Jump to content
vaelsod

Χωματοπροπόνηση...

Recommended Posts

Το γουρούνι το είχε ένας πιτσιρικάς (ο οποίος τσεκάριζε την μικρή αλλά συνομήλικη, με την άκρη της... μάσκας του...). Ο οποίος με τις οδηγίες του πατέρα του, μας είχε πεθάνει στις κολιές και την σκόνη. Γενικά, σου έβγαζε το ένστικτο αυτοσυντήρησης στην επιφάνεια - όχι οτι πήγαινε σαν τον Χάρο, αλλά να, σε άγχωνε λίγο για το πού πάει και πού θα πάει, και πού εν τέλη θέλει να πάει.

Οπότε, όταν έμπαινε αυτός, βγαίναμε εμείς και τούμπαλιν ^_^

ανερχομενος καφρος ο μικρος ε; χαχαχααχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πράγματι όπως τα λέει ο Ηλίας ήταν, το Σάββατο το πρωί ξημέρωσε άκεφο και αν δεν ήταν ο ψυχαναγκασμός μου για έξοδο στο βουνό μία φορά την εβδομάδα, θα καθόμουν σπίτι. Κάτι λίγο το προηγούμενο ξενύχτι, κάτι η κούραση της εβδομάδας, κάτι ο αγώνας του προηγούμενου ΣΚ [εδώ γελάμε], άφησαν σώμα, ψυχή και μυαλό στερεμένα από την ζωτική ενέργεια που απαιτεί το εντούρο.

Αργά αργά, βαριά βαριά, έφτασα στο πιστάκι κατά τις 14:30 για να βρω όσες και όσους είχαν παραμείνει. Είχα αποφασίσει ότι χρειαζόμουν μονοπάτια και γενικά γυροβολιές πάνω στο βουνό ψηλά, να αλλάξω παραστάσεις από τα πιστάκια στα οποία είχα περάσει τα προηγούμενα ΣΚ. Μέγα λάθος! Πήγαμε με τον Ηλία προς τα πάνω και στα σπαστήρια τα πράγματα ήταν δύσκολα. Μιλάω για την διάθεση που αυτό που συνήθως το βλέπεις μπροστά σου και σκέφτεσαι "καλή φάση, θα οδηγήσουμε λίγο" το βλέπεις και σκέφτεσαι "έλεος, πότε θα ισιώσει λίγο".

Το μυαλό σκέφτεται το κακό, το χέρι κλείνει το γκάζι και όταν είναι κλειστό το γκάζι όλα πάνε στραβά, ιδίως στα δύσκολα.

Δεν μετανιώνω που βγήκα, το συναίσθημα ότι δεν πέρασα όπως θα ήθελα θα ήταν πολύ χειρότερο από το συναίσθημα που θα είχα αν δεν πήγαινα καθόλου. Τουλάχιστον δοκίμασα.

Μετανιώνω που δεν κάθισα στα πιστάκια να γυρνάω και να γυρνάω και να γυρνάω μέχρι να μπαφιάσω. Με αυτή την αρνητική διάθεση που είχα, η προβλεψιμότητα του πιστακίου και η διαρκής επανάληψη που σου επιτρέπει κάθε φορά να το κάνεις πιο καλά, θα ήταν σωστό φάρμακο. Κάτι σαν μάντρα που το επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά κατά την διάρκεια του διαλογισμού.

Στο μονοπάτι σπαστήρι όλα αλλάζουν και δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Το βουνό πασχίζει να σε εμποδίσει να ανέβεις πάνω του.

Στο πιστάκι το βουνό έχει εξημερωθεί από τον άνθρωπο και τα πράγματα είναι πιο ομαλά και προβλέψιμα.

Κρίμα που δεν ήρθα νωρίς να σας δω όλους και να πούμε και μια κουβέντα παραπάνω.

Πάντα τέτοια, οι φωτογραφίες αποδίδουν την ατμόσφαιρα μίας χαρούμενης γιορτής, τα σέβη μου στο πολυβόλο Motoris που, έτσι για την ιστορία, αφού είχε τραβήξει 15 φίλμ [sic], τράβηξε και άλλο ένα όταν ήρθα κατά τους δύο γύρους προθέρμανσης που έκανα και με έκανε να μοιάζω παγκόσμιος [σε όσους δεν ξέρουν πως μοιάζουν οι παγκόσμιοι].

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

P2153422_800.jpg

Μοντελάκι για τις φωτό μας ο Ηλίας με το πορτοκαλί του βρωμοδίχρονο.

P2153429_B_800.jpg

Φεύγει, φεύγει.....

P2153432_B_800.jpg

Πάει, πάει, χάθηκε στο σούρουπο, τα λέμε σύντομα και πάλι....

Ηλία βάλε καμιά photo να δούμε το εργαλείο ρεεεεεε........

Aν δεν βάλετε photo δεν θα σας πω ούτε εγώ αύριο πως πέρασα στην ΠΟΠΑΡΑ...... :crazy: :P

Παιδιά συγνώμη αλλα το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να δώ μια photo το 125 του ΗΛΙΑ ολόκληρο όμως.......

Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.............

Για να μην πεις ότι δεν σε σκέφτηκα που λύσσαξες ρε κιαρατά να το δεις το 125 ορίστε, αφιερωμένο!

P2153426_800.jpg

P2153427_800.jpg

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε αυτο ειναι ομορφο.. :wub:

πρεπει να βαλω και τα φωτα ρε γμτ, αλλα πρεπει πρωτα να αναψουν τα λαμπιονα του.. χαχαχχα

υγ. αυτος ο κουκλος στρουμφ με την μπλε πυτζαμα ποιος ειναι? :tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φώτα και χούφτες... με προτεραιότητα στις χούφτες (βάση ιστορικού παρέας ^_^ )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα υπαρχει θεμα με τα ηλεκτρικα του? εννοω που τα πηνεια βγαζουν συνεχεια ρευμα, αλλα δεν καταναλωνεται καπου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πού είναι αυτό το πιστάκι ρε παιδιά;

Νέους στο χώμα δέχεστε;;

Τροποποιήθηκε από τον Harris_X

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα υπαρχει θεμα με τα ηλεκτρικα του? εννοω που τα πηνεια βγαζουν συνεχεια ρευμα, αλλα δεν καταναλωνεται καπου?

αυτη την ερωτηση δεν την εχω ξανακουσει ΠΟΤΕ ...ΑχΧΑΧαχΧΑΧαχχΑΧαχχΑ

Και δεν ξερω και την απαντηση , αλλα ας πουμε οτι εχει μια βαση σαν ερωτηση ...το παραγωμενο ρευμα το καταναλωνεις οταν εχεις τα φωτα σβηστα???

οποτε το ιδιο δεν ειναι το να τα εχεις σβηστα με τον να μην τα εχεις καθολου????(αν κανεις μια καλη μονωση στα καλωδιακια )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΕΝΤΕΛΩΣ

-_-

Να του πεις ότι αν θέλει δάσκαλο οδήγησης που έχει θητεύσει σε πραγματικά γουρούνια τρίτροχα για άντρες ξέρουμε έναν....

....και σωστό κύριο με γνώσεις και σύνεση που θα τον βάλει στον σωστό τον δρόμο.

:peep:

αυτη την ερωτηση δεν την εχω ξανακουσει ΠΟΤΕ ...ΑχΧΑΧαχΧΑΧαχχΑΧαχχΑ

Και δεν ξερω και την απαντηση , αλλα ας πουμε οτι εχει μια βαση σαν ερωτηση ...το παραγωμενο ρευμα το καταναλωνεις οταν εχεις τα φωτα σβηστα???

οποτε το ιδιο δεν ειναι το να τα εχεις σβηστα με τον να μην τα εχεις καθολου????(αν κανεις μια καλη μονωση στα καλωδιακια )

Δεν έχω βαθειά γνώση αλλά απ΄όσο έχω διαβάσει ο ανορθωτής στις σύγχρονες μηχανές που είναι σχεδιασμένες να έχουν συνέχεια τα φώτα αναμμένα, υπερθερμαίνονται όταν τα φώτα είναι αποσυνδεδεμένα, επειδή ανγκάζεται να καταναλώσει ο ίδιος το ρεύμα.

<p><br type="_moz" />

ασχετο.... απλα ειπα να το μοιραστω ... ζυγησα το μουλαρι μου με ηλεκτρονικη ζυγαρια με δυο μεθόδους ... μπρος-πισω ροδα και ολο μαζι και μου εβγαλε 125 κιλα με 2.5λ βενζινη στο τεποζιτο ... Σιγουρα με ένα αλουμινενιο υποπλαισιο+σταντ αντι σιδερενιων θα χασει κι άλλο...</p>

<p> </p>

<div style="left: -1000px; top: 56.29px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; position: absolute;"> </div>

Επειδή αυτό δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο.....

η ζυγαριά αυτή εσένα πόσο σε δείχνει;

:tooth:

Δε λέω, γλυτώνεις πολύ βάρος μιας και δεν έχεις μίζα, αλλά 125 γεμάτα ζυγίζουν πάνω κάτω τα σύγχρονα 450 εντούρια.

Πάντως πρέπει να είναι πιο ελαφρύ απ΄ότι δείχνει, το βάρος του στην οδήγηση θα προέρχεται από την αργή γεωμετρία και τις κτηνώδεις κινούμενες μάζες του κινητήρα.

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πού είναι αυτό το πιστάκι ρε παιδιά;

Νέους στο χώμα δέχεστε;;

Γράψε "αναστάσεως, Παπάγου" και θα καταλάβεις... ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελια... τι μαρκα ειναι ρε ? :shades:

Αντε μωρη τρελα :punk: !!! Μας εκανες τον παΤαρο τσουρεκι ολων μεχρι να το παρεις ! :ranting:

Καλουριζικου αιφεμ !!!!!!!!!!!!! :clapping::grin:

Τσουτζζζ / Μοτορις να στε καλα για τις φωτο παιδες :_thumbsup::worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...άντε να δω πότε θα μπω σε μια σειρά κι εγώ, να βγω καμιά βόλτα.... :think:

:scared: :scared: :scared:

Κι άλλο φάντασμα.....!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eυγενιε δυστυχως και εμενα κανονικα με δειχνει αυτή η ζυγαρια ρε γαμωτο... παντως του Χαρη του φανηκε λογικο..

και αν το σκεφτεις η μονη διαφορα που εχει απο ενα 2Τ της εποχης ειναι το εξτρα βαρος του 4Τμοτερ και η γκουμουτσοεξατμηση του...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γράψε "αναστάσεως, Παπάγου" και θα καταλάβεις... ;)

Χάρη εδώ στο κόκκινο είναι το σημ συνάντησης..

Thanks Sotris :cheers:

Απ' ότι φαίνεται πρέπει να έρθω με το τρειλερ...

Τροποποιήθηκε από τον Harris_X

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχω βαθειά γνώση αλλά απ΄όσο έχω διαβάσει ο ανορθωτής στις σύγχρονες μηχανές που είναι σχεδιασμένες να έχουν συνέχεια τα φώτα αναμμένα, υπερθερμαίνονται όταν τα φώτα είναι αποσυνδεδεμένα, επειδή ανγκάζεται να καταναλώσει ο ίδιος το ρεύμα.

Γιουτζιν σου απαντησα εχθες απο το κινητο, αλλα τελικα δεν το πηρε η πλατφορμα..

Ο Νικος, εχει δικιο.. Δεν υπαρχει θεμα, γιατι ειναι ετσι σχεδιασμενο το κυκλωμα.

Απο την αλλη αυτο που λες εσυ παλι ισχυει, απλα στην περιπτωση σου δεν υπαρχει διακοπτης on-off, παρα μονο Low beam - High beam :_thumbsup: :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Thanks Sotris :cheers:

Απ' ότι φαίνεται πρέπει να έρθω με το τρειλερ...

αν έρθεις με τρειλερ γιατί δεν βάζεις και το 675 πάνω να το κάνουμε μία βολτούλα; :))))))))))

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως εγω δηλωνω δημοσια οτι δινω το κατσικι μου στον Αγγελο για να μου δωσει το τριπλε 675 για ενα σκ..

Πρεπει να αποφασισω αν αυτο θα ειναι το επομενο μοτο μου :crazy:

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιουτζιν σου απαντησα εχθες απο το κινητο, αλλα τελικα δεν το πηρε η πλατφορμα..

Ο Νικος, εχει δικιο.. Δεν υπαρχει θεμα, γιατι ειναι ετσι σχεδιασμενο το κυκλωμα.

Απο την αλλη αυτο που λες εσυ παλι ισχυει, απλα στην περιπτωση σου δεν υπαρχει διακοπτης on-off, παρα μονο Low beam - High beam :_thumbsup::winking:

εαν το επιβεβαιωσες οτι εχω δικιο ,ΟΚ ... αλλα εγω δεν ξερω αν εχω δικιο , μια υποθεση εκανα :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω ειμαι με οξεια αμυγδαλιτιδα απο την Κυριακη, μπορει αν ειμαι καλυτερα να περασω ν σας δω :)

*γι αυτο κ δν εχω γραψει σεντονακι - ακομα, για τα αλματα της Αθηνας ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μια υποθεση εκανα :crazy:

εσυ σταματα τωρα μην μιλας..

σου προσθετω ποντους στο ιματζ σου..

σιωπη :crazy: :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα