Jump to content
A.K.A. SonIC

ΠΕΡΙ Πανεπιστημιων

Recommended Posts

Σήμερα αυτό που έζησα μαζί με άλλους 300 συμφοιτητές μου στη Νομική Αθηνών που σπουδάζω με έκανε να φύγω με δάκρυα ντροπής και αγανάκτησης…

Είμαι 20 ετών όσο ο παππούς μου πολεμούσε στο Αλβανικό μέτωπο αλλά εγώ σήμερα το 2011 έμεινα απλά...1,80 μέτρα από μάρμαρο!

Σήμερα το πρωί γράφαμε εξεταστική στο εμπορικό δίκαιο στον 5ο όροφο. Ξαφνικά κάπου μετά τις 11 γινότανε χαμός από φωνές και δυνατή μουσική από τα τραπεζάκια των αριστερών φοιτητικών παρατάξεων.

Οι επιτηρητές πληροφορούνται πως ομάδα με άγριες διαθέσεις παρεμποδίζουν την εξεταστική βρίζοντας όσους φοιτητές γράφουν ως φασίστες και ακροδεξιούς ενάντια στους 300 λαθρομετανάστες. Η επίκουρος καθηγήτρια μας είπε αν έρθουν από το αμφιθέατρο 10 την ώρα που γράφαμε, να μην αντιδράσει ουδείς. Πράγματι ξαφνικά εισβάλουν καμιά 30 μαυροντυμένοι ουρλιάζοντας και βρίζοντάς μας. Ενώ μας έβριζαν και μας απειλούσαν επί δέκα λεπτά ως μη ανθρωπιστές που απλώς γράφουμε το μάθημά μας και ενώ όλοι μας είχαμε μείνει αγάλματα, μία κοπέλα ελληνίδα με όνομα χαρακτηριστικό για τα αγάλματα βρήκε το σθένος και αντέδρασε…

Τι το ήθελε η Μελίνα και το έκανε...

Όρμησαν επάνω της με βρισιές και την κτύπησαν ενώ μία από την ομάδα (δεν μπορώ καν να τη χαρακτηρίσω φοιτήτρια νομικής, θα ήταν προσβολή προς εμάς) της άρπαξε την κόλλα και την έκανε κομματάκια!

Ναι, η ανθρωπίστρια – φιλάνθρωπος, πήρε την κόλλα της Μελίνας που αντέδρασε σαν παλικάρι μέσα στα «αγάλματα» και της την έσκισε! Τελικά στο άσυλο όποιος μιλάει το πληρώνει ακριβά! Και σαν να μην έφτασε αυτό την απειλούσαν ότι θα της κάνουν κακό γιατί ξέρουν ποια είναι.

Η Μελίνα σήμερα 31/11/2011 φυγαδεύτηκε για να σωθεί από τους «ανθρωπιστές – προοδευτικούς» που νοιάζονται για τον πόνο των 300 λαθρομεταναστών όπως κάποια άλλη Μελίνα είχε φυγαδευτεί να σώσει τη Δημοκρατία μας.

Η Μελίνα μίλησε να προστατέψει εμάς τα αγάλματα και τα αγάλματα όπου παραμείναμε αγάλματα στο φόβο της τρομοκρατίας και της βίας της μειοψηφίας.

Δεν ξέρω να η Μελίνα είναι ή έφυγε καλά. Ξέρω ότι έφυγα με δάκρυα ντροπής σκεφτόμενος ότι αν ήμουν τότε εγώ στη θέση του παππού μου δεν θα υπήρχε έπος του 40 αλλά ντροπή και υποδούλωση. Η δημοκρατία δεν υπερασπίζεται από αγάλματα αλλά από «Μελίνες» που δίνουν ψυχή στα μάρμαρα.

Είμαι ένα φοβισμένο άγαλμα δεν κάνω για νομικός αλλά ούτε για Έλληνας πολίτης, θα αφήσω τις σπουδές. ‘Έτσι και αλλιώς το δίκαιο των τραμπούκων μαυροφόρων και των λαθρομεταναστών θα περάσει. Δεν έχουμε μέλλον εμείς…

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ… ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΕΛΙΝΑ – ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΠΠΟΥ

πηγη τρομακτικο

πηγες για το οτι σταματησαν τους εξεταζόμενους να γράφουν με δικαιολογία συμπαράσταση προς αλλοδαπούς real fm red fm newsbomb

αυτο το ποστ το εκανα οχι για να ακουσουμε τις αποψεις των γνωστον ανθελληνων η ρατσιστων δεξιων αριστερον φασιστων κτλ κτλ

τα συμπερασματα τα βγαζετε μονοι σας καλο θα ηταν να μην γραψετε πολιτκες απόψεις εδω εκτος αν θελετε να κλειδωθεί

απλα εν μικρο σχολιασμο για την κατασταση που επικρατει

με τον καιρο λοιπόν καταλαβαίνω οτι η δημοκρατία τους απέτυχε οσο ποιο "φιλελευθεροι" και ακροαριστεροι ειναι καποιοι τοσο φασιστες και χουντικοι εχουν κανταντησει

τελικα εχει δικιο ο Δαρβινος περι την επιβιωσει των ειδών

Ο Ελληνας για μενα πλεον ειναι ενας ΒΑΡΒΑΡΟΣ μακαρι να μας κατακτησουνε οι τουρκοι οι αμερικανοι οι Γαλλοι Χ3στηκ@ πια μακιαρι να πεθανει ο Ελληνισμος!!!

εγω παιδι σε αυτο το κρατος σε αυτη την χωρα με αυτους τους πολιτες δεν πρόκειται να φέρω

για τους εν λογω "αριστερους" των πανεπιστημίων ενα εχω να πω ΕΊΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ και για πολυ ξυλο ομως και για πολες κατσαβιδιες Μ^&%#@ΠΑΝΑ

Τροποποιήθηκε από τον A.K.A. SonIC

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και που ΄σαι ακόμα, πόσο συμφωνώ! Η αλλοτρίωση αυτού του λάου, ξεκίνησε από τον ωχαδερφισμό του και την παραίτηση του απο την αισθητική του ωραίου. Γι αυτό με το που μπαίνεις απο Ηγουμενιτσα σε πιάνει κατάθλιψη. Είναι ολοφάνερο οτι μπαίνεις σε μια χώρα ανεύθυνων και αρπακολλατζίδων. Οι κουκουλοφόροι, -δήθεν ιδεολόγοι- είναι οι απόγονοι αυτών, καμιά αμφιβολία... :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Welcome to planet Greece.

Ρε παιδιά μια ζωή ο παραλογισμός επικρατεί εδώ πέρα....τι νομίζεται ότι θα το αλλάξει αυτό? Η χαρά της ζούγκλας...όλοι κάνουν ότι τους έρθει και αν δεν βρεθεί κάτι πιο δυνατό να τους σταματήσει θα συνεχίσουν να το κάνουν. Κανένας δεν δέχεται τις συνέπειες και κανένας δεν υπάρχει για να τις αποδώσει.

Συν της άλλης....όπως λέει και το κείμενο...100 μαλάκες άκουγαν και φοβόντουσαν 10 μαλάκες με μαύρα ρούχα....θέληση μηδέν, αυτοάμυνα μηδέν, πνευματική δύναμη μηδέν....εμένα πάντως μου φέρνει λίγο από πρόβατο μπασταρδεμένο με κοτσύφι η όλη αντίδραση τους (μας).

Θα μπορούσαν άνετα να τους είχαν κρεμάσει από τα @@ στο αμφιθέατρο, αλλά που...μόκο το κεφάλι κάτω και μετά λέει ντρέπομαι και κλαίω...κάτσε και φάτα λοιπόν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σκεφτειτε μονο αυτο. Σε μια χωρα οπου συντομα θα αρχισουν αντιδρασεις, θα γίνουν τα αδυνατα δυνατα, να ζητησουμε εμεις οι ιδιοι καταργηση του ασυλου.

Μεθοδευεται εδω και χρονια, τωρα γινεται για την αφανη κυβερνηση μας, επειγουσα αναγκη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Welcome to planet Greece.

Ρε παιδιά μια ζωή ο παραλογισμός επικρατεί εδώ πέρα....τι νομίζεται ότι θα το αλλάξει αυτό? Η χαρά της ζούγκλας...όλοι κάνουν ότι τους έρθει και αν δεν βρεθεί κάτι πιο δυνατό να τους σταματήσει θα συνεχίσουν να το κάνουν. Κανένας δεν δέχεται τις συνέπειες και κανένας δεν υπάρχει για να τις αποδώσει.

Συν της άλλης....όπως λέει και το κείμενο...100 μαλάκες άκουγαν και φοβόντουσαν 10 μαλάκες με μαύρα ρούχα....θέληση μηδέν, αυτοάμυνα μηδέν, πνευματική δύναμη μηδέν....εμένα πάντως μου φέρνει λίγο από πρόβατο μπασταρδεμένο με κοτσύφι η όλη αντίδραση τους (μας).

Θα μπορούσαν άνετα να τους είχαν κρεμάσει από τα @@ στο αμφιθέατρο, αλλά που...μόκο το κεφάλι κάτω και μετά λέει ντρέπομαι και κλαίω...κάτσε και φάτα λοιπόν.

Πόσο συμφωνούμε Νίντζα!....

"Περί Ελλάδας & Ελλήνων" θα έπρεπε να είναι ο τίτλος του θέματος....

Από τη μία οι "ιδεολόγοι" που υποστηρίζουν με κάθε μέσο (συχνά φασιστικό) την ιδεολογία και τα πιστεύω τους, κι από την άλλη τα πρόβατα που υποτάσσονται σε αυτούς....

Μου θυμίζει μία κουβέντα που είχα πρόσφατα με γνωστό μου, δημόσιο υπάλληλο, που προσπαθούσε να με πείσει πόσο "αναγκάστηκε" από το "σύστημα" και τους συναδέλφους του να γίνει ωχαδερφιστής στην υπηρεσία του...

- Θέλω να δουλέψω αποτελεσματικά αλλά δεν με αφήνουν!

- Σου κρατάνε τα χέρια;

- Όχι με τον τρόπο τους!

- Τους φοβάσαι;

- Όχι βέβαια, αλλά να, σε "απορρίπτει" το σύστημα...

- Αφού δεν συμφωνείς μαζί τους, πιστεύεις ότι πρέπει να είσαι αποτελεσματικός στη δουλειά σου και θέλεις να το κάνεις, επιπλέον δεν σου έχουν δέσει τα χέρια, γιατί δεν τους αγνοείς; Φοβάσαι (δήθεν) μην σε απορρίψουν αυτοί με τους οποίους διαφωνείς;... Ή με κοροϊδεύεις χρησιμοποιώντας τους "κακούς" ως μία καλή δικαιολογία ή είσαι πρώτης τάξεως κότα!

Οι υπόλοιποι φοιτητές στο παράδειγμα του θέματος ήθελαν να γράψουν εξετάσεις ή βολεύτηκαν από τις ενέργειες των φασιστόμουτρων;... Αν ήθελαν εξετάσεις γιατί δεν έστειλαν τα φασιστόμουτρα από εκεί που ήρθαν, ώστε και τη συμφοιτήτριά τους να υποστηρίξουν και τις εξετάσεις τους να ολοκληρώσουν;...

Το τραγουδάει εδώ και χρόνια ο Σαββόπουλος αλλά ποιος τον ακούει;...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οκ δεν αντιλέγω ότι μπορεί να συνέβη, αλλά γιατί τώρα δημοσιοποιούνται συνέχεια παρόμοια γεγονότα με συμπεράσματα την άρση του ασύλου??? :yeahright: :yeahright:

Ως φοιτήτρια του πολυτεχνείου εχω ζήσει (εκτος απ΄αυτά που ακούω) παρόμοιες καταστάσεις με ξύλο κλπ. Γιατί τοτε, και δεν αναφέρομαι πολλα χρόνια πίσω, δεν ακούγονταν τίποτα???

Μήπως όλα αυτά είναι στημένα για να καταφέρουν τελικά την άρση χωρίς να υπαρχει αντίδραση από κανέναν μιας και θα είναι για το καλό όλων??? :lac: :lac:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οκ δεν αντιλέγω ότι μπορεί να συνέβη, αλλά γιατί τώρα δημοσιοποιούνται συνέχεια παρόμοια γεγονότα με συμπεράσματα την άρση του ασύλου??? :yeahright: :yeahright:

Ως φοιτήτρια του πολυτεχνείου εχω ζήσει (εκτος απ΄αυτά που ακούω) παρόμοιες καταστάσεις με ξύλο κλπ. Γιατί τοτε, και δεν αναφέρομαι πολλα χρόνια πίσω, δεν ακούγονταν τίποτα???

Μήπως όλα αυτά είναι στημένα για να καταφέρουν τελικά την άρση χωρίς να υπαρχει αντίδραση από κανέναν μιας και θα είναι για το καλό όλων??? :lac: :lac:

Οχι καλε, πως σου περασε αυτο απο το μυαλο;lipssealed.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άλλο ένα θέμα που θα καταλήξει στη γνωστή διαμάχη κάποιων εδώ μέσα με απόδοση 1 προς 100. Εγώ θα το παίξω στανταράκι πάντως :_zeppelin:

(ας πω και την άποψή μου περί αυτού του "γραπτού". Εμένα μου φαίνεται εντελώς μούφα το κείμενο. Δεν λέω ότι δεν έγινε αυτό που αναφέρει, αλλά το κείμενο είναι μούφα.

Ειδικά αυτό>>> Είμαι ένα φοβισμένο άγαλμα δεν κάνω για νομικός αλλά ούτε για Έλληνας πολίτης, θα αφήσω τις σπουδές. ‘Έτσι και αλλιώς το δίκαιο των τραμπούκων μαυροφόρων και των λαθρομεταναστών θα περάσει. Δεν έχουμε μέλλον εμείς…

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ… ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΕΛΙΝΑ – ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΠΠΟΥ)

...δείχνει πόσο μούφα είναι. Αν δεν το έγραφαν το συγκεκριμένο, ίσως και να το πίστευα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βλέπω απο την τελευταία φορά που ήμουν σε τέτοια πράγματα δεν έχει αλλάξει και πολύ η κατέυθινση των μπάχαλων(ανάθεμα αν είναι το 30% του χώρου αναρχικοί). Βάζουν 5 ασφαλίτες και άλλους 50 καυλωμένους απο Βίλλα Αμαλίας ή τίποτα ΥΦΑΝΕΤατζήδες εκεί βόρεια και βγαίνει η βρώμα για κάθε νέο που αγωνίζετε να φτιάξει τα σκατά που του δώσαν όταν γεννήθικε.

Εγώ προτείνω κάτι άλλο...Εφόσον το άσυλο είναι για τους φοιτητές είναι και στο χέρι των φοιτητών να το προστατέψουν. Αν οι φοιτητές δεν γουστάρουν την ΜΕΙΟΝΌΤΗΤΑ που κάνουν αυτά ας τους δείρουν/διώξουν/αποκλείσουν απο την σχολή. Αν όμως δεν είναι μειονότητα?

Το άσυλο δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά. ΟΙ φοιτητές πρέπει να αντιδράσουν. Αλλά δεν είδα ούτε πασπάρα ούτε δαπάρα να κάνουν κάτι γι αυτό ώντας μεγάλες δυνάμεις σε φοιτητικούς χώρους. Και ουάου όταν η άλλη έγραφε της σκίσαν την κόλλα. Βρέθηκαν 5 μαυροφορεμένοι μαλάκες που δεν ξέρουμε πιοί είναι και βουρ, να μπουν οι μπάτσοι να τα κάνουν πουτάνα. Και άν το χημείο του 1985 σας εκφράζει (ήταν ένα παράδειγμα κατάργησης ασύλου) οκ τότε.....θα τα πόυμε στους δρόμους :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To κείμενο βρωμάει προπαγάνδα από χιλιόμετρα.

Έστω όμως πως είναι αλήθεια. Απαράδεκτη η συμπεριφορά των "αριστερών", η οποία όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι η συμπεριφορά όλων των αριστερών ή κάθε μορφής αγωνιστών. Θα έπρεπε να τους πετάξουν έξω με τις κλωτσιές χωρίς πολλά πολλά. Η εξεταστική δεν προκάλεσε την μεταφορά των μεταναστών, και το οτι κάποιος θέλει να πάρει πτυχίο δεν τον κάνει αυτόματα απάνθρωπο ρατσιστή.

Για τις "κατσαβιδιές" δεν θα τοποθετηθώ, πιστεύω όλοι καταλάβαμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καποια στιγμη επρεπε να ακουστουν ομως πριν μερικα χρονια δεν γινοταν αυτος ο χαμος με τα blogs οπως τωρα!!

και η Αιγυπτος δεν ακουγοτανε τιποτα και ξαφνικα εγινε ο χαμος απλα ηρθε η ωρα να ακουστουν ολα αυτα που συμβαινουν

και στην Τελικη το ΑΣΥΛΟ ειναι για Ελευθερη διακινησει ιδεων οχι για τραμπουκισμους και παρεμποριο

Το συμπερασμα μου

ΤΟΣΑ χρονια δωσανε την απολυτη Ελευθερια στα πανεπιστημια χωρις καταστολη κτλ κτλ και η απολυτη ελευθερια μετατραπικε σε ενα Αριστερο ΧΟΥΝΤΙΚΟ καθεστος

η πολυ Ελευθερια κανει κακο!! αυτο πλεον το βλεπουμε

τεσπ το θεμα μας δεν ειναι το Ασυλο αλλα να γινουμε άνθρωποι πάλι πολιτισμένοι

απο οτι μου εχουνε πει χρονια τωρα υπαρχει χουντικο αριστερο η δεξιο καθεστώς αναλογα το πανεπιστήμιο κανεις δεν ειναι ελεύθερος εκει μεσα αν δεν ειναι με καποιο κώμα

το Ασυλο πρεπει να ανηκει σε Ελευθερους πολιτες οχι σε οργανωμένους τραμπουκους

ειμαι υπερ του ασυλου οσο αυτο υπαρχει για τους σωστους λογους!!!

ΥΓ καλα @@ καλυτερα να κλειδωθεί απο τωρα το θεμα αγου ξέρουμε που θα κατάληξή ..

σορυ για το τοπικ και την μανουρα που θα γινει τελικα μεγάλη βλακεια μου !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις δίκιο πως τα πανεπιστήμια είναι μπουρδέλα, και πως οι παρατάξεις τα έχουνε κάνει σκατά.

Όλες οι παρατάξεις όμως. Ακόμα και οι πασόκοι , οι ΚΚ, και οι δαπίτες που και καλά δεν είναι "άκρα" τίποτα, επιδίδονται σε χυδαιότητες και φανατισμούς, βρωμόξυλα κλπ. Οι ακροδεξιοί, οκ τι να πεις, τόσα ξέρουν τόσα κάνουν. Και φυσικά οι "πεφωτισμένοι" αριστεροί που θα όφειλαν βάση ιδεολογίας να είναι οι ΛΙΓΟΤΕΡΟ επιθετικοί απέναντι στους άλλους φοιτητές το έχουν μαλακίσει επανηλειμένα.

Δεν πιστεύω όμως πως η λύση είναι άρση του ασύλου. Είναι τεράστια παραχώρηση, για να καταπολεμηθεί κάτι δυσάρεστο μεν, αλλά σε καμία περίπτωση αντίστοιχης βαρύτητας. Και ας μην ξεχνάμε πως είμαστε στην Ελλάδα. Όπως η ύπαρξη ασύλου επέτρεψε ακρότητες από την μερία των πολιτών/φοιτητών, έτσι είμαι βέβαιος πως η κατάργηση του ασύλου θα προκαλέσει ακρότητες από την πλευρά του κράτους και της αστυνομίας. ΜΕταξύ των δύο, επιλέγω το πρώτο.

Όποιος λέει "μα στο εξωτερικό δεν έχουν άσυλο και είναι μια χαρά" ξεχνάει που βρίσκεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η πολυ Ελευθερια κανει κακο!! αυτο πλεον το βλεπουμε

Ωπα ωπα, πολυ λαθος εκφραση. Μπορει να σου γυρισει μπουμερανγκ.

Μπορεις να καθορίσεις ποση ειναι η πολλη και ποση η λιγη ελευθερια?

Ελευθερια δεν σημαινει παρανομια. Νομιμοτητα δεν σημαινει απαραιτητα και Ελευθερια.

Προσοχη πολυ , θα μας τυλιξουν ολους σε μια κολλα χαρτι, γιατι ειναι πολυ ευκολο να δωσεις

σε ένα νομο τιμες στις μεταβλητές Ελευθερία = Χ Νομιμότητα = Υ Παρανομια = Ζ.

Αυτο δεν σημαινει οτι θα βγαλει κατι απαραιτητα Δημοκρατικο.

Τροποποιήθηκε από τον objecto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωπα ωπα, πολυ λαθος εκφραση. Μπορει να σου γυρισει μπουμερανγκ.

Μπορεις να καθορίσεις ποση ειναι η πολλη και ποση η λιγη ελευθερια?

Ελευθερια δεν σημαινει παρανομια. Νομιμοτητα δεν σημαινει απαραιτητα και Ελευθερια.

Προσοχη πολυ , θα μας τυλιξουν ολους σε μια κολλα χαρτι, γιατι ειναι πολυ ευκολο να δωσεις

σε ένα νομο τιμες στις μεταβλητές Ελευθερία = Χ Νομιμότητα = Υ Παρανομια = Ζ.

Αυτο δεν σημαινει οτι θα βγαλει κατι απαραιτητα Δημοκρατικο.

εχεις δικιο

Η ελευθερια ειναι για λιγους

Η Ελευθερια ειναι για αυτους που κατανοούν απο μονοι τους που τελιωνει η δικια τους και που αρχίζει του άλλου

Η ελευθερια ειναι για αυτους που δεν κανουν κατάχρηση της Ελευθεριας

αλλα ποιος ειμαι εγω η ποιος ειναι ο ποιοδηποτε που μπορει να διαλεξει για ποιον ειναι η Ελευθερια και ποιος ειναι αξιος να την εχει η οχι....

και εκει φιλε μου ειναι το προβλημα κανεις δεν μπορει να δωσει και να παρει την Ελευθερια απο καποιον δεν εχει το δικαιωμα να το κανει

οποτε Η ελευθερια μενει παντα στα χερια των δυνατον και αυτον που μπορουν να κανουν καταχρησh οι υπολοιποι eimaste αρνια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει δικιο ο ALX.Ειναι καραμπινατο ψεμα γραμμενο με μια φτωχη επικληση στο συναισθημα,σαν αυτα τα chain mail που στο τελος γραφουν <δεν ειναι ψεμα,διαδωσε το>.

Αν απο την αλλη,εγινε αυτη η επιθεση,ειναι σχεδον αντιιδεολογικο. Γιατι νταξ,η γενικευση οτι το μελινακι δεν μπορεσε να δωσει επειδη οι τραμπουκοι της εσκισαν την κολα, το τι μπορει να ειχε ξεστομησει η να ειχε κανει αυτη μεσω καμιας αλλης δεξιο/φασιστο-παραταξης ομως δεν το ειπαν/σκευτικαν.

Τροποποιήθηκε από τον spericD

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω πιστευω πως το θεμα δεν ειναι αριστεροι φασιστες και αρση του ασυλου...μιας και ειμαι στο φυσικο ισως απο τις λιγες σχολες που εχουμε ΚΝΕ πρωτη δυναμη και ΕΑΑΚ δευτερη μπορω να πω τα πραγματα ειναι πολυ πιο ηρεμα...ουτε ξυλο ουτε τιποτα...

πολλες φορες εχουν γινει σκηνικα τραμπουκισμου ειτε απο το αυτονομο σχημα ειτε απο την ΠΑΣΠ ειτε απο Κνιτες και Εαακιτες...

το αυτονομο σχημα κυριως προκαλει τραμπουκισμους και αυτα οχι στα ακρα...

γενικα πιστευω πως η κυβερνηση προσπαθει να προβαλλει το ασυλο ως αιτια τραμπουκισμου-βιας-ληστειων και δεν ξερω και εγω τι αλλων...

παραβιαση του ασυλου εχουμε καθημερινα τουλαχιστον στην πανεπιστιμιουπολη που ξερω και δεν ακουγεται πουθενα...

το προβλημα πιστευω ειναι στην δραση των παραταξεων(αριστερων και δεξιων) μεσα στις σχολες που μερικες φορες αν οχι τις περισσοτερες υπερτερει απο τον σκοπο του πανεπιστημιου ο οποιος ειναι η "μαθηση"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τυχαίο το όνομα?? τυχαία και η σχολή?? και σιγά μην έφτυσε αίμα ο άλλος να μπει νομική και την παρατάει γιατί σκίσαν την κόλλα της άλλης...

αφήστε τα.... κανένας αιώνιος θα είναι που χρειάζεται δικαιολογία για να την κάνει..!! :sopase:

και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω τίποτα με τους αιώνιους, μάλιστα τους καταλαβαίνω.. και τώρα που το σκέφτομαι θα διοργανώσω πορεία για 8ετή φοίτηση με τα ίδια, φυσικά, μαθήματα!!! :tooth: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει δικιο ο ALX.Ειναι καραμπινατο ψεμα γραμμενο με μια φτωχη επικληση στο συναισθημα,σαν αυτα τα chain mail που στο τελος γραφουν <δεν ειναι ψεμα,διαδωσε το>.

Αν απο την αλλη,εγινε αυτη η επιθεση,ειναι σχεδον αντιιδεολογικο. Γιατι νταξ,η γενικευση οτι το μελινακι δεν μπορεσε να δωσει επειδη οι τραμπουκοι της εσκισαν την κολα, το τι μπορει να ειχε ξεστομησει η να ειχε κανει αυτη μεσω καμιας αλλης δεξιο/φασιστο-παραταξης ομως δεν το ειπαν/σκευτικαν.

αχαχχαχαχααχχα

οκ αστο μελινακι το οτι οσοι μπηκανε να γραψουνε τους σταματησαν με το ετσι θελω με δικαιολογια συμπαραστασης στους 300 ταδε δεν σου λεει κατι ??

οτι με φασιστικό τσαμπουκα σου λεει δεν θα γραψετε μαθημα σημερα επειδη εμεις θελουμε να νομοιμοποιηθουν οι ταδε αυτο δεν λεει κατι

μπορει η ιστορια με το μεληνακι να ειναι προπαγανδα δεξιων πρακτορων

μπορει το μελινακι να σκοτωσε 3 αριστερους την προιγουμενη μερα

δεν ειναι το θεμα το μελινακι αλλα ο φασιμος μερικων φιλελευθερον που εχουνε τα πανεπιστημια τσιφλικακι τους ειναι δικαστες και εκτελεστες κατω απο το πεπλο του φοβου και της ατιμωρησίας

να μην καταργηθει το ασυλο μπορει να ΑΠΑΓΟΡΕΥΤουν τα κομματα στα πανεπιστημια ΟΛΑ ομως αυτο που χρειαζεται ειναι να απαγορευοντε κομματικες εκδηλωσεις και οργανωσεις στα πανεπιστημια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να μην καταργηθει το ασυλο μπορει να ΑΠΑΓΟΡΕΥΤουν τα κομματα στα πανεπιστημια ΟΛΑ ομως αυτο που χρειαζεται ειναι να απαγορευοντε κομματικες εκδηλωσεις και οργανωσεις στα πανεπιστημια

Τα κόμματα μπορείς να τα απαγορεύσεις φαντάζομαι λέγοντας πως "αποδεκτές όλες οι ιδέες, και οι πολιτικές, αλλά χωρίς οργάνωση και διαμόρφωση κομματικά προσκείμενων ομάδων" (πράγμα που δεν συμπεριλαμβάνει τους αναρχικούς βεβαίως). Τις εκδηλώσεις και οργανώσεις όχι, καθώς καλύπτονται από την "ελεύθερη διακίνηση ιδεών" που καλύπτει το άσυλο. Και το αποτέλεσμα θα ήταν η ΠΑΣΠ πχ να δημιουργήσει μια "ανεξάρτητη", "μη-προσκείμενη σε κόμμα" οργάνωση, της οποίας οι ιδέες όλως τυχαίως θα ταυτίζονται με του ΠΑΣΟΚ.

Επίσης, αυτή η απαγόρευση θα έβρισκε αντίθετα ΟΛΑ τα κόμματα μιας και όλοι οφελούνται από τους φανατικούς που εκτρέφουν. Περισσότερο τους συμφέρει τους αλήτες να καταργήσουν το άσυλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αντεξουσιαστές εισέβαλαν στη Νομική και εν ώρα εξετάσεων πήραν τα γραπτά των φοιτητών και τα έσκισαν.

«Η σημερινή -για πολλοστή φορά- εισβολή των αντιεξουσιαστών στη Νομική για "αναχαίτιση" των εξετάσεων - όπου πήραν γραπτά και τα έσκισαν, αφήνοντας αποσβολωμένους καθηγήτρια και φοιτητές - δημιουργεί μείζον θέμα για το υπουργείο Παιδείας και τις πρυτανικές αρχές. Τα πανεπιστήμια είναι χώρος φοιτήσεως και όχι χώρος ακραίων φασιστικών επιδρομών», σχολίασε ο εκπρόσωπος του ΛΑ.Ο.Σ. Κ. Αϊβαλιώτης για το πρωτοφανές επεισόδιο.

«Οι πρυτάνεις είναι τα θύματα», εκτίμησε από την πλευρά του ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ.. «Φοβούμενη η εκτελεστική εξουσία να αναλάβει τις ευθύνες της με τα κακοποιά στοιχεία, το πέρασε στις πλάτες των πρυτάνεων. Κανένας πρύτανης δεν θέλει να μετρηθεί με όλους εκείνους οι οποίοι έδειραν ανηλεώς τον καθηγητή κ. Πανούση, και με εκείνους που έθαψαν ζωντανό τον άλλο καθηγητή στη Θράκη. Δεν αναλαμβάνουν την αναμέτρηση», παρατήρησε ο κ. Καρατζαφέρης επαναλμβάνοντας τη θέση του ότι το άσυλο πρέπει να καταργηθεί, καθώς όπως είπε, είναι παρωχημένη αντίληψη.

«Κανένας», κατέληξε, «δεν έχει να φοβηθεί τίποτα στα Πανεπιστήμια και ιδιαίτερα από τις αρχές της χώρας».

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μας μιλάει για φασισμό το λάος.Που πάμε ρε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα κόμματα μπορείς να τα απαγορεύσεις φαντάζομαι λέγοντας πως "αποδεκτές όλες οι ιδέες, και οι πολιτικές, αλλά χωρίς οργάνωση και διαμόρφωση κομματικά προσκείμενων ομάδων" (πράγμα που δεν συμπεριλαμβάνει τους αναρχικούς βεβαίως). Τις εκδηλώσεις και οργανώσεις όχι, καθώς καλύπτονται από την "ελεύθερη διακίνηση ιδεών" που καλύπτει το άσυλο. Και το αποτέλεσμα θα ήταν η ΠΑΣΠ πχ να δημιουργήσει μια "ανεξάρτητη", "μη-προσκείμενη σε κόμμα" οργάνωση, της οποίας οι ιδέες όλως τυχαίως θα ταυτίζονται με του ΠΑΣΟΚ.

Επίσης, αυτή η απαγόρευση θα έβρισκε αντίθετα ΟΛΑ τα κόμματα μιας και όλοι οφελούνται από τους φανατικούς που εκτρέφουν. Περισσότερο τους συμφέρει τους αλήτες να καταργήσουν το άσυλο.

εφοσον λοιπον δεν μπορουν να καταργηθουν οι οργανωσεις και οι εκδηλωσεις τοτε ειμαι υπερ να καταρηθει το Ασυλο!

το ενα μονο του ειναι καλο και τα 2 μαζι σημανει τρομοκρατια , φασισμος, πελατιακες σχεσεις, στην ουσια ενα παρακρατος μεσα στο κρατος!αφου δεν καταργείται το ενα απο τα 2 τοτε και τα 2 να τελιωνουμε με αυτο το αθλιο πραγμα που λέγεται πανεπιστημιο και ελευθερη διακινηση ιδεων

και αν ειμαι λαθος ειμαι και εγω ετσι και αλιως ενας απο τους μ@λ@κες αυτου του δωματιου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εφοσον λοιπον δεν μπορουν να καταργηθουν οι οργανωσεις και οι εκδηλωσεις τοτε ειμαι υπερ να καταρηθει το Ασυλο!

το ενα μονο του ειναι καλο και τα 2 μαζι σημανει τρομοκρατια , φασισμος, πελατιακες σχεσεις, στην ουσια ενα παρακρατος μεσα στο κρατος!αφου δεν καταργείται το ενα απο τα 2 τοτε και τα 2 να τελιωνουμε με αυτο το αθλιο πραγμα που λέγεται πανεπιστημιο και ελευθερη διακινηση ιδεων

και αν ειμαι λαθος ειμαι και εγω ετσι και αλιως ενας απο τους μ@λ@κες αυτου του δωματιου!

Γιατί πέρνουν κάπιοι αποφάσεις για χώρο που δεν έχουν σχέση?:S δεν θα έχεις εσύ τους ασφαλίτες και τους μπάτσους στην σχολή σου οκ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα