Jump to content
fragakik

Παρθενική βόλτα στην παραλία με το μωρό μου

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

Το Σάββατο έκανα την πρώτη βόλτα μου με την καλή μου. Μέχρι στιγμής έχω καλύψει 200χλμ σε κάθε είδους δρόμο. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής:

1) Πολύ γκάζι. Το μηχανάκι μετά τις 7.000 στροφές ανοίγει σαν τρελό. Τελικά τα 100+ άλογα πιστεύω ότι είναι ο ιδανικός αριθμός. Ούτε πολλά αλλά ούτε και λίγα.

2) Επίσης είναι πολύ καλά ζυγισμένο. Στρίβει και με τη σκέψη. Μπαίνω σε γνωστές στροφές με πολλά περισσότερα χλμ από άλλα μηχανάκια που οδηγούσα στο παρελθόν.

3) Φρενάρες. Με όλη τη σημασία της λέξης. Ήδη με έσωσαν σε μια πολύ κρίσιμη στιγμή όταν φορτηγάκι αποφάσισε ξαφνικά να αλλάξει πορεία!!

4) Η κατανάλωση μόνο με χάλασε λίγο. 14lt/100 μ.ο. μου βγάζει το trip. Μπορεί και να στρώσει, τι να πώ.

5) Α, επίσης τρίζει. :( Από χαμηλά συντονίζει η ζελατίνα, ψηλότερα ολοκληρο. Κι όποιος πει ότι τα honda δεν τρίζουν, ας το πάρει να πάμε μια βόλτα.

Α, το σημαντικότερο όλων:

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ. Δεν χορταίνω να το κοιτάζω και να βγάζω φωτογραφίες!!! Ευτυχώς έβαλα ματάκι κάτω από τη σέλα όπως μου είπατε.. Το πως μας κοιτάζουν όλοι δεν περιγράφεται!! :angel_not:

Μερικές φωτο:

photomay26124150.th.jpgphotomay26124228.th.jpgphotomay26124234.th.jpgphotomay2895740.th.jpgphotomay28103451.th.jpg

Με λίγα λόγια είμαι πολύ ευχαριστημένος.. Θα σας κάνω κι άλλες ενημερώσεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοριζικο κ πολλα ευχαριστα χιλιομετρα.Το μηχανακι σου ειναι σιγουρη εμπορικη επιτυχια κ συντομα θα το βλεπουμε οπως τα tdm. Ποσο το πηρες?

ToWg8.jpg

7cvEM.jpg

yRRCY.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tην καταρα μου να χουν στη honda που δεν το εβγαλαν περυσι. :ranting3::argue::swear::shoot::knife:

To αυτοκολλητο φοξ τι το εβαλες στην ουρα? Ποσο καιρο σκοπευεις να αφησεις την κουμουτσα πισω? Καλα εκανες για το ματακι κατω απο τη σελα, ειμαι παθων γι αυτο στο λεω αν και δεν πολυπιστευω σε αυτα. Η αρνητικη ενεργεια που εκπεμπουν μερικοι ανθρωποι ειναι αλλο πραγμα. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερωτηση... αυτο φοραει τον κινητηρα του hornet ? Ρωταω γιατι δεν εχω παρακολουθησει καλα την "εξελιξη" της honΔΑΣ.

Καλοριζικο αγρατσουνιστο κ καλοταξιδο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eπειδη βλεπω οτι στην οικογενεια εχετε και το diversion... θα ηθελα καποια στιγμη που εχεις χρονο να μας κανεις πληρης αναφορα συγκρισης αναμεσα σε αυτα τα 2 μοντελα μιας και ειναι στην ιδια κατηγορια...

Αλλα με πληρη αντικειμενικοτητα ε; οχι ασκοπα θαψιματα κλπ κλπtooth.gif

Θα ηταν πολυ χρησιμο για ολους μας εδω μεσα :)

κανονικο συγκριτικο με λιγα λογια... θεση οδηγησης, καταναλωσεις, κρατηματα , σελα φρενα κλπ ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τον κινητηρα του hornet exei.

...Ε τοτε ναι κ εγω αυτο θα επερνα... καμια σχεση σε ομορφια... αλλα τα 14lt/100 σιγουρα δεν ισχυουν :nono:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι το Diversion ειναι του κολλητού μου. Καμμια σχέση, στην αρχή μου φαινόταν οκ αλλα τωωωωρα ποδηλατάκι....χαχαχαχα Ίσως με ένα μεγαλύτερο λάστιχο πίσω (φοράει 170 αντί για 180 του δικού μου)... Θα κάνουμε ένα αναλυτικό review στο μέλλον :) Πάντως άλλο 6 000 και άλλο 9500. Η τιμή του είναι 9780 με ABS. Το πήρα 9500 με το κλειδί στο χέρι + ένα συναγερμό gemini δωρο.

Τα 14lt/100 είναι ένδειξη του trip computer. Στην πραγματικότητα έβγαλα 200 χλμ με ένα ντεπόζιτο δηλαδή ένα 8άρι; Κάντε την πράξη. Γέμισα με 27 ευρώ με 1,7 το λίτρο. 17 λίτρα έχει; Σημειωτέον αν και είναι καινούργιο, δεν μπορείς να πείς ότι το πάω και με ταχύτητες στρωσίματος, το αντίθετο θα έλεγα. Μαλακία το ξέρω, αλλα τι να κάνω ρε παιδιά δεν κρατιέμαι.. :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ όμορφο!

14 λίτρα στα 100 δεν παίζει.

Το στρόσιμο είναι και για τη μηχανή και για τον οδηγό, μην τρέχεις στην αρχή. Δεν πάει καπου το μηχανάκι, δικό σου είναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

14/100? Δεν γίνεται..

Το ΖΧ6R που φοράει και φίλτρο,πρόγραμμα,εξάτμιση και είναι Supersport καίει λιγότερο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρα πολυ ομορφο φαινεται στις φωτο! και το μαυρο ενω περιμενα οτι δεν θα δειχνει καλο ,εκανα λαθος!

ΤΡΙΖΕΙ?.αυτο μου φαινεται πολυ αρνητικο! αν δεν ησυχασει και σε νευριαζει ,μια ειναι η λυση.after market εξατμιση και ξενιασες! :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ όμορφο!

14 λίτρα στα 100 δεν παίζει.

Το στρόσιμο είναι και για τη μηχανή και για τον οδηγό, μην τρέχεις στην αρχή. Δεν πάει καπου το μηχανάκι, δικό σου είναι.

+1.... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοτάξιδο.Να σου πω την αλήθεια απο όλα τα cbr (και τα r και τα f) αυτό είναι το πιο όμορφο απο όλα όσα βγήκαν.Εμένα μου αρέσει σε κλοκκινο λευκό πολύ.Αυτό με την κατανάλωση πάράξενο μου φαίνεται.Καίει πάρα πολύ για τα κυβικά του.Αλλά πιστευω θα πέσει μόλις στρώσει.Καλές βόλτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν παίζει με τίποτα 14/100, όσο και να το ανοίξεις και τέρμα γκάζι τέτοια κατανάλωση δεν υπάρχει σε αυτό το μηχανάκι!

Ελπίζω να το στρώνεις σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή και όχι σύμφωνα με το "ride it like you stole it"! :sweatdrop::uglystupid2:

όταν με το καλό το στρώσεις με ενδιαφέρει πόσο τελική θα σου δείξει στο κοντέρ. Με φούλ φαίρινγκ και τόσα αλογα φαντάζομαι 250+ τα έχει εύκολα!

Τροποποιήθηκε από τον Toumpas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερωτηση... αυτο φοραει τον κινητηρα του hornet ? Ρωταω γιατι δεν εχω παρακολουθησει καλα την "εξελιξη" της honΔΑΣ.

Καλοριζικο αγρατσουνιστο κ καλοταξιδο!!!

Τον κινητηρα του hornet exei.

...Ε τοτε ναι κ εγω αυτο θα επερνα... καμια σχεση σε ομορφια... αλλα τα 14lt/100 σιγουρα δεν ισχυουν :nono:

To hornet νομίζω έχει σαν βάση τον κινητήρα του cbr, όχι το αντίστροφο. Απλά στο hornet είναι πιο "ήπιος". Μου τα είχαν εξηγήσει κάποτε, αλλά βαριέμαι να ψάχνω το θέμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα 14lt/100 είναι ένδειξη του trip computer. Στην πραγματικότητα έβγαλα 200 χλμ με ένα ντεπόζιτο δηλαδή ένα 8άρι; Κάντε την πράξη. Γέμισα με 27 ευρώ με 1,7 το λίτρο.

Ουσιαστικά έβαλες 15.9 λίτρα περίπου. Άρα με 15.9 λίτρα έκανες 200 χλμ! Καλά είναι! Αφού λες ότι δεν το πηγαίνεις με ταχύτητες στρωσίματος... :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα κανεις και το ανοιγεις μην ακους, διαβασε ΑΥΤΟ και μην κολλας , χιλιες φορες καλυτερα που το ανοιγεις, παρα να το πας πολυ σιγα και με σταθερες στροφες, θα το κατεστρεφες ετσι, διαβασε το λινκ και θα το καταλαβεις, και εγω το δικο μου ετσι το στρωσα και τωρα κελαιδαει :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ ομορφο φιλε :_thumbsup: οσο για τα τριξιματα,οταν πας για service στην αντιπροσωπεια

να τους πεις πως εχουν τα πραγματα και αυτοι θα δρασουν (ελπιζω) αναλογα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαλοριζικο φιλε κ καλοταξιδος να εισαι με το μωρο σου!Αν σου εκαψε 14λ στα 200 χλμ τοτε αυτο ειναι σωστο! :_thumbsup:

Προσωπικα μου εχει καψει 6,5λ/100χλμ με μια σταθερη ταχυτητα 120-130!Οσο για τα τριξιματα δεν ειναι τιποτα,αλλα πρασπαθησε να καταλαβεις απο που ειναι κ με μια μικρη επεμβαση πατεντα θα εισαι οκ!

Προσοχη με αυτα τα λαστιχα κ μη το πιεσεις πολυ στις στροφες!

Επισης δε φορας κινητηρα hornet,αλλα MOTOGP2(οπως κι εγω,αλλα με καποιες μικρες διαφορες)! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

255 κοφτης.

Σορρυ,αλλα κανεις παπαριες,αν το διαπιστωσες ο ιδιος.Και ειχες και θεμα με ντιζα,νομιζω...... :lipssealed:

Αστο βρε να στρωσει το συνολο,πρωτα. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα