Jump to content
Sign in to follow this  
Bobakias

Γυναικα στο τιμονι...

Recommended Posts

Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι, το ασθενές φύλλο δεν έχει ιδιαίτερα καλή σχέση με το αυτοκίνητο. Ακόμα και οι ίδιες οι γυναίκες προβληματίζονται πολλές φορές με τη συμπεριφορά άλλων γυναικών, κακοχαρακτηρίζοντας τη. Πολλά στραβά και αστεία έχουμε δει και ορισμένες φορές μας κάνουν να τραβάμε τα… μαλλιά μας από αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.

Αναζητώντας χαρακτηριστικές τέτοιες στιγμές, πέσαμε στο παρακάτω video που αξίζει να παρακολουθήσετε. Οι αντιδράσεις των οδηγών – γυναικών είναι τόσο… αλλοπρόσαλλες που σε κάνει να αναρωτιέσαι αν αυτά που βλέπεις είναι αληθινά ή ταινία στο cinema…

βεβαια υπαρχουν και καποιες γυναικες που ειναι οι εξαιρεσεις του κανονα! :secret: :P

Πατηστε εδω για να δειτε το βιντεο (και την πηγη)

Τροποποιήθηκε από τον Bobakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως οι γυναίκες δεν είναι καλές οδηγοί επειδή δεν έχουν καλή αντίληψη του τρισδιάστατου χώρου καθώς επίσης δεν έχουν τόσο καλά αντανακλαστικά όσο οι άνδρες...

Από την άλλη πάλι ο ανδρικός οργανισμός παράγει ποιο πολύ τεστοστερόνη και αδρεναλίνη, κάτι που τους ωθεί να κάνουν βλακείες στον δρόμο!

Η διαφορά είναι πως ο άντρας όταν θέλει μπορεί να είναι καλός οδηγός, η γυναίκα ότι και αν κάνει απλά δεν το "έχει".΄..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σας φέρω 2 γυναικάκια με το οχήματα τους να σας ξεφτιλίσουν για τον χαβαλέ τους και μόνο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σας φέρω 2 γυναικάκια με το οχήματα τους να σας ξεφτιλίσουν για τον χαβαλέ τους και μόνο?

Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν που απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα!

Οι γυναίκες που αναφέρεσαι έχουν "ανδρικού τύπου" εγκέφαλο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι λεσβίες.. σημαίνει απλά ότι η δομή του εγκεφάλου τους είναι σαν την δομή του εγκεφάλου των ανδρών. Συναντάται σε ένα 5% περίπου των γυναικών. Ένα ίδιο ποσοστό ανδρών έχει "γυναικείο εγκέφαλο"... αυτοί επίσης δεν μπορούν να οδηγήσουν σωστά... δυσκολεύονται στο παρκάρισμα, οδηγούν δίπλα ακριβώς στην μεσαία λωρίδα του δρόμου κλπ... Αλλά όπως προείπα αυτά είναι απλά εξαιρέσεις...

Για την ιστορία να αναφέρω ότι ο "γυναικείος" τύπος εγκεφάλου έχει περισσότερα υπέρ παρά κατά έναντι του ανδρικού. Απλά η ικανότητα οδήγησης δεν είναι ένα από αυτά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαχαχααχαχαχα τότε πάω και πέφτω καθημερινά πάντα πάνω στο καταραμένο 5% των αντρών που δεν ξέρουν να οδηγούν .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έχει δίκιο ο viper4 για την μειομένη χωροταξική ικανότητα των γυναικών

είναι δεδομένο στην επιστημονική κοινότητα.

οι γυναίκες δεν έχουν τόσο καλή αντίληψη στον τριασδιάστατο χώρο όπως οι άντρες, και αυτό μεταφράζεται στην αντίληψη της μάζας του οχήματος που τις περιβάλει όταν οδηγούν.

και δεν μιλάμε για 100% των ατόμων αλλα για μεγάλο ποσοστό.

για παράδειγμα αυτά τα ευτράπελα που είδαμε στο βίντεο δεν θα τα δεις ποτέ απο άντρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πιστεύω ότι ένα μεγάλο κεφάλαιο είναι και η παιδική ηλικία. Τι θέλω να πω... Εγώ από 5 χρονών όπως και πολλά αγόρια ήξερα να αλλάζω ταχύτητες, ήξερα ότι πρέπει να πατάω το συμπλέκτη για να αλλάξουν (απλά ήξερα δεν οδηγούσα :rolleyes: ). Το σπίτι μου γεμάτο με τιμόνια παιχνίδια. Από μικρή ηλικία με έβαζε ο πατέρας μου στα γόνατα του και κρατούσα το τιμόνι μαζί μ’αυτόν καμιά φορά και μόνος μου... Και πάρα πολλά άλλα. Και όταν έφτασα 18 και πήρα το δίπλωμα κορίτσια που ξεκινούσαν τότε να το πάρουν είχαν απορία πιο είναι το γκάζι. Τι σκατά χρειάζεται ο συμπλέκτης και πολλά άλλα. Και το μεγαλύτερο για μένα μειονέκτημα των γυναικών είναι αυτό. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω πιστευω οτι οι γυναικες εχουν αυτην την φιμη γιατι πολυ απλα δεν ξερουν απο διαφορα μηχανικα μερη του αμαξιου .. τι εννοω πχ δεν ξερουν ποτε ο συμπλεκτης δεν δουλευει ,ποτε πατιναρει το αμαξι η ακομα ποτε τα φρενα ειναι για αλαγμα ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bobakia το video τα σπαει λεμε... :rotfl:

Τι να πω ρε,ξεραθηκα στο γελιο ...

Να λεμε και του στραβου το δικιο ομως,μπορει οι γυναικες να κανουν τα δικα τους,αλλα μου χουν τυχει

κατι περιπτωσεις με αντρες οδηγους...αλλα τι οδηγους...κορυφαιους.... :2funny:

Τι θελω να πω...

1.Η σκηνη με τις κινουμενες μπαρες(που ανεβοκατεβαινουν)...Εχω πετυχει αντρα οδηγο να επιχειρει σε μπαρες

που βρισκονται σε πεζοδρομιο να "τις καβαλησει" κυριολεκτικα νομιζωντας οτι απεχει απο το εδαφος 5 μετρα... :wallbash:

και φυσικα σφηνωσε επιτοπου ο ανθρωπας....

2.Η σκηνη με το ιχ που παιρνει παραμαζωμα τη μοτα(ευτυχως που ο αναβατης δν ηταν πανω)και καταληγει στο τοιχο...

Αντρας οδηγος σε ιχ βαζει μπροστα και μαλλον μπερδεψε τη 1η με την οπισθεν(σε ορισμενα αυτοκινητα βεβαια συμβαινει αυτο

γιατι 1η και οπισθεν μπαινουν με τον ιδιο τροπο απλα για οπισθεν πρεπει να τραβηξεις καποια ασφαλεια...anyway)

και αντι να κανει οπισθεν,φευγει μπροστα και ξαπλωνει 2 παπακια(παλι στη προκειμενη περιπτωση οι αναβατες απωντες(ευτυχως)

και σαν να μν εφτανε αυτο,τη κοπανησε επι τοπου..... :na_mB: κυριος με τα ολα του.... :shoot:

Αντε βοηθεια μας....!!! :rotfl::2funny::swear:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω φιλε μπομπακια θα σπαμαρω για την υπογραφη σου

ειναι ελειπης και λειπη μια προταση ακομα.

το βραδυ που γυρνω σπιτι η ασπρη καλτσα εχει γινει καφετια.uglystupid2.gif

cheers.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω φιλε μπομπακια θα σπαμαρω για την υπογραφη σου

ειναι ελειπης και λειπη μια προταση ακομα.

το βραδυ που γυρνω σπιτι η ασπρη καλτσα εχει γινει καφετια.uglystupid2.gif

cheers.gif

χαχαχα!!!εχει γινει καφετια αμα εισαι του off road!!! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πιστεύω ότι ένα μεγάλο κεφάλαιο είναι και η παιδική ηλικία. Τι θέλω να πω... Εγώ από 5 χρονών όπως και πολλά αγόρια ήξερα να αλλάζω ταχύτητες, ήξερα ότι πρέπει να πατάω το συμπλέκτη για να αλλάξουν (απλά ήξερα δεν οδηγούσα :rolleyes: ). Το σπίτι μου γεμάτο με τιμόνια παιχνίδια. Από μικρή ηλικία με έβαζε ο πατέρας μου στα γόνατα του και κρατούσα το τιμόνι μαζί μ’αυτόν καμιά φορά και μόνος μου... Και πάρα πολλά άλλα. Και όταν έφτασα 18 και πήρα το δίπλωμα κορίτσια που ξεκινούσαν τότε να το πάρουν είχαν απορία πιο είναι το γκάζι. Τι σκατά χρειάζεται ο συμπλέκτης και πολλά άλλα. Και το μεγαλύτερο για μένα μειονέκτημα των γυναικών είναι αυτό. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ!

Συμφωνω απολυτα φιλε... δεν λεω σωστα και εγκυρα τα επιστημονικα αλλα η εμπειρια και η επαφη με κατι ειναι βασικοτατη... :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

Αχιλλεα η καλτσα γινεται καφετια απο το :shit: που 8α σου φτασει μεχρι αυτη, αμα πας μια γρηγοραδα με κανα διχρονο... 3ερω τι σε λεω... (πριν λιγο καιρο πετα3α ενα ζευγαρι καλτσες ε3ετιας ενος 250 διχρονου... χεχεχεχεχε)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη ειμαι επαγγελματιας οδηγος και λογω πειρας νομιζω οτι οι γυναικες δεν ειναι χειροτεροι οδηγοι σε συγκριση με τους ανδρες. Απλα οι γυναικες λογω και της αδυναμης φυσης τους, οι αντιδρασεις τους σε μια δυσκολη κατασταση ειναι χειροτερες.

Εχουν ενα θεμα με το φρεναρισμα (δλδ το κοκαλωνουν) και εκει ειναι που γινονται αιτια χαζων ατυχηματων. Οι γυναικες γενικα οδηγουν πιο ηρεμα απο τους ανδρες αλλα στις αντιδρασεις τους ειναι σιγουρα πιο αργες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα