Jump to content
Παναγιώτης Κ.

Τί με εκνευρίζει τις γιορτές........

Recommended Posts

πολλά είναι αυτά -όπως σε όλους μας υποθέτω- φετος όμως θα ήθελα να σταματήσω μα σκέφτομαι αυτά που με πειράζουν , να τα ξορκίσω βρε αδελφέ έτσι και όταν τα βρώ εμπρός μου να βρω τη δύναμη να τα ξεπεράσω , το ιδανικό θα ήταν να μπορέσω να "κλέψω" ένα χαμόγελο απο τους γύρω μου

ίσως να είναι λίγο νωρίς αλλά επι ευκαιρία ...ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ να χουμε .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Οι "ολόθερμες" ευχές και τα "Χρόνια πολλά" που ακούγονται από όλους, χωρίς οι περισσότεροι να το πιστεύουν, αλλά με υποκρισία και κρυάδα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικά μου αρέσει να χρησιμοποιώ το μετρό σαν εναλλακτικό μέσο μεταφοράς,

ειδικότερα τις ημέρες των χριστουγέννων που γίνεται χαμός στους δρόμους και θες να περπατήσεις με την παρέα σου και λίγο στην Ερμου και στο Σύνταγμα χωρίς να ψάχνεις να παρκάρεις και να φοβάσαι ότι θα στην σηκώσει ο γερανός,

anyway, μου την δίνει απίστευτα λοιπόν εκείνες τις ημέρες (που τα περισσότερα ζευγαράκια είναι στα μέλια), να μπαίνω στο μετρό* να είμαστε σχετικά στριμωγμένοι και ο κερατάς με το μπάζο δίπλα, μπροστά, ή πίσω μου να ανταλλάσσουν στοματικά υγρά (πςςς τι είπα ο επιστήμονας!) ασταμάτητα για 2-3 στάσεις, και να ακούω αυτό το χαρακτηριστικό πλατς πλουτς δίπλα στο αυτί μου, σιγά βρε γαμι@ που δεν μπορείς να κρατηθείς 5 λεπτά να βγεις στον δρόμο, get a room ρε mother fucker

και να είναι και κάνα καλό γκομενάκι να πω ok, αλλά 9 στις 10 φορές δεν... :crazy:

έτσι για σπάσιμο καμιά μέρα θέλω να βγάλω το κινητό μου να το σηκώσω επιδεικτικά και να κάνω ότι τους τραβάω video, ή βγάλω και καλά να τους δώσω κάνα 20ευρο να πάνε σε κάνα ξενοδοχείο! :lol:

*αστερακίου επεξήγηση: λέω καθαρά ότι με ενοχλεί στο μετρό και κάτω από συνθήκες σαρδελοποίησης, ειδικά τέτοιες μέρες που το συναντάς ποιο συχνά, όχι για έξω στο δρόμο!

εκεί no prob, και εμείς τα κάναμε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με εκνευριζει που δουλευω 12ωρα μεχρι παραμονη βραδυ. :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μ' εκνευρίζει το ξεστόλισμα του δέντρου και όλων των λαμπακίων και διακοσμητικών γύρω-γύρω..... μέχρι το Πάσχα βρίσκω ξεχασμένα πραγματάκια...... :tooth:

και άντε βάλτα πάλι στα κουτιά τους και τρέχα βόλεψέ τα εκεί που ήταν.

Το έχετε προσέξει? Όταν ξεστολίζεις ποτέ δε χωράνε στα κουτιά απ' όπου τα έβγαλες και στην αποθήκη το ίδιο. :crazy:

......................

έτσι για σπάσιμο καμιά μέρα θέλω να βγάλω το κινητό μου να το σηκώσω επιδεικτικά και να κάνω ότι τους τραβάω video, ή βγάλω και καλά να τους δώσω κάνα 20ευρο να πάνε σε κάνα ξενοδοχείο! :lol:

Το 2ο μην το κάνεις, γιατί προβλέπω να σου βουτάνε το 20ευρω πριν προλάβεις να τους πεις ότι αστειεύεσαι :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με εκνευριζει η ολη αυτη αμερικλανια με τα δωρα ντε και καλα αλλιως τι θα πεις ο κοσμος , ο κατακοκκονιος Αϊ-CocaCola-Βασιλης και το δεντρο/ελατο , αν θες να βαλεις ντε και καλα στολιδια σε ενα δεντρο βαλε σε οτι εχεις στη τελικη , το να περνεις τωρα ενα ελατακι(κανονικο παντα) για μερικες μερες και να το στολιζεις μου κανει πολυ τραγικο.. καλυτερα πιες τα σε μπυρες και ουισκια με τους φιλους σου , πιο δημιουργικο θα ειναι στη τελικη..!

Βεβαια καποια απο τα παραπανω οπως το χιονι κ.α κανουν αμεσα ή εμεσα καλο στη δουλεια μου οποτε ισως και να μη με πολυχαλαει το ολο κλιμα.. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με εκνευριζει η ολη αυτη αμερικλανια με τα δωρα ντε και καλα αλλιως τι θα πεις ο κοσμος , ο κατακοκκονιος Αϊ-CocaCola-Βασιλης και το δεντρο/ελατο , αν θες να βαλεις ντε και καλα στολιδια σε ενα δεντρο βαλε σε οτι εχεις στη τελικη , το να περνεις τωρα ενα ελατακι(κανονικο παντα) για μερικες μερες και να το στολιζεις μου κανει πολυ τραγικο.. καλυτερα πιες τα σε μπυρες και ουισκια με τους φιλους σου , πιο δημιουργικο θα ειναι στη τελικη..!

Βεβαια καποια απο τα παραπανω οπως το χιονι κ.α κανουν αμεσα ή εμεσα καλο στη δουλεια μου οποτε ισως και να μη με πολυχαλαει το ολο κλιμα.. :P

To νεο trend νομιζω πως θα ειναι μετα το ξεστολισμα, πελεκισμα και στην ξυλοσομπα...!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η ψυχαναγκαστική ευτυχία και το γεγονός ότι θα πρέπει σώνει και καλά τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά, να πάω στο super dooper woao party της χρονιάς, στο τάδε ή δείνα μαγαζάκι για να νιώσω "κάποιος" και να πάει καλά η χρονιά.

Στατιστικά και βάσει τον νόμο τον πιθανοτήτων διατρέχεις πολλαπλούς κινδύνους να κυκλοφορείς έξω τα συγκεκριμένα βράδια.

Εξάλλου όποιος πιστεύει πως άμα τα σπάσει στις γιορτές, θα πάει η επόμενη χρονιά καλά πλανάται πλάνην οικτρά.

Είμαι αισιόδοξος και καβάλα στη σέλα μου περνάω πολύ καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα μου την δίνει που κάνει κρύο και βρέχει και είναι μικρή η μέρα. Θέλω την ζέέέέέστη μου, τον ήήήήλιο μου, τις παραλίίίίες μουυυυυυ.

Μου την δίνει που έχουμε γίνει Αμερικάνοι και οι πιο πολλοί δεν το καταλαβαίνουμε, κι άμα μας το λένε θυμώνουμε κιόλλας. Τα παραδείγματα πολλά, εκπομπές φαγητού στην τιβί, εκπομπες για ΗΛΙΘΙΟΥΣ γενικά, λιβανηστήρι για santa claus με κόκκινα ρούχα που ζει στο κοπανιάμι ή όπως αλλοιώς το λένε και καβαλάει ταράνδους και άλλες βλακείες, ηλιθιότητες τύπου Αγίου Βαλεντίνου, MAD tv, ηθική τύπου έχεις λεφτά άρα και ψηλός είσαι και ωραίος και καλά ανέκδοτα λες, καταναλωτισμός του κερατά, φυστικοβούτυρα, μπέργκερς, συνήθειες και έθιμα που ΟΥΤΕ ξέρουμε γιατί τα κάνουμε τι νόημα έχουν και δεν είναι ΚΑΝ δικά μας, επιφάνεια σε όλα, παιδεία παπαγαλία στα παιδιά μας και η ευφερετική σκέψη τιμωρείται, τσιγάρο, ποτά, πίστη και όχι γνώση-σοφία-τέχνη-κρίση, ψόφιο μυαλό που αν δεν του πουνε πως να κάνει κάτι δεν βρήσκει μόνο του, ψεύτικα συναισθήματα, νάυλον κέφια και ψόφια κέφια.

Συνέχεια τα βλέπω αυτά, τις μέρες αυτές όμως ξεχειλίζουν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...Γιατί το άλλο, που κανονίζεις (εσύ και ένα εκατομμύριο άλλοι) ρεβεγιόν σε 'καλό' μαγαζί-κλαμπ-μπουζούκια και τελικά σε στριμώχνουν σε ένα παλιοτράπεζο,τρως αηδίες με γαλλική ονομασία-αλα κρέμ κλπ,τα πληρώνεις παπορίσια και τελικά την άλλη μέρα φασκελώνεις τον καθρέφτη σου με το χτεσινό 'γλέντι'. :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μ'εκνευρίζει που είναι η εποχή τέτοια που κλείνουμε βιβλία και φακέλλους και κάνουμε οικονομικούς απολογισμούς και φεύγω από δω με κεφάλι καζάνι, με μουσική υπόκρουση Σινάτρα...

Κατα τ'άλλα να σας πω οτι είστε μίζεροι ανθοχριστουγεννιάτικοι τύποι! :P

Ζήτω τα λαμπάκια, τα λαμπιόνια, το γαμωγκλίττερ που κολλάει παντού - κ κυρίως πάνω σε αγόρια χωρίς να το πάρουν είδηση και έχουν πολύ πλάκα, συνεχίζω, ζήτω οι μπάλες, τα δωράκια, τα τζίνκλμπελς από παντού, ΖΗΤΩ ΤΑ ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ της μαμάς και του φούρνου, ζήτω στις γάτες που κάνουν επίθεση σε χριστουγεννιάτικα δέντρα, στους σκύλους που τα κατουράνε, στις οικογενειακές μαζώξεις ΚΑΙ σφαγές - ωλ τάιμ κλάσσικ και και ζήτω στον Ρούντωλφ το ελαφάκι, με καρδούλα ταπεινή, σαν πέφτει το βραδάκι, έχει μύτη φωτεινήηηηηηηηηηηηηηηηηηη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτά ^_^

υγ. ποιος τα χέζει τα μπουζούκια... σπιτάκι μας, με ζεστό σπιτικότατο φαγάκι, κανένα κεράκι για πιο ωραία ατμόσφαιρα, και ωραία μουσική. Άαααααααααντε αν είμαστε καλοί άνθρωποι, και με φίλους ^_^

Τροποποιήθηκε από τον dirty_girl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εξοδος βραδυνη με 5Μ κόσμο, όλοι ΜΑΖΙ όξω...

Μουσική ''απερίγραπτη'' .

Φαι για -σχεδόν- κατάδικο...

Κουβέντα μηδεν. Που να ακούσεις εξαλλου τον απέναντι.

Σχόλασμα απο το μαγαζί + πάλι 5Μ ολοι μαζι όξω.

Πρωινά σε Χίλτον + Καραβελ.

Μετα θες να πας στο Α! Νεκρ/φείο.

Αυτα στας Αθήνας.

Παλιά.

Πλέον εδω, ΑΝ θελεις ντε και καλά να.......ξεφαντωσεις, θα αρκεστεις σε Ελληναδικο-λατινο-ξερωγωτιΑλλοκερατομουσική- κλάμπ.

Ρε σπίτι και 21 ! :afro:

και αρνί στο φούρνο με δεντρολίβανο. Σκέτο. :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτο δηθεν χαζο-εορταστικο life style που πλασαρουν εδω κ χρονια τα περιοδικα για ιδανικες εορτες,για φθηνα δωρα,για παραμυθενια ταξιδια κτλ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε σπίτι , παρέα με οικογένεια και καλούς φίλους

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ Τ' ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με εκνευρίζουν αυτοί που παίρνουν ή πήραν ή δημιούργησαν τα ΕΟΡΤΟΔΑΝΕΙΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε σπίτι και 21 ! :afro:

και αρνί στο φούρνο με δεντρολίβανο. Σκέτο. :mB_kalo_e:

Χαρτακι με φιλους...(και οχι μονο τα Χριστουγεννα....)

Αρνακι στο φουρνο οπως πολυ σωστα ειπες Θαναση...

Αντε και κανα ποτακι στο χαλαρο....οχι μπουζουκια και σαρδελοποιημενα clubs μιας και αυτες οι μερες ειναι οι πλεον ακαταλληλες για εξοδο καθως εχει βγει και η κουτση Μαρια με αποτελεσμα να μην το ευχαριστιεσαι οπου κι αν πας.....

Αυτα...

Χρονια πολλα σε ολους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με εκνευρίζει κι εμένα το υπερκαταναλωτικό πνεύμα των ημερών αλλά κυρίως ,όπως είπαν και κάποια παιδιά παραπάνω, τα ρεβεγιόν της π@#τσας σε σκυλαδικά και clubs όπου εκεί για να βρεις τόπο να σταθείς πρέπει να είσαι καλός στο

tetris! ( καλά αυτό είναι ένα θέμα από μόνο του) Οσες φορές έχω πάει, έχω περάσει χάλια!

Σπιτάκι και πάλι σπιτάκι με καλούς φίλους....! Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεκολατε ρε παλιοσνομπ! Χριστουγεννα και ξανα χριστουγεννα! Χιονι στα βουνα, μελομακαρονα και κουραμπιεδες, ολο το σοι μαζεμενο, καλο ελληνικο φαγητο, εξοδος μεχρι πρωιας, υποπτα μπαρακια για να "μπει" καλα η χρονια και πρωινο/μπουφε σε ξενοδοχειο. Αντε να δουμε κ φετος :-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με χαλάει που δεν έχω γκόμενα να πάμε βόλτα στο σύνταγμα τώρα που είναι στολισμένο και ακούω το all time clasic τραγούδι "All i want for Christmas is you" :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα