Jump to content
Sign in to follow this  
Kostas94

Crm 250-rmx 250- husky wr 250

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Επιδη ψαχνομαι, ακουω γνωμες, εμπειριες, για αυτα τα μηχανακια. Ποιον πολυ με ενδιαφερει το crm 250, με τα χρυσα καπακια, και το husky wr 250, 2006 μοντελο. Ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο, πιο εχει ανταλακτικα, και οτι γενικα γνωριζει ο καθενας, να το γραψει.Το rmx, δεν παιζουν πολλα ανταλακτικα, γι αυτο δεν το πολυ κοιταω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

νομιζω οτι οι μαρκες μιλανε απο μονες τους

το τι θα παρεις εξαρταται απο το ποιο σου αρεσει περισσοτερο και τι χρηση θες να του κανεις ,αμα το θες για καθε μερα και κανα χωμα που και που crm ,αν το θες για χωμα και που κ που να το κυκλοφορεις και δρομο husky

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το rmx, δεν παιζουν πολλα ανταλακτικα, γι αυτο δεν το πολυ κοιταω....

Τοτε για crm ειναι κλαυτα Χαραλαμπε..!

Εχει ενας κολητος μου to crm250mk3 , αυτο πριν το crm250AR-τα χρυσα καπακια , δες εδω , εχει διαφορα για crm250

. Οπως ειπα το εχει ενας κολητος μου , καλο χρυσο κι αγιο μηχανακι αλλα δυστυχος το εφεραν μονο σε Ελλαδα , Αγγλια και Αυστραλια (+Ιαππωνια φυσικα!) και δε πηγε ποτε Αμερικη οπωτε το θεμα ανταλακτηκα ποναει... μεταχειρισμενα βρισκεις με ΠΟΛΥ ψαξιμο και οχι παντα και τα παντα...

Εψαχνα ηλεκτρονικη για τον κολητο μου 2 μηνες οταν του την κλεψανε , δε βρηκα ουτε μια και τελικα πηρε καινουρια , απο Ιαπωνια και 400κατι ευρω και κατι σαν 2 βδομαδες για να ερθει... :lipssealed:

Το ιδιο και για πλαστικα , δεν ταιριαζει απο καποιο αλλο CR , τουλαχιστον χωρις καποια χοντρη μοντα την οποια δε ξερω..

Απο αξιοπιστια ειναι οκ , το εχει στα χερια του απο την αρχη του '07 , μοντελο '95-'96 και δεν εχει κανει κιχ παρα τα σχεδον 60.000χλμ εκ των οποιον τα 20.000χλμ δικα του .

Το AR παντως δεν ειναι και πολυ απλο 2Τ απ'οσο θυμαμαι , εχει λιγα παραπανω ηλεκτρονικα βοηθηματα σε σχεση με τα υπολοιπα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νομιζω οτι οι μαρκες μιλανε απο μονες τους

το τι θα παρεις εξαρταται απο το ποιο σου αρεσει περισσοτερο και τι χρηση θες να του κανεις ,αμα το θες για καθε μερα και κανα χωμα που και που crm ,αν το θες για χωμα και που κ που να το κυκλοφορεις και δρομο husky

To θελω για σχεδον καθε μερα (το καλοκαιρι ειδικα), για μονο χωμα (αρκετα χιλιομετρα στο χωμα), και μεσα στο χωριο.

Αλλα εχουν ακουστει διαφορα για crm, κοβουν στροφαλους, προβληματα στο σασμαν.....

Για το husky, ανταλακτικα τι παιζει?? Και τι ζημιες παρουσιαζει-τι κουσουρια εχει??? Ειναι και ευρωπαικό....

Περι αξιοπιστιας?? Ποιο ειναι καλητερο???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ειναι απο διχρονο να πας παλι σε διχρονο κρατησε το DT πιο καλα και φτιαξτο να πεταει, με το KLX τελικα δεν εγινε τιποτα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ειμαι κακός για να πω κανένα απο τα 3 ?? το Honda ειναι πιο αργο και απο γρια αγελάδα..

το husky εαν χρειαστείς κατι απο ανταλακτικό θα κλάψεις.. οχι απο την διαθεσιμότητα αλλα απο τις τιμές..

πες μας τι χρήματα διαθέτεις και τι θέλεις να κάνεις... ! _thumbsup.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το AR παντως δεν ειναι και πολυ απλο 2Τ απ'οσο θυμαμαι , εχει λιγα παραπανω ηλεκτρονικα βοηθηματα σε σχεση με τα υπολοιπα .

τα οποία ηλεκτρονικα ειναι και ακρως προβληματικα!το pgm που διαθετει βγαζει προβλημα και ειναι πανακριβο σαν ανταλλακτικο.τo ar 250 ηταν ενα πειραμα της honda για ''καθαροτερους'' διχρονους κινητηρες που δεν απεδωσε και μπηκε στο χρονοντουλαπο της ιστοριας.το προηγουμενο μοντελο σαφως καλυτερο(αποδοση,αξιοπιστια,συντηρηση)

το rmx εχει παρομοιο κινητηρα με το rm με συνεπεια ενα δυστροπο(πιο μοτοκροσαδικο)τροπο λειτουργειας

για το husky μαλλον θα εχεις θεμα με ανταλλακτικα και δεν κανει για καθημερινο μηχανακι

οπως λεει και ο ALEXANDER! πες μας ποσα περιπου θα διαθεσεις.γιατι δεν κοιτας και κανα xr400?

Τροποποιήθηκε από τον dominatoras

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλα, στο car.gr, παιζουν ανταλακτικα ποιο πολλα απο το husky. Σε συγκριση με αυτα τα τρια ποιο να προτιμησω?? Μου αρεσει το husky ποιο πολυ επιδη ειναι αγωνιστικο...

Αν ειναι απο διχρονο να πας παλι σε διχρονο κρατησε το DT πιο καλα και φτιαξτο να πεταει, με το KLX τελικα δεν εγινε τιποτα?

Το dt θεος χορεστο. Με το klx το εψαξα ΠΟΛΥ το θεμα, και δεν βρηκα το R, αυτο που με διαφερει δηλαδη. Τα υπολοιπα klx δεν παν βημα.....

τα οποία ηλεκτρονικα ειναι και ακρως προβληματικα!το pgm που διαθετει βγαζει προβλημα και ειναι πανακριβο σαν ανταλλακτικο.τo ar 250 ηταν ενα πειραμα της honda για ''καθαροτερους'' διχρονους κινητηρες που δεν απεδωσε και μπηκε στο χρονοντουλαπο της ιστοριας.το προηγουμενο μοντελο σαφως καλυτερο(αποδοση,αξιοπιστια,συντηρηση)

το rmx εχει παρομοιο κινητηρα με το rm με συνεπεια ενα δυστροπο(πιο μοτοκροσαδικο)τροπο λειτουργειας

για το husky μαλλον θα εχεις θεμα με ανταλλακτικα και δεν κανει για καθημερινο μηχανακι

οπως λεει και ο ALEXANDER! πες μας ποσα περιπου θα διαθεσεις.γιατι δεν κοιτας και κανα xr400?

Διαθετω το πολυ 1800Ε. Κοιταξα και για χρ το 400αρι, αλλαααα.... δεν κανει. Ειναι αεροψυκτο και θα κολοαναβει, ειδικα στα μονοπατια. Δεν κανει για εντουρο.....

Aυταπου ακουγοντε για crm, περι κομενους στροφαλους, και προβληματα στο σασμαν, αληθευουν. Πιστευω αν το μηχανακι ειναι καλο, και η συντηρηση ειναι καλη, πιστευω δεν θα χει προβλημα....

Τροποποιήθηκε από τον Κώστας Αντωνιάδης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tα τρια μηχανακια:

Husky wr 250

crm 250

rmx 250

Τροποποιήθηκε από τον Κώστας Αντωνιάδης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε μου επειδη ειχα wr250(2008)το οποιο πουλησα πριν κανενα μηνα. εχω ακομα μεχρι σημερα ενα wr 250(1999) καθως και ενα tm300.επισης ο πατερας μου ειχε παρει ενα crm(1993) το οποιο και δωσαμε σε φιλο.

το husky ειναι ενα απολυτο μηχανακι.βγαζει γυρω στα 50 αλογα.αναβατες εχουν κερδισει παγκοσμια πρωταθληματα στη σελα του.πολυ δυνατο με καλες αναρτησεις και ενα πλαισιο που μονο τα husky εχουν.το μονο μειον του ειναι η θεση της μανιβελας και για αυτο το λογο ειναι λιγο δυστροπο να παρει μπροστα.συνηθιζεται ομως.το παλιο το εχω 5 χρονια και δεν μου εχει βγαλει ποτε ζημια.δεν εχω σκοπο να το πουλησω ποτε.το μηχανακι που κοιτας μου φαινεται καλο και σε σουπερ τιμη την οποια μπορεις και να κατεβασεις λιγο γιατι ειναι λιγο αντιεμπορικα δυστυχως (περα απο τα κτμ ολα τα αλλα ειναι δυσκολα στη μεταπωληση)

οσο αναφορα το crm ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι on off.δεν ειναι καθαρο εντουρο.μπορει δηλαδη να σε παει και μια θαλασσα ανετα και να βγανεις και στο βουνο τις κυριακες.το κακο ειναι οτι θα δυσκολευτεις να βρεις ανταλακτικα ισως

για το rmx εχω ακουσει οτι ναι μεν ειναι καλο μηχανακι αλλα πασχει και αυτο στο θεμα ανταλλακτικων.

επειδη εισαι απο σερρες απο οτι βλεπω αν θες κανονιζουμε βολτα να οδηγησεις το δικο μου husky και ισως και to crm που πλεον το εχει φιλαρακι αν μπορεσει να ερθει.ξεκαθαριζω οτι δεν τα λεω ολα αυτα για να πουλησω κατι.απλα θελω να σε βοηθησω να κανεις την καλυτερη επιλογη.οτι αλλο θες ρωτα :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
φιλε μου επειδη ειχα wr250(2008)το οποιο πουλησα πριν κανενα μηνα. εχω ακομα μεχρι σημερα ενα wr 250(1999) καθως και ενα tm300.επισης ο πατερας μου ειχε παρει ενα crm(1993) το οποιο και δωσαμε σε φιλο.

το husky ειναι ενα απολυτο μηχανακι.βγαζει γυρω στα 50 αλογα.αναβατες εχουν κερδισει παγκοσμια πρωταθληματα στη σελα του.πολυ δυνατο με καλες αναρτησεις και ενα πλαισιο που μονο τα husky εχουν.το μονο μειον του ειναι η θεση της μανιβελας και για αυτο το λογο ειναι λιγο δυστροπο να παρει μπροστα.συνηθιζεται ομως.το παλιο το εχω 5 χρονια και δεν μου εχει βγαλει ποτε ζημια.δεν εχω σκοπο να το πουλησω ποτε.το μηχανακι που κοιτας μου φαινεται καλο και σε σουπερ τιμη την οποια μπορεις και να κατεβασεις λιγο γιατι ειναι λιγο αντιεμπορικα δυστυχως (περα απο τα κτμ ολα τα αλλα ειναι δυσκολα στη μεταπωληση)

οσο αναφορα το crm ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι on off.δεν ειναι καθαρο εντουρο.μπορει δηλαδη να σε παει και μια θαλασσα ανετα και να βγανεις και στο βουνο τις κυριακες.το κακο ειναι οτι θα δυσκολευτεις να βρεις ανταλακτικα ισως

για το rmx εχω ακουσει οτι ναι μεν ειναι καλο μηχανακι αλλα πασχει και αυτο στο θεμα ανταλλακτικων.

επειδη εισαι απο σερρες απο οτι βλεπω αν θες κανονιζουμε βολτα να οδηγησεις το δικο μου husky και ισως και to crm που πλεον το εχει φιλαρακι αν μπορεσει να ερθει.ξεκαθαριζω οτι δεν τα λεω ολα αυτα για να πουλησω κατι.απλα θελω να σε βοηθησω να κανεις την καλυτερη επιλογη.οτι αλλο θες ρωτα :cheers:

Περι ανταλακτικων για το husky?? Ειναι μηχανακια που ζηταν πολλα στην συντηρηση?? Εχουν καποια ευαισθησια στο μοτερ, οπως τα crm, που παρουσιαζουν προβληματα στο σασμαν?? Τι χρηση του κανεις του husky??

Απο που εισαι???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανταλλακτικα εχει στη θεσσαλονικη οπου ειναι και η αντιπροσωπεια της husky πλεον.απο συντηρηση μονο το λαδι τους και βενζινουλα.γενικα τα διχρονα δεν θελουν πολλα.και τα 2 δεν μου εβγαλαν ποτε μηχανικη βλαβη.

απο σερρες ειμαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανταλλακτικα εχει στη θεσσαλονικη οπου ειναι και η αντιπροσωπεια της husky πλεον.απο συντηρηση μονο το λαδι τους και βενζινουλα.γενικα τα διχρονα δεν θελουν πολλα.και τα 2 δεν μου εβγαλαν ποτε μηχανικη βλαβη.

απο σερρες ειμαι

Σερρες δεν εχει αντιπροσωπεια?? Το bike house με τα ΚΤΜ, δεν θα μπορει να με εξυπηρετησει σε θεμα ανταλακτικων???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολοι μπορουν να σε εξυπηρετησουν σε οτι χρειαστεις.απλα αν θες πας κατευθειαν σαλονικη και ψωνιζεις απο εκει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βολτες στα βουνα του νομου μας.

Θελω να μαθω αν κανει για σχεδον καθημερηνες μικροεντουροβολτες, και καθε σαββατοκυριακα αρκετα μεγαλα εντουροχηλιομετρα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κανει.φυσικα για χρηση σε χωμα ετσι?στην ασφαλτο γιατι ταλαπωρειται μιας και δεν ειναι για αυτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα