγοραζεις καποιο προιον ΑΝΟΙΓΕΙΣ την συσκευασια το δουλευεις το ευχαριστιεσαι οπως π.χ. εκανα εγω το καλοκαιρι με αγορα ενος radiocd silver crest αυτοκινητου το δουλευα κανονικοτατα στο αμαξι κ μετα απο 25 ημερες το πηγα πισω στο lidl ( επαναλαμβανω με ανοιχτη συσκευασια + full δουλεμενο ) κ πηρα ολα τα λεφτα μου ΠΙΣΩ , περιμενω απαντηση φιλε μου .... για το αν υπαρχει αλλο τετοιο μαγαζι στην ελλαδα κ το ξερεις ,γραψε ποιο ειναι να το μαθουμε κ οι υπολοιποι .... περιμενω ... ονομα κ διευθυνση please :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έγραψα

ΓΕΝΙΚΑ (όχι μόνο στο lidl ούτε για τον φορτιστή)

Έγραψες

ειναι το ΜΟΝΟ ΜΑΓΑΖΙ

Ευτυχώς που εσύ διαβάζεις τα ελληνικά...

Για τους υπόλοιπους με τις ''ευρωπαικές οδηγίες'' : Πηγαίντε πάρτε μια 50ρα 3d, των 1000 ευρώ, ανοίξτε συσκευασία, βάλτε μπαταρίες στο χειριστήριο, σκίστε ζελατίνες, χάστε κανά μάνιουαλ, σκίστε ανεπανόρθωτα το κουτί...

και στις 28 μέρες πάρτε το ''δεμα'' και πηγαίντε να το επιστρέψετε ''γιατί είναι κοινοτική οδηγία'' και θέλετε τα λεφτά σας πίσω...

Ποστάρετε παρακαλώ πολύ την απάντηση του όποιου καταστήματος στα ανέκδοτα, οι άνθρωποι των καταστημάτων ενίοτε έχουν χιούμορ όταν έχουν ''περίπτωση'' μπροστά τους...

( παιδιά και λίγη κοινή λογική ε; )

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έγραψα

Έγραψες

Για τους υπόλοιπους με τις ''ευρωπαικές οδηγίες'' : Πηγαίντε πάρτε μια 50ρα 3d, των 1000 ευρώ, ανοίξτε συσκευασία, βάλτε μπαταρίες στο χειριστήριο, σκίστε ζελατίνες, χάστε κανά μάνιουαλ, σκίστε ανεπανόρθωτα το κουτί...

και στις 28 μέρες πάρτε το ''δεμα'' και πηγαίντε να το επιστρέψετε ''γιατί είναι κοινοτική οδηγία'' και θέλετε τα λεφτά σας πίσω...

Ποστάρετε παρακαλώ πολύ την απάντηση του όποιου καταστήματος στα ανέκδοτα, οι άνθρωποι των καταστημάτων ενίοτε έχουν χιούμορ όταν έχουν ''περίπτωση'' μπροστά τους...

Τα bold είναι λάθος. Κανείς δε μίλησε για ζημιά στη συσκευασία, ούτε για χάσιμο μερών του προϊόντος. Δηλαδή, αν εγώ σκίσω τη συσκευασία των Lidl δε νομίζω να τη δεχτούν πίσω, όπως και το να χάσω το manual.

Εγώ πιστεύω πώς αν το προϊόν το δουλέψεις και το συσκευάσεις όπως ήταν πριν, θα το δεχτούν πίσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δε σκισεις ζελατινες κτλ πρεπει να τη δεχθουν.

το τι θα σου απαντησουν ειναι αλλο θεμα γιατι σαφως κοιτανε το συμφερον τους και σιγα μη το δεχθουν.αν τους τρεξεις ομως ναι θα το παρουν στο τελος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα bold είναι λάθος. Κανείς δε μίλησε για ζημιά στη συσκευασία, ούτε για χάσιμο μερών του προϊόντος. Δηλαδή, αν εγώ σκίσω τη συσκευασία των Lidl δε νομίζω να τη δεχτούν πίσω, όπως και το να χάσω το manual.

Εγώ πιστεύω πώς αν το προϊόν το δουλέψεις και το συσκευάσεις όπως ήταν πριν, θα το δεχτούν πίσω.

τωρα φιλε μου αν σου πω οτι ουτε το κουτι ΔΕΝ ελεγχουν τι εχει μεσα ... αν λειπει κατι κλπ .... θα το πιστεψεις ??? απιστευτο κ ομως ετσι ειναι ΔΕΝ το κανουν ειτε γιατι δεν εχουν χρονο ειτε γιατι ειναι οδηγια της επιχειρησης δεν το γνωριζω ... εγω ξερω μονο οτι εχω αντιμετωπισει ο ιδιος αλλα κ γνωστοι μου στην πραγματικοτητα κ γραφω τα ανωτερω , κ σαν καταναλωτης επειδη ΔΕΝ ειμαι ο βαρδινογιαννης να μου περισευουν τα φραγκα , τα ψαχνω πολυ παρομοια θεματα (μαγαζια - αντιμετωπιση - επιστροφες - εγγυηση κλπ ) κ νομιζω οτι κανω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ... :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δε σκισεις ζελατινες κτλ πρεπει να τη δεχθουν.

το τι θα σου απαντησουν ειναι αλλο θεμα γιατι σαφως κοιτανε το συμφερον τους και σιγα μη το δεχθουν.αν τους τρεξεις ομως ναι θα το παρουν στο τελος.

Πως θα δοκιμάσεις αν λειτουργεί αν δεν σκίσεις ζελατίνες;;; Μιλάμε για ελλατωματικό προϊόν. Είναι υποχρεωμένοι να το δεχτούν!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν λεω για ελαττωματικο προιον.τοτε προφανως και το δεχονται.

μιλαω για επιστροφη ετσι επειδη σου καπνισε.

και οταν λεω να μην σκιστουν οι ζελατινες,συνηθως εχουν ενα σημειο που σου λενε να το ανοιξεις.ε εκει με προσοχη και οχι να κατακρεουργησεις ολη τη συσκευασια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έγραψα

Έγραψες

"Πελατάκος" :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα