Jump to content
fragakik

Παρθενική βόλτα στην παραλία με το μωρό μου

Recommended Posts

Καλα κανεις και το ανοιγεις μην ακους, διαβασε ΑΥΤΟ και μην κολλας , χιλιες φορες καλυτερα που το ανοιγεις, παρα να το πας πολυ σιγα και με σταθερες στροφες, θα το κατεστρεφες ετσι, διαβασε το λινκ και θα το καταλαβεις, και εγω το δικο μου ετσι το στρωσα και τωρα κελαιδαει :whistling:

Ευγε! :_thumbsup:

255 κοφτης.

Το σκληρό στρώσιμο δεν θέλει κόφτεεεεεεεες!

Να το χαίρεσαι!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

255 κοφτης.

Ρε φίλε sorry δικό σου είναι το μηχανάκι, αλλά εσύ το πήδηξες το κακόμοιρο!

Και εγώ πιστεύω πως σαν στρώσιμο το να το πας με κολημένο το γκάζι στις 5 σαλ είναι λάθος, αλλά εσύ το ξέσκισες!

Δεν είναι μόνο ο κινητήρας που θέλει στρώσιμο, γι'αυτό θέλει και ανεβοκατεβάσματα ταχυτήτων και προοδευτικά ανοίγματα αλλά όχι και κόφτες!!!

Πάντως είναι πολύ ωραίο το μηχανάκι σου!..Να το χαίρεσαι αλλά πρόσεχέ το και λίγο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδή εσείς ρε παιδιά είστε αναμαρτητοι;; Μια φορά έγινε, σε μια τεράστια ευθεία στην Αττική για 10 δευτερόλεπτα. Και δεν θα ξαναγίνει. Είδα το άνοιγμα μπροστά και δεν κρατηθηκα. Ο,τι και να μου πείτε έχετε δίκιο, αλλα πριν το πείτε σκεφτείτε εάν ήσασταν στη θέση μου δε θα σας περναγε απο το μυαλό; Και ο μόνος λόγος που το έγραψα είναι γιατί με είχαν ρωτήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδή εσείς ρε παιδιά είστε αναμαρτητοι;; Μια φορά έγινε, σε μια τεράστια ευθεία στην Αττική για 10 δευτερόλεπτα. Και δεν θα ξαναγίνει. Είδα το άνοιγμα μπροστά και δεν κρατηθηκα. Ο,τι και να μου πείτε έχετε δίκιο, αλλα πριν το πείτε σκεφτείτε εάν ήσασταν στη θέση μου δε θα σας περναγε απο το μυαλό; Και ο μόνος λόγος που το έγραψα είναι γιατί με είχαν ρωτήσει.

Οχι ...ειλικρινα , 3 μηχανακια εχω στρωσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει σχέση με την άποψη μου περί στρωσίματος [και ξέρετε τι λένε για τις απόψεις :tooth: ] αλλά πιστεύω οτί καλό του έκανες.

Ισως τα 10 δευτερόλεπτα να ήταν πολλά για να παραμείνει στα κόκκινα αλλά δεν πιστεύω μία φορά να το πείραξε.

Εντονη επιτάχυνση και επιβράδυνση είναι απαραίτητες για να πατήσουν σωστά τα ελατήρια, κατά πολλούς η πίστα ή ένα ορεινό στροφιλίκι είναι τα ιδανικά περιβάλλοντα για να στρωθεί μία μοτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κ γω το ειχα κανει στο fz1 οταν το 1οπηρα.....γυριζα απο αθηνα κ ειχα δεν ειχα κανει καμμια 600αρα χλμ συνολο.....

ολα ευλαβικα....παντα με το owner's manual....ε δεν κρατηθηκα κ το ανοιξα καθως γυριζα απο αθηνα στην ευθεια της θηβας.....

ειδα 260κατι κ πολυ λιγα δευτερολεπτα κ εκοψα μετα στα 140.....δεν νομιζω οτι ειναι κατι τοοοοσο τραγικο.....

εξαλλου το λεει κ το manual....μην οδηγειτε παρατεταμενα τον κινητηρα πανω απο τις 7200 στρ....

ε,το παρατεταμενα δεν νομιζω να ειναι τα 5-10 δευτερολεπτα που θες για να πιασεις τα 250.....

μην αγχωνεσαι......κ που το ανοιξες μια φορα δεν εγινε κ τπτ...... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν παθαίνει τίποτα φίλε μου..

Και θα ανοίξει και άλλο το μοτέρ.. Θα δείς και πιο μεγάλη τελική.

Πάντως ΜΠΡΑΒΟ τα ξεσκίζει τα υπόλοιπα "πολιτικά" 600άρια! ;) (και κάποια χιλιάρια ΧΑΧΑΧΑ)

ΟΛΑ τα μέταλα είναι ρεφιναρισμένα και πατάνε ΠΟΛΥ καλα.

Με το καιρό αντιθέτως τρίβονται λίγο, φθείρονται, και αποδεδειγμένα πάει το μηχανάκι πιο καλά και ξεκούραστα.

Και πάλι, δεν του έκανες τίποτα. Αυτό δεν μασάει, εσυ γιατί μασάς;

Το R1 το άνοιξα πρώτη φορά πηγαίνοντας στον Κούλη, Τυχαίο, δε νομίζω! :clapping2: :clapping2:

Τροποποιήθηκε από τον Toumpas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε, λιγότερα. Το ίδιο μοτέρ αλλά μηδέν αεροδυναμική. Φαντάζομαι 220-230?

Επίσης το παλικάρι λέει 255 στους κόφτες.. Δηλαδή η 6η κατάφερε να ανεβάσει στους κόφτες? ΠΕΡΙΕΡΓΟ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε, λιγότερα. Το ίδιο μοτέρ αλλά μηδέν αεροδυναμική. Φαντάζομαι 220-230?

Επίσης το παλικάρι λέει 255 στους κόφτες.. Δηλαδή η 6η κατάφερε να ανεβάσει στους κόφτες? ΠΕΡΙΕΡΓΟ!

227χλμ εχω δει εγω που ειμαι 1.90,89 κιλα,με γεματο το bagster στο ντεποζιτο,με απνοια,αλλα με ελαφρα κατηφορικη κλιση!Απο τοτε δεν τα ξανα ειδα... :P

Σιγουρα ενας πιο κοντος κ με λιγα κιλα θα δει κατι παραπανω!

Μια στο τοσο καλα ειναι τα ανοιγματα για τον κινητηρα,γιατι κατι αλλο θετικο περα απο τη καυλα της στιγμης δεν υπαρχει! :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα παιδιά,

Το μηχανάκι μέρα με τη μέρα, τώρα που το μαθαίνω κι όλας πάει όλο και καλύτερα... Είναι τόσο καλά ζυγισμένο που παίρνω γραμμές που ούτε που φανταζόμουνα πως θα έπαιρνα παλιότερα. Απλά το κοιτάς, μπαίνεις βλέπεις την έξοδο και βγαίνεις. Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς. Είμαι καταενθουσιασμένος. Το μόνο που με ενοχλεί.. Το είχα πει και παλιότερα είναι ότι τρίζει. Το ζελατινάκι μπροστά μου 'χει σπάσει τα νεύρα, σε χαμηλές κυριώς ταχύτητες γιατί μετα δεν το ακούω έτσι κι αλλιώς.

Είμαι 1,75 και 70 κιλά. Το τελίκιασα σε μια απέραντη ευθεία (προς κατηφορική πρέπει να ομολογήσω) όταν τελειώνει η Αττική Οδός προς Ραφήνα (όσοι έχετε περάσει θα ξέρετε ότι εκεί τελικιάζει και τ' αμάξι του παππού μου, ειδικά αν έρχεσαι με φόρα). Όλες οι αλλαγές έγιναν στα κόκκινα και η έκτη δεν πήγαινε άλλο κόλλησε σκούνταγε λίγο πανω-κάτω απο τα κόκκινα αυτό εννοώ όταν λέω κόφτη. Στο μαγαζί που το πήρα μου είπαν ότι περίμεναν να πάει και 260..!! :angel_not:

Όπως είπα, δεν το ξανακάνω πάντως, πλέον το λυπάμαι το κακόμοιρο... :whistling:

Θα τα πούμε σε λίγες μέρες με αναλυτικό review !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Το τελίκιασα σε μια απέραντη ευθεία (προς κατηφορική πρέπει να ομολογήσω) όταν τελειώνει η Αττική Οδός προς Ραφήνα (όσοι έχετε περάσει θα ξέρετε ότι εκεί τελικιάζει και τ' αμάξι του παππού μου, ειδικά αν έρχεσαι με φόρα). Όλες οι αλλαγές έγιναν στα κόκκινα και η έκτη δεν πήγαινε άλλο κόλλησε σκούνταγε λίγο πανω-κάτω απο τα κόκκινα αυτό εννοώ όταν λέω κόφτη.

Το νου σου εκει που τελειωνει η Αττικη Οδος γιατι δεν εχει τσιμεντο αριστερα-δεξια και πεταγονται ζωα απο τα χωραφια... (απο την δεξια πλευρα εννοω του αττικου παρκου)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

255 κοφτης.

Καλοριζικο και να το χαρεις, εκει ειναι οι τελικες που εχουν στο κοντερ τα 600αρια...αφαιρεσε

και καμια 20χλμ και εχεις την πραγματικη ταχυτητα...μια χαρα για τα 600αρια...γυρω στα 235-240

ειναι η αληθινη τελικη τους σε γενικες γραμμες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο κ από εμένα,με την ευχή να μη σου έρθει''μποναμάς''από την τροχαία Αττ.Οδού...

Ήρθε πρόσφατα στον ξάδερφό μου με δύο μάλιστα κλήσεις γιατί έσκισε εκεί ένα Scirocco που έχει...

Δικάβαλο πώς είναι το δικό σου;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απο θεση οδηγηδης για καθε μερα πως ειναι?βολευει ή μετα απο καποιο σημειο σε κουραζει?

τελικα με το τριξιμο εκανες κατι?

βαλε και καμια αλλη φωτο!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Wowwwwwwwww!!! Πολύ καλό, θα περιμένω να έρθουν Ελλάδα!! Μια ζελατίνα και μια βάση (αναδιπλούμενη) για την πινακίδα χρειάζομαι όπωσδήποτε!!!

Καλορίζικο κ από εμένα,με την ευχή να μη σου έρθει''μποναμάς''από την τροχαία Αττ.Οδού...Ήρθε πρόσφατα στον ξάδερφό μου με δύο μάλιστα κλήσεις γιατί έσκισε εκεί ένα Scirocco που έχει...Δικάβαλο πώς είναι το δικό σου;

Ναι κι εγώ φοβάμαι να το ανοίξω σε σημεία που μπορεί να έχει κάμερες. Εκεί στο τέλος δεν νομίζω να έχει τίποτα.. Ίσως κανα μπλόκο... Ποτέ δεν ξέρεις από που θα πεταχτούν! Δικάβαλο κόβει αρκετά, λογικό είναι.. Άνετο παραμένει δε λέω, το έχει το γκαζάκι του αλλά χάνει τη σπιρτάδα του όσο νά 'ναι...

απο θεση οδηγηδης για καθε μερα πως ειναι?βολευει ή μετα απο καποιο σημειο σε κουραζει?τελικα με το τριξιμο εκανες κατι? βαλε και καμια αλλη φωτο!!!!

Κοίτα, γι αυτό που είναι (ένα street με λίγο πιο άνετη σέλα και πιο όρθια θέση οδήγησης) είναι τέλειο... Μετά τα 120-140 βέβαια έχει πολύ αέρα και θέλει σκύψιμο :yeahright: εκτός κι αν με καμια ψηλή ζελατίνα (έχει η Honda) βελτιώνεται η κατάσταση. Μην περιμένεις και ανέσεις on-off πάντως, λακούβες και άσχημο οδόστρωμα γενικότερα το νιώθεις !!! Εγώ κάνω 70χλμ την ημέρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!

Όχι, με το τρίξιμο δεν έκανα τίποτα, δεν το έχω πάει ακόμα για service. Τρίζει έντονα μεταξυ 3000-5000 στροφές.. μετά τίποτα. Επίσης κάνει ένα συρτό μεταλικό ήχο από κάπου πίσω (όταν ανεβαίνει δεύτερο άτομο γίνεται πιο έντονο) σα να σέρνεται αλυσίδα.. Αν και με το μάτι δεν φαίνεται τίποτα. Αυτό ακόμα δεν έχω βρει τι είναι. Δεν είναι πινακίδα πάντως. Όταν βρώ λί΄γο χρόνο θα γράψω εκτενέστατο review !! Το έχω υποσχεθει! :clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορείς να δεις και στο site της PUIG. Έχει βγάλει και αυτή κάποια πραγματάκια για το νέο CBR

Όπως Ζελατίνα

Έχει και βάσεις πινακίδας κλπ :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοριζικο και καλες βολτες :_thumbsup: .Απο τα πιο ενδιαφεροντα μηχανακια που βγηκαν το τελευταιο διαστημα και ισως το μοναδικο που με βαζει σε σκεψη να αλλαξω το τιγρακι.Καλη επιλογη και να το χαρεις.Το μονο που θα σου ελεγα ( αν και δεν ξερω την εμπειρια σου και στο λεω οχι για να στην πω απλα σαν αποψη να την ακουσεις) ειναι να προσεχεις λιγο παραπανω γιατι στην αρχη τα φοβομαστε και το παμε νορμαλ αλλα μετα απο κανα μηνα τα ξεσκιζουμε και χωρις να το γνωριζουμε τα μηχανακια ειναι λιγο επικυνδινο.Τωρα πως θα το στρωσεις,δικο σου ειναι κανε οπως καταλαβαινεις αν και δεν εκανες κατι τραγικο.Οι τριγμοι μπορει και να περασουν αν τριφτουν τα πλαστικα αλλα ακομα και στο σερβις δεν στο κοιταξουν, αν πιανουν τα χερια σου λυνεται το προβλημα.Ολα τα μηχανακια καπου συντονιζουν.Μην τρελαινεσαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα