Jump to content
Grehiel

Μοτοπορεία Αγανακτισμένων Μοτοσυκλετιστών Eλλάδος

Recommended Posts

Μας γαμήσανε..........................40 χλμ με την εξωπραγματική ταχύτητα των 30!!!!!!!!!!!!!χαω! σε 1.30 ώρα...............

Ανάψανε μοτέρ...ανάψανε τα κωλομέρια τα μπουτια τα αίματα...........τα πάντα όλα.

Σε μια φάση δεν την πάλευα άλλο έφυγα μπροστά να κρυώσει λίγο το μοτέρ να κάνω και κανά τσιγάρο.

Μα έιναι δυνατόν να ορίσεις τα 40χαω σαν μέγιστη ταχύτητα? Το είπα 2-3 φορές στους διοργανωτές......ανεβάστε λίγο ρυθμό θα ψοφίσουμε και εμείς και τα μοτόρια παρέα.....στα @@ τους.

Κατά τα άλλα ωραία ήταν......είχε λαό

Εσυ σιγουρα να μην το ξαναπαρεις μας μαμησες στο φαναρι......μπουργανα!!!!!:tooth:

.veggos.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εσυ σιγουρα να μην το ξαναπαρεις μας μαμησες στο φαναρι......μπουργανα!!!!!:tooth:

.veggos.jpg

Eφαγε Τίγρη πριν και του κατσε βαρύς και μπούκωσε το μανάρι μου.......πάω να κάνω αυτοκόλλητα Tiger Killer 2funny.gif2funny.gif2funny.gif2funny.gif2funny.gif

Υπό κανονικές συνθήκες ντουμάνια δεν υπάρχουν αλλά πρώτη/δευτέρα και ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγνκ με 3000σαλ το fcr έκλασε μάντολα......τρελό μπούκωμα!

Που να δεις μετά τι έβγαλα στο γύρνα που του μάμησα τα γενέθλια (διαδικασία ξεμπουκώματος)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μοτοπορεία της Θεσσαλονίκης έγινε ως εξής

Ξεκίνησε απο τον Λευκό Πύργο και μέσω της Γερμανού βγήκε Τσιμισκή.

Από Τσιμισκή έως τα δικαστήρια, βγήκε Βαρδάρι, έπιασε Διοικητηρίου και βγήκε στο πρώην υπουργείο Μακεδονίας Θράκης.

Από εκεί μέσω Αγίου Δημητρίου και Πανεπιστημίων κατέληξε πάλι στο Λ.Πύργο όπου .... ξαναξεκίνησε. Παραλιακή λοιπόν, προς καφετέριες

Ποσειδωνίου, ανέβηκε την 25ης Μαρτίου, έστριψε Δελφών και μέσω της Βούλγαρη βγήκε Νέα Ελβετία. Απο εκεί Χαριλάου, πάλι δεξιά Μπότσαρη προς τέρμα Τούμπας, κολυμβηριο και γήπεδο Τούμπας, Παπάφη, και προς τα Πανεπιστήμια. Εκεί κάποιοι αποφάσισαν να πάνε Μενεμένη Εύοσμο (αλήθεια πήγαν.?). Στην Καμάρα εγκατέλειψα λόγω βενζίνης.

Έγραψα την διαδρομή μόνο και μόνο για να τιμήσω τον σκύλο που έτρεχε μονίμως μπροστά απο τα πρώτα μηχανάκια. Το ζωντανό κόντεψε να πεθάνει. Δεν ήταν δυνατόν να ηρεμήσει. Δεν ξέρω αν το πήγαν μέχρι Εύοσμο, και αν κανένας φιλοτιμήθηκε να του δώσει μια χούφτα νερό. Και επειδή όλο και λιγόστευαν οι μηχανές, ελπίζω ο σκύλουρας να ξαναγύρισε στην Λ.Πύργο και να μην χάθηκε πέρα στον Εύοσμο.

Στην αρχή ήταν καλά, μετά γίναμε ασκέρι. Απλά ακολουθούσαμε όπου είχε γκαυλ@σει του πρώτου με την γουρούνα και ενός πιτσιρικά.

...συνεχίσαμε, που λες, ...Βαρδάρης, Μοναστηρίου, Αστυνομικό Μέγαρο, Κορδελιό (Παπανδρέου), Εύοσμος (Μ.Αλεξάνδρου, Αριστοτέλους), Επτάλοφος, Νεάπολη, Λαγκαδά, Δωδεκανήσου, Νίκης, Λευκός Πύργος!

(Παπάφη εγώ δεν μπήκα! Μήπως εννοείς Λαμπράκη?)

...συνολικά 35,5 Χλμ ...1η, 2α, 3η ...εκεί ήσουν ...είχαμε και απώλειες λόγω υπερθερμάνσεων και λοιπών προβλημάτων!

(+)

Καλή πρωτοβουλία.

Μεγάλη συμμετοχή. (στα πρώτα 8-10 χλμ τουλάχιστον)

Θετική ανταπόκριση από τον κόσμο.

(-)

Χαμηλή ταχύτητα.

Διαδρομή έκπληξη!

Λάθος επιλογή κεφαλής. (εκεί δεν βάζεις μια γουρούνα κι ένα δίχρονο 50cc με έναν χαρούμενο 17χρονο ...βάζεις μερικούς χαρλεϊάδες ...για να σε νιώθουν όταν πλησιάζεις!)

Σημειώσεις:

Τα δίχρονα δεν κάνουν για πορείες! Λυπηθείτε μας!!!

Την επόμενη φορά, ΜΟΝΟ με το σκούτερ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι ο μόνος που μου προκαλεί δέος και ανατριχίλα όταν βλέπω τέτοιες μοτοπορίες, να ακούς τα μοτόρια στους κόφτες, κόρνες και μηχανές δίχως τελειωμό; Όταν φτάνουν τα μοτόρια στη συγκέντρωση είτε είναι σύνταγμα είτε διόδια ξεσηκώνουν τον κόσμο και τον γεμίζουν δύναμη και ελπίδα -έτσι τουλάχιστον πιστεύω-.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μας γαμήσανε..........................40 χλμ με την εξωπραγματική ταχύτητα των 30!!!!!!!!!!!!!χαω! σε 1.30 ώρα...............

Ανάψανε μοτέρ...ανάψανε τα κωλομέρια τα μπουτια τα αίματα...........τα πάντα όλα.

Σε μια φάση δεν την πάλευα άλλο έφυγα μπροστά να κρυώσει λίγο το μοτέρ να κάνω και κανά τσιγάρο.

Μα έιναι δυνατόν να ορίσεις τα 40χαω σαν μέγιστη ταχύτητα? Το είπα 2-3 φορές στους διοργανωτές......ανεβάστε λίγο ρυθμό θα ψοφίσουμε και εμείς και τα μοτόρια παρέα.....στα @@ τους.

σιγα καλε κυρια, παθατε τιποτα? μπουκωσε το μπρικι, ζεσταθηκαν τα μπουτακια?

την αλλη τεταρτη παλι εκει.

αν δεν κανω λαθος απο σαλονικα ειναι αυτο το βιντεο,

κρανακια δεν εχετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μεγαλη πλειοψηφια φορουσε κρανος στη Θεσσαλονικη. Ανεβασα κι εγω ενα βιντεακι στο συσωληνα δες ολοι σχεδον εχουν κρανος

rtsp://v6.cache5.c.youtube.com/CjMLENy73wIaKgkZk9rz48hKsBMYJCAkFEIGbXYtcmltSARSBXdhdGNoYIrmiJWk0YnwTQw=/0/0/0/video.3gp

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μεγαλη πλειοψηφια φορουσε κρανος στη Θεσσαλονικη. Ανεβασα κι εγω ενα βιντεακι στο συσωληνα δες ολοι σχεδον εχουν κρανος

rtsp://v6.cache5.c.youtube.com/CjMLENy73wIaKgkZk9rz48hKsBMYJCAkFEIGbXYtcmltSARSBXdhdGNoYIrmiJWk0YnwTQw=/0/0/0/video.3gp

Μάλλον εγώ κάνω κάτι λάθος και δεν μπορώ να δω το βιντεάκι...αλλά βρήκα και αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πες τα νιντζα, ειναι οι λογοι που δεν ερχομαι και ουτε προκειτε να ερθω....αν ξαναπαμε οπως παμε αλλες φορες θα ερθω, με αυτον τον

τροπο σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση...ουτε και βρισκω ποιος ειναι ο λογος για κατι τετοιο...απλα ετσι για να εχουμε να λεμε φανταζομαι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενημερωτικά .... το μηχανάκι μου δεν καίει ούτε γραμμάριο λάδι.....ειδικά μετά το ρετουσάρισμα το στο μοτέρ είχα απώλειες 100 γρ στα 4000-5000χλμ, τίποτα δηλαδή...........μετά την πορεία του συμπλήρωσα 400γραμμάρια λάδι! και κάναμε πόσα? 40-50 χιλιόμετρα? 400 γραμμάρια σε ένα μοτέρ που παίρνει 1700 γραμμάρια....

Καλή η πορεία αλλά το κάρο μου το πονάω.........να πάτε όσοι γουστάρετε θα σας βρω στο Σύνταγμα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα