Jump to content
spad

Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω....

Recommended Posts

Αγαπητοί συμφορουμήτες και συνοδοιπόροι, με μεγάλη λύπη μου, προσπαθώντας να συνέλθω από το μεγάλο σοκ που υπέστη, σας γράφω αυτό το κείμενο....

Πριν μερικά λεπτά έγινα μάρτυρας μιας μεγάλης αδικίας!

Καθώς λοιπόν γυρνούσα σπίτι από τον περιφερειακό της Θεσσαλονίκης προσπερνάω ένα μηχανάκι... κάτι σαν Απρίλια φάνηκε.... αυτά τα μικρά δίχρονα ss μωρέ.... αρχίζει ο τύπος να κάνει παιχνίδι... τον ακολουθώ εγώ.... τελικά είχε πολύ γκάζι και απλά δεν το άνοιγε..... όταν το αποφάσισε με διέλυσε.. κυρίως ψυχολογικά....

Ρε παιδιά.. ποιό είναι το πιο γρήγορο δίχρονο της αγοράς??? Δεν το χωράει ο νους μου.... Πάω να κοιμηθώ... καληνύχτα σε όλους!! :cry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Aν ηταν Aprilia θα ηταν rs250 αλλιως μπορει να ηταν κανενα rgv250....Τεσπα αυτα τα μηχανακια πιανουν τα 210-220 απιστευτα γρηγορα....και ειναι και σαν pocket bikes :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

aprilia rs 250 θα ηταν!

πιανουν γυρω στα 180-200+ πολυ γρηγορα αυτα τα μηχανακια!!

Τροποποιήθηκε από τον fragos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα λες 2Τ ss τοτε το πιο πιθανο ειναι να ηταν καποιο rgv250 ή rs250 (ιδιο μοτερ με το rgv) , απο κιλα εινα ζυγιζουν κατι αστειο λογο 2χρονου κινητηρα και βγαζαν +/-60τροχο , ο βηχας και τα κυβικα δε κρυβονται λενε αλλα αμα ειναι 2χρονα κυβικα τοτε αλλαζει λιγο..!

Κι εμενα το crm250 που εχει ενας κολητος μου κανει το drz μου(που δε το λες "μαμα".. :_innocent:) να μου θυμιζει ερπετο ετσι οπως ανοιγει :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε κωστακη που πας αγορι μου να τα βαλεις με τετοια μηχανακια. Για να εχεις ελπιδες θες μηχανακι που να διακοσαριζει τουλαχιστον, απο ER και πανω δηλαδη.... next time παμε μια βολτα να σου δειξω 2 μυστικα ;)

:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εντάξει ρε φυσιολογικό είναι...από την μια έχεις μια μηχανή στημένη για πίστα...και από την άλλη έχεις μια μηχανή all around-easy riding.

Και εγώ με τα μάτια μου έχω δει να με περνάει ένα rs125..και πήγαινε με 120!!

Αλλά στα @@ σου ρε..τράβα πες του τυπά να πάει στο χώμα..τράβα να του πεις να κάνει κανένα ταξιδάκι ατσαλάκωτος.

Θέλω να πω,ότι τις μηχανές τις παίρνουμε με κάποια κριτήρια...τώρα αν ήθελες εσύ μηχανή για κόντρες..θα έπαιρνες κανένα 600 ss,αλλά αυτό θέλεις?

Εμένα δεν με πειράζει καθόλου..ας μου ρίχνει και ένα 50αρακι ( λέμε τώρα :_zeppelin: )...την μηχανή την πήρα με βάση τις ανάγκες μου..και ακόμα τις καλύπτει.

Χμμ μπας ρε,θες να δώσεις το στρώμα? :think:

Τροποποιήθηκε από τον nestro

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις την βασιλικη θεση για δυο,τους τεραστιους και ανετους μασπιεδες,την τελεια μεγαλη ζελατινα,

την ανετη οδηγηση και στεναχωριεσαι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελα ρε Spad Τουμπιωτισσα γειτονισσα μου...!!

1)Στον περιφερειακο κοντα στην εξοδο της Τουμπας λες??

2)Ειχε πινακιδα Κιλκις (ΚΙΚ ***)??

Αν ναι στην Αγγελοπουλου αραζει το μηχανακι αυτο,ο φιλος μου ο Κωστακης ειναι.Διπλα μενετε

Παμε αυριο να τον βρουμε να στον γνωρισω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειτε aprilia rs ηταν , είτε suzuki rgv το ιδιο κάνει για τον απλουστατο λόγο οτι φοράνε τον ίδιο κινητήρα ακριβώς.

Η πρώτη μου μοτο, την οποία και διατηρώ ακόμα για αναμνηστικούς λόγους είναι ένα honda nsr 250 του 88' παρακαλώ,

με 63 αλογάκια στα 113' κιλάκια !! ¨οπως καταλαβαίνετε η αναλογία ίππου ανα κιλό κάνει και πάλι την διαφορά, είναι

η πιο διαχρονική αξία στο θέμα των επιδόσεων. Πολλά μηχανάκια τότε,με πολλά RRRRRR, με κυνηγούσαν απελπισμένα, η μόνη

ευκαιρία τους ήταν σε εθνική όδο, που το δυόμισι αναγκαστικά πλέον δεν μπορούσε να σπάσει το φράγμα των 210 χλμ.!!

Απο τότε έχω αλλάξει πολλές μοτο, αλλά τις συγκινήσεις που μου έδωσε η συνγκεκριμμένη δεν έλαβα απο καμμία άλλη.!!

Y.Γ : Ξέρει κανείς πως να κάνω upload τις δικές μου φωτο εδώ, και να μην βάζω τις απαίσιες διαφημιστικές ? :burn:

Τροποποιήθηκε από τον freack mechanic

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το Suzuki v-strom

εδω το aprilia rs 1)

2)

Συμπερασματα δικα σας.....

ωραία βίντεο, μου θύμισες κάτι βόλτες με το kawa KR1S.. γαμηστερά μηχανάκια ρε πστ μου! :bruce_h4h:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Y.Γ : Ξέρει κανείς πως να κάνω upload τις δικές μου φωτο εδώ, και να μην βάζω τις απαίσιες διαφημιστικές ? :burn:

Από το imageshack.us φίλε μου! Εύκολα και γρήγορα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορεί να ήταν οποιοδήποτε δίχρονο 250ρι και πάνω.

Από nsr και rgv, μέχρι και το πιο "σύγχρονο" rs 250 της aprilia (αφού μάλλον αυτό είδες). Ειδικά αν ήταν μαύρο με κόκκινο, standar aprilia. Έχει πάντως και ένα Kawa 250 που κυκλοφορεί Θεσ/νίκη και περίχωρα. Το'χω πετύχει πολλάκις...Πράσινο με κίτρινο πίσω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορεί να ήταν οποιοδήποτε δίχρονο 250ρι και πάνω.

Από nsr και rgv, μέχρι και το πιο "σύγχρονο" rs 250 της aprilia (αφού μάλλον αυτό είδες). Ειδικά αν ήταν μαύρο με κόκκινο, standar aprilia. Έχει πάντως και ένα Kawa 250 που κυκλοφορεί Θεσ/νίκη και περίχωρα. Το'χω πετύχει πολλάκις...Πράσινο με κίτρινο πίσω...

Ρε μλκ αυτος με το kawasaki ολη μερα Bitter-lemon αραζει.Και αυριο αν περασεις εκει θα ειναι.Τους ξερω καλα τους διχρονους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι εγινε? αρχιζουν οι Βεστρομακηδες να συνηδητοποιουν οτι δεν εχουν το τελειοτερο μηχανακι στον κοσμο? :sweatdrop:

Κοιτα να δεις πως παει ενα μηχανακι που το βρισκεις το πολυ κανα 2χιλιαρο ε? :rotfl:

Μην το παρεις προσωπικα ,απλα με εχει εκνευρισει η υπεροπτικη αντιληψη που εχουν πολλοι αναβατες της συγκεκριμενης μοτο,απεναντι στους αλλους ,οτι και αν καβαλανε,δεν το λεω για σενα ,απλα δρατομαι της ευκαριας,μπορει να το εχεις δει και εσυ ο ιδιος.

Anyway ,o καθεις στο ειδος του παιδια και ο Λουμιδης στους καφεδες!! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τσαγάκι βραδιάτικα, δεν θα κοιμήθηκες όλο το βράδυ από την καφείνη του τσαγιού ε;;;:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολλαπλή παράθεση λοιπόν......

Ρε κωστακη που πας αγορι μου να τα βαλεις με τετοια μηχανακια. Για να εχεις ελπιδες θες μηχανακι που να διακοσαριζει τουλαχιστον, απο ER και πανω δηλαδη.... next time παμε μια βολτα να σου δειξω 2 μυστικα ;)

:P

Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα μηχανάκι που να διακοσαρίζει και ευτυχώς δεν είναι ερ! :sopase:

Χμμ μπας ρε,θες να δώσεις το στρώμα? :think:

Φτού φτού φτού! Ντροπή!! Μη σου πω "βλασφημία!"

Εχεις την βασιλικη θεση για δυο,τους τεραστιους και ανετους μασπιεδες,την τελεια μεγαλη ζελατινα,

την ανετη οδηγηση και στεναχωριεσαι?

Ελα ρε Spad Τουμπιωτισσα γειτονισσα μου...!!

1)Στον περιφερειακο κοντα στην εξοδο της Τουμπας λες??

2)Ειχε πινακιδα Κιλκις (ΚΙΚ ***)??

Αν ναι στην Αγγελοπουλου αραζει το μηχανακι αυτο,ο φιλος μου ο Κωστακης ειναι.Διπλα μενετε

Παμε αυριο να τον βρουμε να στον γνωρισω

Στην έξοδο της Τούμπας δεν τον έβλεπα πλέον... :ranting:

Τι εγινε? αρχιζουν οι Βεστρομακηδες να συνηδητοποιουν οτι δεν εχουν το τελειοτερο μηχανακι στον κοσμο? :sweatdrop:

Κοιτα να δεις πως παει ενα μηχανακι που το βρισκεις το πολυ κανα 2χιλιαρο ε? :rotfl:

Μην το παρεις προσωπικα ,απλα με εχει εκνευρισει η υπεροπτικη αντιληψη που εχουν πολλοι αναβατες της συγκεκριμενης μοτο,απεναντι στους αλλους ,οτι και αν καβαλανε,δεν το λεω για σενα ,απλα δρατομαι της ευκαριας,μπορει να το εχεις δει και εσυ ο ιδιος.

Anyway ,o καθεις στο ειδος του παιδια και ο Λουμιδης στους καφεδες!! :tooth:

Δε χωράνε παρεξηγήσεις εδώ! Όλοι μια παρέα είμαστε! Φυσικά και καταλαβαίνουμε όλοι ότι έχουμε το τελειότερο μηχανάκι στον κόσμο! :smoke:

Τσαγάκι βραδιάτικα, δεν θα κοιμήθηκες όλο το βράδυ από την καφείνη του τσαγιού ε;;;:tooth:

Δύσκολη η νύχτα που πέρασε.....

Τελικά rs250 ήταν... είδα τα videα....

Γενικά δεν έχω πρόβλημα να με περνάνε πιο γρήγορες μοτοσυκλέτες... άλλωστε πήρα ον-οφφ (on-off) για κάποιους λόγους...

Αλλά και πάλι... δεν πρέπει να καταστρέφουν οι αλήτες τα παιδικά όνειρα μου μ αυτόν τον τρόπο... "Το μαμίδι 250 κυβικά είναι!!! πόσο μπορεί να τρέχει??" και μετά να λέω ότι πήρα μεγάλη μοτοσυκλέτα.... σε σχέση με τα 250 δηλαδή.... το παραλήρημα συνεχίζεται.....

Τροποποιήθηκε από τον spad

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ενα ειναι καραβι ομως και το αλλο ειναι βαρκουλα... :D

δικαιολογημενη η διαφορα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να βγάλεις την κάμερα να έλαφρώσεις το μηχανάκι και τον έχεις μετά......_zeppelin.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι αυτό αποδεικνύει άλλη μια φορά πως...........

μόνο ο Chuck Norris μπορεί να οδηγήσει VStrom :2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα