Jump to content
thanasis1983

Ανατριχιαστικο

Recommended Posts

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/12/blog-post_4725.html

Στη Ρουμανία έχει μπεί εδώ και αρκετό καιρό το ΔΝΤ , με αποτέλεσμα ο κόσμος να λιμοκτονεί. Κανείς δεν περίμενε οτι θα φτάνανε σε σημείο να αυτοκτονούν μέσα στο Κοινοβούλιο την ώρα που μιλούσε ο πρωθυπουργός τους. Δείτε ξανά το video... (προσοχή σοκάρει)

Όλα αυτά έγιναν σήμερα το πρωί στο ρουμανικό κοινοβούλιο. Οι περικοπές που κάνει και η ρουμανική κυβέρνηση στο δημόσιο φαίνεται πως οδηγούν τους πολίτες σε ακραία φαινόμενα αφού πλέον δεν ξέρουν τι να κάνουν. Καθημερινά βρίσκονται σε απόγνωση. Έτσι και ο άνδρας αυτός, που είναι τεχνικός στην κρατική τηλεόραση της Ρουμανίας, δηλαδή δημόσιος υπάλληλος, δεν άντεξε άλλο να βλέπει τον μισθό του να μειώνετε.

O Εμίλ Μποκ αποφάσισε να πέσει άνδρας, διαμαρτυρόμενος για τις περικοπές στους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων.

Εκείνη ακριβώς τη στιγμή, στο τραπέζι του διαλόγου της κυβέρνησης βρίσκονταν η πρόταση μομφής που κατέθεσε η αντιπολίτευση, για το νομοσχέδιο που ορίζει τους μισθούς στο δημόσιο τομέα.

Μόλις έγινε αντιληπτό το γεγονός, ο πρωθυπουργός αποχώρησε από το βήμα για να διαπιστώσει τι συνέβη, ενώ ο άνδρας λάμβανε ήδη τις πρώτες βοήθειες.

Ο άνδρας, του οποίου τα στοιχεία εξακολουθούν να παραμένουν άγνωστα, φορούσε μπλουζάκι, πάνω στο οποίο αναγράφονταν: "Μας πυροβολήσατε, σκοτώσατε το μέλλον των παιδιών μας, μας πουλήσατε".

Λίγη ώρα αργότερα, στο σημείο έφθασαν εμπειρογνώμονες από την Επιθεώρηση Εκτάκτων Καταστάσεων, ενώ ο γερουσιαστής των Φιλελευθέρων, Εμίλιαν Φράνκου δήλωσε ότι πριν πέσει από το μπαλκόνι, άκουσε τον άνδρα να φωνάζει: "Στερήσατε το ψωμί από τα παιδιά μου".

Ο άνδρας μεταφέρθηκε στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του Βουκουρεστίου με σοβαρά τραύματα, ενώ τελικά η συζήτηση στο κοινοβούλιο αναβλήθηκε και αναμένεται να ολοκληρωθεί αργότερα μέσα στην μέρα.

Απο τρομακτικο........

Εικονες που πραγματικα πιστευω οτι θα ερθουν και εδω και ΛΥΠΑΜΑΙ........

Τροποποιήθηκε από τον thanasis1983

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

γάμησε τα.............άσχημο πράγμα η απόγνωση....με τον ένα ή τον άλλο τρόπο σε γονατίζει στο τέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ηδη ειναι εδω!!!!!εδω δεν πρεπει να πεσει κανενας.....να δερνουμε καθε μερα τους πολιτικους κατι λεει....γκολ και ξυλο που λενε...οποιος τους πετυχενει να τους δερνει!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το τελευταιο πραγμα που πρεπει να κανουμε ειναι αυτο.Υπαρχουν αλλες λυσεις,η αυτοκτονια(οχι σε αυτη την περιπτωση που ειδαμε) δειχνει δειλια..Εμεις χρειαζεται να το παλεψουμε.Θα πεθανω εγω και θα αφεισω τα μουνοπανα να συνεχιζουν να τρωνε,να τρωνε,να τρωνε? ΟΧΙ καλυτερα να πεθανουν αυτοι και να φαει ο λαος..Τι να πω,2011 ερχεται και απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ακουγα απο τους "μεγαλους" συγγενεις μου και γενικοτερα καθε περσι και καλυτερα,ωσπου ηρθε η μερα να το καταλαβω κι εγω.Μετα σου λενε πανω απ'ολα υγεια!Πως μπορεις να εισαι υγειης αν βλεπεις τετοια πραγματα να συμβαινουν γυρω σου...Καλυτερα να πεθανουν 300 παρα 10.000.000.ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ.

ΥΓ* (Σορυ για την γλωσσα αλλα πριν τρεις μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η μεταγραφη για τη σχολη σου ακυρωθηκε,ενω εδω και τρεις μηνες ηξερα οτι ημουν γραμμενος στη σχολη)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντι να αυτοκτονησει θα μπορουσε να τσακισει στο ξυλο κανα δυο βουλευτες να του δωσουν και χιλια δικια ολοι...

Τωρα δηλαδη που επιχειρησε να αυτοκτονησει λεγοντας "στερησατε το ψωμι απ'τα παιδια μου"...τα παιδια του θα βρουν να φανε;...:yeahright:Οκ σε μεγαλη απογνωση ο ανθρωπος και μακαρι να ζησει αλλά τετοιες ενεργειες δειχνουν ελλειψη δυναμης,ψυχης!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι λύσεις αυτές. Στο φινάλε όπως είπαν και παραπάνω ας χτυπούσε κανέναν από αυτούς που τους έφτασαν εκεί...

Το να δώσεις τέλος στην ζωή σου, δεν δίνει λύσεις στα προβλήματα. Εσύ μπορεί να φύγεις, τα προβλήματα όμως θα μείνουν εδώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι. Αν ειναι να πεθανεις, ζωσου εκρηκτικα και κανε και ενα καλο βρε χριστιανε μου.

Αλλα επειδη δεν σηκωνει πλακα αυτο. Καλυτερα να ματώσουμε στους δρομους παρα στα εδρανα.

Πιστευω οτι οι πολιτικοι που βρισκονταν εκει πριν τον παρει το ρουμανικο ΕΚΑΒ να του σηκωσανε το πορτοφολι και το κινητο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σύμφωνοι δεν είναι λύσεις αυτές αλλά όταν πια κάποιος πάψει να ελπίζει εντελως...Δεν ξερω αν το είδε κανείς αλλά τις προάλλες είχε ακπομπή στη ΝΕΤ νομίζω για κάτι παρόμοιο.Κάποιος με γυναίκα και παιδιά αφού έμεινε έπειτα από πολλα χρόνια άνεργος, μη μπορώντας μα βρεί δουλειά και βλέποντας τα χρέη του να ανεβαίνουν και να μην υπάρχουν λεφτά ούτε να πάρει ένα μπουφαν στα παιδιά του σκέφτηκε να ληστέψει τράπεζα(όπω όλοι κατά καιρούς). Αφού είδε πως δεν είχε τπτ να χάσει το αποφάσισε.Αν πετύχαινε θα βρίσκε λεφτά για την οικογενειά του,αν όχι θα πήγαινε φυλακή οπότε ένα στομα λιγότερο για το σπίτι.

Δυστυχώς πρέπει να συμφωνίω πως δεν είναι και πολύ μακρινά αυτά τα περιστατικά. Και όσο παραμένουμε ανοργάνωτοι και υπάκουοι σαν πρόβατα στις παράλογες απαιτήσεις των γραβατωμένων καρεκλοαφεντάδων, όλο και θα πληθαίνουν.

Θα μου πείτε και τι να κάνεις...να πάρεις ένα περίστροφο και να τους φας φαλάγγι?όχι πως κι αυτό δεν το χουμε σκεφτεί βέβαια...

Και η όλη κατάσταση με τις απεργίες το μόνο αποτέλεσμα που φαίνεται να έχει είναι να μας στρέφει τον έναν εναντλιον του άλλου...Τελικά το μόνο που μας σώζει είναι να σηκωθούμε όλοι από τν καναπέ,ΟΛΟΙ όμως, και να μη ξανακαθήσουμε αν δεν μπούνε όλοι αυτοί φυλακή και διορθωθούν τα πράγματα!!

...αν και πρωσοπικά το βρίσκω λίγο απίθανο να ξεβολευτούμε από τον καναπέ, εύχομαι ολόψυχα κάποια στιγμή να διαψευστώ...

:help::help::bash:

Τροποποιήθηκε από τον George.doc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι. Αν ειναι να πεθανεις, ζωσου εκρηκτικα και κανε και ενα καλο βρε χριστιανε μου.

:clapping: :clapping: :clapping:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντι να αυτοκτονησει θα μπορουσε να τσακισει στο ξυλο κανα δυο βουλευτες να του δωσουν και χιλια δικια ολοι...

Τωρα δηλαδη που επιχειρησε να αυτοκτονησει λεγοντας "στερησατε το ψωμι απ'τα παιδια μου"...τα παιδια του θα βρουν να φανε;...:yeahright:Οκ σε μεγαλη απογνωση ο ανθρωπος και μακαρι να ζησει αλλά τετοιες ενεργειες δειχνουν ελλειψη δυναμης,ψυχης!

Και εγω αυτο σκεφτηκα. Αντι να φουνταρει να σαπισει κανεναν στον ξυλο. Αλλα αντε τρεχα μετα φυλακες και το αποτελεσμα πιο θα ειναι ? Τα ιδια σκατα θα παραμεινουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΕΤΣΙ!!! :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο απελπισμένος ένιωθε εκείνη την στιγμή αυτός ο άνθρωπος για να το κάνει αυτό?

Έχουν ξεζουμίσει τον κόσμο οι αλήτες για να πάρουν τους τόκους τους πίσω και να μας χρεώσουν ακόμα

περισσότερο , μέχρι σημείου απελπισίας !

Η λύση είναι μία , να ενωθούν οι λαοί που έχουν πέσει στα δόντια τους και να τους πούμε όλοι μαζί δεν θα

πάρετε τίποτα , τα χάσατε τα φράγκα μια για πάντα !

Για να καταλάβουν ότι έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές και όχι με λογιστικά δεδομένα !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια ο άνθρωπος δεν ήθελε να αυτοκτονήσει αλλά να γίνει ένα είδος μάρτυρα

ώστε να τον δουν όλοι , μπας και καταλάβουν τα εκεί ζώα ότι 160 € που παίρνουν η ρουμάνοι δεν φτάνουν για τίποτα.

Αλλά και εμείς δεν παμε πίσω είμαστε αραγμένη στον καναπέ μας όπως λέει ο φίλος μας πιο πάνω.

Όταν είχαν γίνει οι μειώσεις στους δημοσίους( καλά να γίνουν σε ορισμενους)λεγανε όλοι η έλληνες καλά τους κάνουν, τώρα που καίγετε και το δικός τους σπίτι δεν λένε τίποτα αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν βλέπω να ξυπνάμε.

Μου βγήκαν όλοι στης δημοτικές και μου καναν αποχή και καλά γιατί δεν τους αρέσει το πολιτικό σύστημα .

Και ο Γιωργάκης έλαβε το μηνυμα τις συνενεσης και οτι ολα μια χαρα προχωρα και οτι αφου δεν αντιδρουμε παμε και για αλλα μετρα , αλλα στο τελος σαν την ρουμανια θα γινουμε.

Τροποποιήθηκε από τον dankannn

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όντως αν ήθελε απλά να αυτοκτονήσει θα το έκανε και σπίτι του.

Προτιμώ να γίνεται μπουρδέλο το κέντρο παρά να βλέπω τους ανθρώπους σε τέτοια απελπιστική κατάσταση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλα επειδη δεν σηκωνει πλακα αυτο. Καλυτερα να ματώσουμε στους δρομους παρα στα εδρανα.

Πιστευω οτι οι πολιτικοι που βρισκονταν εκει πριν τον παρει το ρουμανικο ΕΚΑΒ να του σηκωσανε το πορτοφολι και το κινητο.

:clapping: :clapping: :clapping:

ΕΤΣΙ!!! :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

λοιπον εχουμε δυο υποψηφιους μουτζαχεντίν για την απελευθερωση του ελληνικου λαου από τους δυναστες του!!! :tooth:

ο objecto (ο οποιος το εγραψε) εκανε πλακα (και εσεις φανταζομαι) αλλα μου κανει εντυπωση ο φανατισμος σας.. :grin:

οπως και να εχει, οταν ενας ανθρωπος κανει αυτη την κινηση μεσα στο κοινοβουλιο, για εμενα ειναι ενα ειδος ηρωα. συμφωνω οτι η αυτοκτονια δεν ειναι μεσο πιεσης αλλα εφτασε τα ορια του για να δειξει την απογνωση και την πραγματικοτητα στην οποια ζει και που οι πολιτικοι δεν δεχονται (ή καλύτερα, δεν τους νοιαζει) να αντικρυσουν.

ευτυχως που δεν σκοτωθηκε (και ελπιζω να μην επαθε και κατι πιο σοβαρο απο σπασιματα και κακωσεις).

εγω πιστευω οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι πολυ δυνατος και ΑΝΤΡΑΣ.

Τροποποιήθηκε από τον xourafis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΑN πρόκειται να πεθάνεις ηθελημένα, καν'το ν'αξίζει.

Τον δρόμο τον έδειξε ο Σαμψων:

"ΑΠΟΘΑΝΕΤΩ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΦΥΛΩΝ"

Έκτοτε έχουν υπάρξει άπειρα παραδείγματα.

Anger is a gift.

~v~

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα