Jump to content
themata

Honda NC700C - NC700X

Recommended Posts

κ το jazz βγαινει αυτοματο.

απο την αλλη,στην δικη μου καθημερινοτητα,τα 220 τα βλεπω σπανιως..τα 180 πιο συχνα κ τα 130 καθημερινα..απο τη στιγμη που το nc700 ειναι ταχυτερο μεχρι τις ταχυτητες που κινουμαι στην καθημερινοτητα μου,προσωπικα αδιαφορω αν μια στο τοσο δεν καταφερω να παω επι ελληνικων δημοσιων οδων,με ταχυτητες ανωτερες των 180 χλμ/ω..

αν η χοντα το παρηγαγε με αξονα (αρχισα να βαριεμαι αρκετα την ''συντηρηση'' της αλυσιδας),δεν θα περιμενα καν την νεα βεσπα 330,θα το ειχα παραγγειλει αμεσως..σε αυτοματο βεβαιως βεβαιως,για να εχω το πληρες πακετο..

Γιατί φίλε μου, από όσους λένε τα χίλια όσα αραχτοί στην περιστρεφόμενη πολυθρόνα τους και στο πληκτρολογιάκι τους,νομίζεις πως στρίβουν και ξύνουν αυτιά ή πάνε με τα χίλια όσα που θέλουν οχτώ εκατομμύρια εξωτικά πλαίσια και καλούδια για να πάρουνε κάτι και θάβουν τα υπόλοιπα?

Μάλλον περισσότερη βάση θα πρέπει να δίνουνε στην ανάρτηση της πολυθρόνας του γραφείου τους και στο πληκτρολόγιό τους πόσο μαλακά πλήκτρα έχει από το μοτοσακό γιατί εκεί έξω που γυρνοβολώ στις βολτίτσες μου δεν βλέπω και κανένα γατάκι , όλα στο μαξιλαράκι είναι αραγμένα και ξύνουν νυχάκια στο νέτ !

Νομίζεις λοιπόν ότι πάνε με ταχύτητες πάνω από 130 στην εθνική ή ότι στρίβουν και ξύνουν αυτιά?

Ελάχιστοι σε πληροφορώ και αυτοί που το κάνουν αποφεύγουν να γράψουν σε τέτοια θέματα, άντε να γράψουν κανά οδοιπορικό !

Και το τελευταίο πούχω να πώ είναι πως ο αναβάτης ότι και να οδηγήσει θα το πάει, δεν κάνει το μοτοσακό τον αναβάτη αλλά ο αναβάτης το μοτοσακό !

Άρα ο ψαγμένος - κατασταλαγμένος - μεστωμένος αναβάτης θα πάρει αυτό που νομίζει ότι καλύπτει τις ανάγκες του ότι και αν είναι αυτές, είτε οικονομικές είτε οδηγικές είτε συνδυασμός αυτών ή περισσοτέρων.

ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΟΥ και όχι για το τι θα πούν οι λοιποί στη καφετέρια που θάχει μάζωξη.

Αλλά μιας και όλοι έχουμε περάσει από την ηλικία των είκοσι - τριάντα + οι γεροντότεροι, κατανοώ πλήρως τα πάντα που γράφονται και τα σέβομαι.

Από την άλλη ταχύτητες στους ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ άνω των 150 με μοτοσακό, προσωπικά το θεωρώ ωραίο ανέκδοτο.

Μια χαρά λοιπόν είναι και το NCάκι και ας μειονεκτεί όπως έχουν επισημάνει ορθά ορισμένοι στη ρύθμιση βαλβίδων που είναι μόνο κάθε 24.000 χλμ και έχει κοκοράκια αντί για καπελότα.

Και γώ καπελότα θάθελα αλλά δεν μπορούμε να τάχουμε όλα και εδώ που τα λέμε πόσοι είναι αλήθεια οι χιλιομετροφάγοι που θα φάνε 24.000 χλμ σε ένα χρόνο?

Προσωπικά που κάθε μήνα βαριά κοπανάω και μια φαρμακοβολτίτσα 500άρα+ και κάθε μέρα το χρησιμοποιώ στην καθημερινότητά μου βγάζω 12.000 και κάτι το χρόνο, αν λοιπόν είναι τόσο χιλιομετροφάγοι ας μην το πάρουνε, δεν κάνει για αυτούς.

Απλά θέμα ζυγίσματος είναι και εκτιμήσεως προσωπικής των αναγκών μας.

Ξέφυγα και είπα πολλά............

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους !

Οφ -τόπικ.

Η λογική του ''κυνηγαω καποιον απο πίσω σε διαφορα τοπικ + συμμετεχω με οφ-τοπικ'', ειναι σπαμ.

Και το σπαμ όσο και το οφ-τοπικ, δεν εχουν θεση στο φόρουμ.

Η λύση ειναι τα ΠΜ.

Εφαρμόστε την.

Επίσης υπάρχει και η Διαχείρηση αγνοήσεων. Βρειτε την στις ρυθμίσεις σας + πράξτε αναλόγως.

Πλιζ.

Θανάση μου σε λυπάμαι λέμε ! :tooth: :tooth: :tooth:

Καλημερούδια και καλή βδομάδα ! :D

Όφ τόπικ μόντ όφ, εξαφανίζομαι ! :rotfl:

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά στα πόσα είναι ρε Σάββα, στα 12.000 ή στα 24.000 η ρύθμιση (όπως σε όλα τα άλλα), με μπερδέψατε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελεος ρε παιδια.Στα 12000 ουτε το παπι δεν θελει ρυθμιση.Τι καθεστε και τρελλαινεστε,και εγω δεν ξερω.

Θαυμαζω το κουραγιο των κατοχων,που καθονται και απολογουνται εδω και καμια 130 σελιδες,για το μηχανακι που αυτοι πληρωσαν,αυτοι γουσταραν,και αυτοι το καβαλανε-συντηρουνε.

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αναλύσεις επί των αναλύσεων δίχως λόγο και ουσία. Όπως είπε και ένα παιδί , αν είναι δυνατόν να απολογούνται οι κάτοχοι NC για το μηχανάκι τους και τα λεφτά που έδωσαν. Αγγίζει τα όρια του χυδαίου. Θα διαφωνήσω και με τον Σάββα μόνο σε ένα πράγμα. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι χρήση κάνει ο καθένας στο μηχανάκι του. Ας πάει να πάρει Goldwing για να πηγαίνει για τσιγάρα στο περίπτερο. Αν μπορεί να το αντέξει οικονομικά ας το κάνει. Η μηχανή είναι απόλαυση. Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης τέτοιων κολλημάτων ειδικά σε ένα τέτοιο φόρουμ.

• Like 4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αχ πεστε μου σας παρακαλω να οδηγω μαζι σας η χαλαω τη ρατσα?? Τι το'θελα σημερα και μπηκα σε φορουμ? αφου τα ξερω. :lipssealed:

να οδηγείς, αλλά αν βλέπεις πολλά γιαμάχα μαζεμένα ή καβασάκι, να αλλάζεις δρόμο ή στέκι, πρόκειται προφανώς για ηλιθίους που έχουν μηχανάκια με χαρακτήρα, προσωπικότητα και συναίσθημα. εσύ τα έχεις από μόνος σου, γιαυτό παίρνεις χόντα και της δίνεις τον χαρακτήρα, την προσωπικότητα και το συναίσθημα που έχεις και δεν το ψάχνεις να το πάρεις από ένα χρέπι πυρέξ. :crazy:

σουζούκια πολλά μαζεμένα δεν βλέπεις :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αναλύσεις επί των αναλύσεων δίχως λόγο και ουσία. Όπως είπε και ένα παιδί , αν είναι δυνατόν να απολογούνται οι κάτοχοι NC για το μηχανάκι τους και τα λεφτά που έδωσαν. Αγγίζει τα όρια του χυδαίου. Θα διαφωνήσω και με τον Σάββα μόνο σε ένα πράγμα. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι χρήση κάνει ο καθένας στο μηχανάκι του. Ας πάει να πάρει Goldwing για να πηγαίνει για τσιγάρα στο περίπτερο. Αν μπορεί να το αντέξει οικονομικά ας το κάνει. Η μηχανή είναι απόλαυση. Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης τέτοιων κολλημάτων ειδικά σε ένα τέτοιο φόρουμ.

Ούτε εγώ διαφωνώ, αλίμονο ότι θέλει ο καθένας κάνει με τα λεφτάκια του, δεν ζητάει δα και δανεικά από κανένα.

Άλλο είναι το σκεπτικό μου και προφανώς δεν διατυπώθηκε σωστά.

Άμα μας αξιώσει ο Ύψιστος να βρεθούμε καμιά φορά το συζητάμε από κοντά.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά στα πόσα είναι ρε Σάββα, στα 12.000 ή στα 24.000 η ρύθμιση (όπως σε όλα τα άλλα), με μπερδέψατε

Από ότι φαίνεται και εγώ μπερδεμένος είμαι φίλε μου, ευτυχώς το ξεκαθάρισε ο Νίκος.

Νίκο κοίτα να δείς, ποτέ δεν με ενόχλησε το θέμα ρύθμιση βαλβίδων, τα πράγματα είναι απλά κατά τη γνώμη μου, τώρα γιατί γίνεται θέμα δεν το καταλαβαίνω αλλά δεν πειράζει.

Κάποιες στιγμές φίλε μου αρχίζεις να βαριέσαι να γράφεις σεντόνια και να αναλύεις αυτά που αποκτώνται σε χρόνια εμπειρίας.

Προσωπικά λοιπόν δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θέλει ρύθμισμα ή έλεγχο στις 12 ή στις 24.000.

Ξέρω να το ξεχωρίσω πότε θέλει και δεν είναι δα και τίποτα το ακατόρθωτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το πιο ωραιο σχόλιο που ακουσα ever.

NC το μηχανακι του κατασταλαγμενου κουλού................. :tooth:

Οσο για κατι σαψάλια που παριστανουν τους φραγκατους χιλιομετροφαγους,ενα θα πω.

Υπαρχει κριση και καποιοι εκει εξω δεν εχουν τα προς το ζειν και ειναι λιγο αλητικο να χλευαζωνται ως καφετεριακιδες.

Ντροπη.................

• Like 6

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Σαββα,να προσθεσω και εγω την αποψη μου.

Οντως ενας καλος οδηγος,μπορει να παει με ολα γρηγορα. Ομως το γκαζι,οι ανατησεις,τα καλα φρενα και μετα τα καλα λαστιχα,η σωστα συντηρημενη μοτοσυκλετα κλπ ειναι υτα που σου δινουν την δυνατοτητα να πας ακομη πιο γρηγορα.

Χαρακτηριστικα παραδειγματα αποτελουν οι αλλαγες ελαστικων απο τα μαμα σε κατι αλλο. Οι περισσοτεροι ορκιζονται οτι βλεπουν χαοτικη διαφορα....Μπορει σε μια μερα να εμαθαν να οδηγουν? Οποτε ΚΑΙ η καλη μοτοσυκλετα μπορει να κανει καλυτερο εναν οδηγο.

Επειτα,να πω και κατι για ις βολτες. Πηγαινοντας στα Μεγαρα συναντησα καπου στους 60 μηχανοβιους,πολλοι απο αυτους πραγματικα εξυναν τα μαλλια τους...Με οποια συζητηση μπορει να προλαβαμε να κανουμε,καταλαβα οτι βολτες δεν πανε,προτιμουν μια φορα στους 2 μηνες ν μπουν πιστα.

Οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε απο την κινηση των μηχανων στο δρομο. :_thumbsup:

@Νικ,ελπιζω το τελευταιο σχολιο να μην πηγαινε και σε εμενα. :shades:

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οσο για κατι σαψάλια που παριστανουν τους φραγκατους χιλιομετροφαγους,ενα θα πω.

Υπαρχει κριση και καποιοι εκει εξω δεν εχουν τα προς το ζειν και ειναι λιγο αλητικο να χλευαζωνται ως καφετεριακιδες.

Ντροπη.................

Eχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες, και ειδικα στις μερες που ζουμε, κανεις μας δεν ξερει, ποτε θα βρεθει και αυτος σε δυσκολη θεση, που μπορει να του στερησει ακομα και τελειως τους 2 τροχους...

Αλλο ομως οποια επιλογη, να γινεται συνετα, συνειδητοποιημενα, και να μην το διατυμπανιζουμε, και αλλο να κανουμε λες και εχουμε πιασει τον παπα απο τα @@...

Νικο, Αν συμπεριλαμβανεις και εμενα μεσα στα 16αχρονα που δεν εχουν μηχανακια και αλλα τετοια ωραια, δεν εχεις παρα να δεις αν ειμαι υπαρκτο προσωπο, αν εχω μηχανακι/α, τι εχω, και πως τα οδηγαω.... Δεν ημουν ποτε, αλλα ουτε και τωρα κρυφο μελος!

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατί ποιος είναι κρυφό μέλος και 16χρονο σε αυτή τη συζήτηση;;;

Είναι κανείς άγνωστος που δεν τον ξέρουν οι mybikήτες στις εκάστοτε πόλεις;

Αυτά είναι για να τα γράφουν κάποιοι μπας και βρουν το δίκιο τους, ότι και καλά αυτοί είναι ώριμοι και κατασταλαγμένοι και οι υπόλοιποι είμαστε κάγκουρες, 16χρονα με χαίτη και φλάι μπουφάν...

Τα "ότι να 'ναι" άλλοι τα πετάνε όμως...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ σε χλευάζω και στο λέω ανοιχτά, γιατί το παρωπίδιασμα σου για τη Χόνδα πάει σύννεφο.

Άρα (και) σε μένα αναφέρεσαι.

Δεν παρεξηγώ, σοβαρά. Πες ότι θες.

Το θέμα είναι ότι αυτό που λέω εγώ, το βλέπει όλος ο κόσμος και συμφωνεί (πέρα από αυτούς που φορούν παρωπίδες) και με αυτό που λες εσύ, γελάει όλος ο κόσμος.

Έχει διαφορά pal :_thumbsup:

Καλά χιλιόμετρα με το NC.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

126 σελίδες, γεμάτες χολή, μίσος, ειρωνεία, αηδία, κομπλεξισμό και πλήρη απαξίωση προς τον συνάνθρωπο- συνομιλητή-συμφορουμίτη...!!!

Σαν να βλέπω 15χρονα γυμνασιόπαιδα, που επιδίδονται σε ατάκες εντυπωσιασμού, για το ποιός την έχει μεγαλύτερη και ποιός κλωτσάει πιό μακριά την μπάλα...

Φανατισμός για μια μηχανή, είτε υπέρ, είτε κατά, αυτής, λες και κρίνεται η ζωή σας...!!!

Ανούσιος αγώνας πίσω από ένα πληκτρολόγιο...

Διαβάσω χαρακτηρισμούς και πραγματικά απορώ, όταν βλέπω ποιοί τους εκστομίζουν και σε ποιούς...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν είχα 1 ευρώ για κάθε σχόλια υπέρ ή κατά, αλλά και για κάθε προσβολή, άνετα θα ζούσα σαν βασιλιάς για καμιά 10αριά χρονάκια...!!!

Λες και έχετε λύσει όλα τα άλλα προβλήματα που έχετε και σας έμεινε να φαγωθείτε για το NC 700...!!!

Έχετε ιδέα, πόσο γελοίο φαίνεται όλο αυτό...???

Και κατ' επέκταση, έχετε ιδέα, πόσο γελοίοι φαίνεστε κάποιοι...???

Νιώθετε τι κακό κάνετε στην εικόνα του φόρουμ προς τα έξω...???

Μπαίνει κάποιος να διαβάσει και διαβάζει 126 σελίδες π@π@ριές...!!!

Πως να σχηματίσει εικόνα για το φόρουμ αυτό, που θα μας περάσει ή για τρελούς, ή για μ@λάκες και θα φύγει τρέχοντας...???!!!

Δεν σέβεστε, τον εαυτό σας...

Δεν σέβεστε, τον συνομιλητή σας...

Δεν σέβεστε, ανθρώπους που κάνετε μαζί 2 βόλτες ή ήπιατε 2 καφέδες...

Δεν σέβεστε το φόρουμ που σας φιλοξενεί...

(κατ' επέκταση, δεν σέβεστε την οικογένεια, το σχολείο, την κοινωνία, τους νόμους, τους θεσμούς κλπ κλπ κλπ),

αλλά Α-Π-Α-Ι-Τ-Ε-Ι-Τ-Ε τον σεβασμό σε κάθε σας ποστ, λες και είστε ο Πάπας με το αλάθητο...!!!

Δεν είναι αυτό το MYBIKE που γνώρισα...!!!

Δεν είναι αυτό το MYBIKE που αγαπώ...!!!

Δεν είναι αυτό το MYBIKE που θέλω...!!!

Και όχι, δεν έχει δικαίωμα ΚΑΝΕΝΑΣ, να μου απαγορεύσει να μπαίνω και να διαβάζω το κάθε θέμα, αν δεν μου αρέσει...!!!

Ας τελειώσει πια αυτή η καραμέλα...!!!

Όλοι φιλοξενούμενοι είμαστε σε κάθε φόρουμ και ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να το σεβόμαστε και να τηρούμε ορισμένα πράγματα...!!!

Σε όποιον δεν αρέσει λοιπόν, το ότι στράβωσα με αυτό το θέμα, ας ξεκουμπιστεί από το MY BIKE

και ας ανοίξει δικό του φόρουμ, για να κράζει, ή να υπερασπίζεται το NC και το κάθε NC...!!!

Σταματήστε όμως ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτή τη γελοιότητα...!!!

Όποιες απόψεις υπάρχουν, έχουν κατατεθεί και από τις 2 πλευρές...

Αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια, λες και θα βγεί πουθενά...!!!

(Λες και άμα ρίξεις τα θεμέλια στραβά, η υπόλοιπη πολυκατοικία, θα βγεί ολόϊσια και αλφαδιασμένη...!!!)

Χρωματιστοί... αποτεφρώστε το, να τελειώνουμε...!!! :lock:

Απλά μέλη... σταματήστε την κατρακύλα, γιατί σε λίγο για να πιάσετε πάτο, θα πρέπει να σκάψετε προς τα πάνω...!!!

O tempora, o mores...!!!

Μας μάθανε να είμαστε θιασώτες στην αρένα και τώρα τρωγόμαστε μεταξύ μας...!!!

Μεγάλωσαν τα γένια μας, η ψυχή μας αλλιώτεψε...

αγριεμένο το σκυλί, γαβγίζει τη φωνή του...

βοήθα καλέ μου, μη φαγωθούμε μεταξύ μας...!!!

Υ.Γ. Να γιατί δε θέλω να μιλάω ποτέ σοβαρά σε αυτό το φόρουμ... γίνομαι κακός και γράφω σεντόνια... :_hi:

Καληνύχτα και καλά μυαλά... :bye:

• Like 14

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οπως ολα τα προιοντα , ειναι καλο για αυτους που το θεωρουν καλο και κακο για αυτους που το θεωρουν κακο .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είπα σε ένα φίλο μου που θέλει να αγοράσει μοτοσυκλέτα, να δει το νέο και προπάντων τεχνολογικής αιχμής NC700...

Η αντίδρασή του εδώ:

http://i.imgur.com/5PjRJl.gif

Τροποποιήθηκε από τον Schumi
  • Like 8

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είπα σε ένα φίλο μου που θέλει να αγοράσει μοτοσυκλέτα, να δει το νέο και προπάντων τεχνολογικής αιχμής NC700...

Η αντίδρασή του εδώ:

http://i.imgur.com/5PjRJl.gif

xaxaxaxaxaxaxaxa....κλαιω schumi :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κανγκουρο :kaaaala: ακες

?????

Περαν αυτου του κακου χαρακτηρισμου(χαρακτηριζουμε μηχανες,οχι ατομα),νομιζω οτι ο Σουμι ''το χει'' οποτε και λαθος και ακυρος ο χαρακτηρισμος.

Νικ,ξεπερα σε το,εχεις εναν πολυ ομορφο ταφο,δεν χρειαζεται να τσακωθουμε κιολας. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντε εναν εναν θα τους ξεκανουμε και θα πεθανει αυτο το βδελυρο τοπικ..........

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

• Like 5

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια με τα NC δεν εβρισε κανεις τους ιδιοκτητες.

απλα ειπωθηκε οτι οσοι το πηραν δεν ξερουν να οδηγανε. :lipssealed::crazy:

Οντως ξεφυγε το θεμα :tooth:

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικ,τα μηχανακια ειναι αψυχα(ειδικα ο ταφος τζαζ).

Οποτε δεν αξιζει να χαλαμε τις καρδιες μας. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...