Jump to content

Recommended Posts

Perrier με φετα λεμονι σε χαμηλο , καλο υποκαταστατο .

Και ψευτικη μπυρα αν υπαρχει .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Να δοκιμασετε Τσαι Λεμονι με Λάιμ στημενο σε ποτηρι για Κοκτειλ...λεει και φαινεται σαν κοκτειλ ;p

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οταν ειναι να μην πιω,πινω καμια βοτκα,κανα τζιν ,η καμια havana με coca cola , ελαφρια πραγματα :drunk::_innocent:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω η δεν θα πιω ή θα κανω το αλλο...

δηλαδη, οταν θα παω στο μπαρ με το που παω θα πιω μια μπυρα, ετσι και αλλιος θα μεινω εκει πανω απο 2 ωρες (και δεν θα φυγω σε 20 λεπτα), ετσι μολις πιω την μπυρα (συντομα) κατεβαζω αρκετα ποτιρακια νερου!

αλλα επισεις πινω και κιουι σπραιτ που το χρεωνουν 6-7 ευρω :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οταν οδηγαω

πινω

ελληνικο καφε

η εαν ειναι βραδι μπυρα χωρις αλκοολ

αλλα οταν ειναι να πιω δεν οδηγαω και πινω μεχρι να σκασω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικώς εδώ και πολλά χρόνια δεν πίνω καθόλου αλκοόλ. Γενικά είμαι του καφέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικώς εδώ και πολλά χρόνια δεν πίνω καθόλου αλκοόλ. Γενικά είμαι του καφέ.

Εγω σε νιωθω.

Βασικα και εγω τα ιδια κανω. Κυριως καφε, δεν παω πουθενα χωρις το θερμος μου με το φραπεδακι το παγωμενο με τα 156,3 παγακια.

Ρετσινα τρεις φορες το χρονο απο μιση με τη γυναικα μου και αυτη με το ζορι να την τελειωσουμε.

Αλλα ο καφες ρε παιδι αμα δουλευεις νυχτα ειναι η καλυτερη παρεα μαζι με το τσιγαρο.

Οπου να'ναι θα παω να αγορασω καφετερια espresso για να πινω freddo espressακι καθε βραδυ!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοκαίρι το πρωί προτιμώ καμία σοκολάτα η κανένα μιλκσέικ.

Χειμώνα είμαι φαν του τσαγιού.

Γενικά οποιαδήποτε στιγμή, δυστυχώς η κόκα κόλα και άλλα αναψυκτικά

είναι μονόδρομος.

Πάντα κάνω κάποια παρασπονδία και πίνω κανένα κουτάκι μπύρα αλλά

κοιτάζω να περάσει καμία ωρίτσα μέχρι να ανέβω στην μοτο.

Στο τσαγάκι ρίχνω καμιά φορά και λίγο amaretto που μου αρέσει αλλά δεν

νομίζω πως η ποσότητα είναι αρκετή για οτιδήποτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα μου φαίνεται περίεργο που πολλοί ψάχνουν ποτό μη αλκοολούχο που να νομίζει ο άλλος οτι είναι αλκοολούχο. Να μη θεωρηθούν τι δηλαδή? Φλώροι που δε πίνουν? Ξεκολάτε, είναι φυσιολογικό να πιείς νεράκι ανθρακούχο, χυμό ή αναψυκτικό.

Προσωπικά όταν βγαίνω με την παρέα και οδηγώ πίνω ΜΙΑ μπύρα ή ανθρακούχο. Όταν κάνω ταξίδι και γενικά είναι να οδηγήσω πολλές ώρες μόνο νερό και χυμούς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον,οσο φτιαχνουν καφε,πινω καφε μιας και ειναι και το παθος μου,απογευματινες ωρες και δη τον χειμωνα ο irish ειναι υπεροχος και δεν εχει αλκοολ γιατι το μισο εχει εξατμιστει...

οταν ολοι ειναι με ποτα,cola,redbull,ανθρακουχο με στιμενο λεμονι πολλα τα βασικα αυτα ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα μου φαίνεται περίεργο που πολλοί ψάχνουν ποτό μη αλκοολούχο που να νομίζει ο άλλος οτι είναι αλκοολούχο. Να μη θεωρηθούν τι δηλαδή? Φλώροι που δε πίνουν? Ξεκολάτε, είναι φυσιολογικό να πιείς νεράκι ανθρακούχο, χυμό ή αναψυκτικό.

Προσωπικά όταν βγαίνω με την παρέα και οδηγώ πίνω ΜΙΑ μπύρα ή ανθρακούχο. Όταν κάνω ταξίδι και γενικά είναι να οδηγήσω πολλές ώρες μόνο νερό και χυμούς.

+1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάλι προτιμώ να μην την βγάζω με τσάι για αυτο αγγαρεύω άλλον να βάλει μεταφορικό μέσο αλλά όταν έχω εγώ το τιμόνι: τότε τσάι λεμόνι για μένα (και για επιστήμονες) είναι όσο διεγερτικό είναι ο καφές αντί για καφέ ή μπύρα, σε πιο βραδινή φάση perrier αντί για μπύρα ή ποτάκι και αν πάλι παίζει έξοδο σε κλαμπ ή κάτι που επιβάλει αλκόολ και ποτό ή έστω καφείνη τότε virgin coctails. Προτιμώ το virgin mojito πραγματικά ούτε καταλαβαίνεις ότι δεν έχει αλκόολ και έχει μόνο σόδα. Και εξαρτάται το μαγαζί αλλού το χρεώνουν σαν σόδα και γαμολέει και αλλου ή σαν σοδα σπέσιαλ που πάλι έχει νορμάλ τιμή ή σαν καθαρό coctail η δουλειά εκει είναι κολοπιάσιμο αλλά για μένα αξίζει αρκεί να ξέρει ο μπάρμαν που πάνε τα 4. Αλλα γενικά αξίζει σαν επιλογή έχεις την αίσθηση ότι δεν στερήσαι το ποτό πίνεις κάτι σπέσιαλ και σου βγαίνει και πιο φθηνά. Για όσους δεν κατάλαβαν τα virgin ποτά συνήθως coctails αντί για αλκόολ έχουν μέσα σόδα. :_thumbsup:

p.s(off-topic). από ότι καταλάβατε δεν είμαι καθόλου φαν της καφείνης που την αποφεύγω συστηματικά ειδικά coca-cola και φραπέ που η πρώτη για να αποβληθεί μια ποσότητα 330ml απο τον οργανισμό χρειάζονται 32 ποτήρια νερό (το ίδιο ισχύει για τα ενεργειακά ποτά) και ο δεύτερος που συμβολίζει την γεννέτηρά μου φτιάχνεται απο την φύρα και τα κατακάθια του καφέ οπότε καλύτερα ένα τσάι ως γνωστών διεγερτικό που καθαρίζει και τις τοξίνες ή έστω μια πιο εκλεκτή ποιοτική ποικιλία καφέ για τους λάτρεις της καφείνης. Ξέφυγα, τέλος offtopic.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα