Jump to content
ALX™

Έπαθα σοκ!!!

Recommended Posts

οι κοπροι του Αυγεια στους ελληνικους δρομους.... Ο κλασσικος ο μαλκας ο Ελληνας που παραβιαζει κοκκινο (ΟΥΤΕ ΚΑΝ Stop) και λεει οτι εγω το κανω γιατι ξερω πως γινεται...αν του πεις οτι εκτος παρανομο ειναι και επικινδυνο σου λεει "-Ωχ μωρε...Δεν επαθε κανεις τιποτα...!"

Τελικα πρεπει να πεθανουν πολλες περισσοτερες γεννιες στην Ελλαδα για να δουμε οδηγικη συνειδηση...

ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΛΥΠΗΡΟ ΟΛΩΝ.... ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΡΟΙ ΚΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ...

Τσουτσεκια.......δε φταιτε εσεις ...το σπιτι και τα "δασκαλεματα" των δικων σας φταινε

• Like 4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Η τραγωδία είναι όταν έχουν όλοι δίκιο.

Και όσοι λένε ότι φταίμε εμείς που δεν εφαρμόζουμε τους νόμους έχουν δίκιο και όσοι λένε ότι οι νόμοι είναι άδικοι και εφαρμόζονται επιλεκτικά έχουν δίκιο...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οι κοπροι του Αυγεια στους ελληνικους δρομους.... Ο κλασσικος ο μαλκας ο Ελληνας που παραβιαζει κοκκινο (ΟΥΤΕ ΚΑΝ Stop) και λεει οτι εγω το κανω γιατι ξερω πως γινεται...αν του πεις οτι εκτος παρανομο ειναι και επικινδυνο σου λεει "-Ωχ μωρε...Δεν επαθε κανεις τιποτα...!"

Τελικα πρεπει να πεθανουν πολλες περισσοτερες γεννιες στην Ελλαδα για να δουμε οδηγικη συνειδηση...

ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΛΥΠΗΡΟ ΟΛΩΝ.... ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΡΟΙ ΚΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ...

Τσουτσεκια.......δε φταιτε εσεις ...το σπιτι και τα "δασκαλεματα" των δικων σας φταινε

Oυτε κουβεντα παραπανω....+1000,και πολυ χαλαρο λεξιλογιο επελεξες. :mellow:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και όσοι λένε ότι φταίμε εμείς που δεν εφαρμόζουμε τους νόμους έχουν δίκιο και όσοι λένε ότι οι νόμοι είναι άδικοι και εφαρμόζονται επιλεκτικά έχουν δίκιο...

Πόσο τραγικά δίκιο έχεις. Νομίζω τό 'κλεισες το θέμα. :_thumbsup::clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο που ξερω ειναι οτι διαβασα 11 σελιδες κι εβγαλα τα ματακια μου για να διαβασω τα ιδια και τα ιδια.

Δε θα πρωτοτυπησω, απλως να πω οτι α)δεν πιστευω λεξη απο την περιγραφη του μελους για το συμβαν και β)οταν παιζεις με τη φωτια, καποια στιγμη θα καεις. Σιγουρα δεν ηταν η πρωτη φορα που το παρεακι βρισκοταν στο σημειο... :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ σκληρή ποινή αλλά τα θέλανε και αυτοί. Εγώ κόλλησα σε ένα σχόλιο που διάβασα απο το forum τους, έλεγε ένας "αφού κάνατε τόσες κλήσεις γτ δε κάνατε το κόπο να τους ξεφύγετε;"

Ιστοριούλα

Χθες ενώ πήγαινα δικάβαλος στο δρόμο μου (δικαστήρια βράδυ, τα φώτα του δρόμου δε λειτουργούσαν για κάποιο λόγο) βλέπω φώτα πορεία προς το μέρος μου. Ο δρόμος είναι διπλός, μονής κατεύθυνσης και εγώ ήμουν στην αριστερή λωρίδα με περίπου 60-70. Κατάλαβα, νωρίς ευτυχώς, ότι κάποιος πήγαινε ανάποδα στο ρεύμα και έκανα δεξιά. Πέρασε γ@μιόντας ένα ΠΑΠΑΚΙ και το κυνηγούσε ένα περιπολικό. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ ΣΟΥ, ΠΑΠΑΚΙ!!

Εγώ τι έφταιγα; Λίγο να του ξέφευγε το παπάρα θα μας έκανε χαλκομανία και εμένα και τη φίλη μου.

Τέτοιοι να μας λείπουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ημουν εκει να ξερω τι εγινε αλλα ξερω οτι μερικα μπατσονια ειναι πολυ καμένα..

Το στυλακι με τις κουκουλες κτλ ειναι πολυ σπαστικό.

Μου ειχε τυχει να βγω εξω 2 το βραδυ επειτα απο 14 ωρες συνεχους δουλειας στο pc για ενα τσιγαρακι σε μια περιοχη με χαμηλη δομηση και χωραφια γενικά κοντά στη κλεισθενους -γερακα. Κυκλοφορια μηδενική αντε 1 αυτοκινητο την ωρα και βλεπω εναν τυπο με μαυρα και κουκουλα μες το ψωλοκρυο να καθεται και να κοιταζει προς ενα σπιτι.. Λεω διαρηκτης ειναι αυτος τωρα;; Προχωραω 100 μετρα πιο κατω σταματαω αναβω τσιγαρακι χαλαρός.Και βλεπω αυτον απο το καθρεφτη να ερχεται μπουσουλώντας προς τα εμένα απο τα 100 μετρα πίσω! Τον ειχα δει βεβαια αλλα λεω αν ερθει κοντα ετιμη ειναι η πρωτη και φευγω..Μετα απο κανενα 10 λεπτο ειχε πλησιασει αρκετά και αρχισε κρυμενος να μου κανει με φακο διαφορα κολπα.. Δε σκεφτηκα οτι ειναι αστυνομια αφου συνηθως πανε πακετο 2 μαζι τουλαχιστον και 2 η ωρα να καθετε σε καποιο στενο που ειναι 3 και ο κουκος και με κουκουλα στο ψωλοκρυο.. Μετα εφυγα και εκανα το κυκλο περασα διπλα του και με φωτιζε με το φακο χωρις να μου πει τιποτα.... απλα κοιταχτηκαμε...

Την επομενη μερα με πηραν απο την αστυνομια για ανακριση κτλ κ ο μπατσος ελεγε οτι αλλη φορα να σταματαω στην αστυνομια.. Του ειπα οτι δεν φαινοταν για μπατσος και μου ειπε πως ειναι δικο του θεμα αν φοραγε κουκουλα κ οχι δικο μου κτλ.. κατι κουλα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολύ σκληρή ποινή.

δηλαδή τι σκληρή...

μόνο εισόβια δεν τους εβαλαν.

παίζουν δυο τεινα,

ενα ειναι να εκαναν όντως πολύ επικίνδυνη οδήγηση, μα πολύ, και να εξαντλήθηκαν οι ποινές

το δευτερο ειναι να τους εχουν στη μπούκα οι συγκεκριμενοι αστυνομικοί, γενικά τους μοτοσυκλετιστές που τρέχουν καπως (εννοώ όσο εχουμε τρεξει ολοι μας σχεδόν καποια φορά στους δρόμους) και οι cops έβγαλαν τα απωθημενα τους.

που να πληρώσεις πρόστιμο όσο κανει η μιση μηχανή τώρα...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε φίλε, 30 χρόνια οδηγώ μηχανές, έχω στην πλάτη μου μερικές εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα (με μηχανές, χώρια τα αμάξια), αυτό το σκηνικό που ακούω να παπαγαλίζεται δεν μου έχει τύχει............ αν όντως έχει συμβεί σε κάποιους, μήπως πρέπει να ψαχτούν λίγο.

Θα συμφωνήσω, με μηχανές έχω συνολικά καμιά 100.000 χιλιόμετρα, με το αυτοκίνητο πάνω από 500.000 εκτός από 1-2 φορές που θεωρώ ότι είχα άδικη μεταχείριση ποτέ κανείς δεν έκανε κατάχρηση εξουσίας η με κάποιο άλλο τρόπο να έχει καταφερθεί άδικα σε βάρος μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδιά, τί ανοίγματα λέτε, σαν να μην ξέρετε; Για τα κόκκινα φανάρια που περάσανε δεν διαβάσατε;

Εξοντωτικές οι ποινές. Εκείνο που δεν νομίζω να έχουν καταλάβει είναι πως τα μηχανάκια κατασχέθηκαν και με το να πληρώσουν τα πρόστιμα ΔΕΝ σημείναι πως τα παίρνουν πίσω......

Τώρα τί να λέμε, δωρεάν παιδεία δεν υπάρχει, πληρώνεις, μαθαίνεις. Ειδικά για το κόκκινο φανάρι πολύ καλά κάνουν , αφού δεν έχουμε την παιδεία να καταλάβουμε πόσο βλακώδες και επικίνδυνο (και για τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου) είναι, ας το καταλάβουμε με τον φόβο.

Ορισμενες αποψεις που εκφραστηκαν στο θρεντ του παιδιου στο apriliabikers δεν ειναι απλως ελλεεινες, ειναι τραγικες.

"Κανενα μαγκα με πορσε λεει δεν πιανουν που παει με 200 στη Βουλιαγμενης"

"Σιγα μωρε ενα ανοιγμα κανατε, οπως ολοι"

"οι αλητες οι κομπλεξικοι οι μπατσοι"

Καιι ενας αλλος που γραφει για εναν καλογερο ειναι ολα τα λευτα. Δεν καταλαβα τιποτα δηλαδη αλλα χαλαλι του.

Μονο δυο ατομα κανουν μια πιο ορθη εκτιμηση της καταστασης:

"Απ'ότι διέκρινα έχει, αυτοσχέδιους αγώνες,επικίνδυνους ελιγμους ,παρακόλυση κυκλοφορίας, παραβίαση ερυθρού σηματοδότη και σε όλα αναφέρει πρόκληση τρόμου και ανησυχίας !!!!!!!!!!"

"Παίδες συγνώμη αν ακουστεί κάπως αλλά απο τα λίγα που διέκρινα στις κλήσεις εσείς δεν κάνατε ένα απλό άνοιγμα.... Παραβίαση προτεραιότητας, ερυθρού, ιλιγγιώδη ταχύτητα, συνεχείς ελιγμοί και όλα αυτά χωρίς εμφανή πινακίδες φώτα κτλ κτλ κτλ."

+650

Ευτυχώς που λένε και τον "πόνο" τους ιντερνετικά και δημοσιοποιείται το γεγονός, ίσως έτσι να συνετίσει ένα 10% αυτών των "καμικάζι", ίσως και οι "μπ@τσοι" να τους έσωσαν την ζωή, διότι έτσι θα καθίσουν και θα αναλογιστούν ότι η ανασφαλή οδήγηση δεν σε κάνει πιο μάγκα από εμένα που δεν κάνω σούζες και δεν περνώ με κόκκινο. Ελπίζω καθώς μεγαλώνουν να ωριμάσουν και να σκεφτούν, ότι ίσως έτσι να σώθηκαν από μελλοντική καγκουρο-στραβοτιμονιά...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κατακρινω και δεν δικαιολογω κανεναν.

Υπαρχει ομως ''κατι'' ρε παιδι μου.

Εχθες ρωτησα στο Συνταγμα 2 ομαδες αστυνομικων για ενα μαγαζι.

Ο ενας ηταν καραμπατσος.

-Να κανω μια ερωτηση?

-Να κανεις.......ο καραμπατσος.Με ηξερε και απο χθες το τσογλανι?

Το αλλο το παλικαρι ευγενεστατος.

Απαντηση δεν πηρα τελικα και λιγο πιο κατω στην Μητροπολη ρωτησα αλλους δυο.

Μια απο τα ιδια.

Δεν ξερω,ιδεα δεν εχω,ρωτησε αλλού.

Αναρωτιεμε που πηγε ο παλιος ο μπατσος που ηταν τυπικος.

Εγινε η κοινωνια χυμα,γινανε και αυτοι.

Και ενταξει ρε παιδια,γ@μησ@νε 3 μηχανακια,ισως και δικαιολογημενα και εφαρμοστηκε ο νομος?......... :kaaaala:

Και εξω απο τη βουλή και στην γωνια του μεγαρου μαξιμου μικροπωλητες πουλανε παρανομο εμπορευμα,χυμα στα σεντονια?

Μηπως η δικαιωσυνη αληθωριζει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1

Τα είπες όλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κατακρινω και δεν δικαιολογω κανεναν.

Και ενταξει ρε παιδια,γ@μησ@νε 3 μηχανακια,ισως και δικαιολογημενα και εφαρμοστηκε ο νομος?......... :kaaaala:

Και εξω απο τη βουλή και στην γωνια του μεγαρου μαξιμου μικροπωλητες πουλανε παρανομο εμπορευμα,χυμα στα σεντονια?

Μηπως η δικαιωσυνη αληθωριζει?

Πριν ποστάρεις κάτι ψάξε το λίγο, καλό είναι να διυλίζουμε τα πράγματα.

Για το παράνομο εμπόριο είναι οι εξής υπηρεσίες:

Δ/νση εμπορίου και Δημοτική Αστυνομία, απουσία Δημ. αστυνομίας, το εκάστοτε αρμόδιο ΑΤ.

Επίσης ο "σεντονάς" δεν θα σε σκοτώσει, αλλά ο καμικάζι που περνά με κόκκινο πιθανόν να σε σκοτώσει. Μην θέτουμε τα ίδια μέτρα και τα ίδια σταθμά για τα πάντα...

Τροποποιήθηκε από τον nik_sgr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πριν ποστάρεις κάτι ψάξε το λίγο, καλό είναι να διυλίζουμε τα πράγματα.

Για το παράνομο εμπόριο είναι οι εξής υπηρεσίες:

Δ/νση εμπορίου και Δημοτική Αστυνομία, απουσία Δημ. αστυνομίας, το εκάστοτε αρμόδιο ΑΤ.

Μην διυλισουμε και τον κονωπα.............. :rolleyes:

Η τάξη και η δικαιωσυνη δεν εχουν αρμοδια τμηματα.

Ή τάξη,ή χύμα,φιλος............. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενα πραγμα ξερω οτι αν κανεις μ@λακιες πρεπει να χεις και τα @@ να τις παραδεχτεις και να υποστεις τις συνεπειες.Οι τυποι καλως ή κακως,δεν μ ενδιαφερει κιολας κ@αυλαντιζαν με τις μηχανες τους επιασαν και τους ξεσκισαν στο προστιμο.

Μπορει για καποιους να ειναι αδικο και βαρυ και για καποιους αλλους οχι.Προσωπικα δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι οιη μ@λακιες που εκαναν δεν μπορω να τις βαλω σε μια ζυγαρια και να μου γραψει κανουν 2-3-4.000 ευρω.Στην τελικη τι ειναι δικαιο σημερα στην Ελλαδα?

Αλλος χρωσταει 5.000 και τον χωνουν μεσα και αλλος εκατομμυρια και ειναι ο καλυτερος στην πιατσα.Παλια ελεγαν οπου φτωχος και η μοιρα του.Τυχαιο???Οσο μας εχουν μεγαλωσει με το ρουσφετι και την πελατειακη σχεση με το κρατος δεν γινεται τιποτα.Παντα οτι και να γινει αυτος που εχει τα κονε την βγαζει καθαρη.

Τωρα για το αν ειμαστε σαν Ελληνες καφροι και οι ξενοι ειναι μια χαρα θυμηθειτε μονο τι κανουν τα αγγλακια και οι αλλες φυλες στα διαφορα Φαληρακια των ελληνικων νησιων μολις παρουν γραμμη ή τους εχει δωθει απο πριν οτι γαμηστε τα ολα και δεν τρεχει μια.Μας εχουν για μπουρδελο και μας το δειχνουν κιολας.Το χειροτερο απο ολα ειναι οτι και στο χειροτερο μπουρδελο κανει κουμαντο μια τσατσα αλλα στην Ελλαδα χασαμε και την τσατσα.

Τροποποιήθηκε από τον jimmakos
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απορω τι ψαχνετε να βρειτε απο εχθες το βραδυ που σηκωσε το θεμα ο Αλεξης.

Το παληκαρακι εστω κ σε αυτο το 1/10 αληθειας που λεει παραδεχεται οτι εκανε 2 αναστροφες.Αρα ειμαστε 14 κατοσταρικα ως εδω

2 κοκκινα αλλα 14 κατοσταρικα

Κρανος 350

Επιδειξη οδηγικων ικανοτητων 700

Επικινδυνοι ελιγμοι 700

Μονο απο αυτα μαζεψε 36 ποντους στο διπλωμα,στους 24 καιγεσαι.

Με τις υγειες τους,ας προσεχαν.Κ εγω οταν εκανα μλκιες πληρωνα κ μου κοβοταν η μαγκια

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ο εγκεφαλος μας φτασει στο σημειο να καταλαβαινει τα αυτονοητα,δεν θα υπαρχουν τετοια θεματα για συζητηση.

Οταν παραβιαζεις τον κοκ ο πρωτος που θα παθει κακο μαλλον θα εισαι εσυ,θα κανεις κακο σε καποιον αλλο που δεν φταιει,και που ξερεις,μπορει να ειναι και φιλος σου.Αυτο πρεπει καποτε να το καταλαβουμε ολοι.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσει που λέει 1 άνοιγμα.

Μετά όμως αναφέρει και τις 2 αναστροφές.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθουν αδικημένοι;

Μήπως περιμένουν να ανοίξουμε λογαριασμό στο paypal και να τους δώσουμε λεφτά;

Οι φωτογραφίες γιατί δεν ανεβαίνουν σε full ανάλυση;

Όπως και να 'χει η ιστοριούλα είναι ΨΕΜΑ καθαρό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

K επειδη κ εγω δεν ειμαι κ καμια παναγιτσα στους δρομους,παραθετω μια εικονα.

Οπου Γιωργος Βακαλαφωτης εγω,οπου Seat Leon το αμαξι του αδερφου μου 4x4 με 350 αλογα,στριφογυρνουσα επι 10 λεπτα γυρω-γυρω απο μια κολονα στο παρκινγ του Κοτσοβολου.

Αποτελεσμα?????

700 ευρω

9 ποντους

Πινακιδες απο το αμαξι 1 μηνα

Διπλωμα 1 μηνα

Αλλα δεν βγηκα να πω,πατησα ζουμια απο σκουπιδια κυριε αστυνομε με τις πισω ροδες κ %C

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλη η αλληλευγγυη στους φιλους μοτοσυκλετιστες, αλλα εαν κατα το "μικρο ανοιγμα, τις 2 αναστροφες και τα 5 κοκκινα που περασαν" χτυπουσαν καποιον ηλικιωμενο, ενα παιδακι ή ακομα και καποιον τυχαιο περαστικο, συγγενη μας ή οχι, θα λεγαμε τα ιδια?

Καλως ή κακως για εμενα που σκεφτομαι με απλη λογικη χωρις συναισθηματισμους, 3 λιγοτεροι επικινδυνοι καγκουρες εκτος δρομου... :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον AquaDiGio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Τελικά ποιο είχε καλύτερο άνοιγμα;Το Duke ή το Dorsoduro;

Με έχει φάει η περιέργεια!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εδω περνας με πρασινο και σου λεει οτι περασες με κοκκινο.επειδη μερικοι απο εσας που κατακρινετε δεν εχετε βρεθει σε παρομοια θεση λετε οτι θελετε τωρα.σιγουρα τα παιδια κατι πρεπει να κανανε κατι και για αυτο και τους εκοψαν αυτη την κληση.τωρα το μηχανακι που επεσε στα ποδια του αλλου η κατι αλλο κανεις δεν γνωριζει.μπορει να ητανε σταμπαρισμενοι και απο πριν.

Από το 1982 που οδηγώ μηχανή, δεν μου έχει τύχει ποτέ τέτοιο πράγμα.

(και δεν είμαι καθόλου από αυτούς του...Συλλόγου Φίλων της ΕΛ.ΑΣ.).

Μου έχουν τύχει αστυνομικοί που μου τη χάρισαν, αστυνομικοί ευγενείς, αστυνομικοί κωλοβλαχαδερά, αστυνομικοί στόκοι, αλλά ποτέ δεν με έγραψαν για κάτι που δεν έκανα.

Με έχουν γράψει όμως για πράγματα που ήταν εκτός του ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ του νόμου, αυτό όμως είναι άλλο πράγμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...