Jump to content
Παναγιώτης Κ.

Τί με εκνευρίζει τις γιορτές........

Recommended Posts

Όχι, όχι, μη με παρεξηγήσετε, τις γουστάρω και τις θέλω και τις χαίρομαι, υπάρχουν όμως κάποια πράγματα που με χαλάνε (και μιας και χάλασε άσχημα ο καιρός και μου χάλασε τη βόλτα, ξεσπάω στα πλήκτρα).

• Οι εκατοντάδες κατ’ επάγγελμα αναξιοπαθούντες, σε κάθε πιθανό και απίθανο μέρος. Με τα χέρια απλωμένα, με βρώμικα χαρτάκια να διατυπώνουν σε άθλια Ελληνικά το "επιχείρημα" τους, να μουρμουρίζουν ακατάληπτες ευχές και ενίοτε κατάρες (όταν αρνείσαι να συνδράμεις) .
  • Οι (Βούλγαροι εδώ πάνω) «μουσικοί». Μπουκάρουν μέσα στο μπαράκι την ώρα που έχεις φτιαχτεί με το When the Smoke Is Going Down των Scorpions, και, συνοδεία ξεχαρβαλωμένου ακορντεόν και ξεκούρδιστης κιθάρας, ουρλιάζουν: Ζαααααγκααααααααπώωωω, ζαγκαπώ γκιαντί σουρέεεεεεεέα……….
  • Οι προαναφερθέντες, που συνεπικουρούμενοι και από πολλά μελαψά παιδάκια, βγαίνουν την παραμονή και «δουλεύοντας» εργολαβικά τις γειτονιές, μας υπενθυμίζουν: τρίγωντα-κάλαντα………
  • Τα διάφορα «ρεπορτάζ» που τονίζουν την αναγκαιότητα του να πάς σε μια Αράχοβα, ένα Καρπενήσι, ένα Ντουμπάι βρε αδελφέ, για να νοιώσεις «κάποιος»………
  • Η εμμονή του νεοέλληνα να υποδέχεται Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά σε μπουζουξίδικα και σκυλάδικα.

Καλές Γιορτές

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδικά αυτό το τελευταίο, με τα ρεβεγιόν σε μπουζουξίδικα ... μπλιάχ... αηδία

Ευτυχώς κόπηκαν οι διαφημίσεις με τα εορτοδάνεια...

Αυτά τα αμερικάνικα «χριστουγεννιάτικα» σαχλοτράδουδα πότε θα κοπούν;

Γουρνοχαρά κάνετε εσείς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...οι κερδοσκοπικές διαφημίσεις των Jumbo! ...66 μέρες για τα Χριστούγεννα! ...ΕΛΕΟΣ! mB_faskelo.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γουρνοχαρά κάνετε εσείς;

Ευτυχώς που μου το θύμησες. Έχω να πάω μεθαύριο σε μία και το είχα ξεχάσει. Πω πω χαμός θα γίνει πάλι...

Τροποποιήθηκε από τον troume

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η χαρά των βουλγαρων, ρουμανων και λοιπών επαγγελματιων επαιτών που κατακλίζουν τα φαναρια και τα πεζοδρόμια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η χαρά των βουλγαρων, ρουμανων και λοιπών επαγγελματιων επαιτών που κατακλίζουν τα φαναρια και τα πεζοδρόμια

Μακαρι να τους ειχαμε μονο αυτες τις μερες στα φαναρια....closedeyes.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω τωρα δεν θα πω τιποτα περαιτέρω γιατι ξερεις...θα με πιασει καμια τρελα!... :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την απιστευτη κινηση στους δρομους + τη δηθεν χαρα γιατι ειναι γιορτες, χριστουγεννα μπλα μπλα μπλα.....

Επισης μου τη δινει που εχω περισσοτερο χρονο αλλα οχι χρηματα για να τον αξιοποιησω :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σπαστικο τραγουδι απο τα τζαμπο που παιζει συνεχεια στα ραδιοφωνα και οτι πρωτοχρονια γινεται χαμος εξω και δεν μπορεις να πας πουθενα...ασε που ολοι μεθανε και οι δρομοι ειναι επικινδυνοι... :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επισης μου τη δινει που εχω περισσοτερο χρονο αλλα οχι χρηματα για να τον αξιοποιησω :thumbsdown:

+1 και να γραφτει στα πρακτικα παρακαλω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η γενικότερη κιτσαρία όσων αφορά το στολισμό είτε δημόσιων είτε ιδιωτικών χώρων με τα 7.486 λαμπάκια με όλα τα χρώματα που υπάρχουν πάνω στη γη

Οι απίστευτες ουρές και πλήθος κόσμου στα καταστήματα είτε καφετέριες είναι αυτές είτε μαγαζά με ρούχα κτλ

Όπως προαναφέρθηκε η δήθεν ανθρωπιά που βρωμάει σαν κλανιά ρινόκερου. Μόνο τα Χριστούγεννα έχουν ανάγκη όλοι να βοηθηθούν μόνο τα Χριστούγεννα θα βοηθήσουμε όσους έχουν ανάγκη είτε πραγματικά είτε πλασματικά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολες οι γιορτες,εμπορικες ειναι,χωρις κανενας να χαιρεται για αυτο καθ'αυτο...ολοι γουσταρουν τη φαση και μετα γυνανε στη μιζερια.

Οι μπαλες στο παταρι και διαιτα για τα κιλα π πειραμε στις "γιορτες".

Ειναι ενα συνηθειο τελως παντων...

Και το χειροτερο...ολοι πανε με τις οικογενεις,χωρια,απο δω απο κει...Και θες να πας για ενα καθημερινο καφε και δεν μπορεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η ψευτοχαρα που ηρθαν οι γιορτες και κατι τετοια.Ενα αυτο... 2 οτι ντε και καλα ΠΡΕΠΕΙ να βγεις εξω να ακουσεις κλαρινα και να εισαι με ενα ηλιθιο χαμογελο(με 5-6 βοτκες θα το εχεις ετσι και αλλιως :whistling: ) στα χειλη οχι για σενα αλλα "για να μη χαλας το κλιμα της παρεας" που στην τελικη και αυτοι το ιδιο νοιωθουν.Και 3 οτι ΠΡΕΠΕΙ(παλι με κεφαλαια) να μαζευονται οι οικογενειες συγγενεις μπλα μπλα και να λενε τα δικα τους..εφοσον ομως θες να εισαι ντεμεκ σε τετοιο κλιμα γιατι δεν το κανεις ΟΛΗ την υπολοιπη χρονια και περιμενεις τις γιορτες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απλα τα σπάει!!! χαχα!

Έλα εδώ σε έχωωωωωωωωω

http://www.youtube.com/watch?v=SUvQ8ukmMwQ&feature=player_embedded

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μόνο που με εκνευρίζει τις γιορτές είναι οτι δεν είμαι και πάλι ΠΑΙΔΙ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τί λές ρε?

Δεν μπορώ να φανταστώ Χριστούγεννα χωρίς το συγκεκριμένο τραγούδι!

Είναι το σάουντρακ των Χριστουγέννων!

Last Xmas I gave you my heart αλλα φέτος πάρε τ"αρχ@#$α μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

. [*]Οι (Βούλγαροι εδώ πάνω) «μουσικοί». Μπουκάρουν μέσα στο μπαράκι την ώρα που έχεις φτιαχτεί με το When the Smoke Is Going Down των Scorpions, και, συνοδεία ξεχαρβαλωμένου ακορντεόν και ξεκούρδιστης κιθάρας, ουρλιάζουν: Ζαααααγκααααααααπώωωω, ζαγκαπώ γκιαντί σουρέεεεεεεέα………. [*]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το έζησα χθες βράδυ αυτό και σε θυμήθηκα! πολύ γέλιο!

εγώ βέβαια είχα άλλο τραγουδάκι απο τοντορίτο πλευρά :2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άιντε, πάμε πάλι...................

Αλλά το πολύ δυσάρεστο φέτος είναι πως πολλοί αναξιοπαθούντες είναι οι μέχρι προχθές άνθρωποι της διπλανής πόρτας.......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με εκνευριζει που εχει παντου και ολες τις ωρες κινηση στους δρομους!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με τσαντίζει η πιο εκνευριστική λέξη της τελευταίας 20ετίας: 'οι επώνυμοι'.

<Δείτε απόψε σε αποκλειστικότητα, πού έκανε ρεβεγιόν ο τάδε τηλεπαρουσιαστής> (στα π@π@ρια μας)

<Μόνο στο κανάλι μας,ποιος είπε τα κάλαντα εχτές στο Σκορδαλιάγκα>

<Ο Γκαρβέλας και η Ανίττα Μπάνια μιλούν αποκλειστικά στο σταθμό μας και καταθέτουν επιστημονικά ντοκουμέντα για την Κοσμολογική εξήγηση του Άστρου της Βηθλεέμ> (Α ρε Διονύση Σιμόπουλε,σε φάγανε στη στροφή ρε καψερέ.)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ποιο σπασαρχιδικο φαινομενο ειναι αυτο που γινεται σε καθε γιορτες που στη δουλεια ολοι λενε "το θελουμε πριν τις γιορτες" η το 'μεΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τα χριστουγεννα..¨" ,,σιγα ρε μλκς 2 μερες ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βγαίνεις έξω στην Αθήνα να περπατήσεις βράδυ και νιώθεις σαν τη μύγα μέσα στο γάλα . Στημενοι ολοι κάτω να παρακαλάνε μέσα στη βρώμα και άμα πετύχεις ενα έλληνα κάνεις πάρτυ . Ότι χρώμα ανθρώπου θες στο κέντρο Αθήνας θα το βρεις .

Τις κόντρες που κάνουν ο ένας γείτονας με τον άλλον για το ποιος θα βάλει τα περισσότερα λαμπάκια

Την ατέλειωτη κίνηση που συναντάς στους δρόμους μαζι με τον κάθε μακακα να έρχεται να σου πουλάει λουλούδια , λαμπάκια , ψευτοπραγματα και ότι μαλακια του βιδωσει του καθενός να πουλήσει .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα