Jump to content
indi

Η Μπαταρια τα εφτυσεεεεεεεεεεεεεεε

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους....

λειπω καιρο λογω της φυσης της δουλειας...την κοπανησα ενα σκ κ ηρθα με μοναδικο σκοπο....τι αλλο????

ΜΟΤΟΒΟΛΤΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

παω λοιπον...συναντω τον κολλητο....σβηνει...σπρωξαμε παρεα παιρνει...ολα καλα....

γυρναω το βραδακι ζωγραφου....κανουν εργα χαμος...σταματαω για γαρα...παλι τα ιδια...

σπρωξε μλκ στην λεωφορο μεχρι να βρεις κατηφορα για να παρει :wallbash::ranting3:

Τεσπα...το θεμα μου τωρα .....

επρεπε να την κανω την επομενη οπως καταλαβαινετε...κ δν ξερω τπτ απο μπαταριες μοτο...

μαρκα ,τυπο,κτλ...

οποιος δν βαριεται κ ξερει 2 πραγματακια.... :type:

απλα θελω να ψαξω στο ιντερνετι...για να την βαλω το σαββατο αν ερθω να ειμαι οκ....κ δν ξερω απο που να αρχισω :baby:

παρακαλω για την βοηθεια σας................ :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

ευχαριστω απαντες προκαταβολικα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

H YUASA ειναι η φιρμα με τις καλες μπαταριες αλλα και με "καλες" τιμες. Τωρα τι τυπο μπαταρια θα βαλεις δες στο manual αυτον που προτεινει ο κατασκευαστης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άνοιξε και δες τα τεχνικά χαρακτηριστικά της μπαταρίας σου, και κυρίως δες αν είναι μπαταρία με υγρά, αν η στάθμη των υγρών είναι στα προβλεπόμενα όρια και καλύπτει τις πλάκες. Αν είναι πεσμένα τα υγρά, συμπλήρωσε απεσταλμένο νερό και θα πάρει μια παράταση ζωης αν δεν πρόλαβε να γίνει μεγάλη ζημιά. Αν είναι μπαταρία χωρίς υγρά τότε καπουτ. Δες τα τεχνικά χαρακτηριστικά που γραφεί επάνω και ψάξε να βρεις ανάλογη. Η YUASA θεωρείτε μια καλή εταιρία με καλή απόδοση τιμής προς ποιότητα. Αν θες μια από της καλύτερες μπαταρίες κοίτα τις ODYSSEY αλλά είναι ακριβούτσικες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μόλις την άλλαξα κι εγώ στο δικό μου CBF πριν 2 βδομάδες. Είχε μια κλειστού τύπου Yuasa η οποία κράτησε 5 χρόνια. Και μάλιστα χωρίς να πολυκουνιέται η μηχανή τον χειμώνα. Πήρα ακριβώς την ίδια απο ένα μαγαζάκι εδώ στην Ν. Ιωνία με 55€ :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστω ολους :_thumbsup:

inniva 04 ευχαριστω για το ψαξιμο....ΥΤΖ10S τελικα ειναι....

απλα μου στραβωσε το στομα απο το εγκεφαλικο μολις ειδα τιμες (απο 130 εως 190 :wallbash: )

κ οι διαφορες σε ψιλομουφα :stunned: απιστευτες!!!(ιδιος τυπος σε gel 40 ευρω)

αλλα απο παλαιοτερα θεματα που ειδα....μαλλον δεν πολυλεει.... :lac:

οποτε θα παρω 1 φορτιστη απο καπου κ ειδωμεν...

αν θελετε ριχτε καμμια ιδεα....αν κ βρηκα καποιους απο το φορουμ :_rock-on:

αλλα καθε προταση δεκτη κ υπολογισιμη :sopase:

αυτα λοιπον....

Σας ευχαριστω κ παλι ολους!!!!!

Τροποποιήθηκε από τον indi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα μαγκες....

παω να τρελαθω....

πηρα τον φορτιστη λοιπον....ολα κααλααααα

μετα απο 20 ημερες ακινησιας πηρε κανονικα ...απο την 1η φορτιση....

μετα απο 10 ημερες...παω προχτες στην μπυροσυναντηση για το paintball...(αψογο παρεακι κ χαρηκα που σας γνωρισα ολους :thumbsup: )

παω να φυγω....κ παρτα............... :ranting3:

λεω τωρα....αν ειναι μπαταρια...καλως....

αν ειναι κατι αλλο?τι αλλο ομως?

καμμια βοηθεια μαγκες!!!!

τι σκ@τ@ να κανω να σιγουρευτω οτι ειναι μπαταρια???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μπαταρία είναι... μην το ψάχνεις. Δεν μπορεί να κρατήσει το ρεύμα. ΆλλαΧτη.

Φορτιστές/συντηρητές έχει αύριο το Λιντλ με 20€ Τρεχάτεεεε :D (εγώ παράγγειλα τον Oxford έτσι κι αλλιώς)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μπαταρία είναι... μην το ψάχνεις. Δεν μπορεί να κρατήσει το ρεύμα. ΆλλαΧτη.

Φορτιστές/συντηρητές έχει αύριο το Λιντλ με 20€ Τρεχάτεεεε :D (εγώ παράγγειλα τον Oxford έτσι κι αλλιώς)

ευχαριστιομαστε αλεξ :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρε μπαταρια κλειστου τυπου που δεν πρεσθετεις υγρα. ειναι ακριβωτερες αλλα ειναι και καλλιτερες. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όσον αφορά το θέμα , να καταθέσω και eγώ ένα γεγονός. Η μπαταρία της μηχανής μου YUASA YTZ14S κάνει από ΚΤΜ 180, από τη YUASA 150 περίπου ενώ από τη YAMAHA σαν ανταλλακτικό της εταιρείας 110!!! Για ψαχτείτε λίγο όσοι δε θέλετε να φύγετε από τη YUASA, μπορεί να παίζει το ίδιο και για άλλους τύπους μπαταρίας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπαταρια ειναι και ειναι στα τελευταια της, προχθες αλλαξα και εγω, εβαλα μια GS, λενε πως ειναι απο τις καλυτερες

και μαλιστα την εβαλα με πολυ καλη τιμη, εαν θες να πας εκει στειλε μου ΠΜ...70€ εδωσα, επισης εαν σε ενδιαφερει για

χειροποιειτες "αγωνιστικου τυπου" μεχρι ενα κιλο το πολυ παλι μου λες, αλλα εκει θες σιγουρα πανω απο 150€... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πήρα το φορτιστή!!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Αν θέλεις πέρνα να σε φορτίσω!!

spad thnx αδερφε να 'σαι καλα...

αλλα την φορτισα-φροντισα δισ κιολας :sorry:

δεσ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα