Jump to content
javaneze

Μοτο - Συνεργεία, Μαντρες, Πλυντήρια κλπ

Recommended Posts

Μπορουμε να κανουμε ενα τοπικ σχετικα με ποια μοτο "μαγαζια" για service, tuning, modifications, accesories ή απλη περιποιηση ξερει να ειναι καλα και οργανωμενα, και ποια οχι.

Που μεινατε ευχαριστημενοι και που οχι?

Ασχετως περιοχης - πολης, για να χρησιμοποιηθει σαν βοηθος/οδηγος για ολους τους υπολοιπους.

Θα χρειαστουμε επιχειρηματα, και αποκλειστικα εμπειρικες γνωμες, για να μην θεωρηθει διαφημηση ή δυσφημηση απο καποιους τριτους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και ξεκιναω...

Αθηνα \ Γαλατσι \ Τραλλέων 133 & Αλκυόνης14

Τηλ.: 210 2919129

ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΜΟΤΟ

Εχω παει για φλασιερα, για τακακια, και προσφατα για το τελευταιο σερβις στον κυριο.

Εμεινα 100% ευχαριστημενος. Αμεση εξυπηρετηση, πολυ ευγενικος.

Το συνεργειο πολυ καθαρο και ολα τα πραγματα στη θεση τους. (για μενα παιζει μεγαλο ρολο η καθαριοτητα στην εντυπωση που σου αφηνουν τετοια "μαγαζια")

Συγκριτικα με ολα τα προηγουμενα σερβις που εχω κανει, πληρωσα λιγοτερα.

105 Ε για βαλβιδες, λαδια, μπουζι, φιλτρα, και ολα τα σχετικα, συν του οτι εκατσε και ασχολιθηκε και με πραγματα που δεν ειχα ζητησει οπως να αλλαξει θεση στον συναγερμο, και να βαλει σε σωστες θεσης τα καλωδια που γινοταν ενας χαμος απο της μοντες που ειχα κανει με τα φλας και το κωλοφαναρο... (χωρις χρεωση εννοειται, αλλα μου εδωσε να καταλαβω οτι θελει τακτοποιημενα τα πραγματα.)

Στο προηγουμενο σερβις αλλου, εδωσα για τα ιδια πραγματα, πλην μπουζι, εδωσα 120 Ε.

Τον προτεινω.

:_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηλεκτροκινηση Σουμας Περικλης http://soumas.gr

καταστημα για ηλεκτρολογικα αυτοκινητων κυριως αλλα και μοτο.

Κ. Τσαλδαρη 86, Πολυγωνο. τηλ2106410743

Τον αναφερω γιατι εδω βρηκα τις Osram Silverstar για την λαμπα του ΧΤ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πλυντήριο Μοτο, Ορλάνδου 5, Κάτω Πατήσια, 3 τετράγωνα πάνω από τη Λιοσίων και άλλα τόσα βόρεια των ΚΤΕΛ, ένα τετράγωνο νότια από τη Στρατηγού Καλλάρη.

Καλό και επαγγελματικό πλύσιμο αλλά και συνεργείο

Για πλύσιμο και γυάλισμα χρεώνουν 18Ε. Ίσως είναι ακριβά για τον πολύ κόσμο, αλλά αυτοί είναι σχολαστικοί στη δουλειά τους και απευθύνονται στους σχολαστικούς μηχανόβιους, αυτούς που θέλουν τη μηχανή σε κατάσταση βιτρίνας.

Επίσης φέρνουν αυτοκίνητα από Γερμανία, αν τυχόν κανείς ψάχνεται.

Τηλ. 8542622

Τον Αύγουστο πάντως θα υπολειτουργούν, και το δεύτερο μισό δεν θα λειτουργούν.

Ζητείστε τον Παντελή ή τον Τάσο

post-125-1122965840_thumb.jpg

Τροποποιήθηκε από τον gdevelek

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοτο-πλυντηριο DIRTY-MOTO wash.

Στην καισαριανη, Φιλολαου 5 και Αρσινοης 1.

Πολυ καλη δουλεια και προσεγμενη. Αμεση εξυπηρετηση και με ραντεβου.

15 ? με κομπλε πλυσιμο-γυαλισμα-κερωμα.

post-64-1126208648_thumb.jpg

post-64-1126208697_thumb.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανατολική θεσσαλονίκη

νέα εγνατία, κατεύθυνση προς χαλκιδική, στο επόμενο φανάρι μετά τη μαρτίου (έχει αντιπροσωπεία πεζό στη γωνία) στρίβουμε δεξιά στη πατριάρχη γρηγορίου ε κ στο 1ο στενό πάλι δεξιά... εκεί είναι το συνεργείο του καλαμαρινού παραδείση ή αλλιώς του πάρη. χοντάκιας κυρίως, ήρεμος, λιγομίλητος, πολύ έμπειρος, καθαρός κ πάνω απ'ολα χεράς. παραγγέλνει κ χρησιμοποιεί απ'τα πιο ποιοτικά ανταλλακτικά-λιπαντικά.

προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όσους έχουν μεγάλα κ ακριβά μηχανάκια :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

<{POST_SNAPBACK}>

me too :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Nα προσθέσω ότι το κατλαστημα έχει επίσης λάδια(και αλλαγή λαδιών) καθώς επίσης κράνη-μπουφάν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΜΗΝ πάτε στο μαγαζί που ξέρω ότι πολλοί ορκίζεστε στο όνομα του (γιατί δεν σας έτυχε ότι μου έτυχε), την Μότο-Ρόδα στον Πειραιά.

Έβαλα τα τελευταία λάστιχα μου εκεί... αποτέλεσμα;

1) βρε γιατί δεν πιάνει καλά το μπροστινό φρένο και κάνει και θόρυβο που πριν δεν έκανε; ...ΑΝΑΠΟΔΑ τοποθετημένο ένα εξάρτημα των πιστονιών... (το βρήκαν αμέσως στο συνεργείο που πάω τη μηχανή: Motogenesis) αν δεν σας αρκεί ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

2) βρε γιατί ανάβει το ABS σαν να έχει βλάβη; βρε τι συμβαίνει... βρε να τώρα δεν ανάβει... α τώρα ανάβει... ...τι; Ξυσμένο από την τοποθέτηση των ελαστικών καλώδιο με αποτέλεσμα να έχει γυμνωθεί ο χαλκός και να βραχυκυκλώνει. Αλλαγή ΠΑΝΩ από 100 ευρώ αλλά την γλύτωσα με απλή... μονωτική ταινία. αν θέλετε κι άλλο έχει κι άλλο...

3) μετά από κάνα μήνα... φλατ το πίσω λάστιχο... να ψάχνω να βρω... τίποτα πατημένο πουθενά τρύπα... ψάχνει ο βουλκανιζατεράς... τρύπα λόγω παλαιότητας στην πίσω σαμπρέλα... αλλαγή και οκ. θα πει κανείς και τι φταίει μεγάλε ο μοτό ρόδα για αυτό; θα πει άλλος "έπρεπε να αλλάξεις και σαμπρέλα μαζί"... θα πω εγώ, ναι δίκιο έχετε αλλά ΡΩΤΗΣΑ τον τύπο όταν έκανα αλλαγή "μεγάλε πως βλέπεις τις σαμπρέλες;"... "οκ είναι άστες"

μετά από αυτά δεν πιστεύω να θέλετε τίποτα άλλο να προσθέσω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο θα ητανε ενα πολυ χρησιμο thread και ισως πρεπει και αλλοι να γραψουνε γνωμες και κυριως για συνεργεια..Προσωπικα εχω αλλαξει για το TTR 3 συνεργεια και μεταξυ αυτων και επισημο της Yamaha.Θα μπορουσα να γραφω για ωρες τι τραβηξα στο παρελθον αλλα το τελευταιο ειναι και το πιο <<καλο>>..Service σε αρκετα γνωστο μηχανικο την Παρασκευη και βουρ το Σαββατο για Κορινθο...Κατι δεν μου αρεσε καπως σκληρο το μηχανακι καπως ο ηχος του περιεργος...Μην τα πολυλογω Δευτερα βραδυ τα επινα με ενα κολλητο και επιασε η κουβεντα το μηχανακι..Του λεω τα προβληματα μου, μου λεει ρε Κωστακη γιατι δεν πας στον Γιαννη; Εγω νομιζα οτι ο Γιαννης ειναι μηχανικος αυτοκινητων γιατι οσες φορες μου ειχε πει για αυτον μιλαγε για το Nissan του(200SX φτιαγμενο) και δεν τον ηξερα εγω.Παω στον Γιαννη την επομενη κοιταει το μηχανακι και τι να δουμε που ουτε μου περασε απο το μυαλο...1 με 1.3 λιτρα λαδι το μηχανακι(οχι δεν τα εκαψε τα υπολοιπα 2 που λειπανε με service 4 μερες πριν) :plaf: .... Απο τοτε(1.5 χρονο) παιδες μονο στον Γιαννη Πανου (Total Performance) εκει ολα τα service,εκει το εκανα motard το μηχανακι και για να το παω σε αυτον κατεβαινω απο Μαρουσι στην Ν.Σμυρνη τερμα κατω ολοκληρο ταξιδι....Για οποιον ενδιαφερετε το τηλεφωνο ειναι 2109341064 (να δει και το VMax του να παθει πλακα :thumbsup: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και σε κάθε περίπτωση καλό είναι να ξέρεις και κανα 2 εναλλακτικές για μαγαζια μαστόρια κλπ.

Dirty Wash - > Αθηνα Βούρβαχη 40. (καθετος καλιρροης και συγγρου) Επισκευές ρουχων μοτο. και πλύσιμο κλπ.

Χάλασε το φερμουαρακι απο το μπουφαν μου και το πηγα εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον, μετα απο παροτρυνση του Jav, θελω να αναφερω το συνεργειο που για εμενα ειναι το καλυτερο στην Αθηνα.

Ειναι το ATS moto στο Νεο Ηρακλειο.

1. Μιλοντας αποκλειστικα και μονο απο δικη μου εμπειρια, εχω να πω ΜΟΝΟ τα καλυτερα.

Καταρχας, ολες τις μηχανες τις επιμελλουνται προσωπικα τα δυο παιδια που εχουν το συνεργειο, που για εμενα ειναι μεγαλη υποθεση. Δεν εχουν υπαλληλους στο συνεργειο και ουτε προκειται να αποκτησουν.

2. Οταν ειχα πρωτοπαρει την μηχανη ειχα ενα σοβαρο ατυχημα στην Αττικη Οδο, οταν ενας ανοητος οδηγος με εκλεισε και με εριξε επανω στο μεσαιο τσιμεντενιο κρασπεδο του δρομου.

Η μηχανη ειχε παθει καποιες ζημιες στην αριστερη πλευρα, αλλα οδηγιοταν. Εγω ομως σε καμια περιπτωση δεν ημουν σε θεση να την παω εκει να την δουν. Ηρθε στο σπιτι ο Παναγιωτης (ο εταιρος των δυο), ειδε την μηχανη και προσεφερθη να φερει γερανο να την παμε στο συνεργειο.

Οταν με το καλο ετοιμαστηκε, εγω λογω τελος μηνα δεν ειχα να πληρωσω και ηταν Παρασκευη. Ετσι λοιπον, παιρνω τηλεφωνο και λεω "σορρυ παιδια, θα ερθω να την παρω Δευτερα διοτι δεν εχω πληρωθει ακομα οποτε..."

Απαντηση: "Μην το συζητας! Ελα παρε την μηχανη, να απολαυσεις το Σαββατοκυριακο και περνα απο βδομαδα και τα βρισκουμε τα λεφτα. Θα μενεις τωρα χωρις μηχανη ΣΚ; Δεν λεει!"

Ε, αυτο για εμενα λεει πολλα! Επαγγελματιες αλλα και φιλοι!

3. Ο Βασιλης (ο ενας εκ των ιδιοκτητων) ειχε Ζ και το δικο μου το φροντιζει καθε φορα σαν να ειναι το δικο του.

Οταν πηγα πριν μερικες ημερες για τις δυναμομετρησεις, μου πηρε 40 ευρω (το κοστος για ΜΙΑ μετρηση), ενω καναμε τουλαχιστον 6.

Επισης στο τελος επεμενε να την παει για πλυσιμο πριν μου την "παραδωσει". Εγω ελεγα, αστο ρε συ δεν ειναι αναγκη, αλλα τελικα την πηγε. Και την εφερε πισω πλυμενη και περασμενη κερι!!!! Κοστος; 0 ευρω!

4. Οσον αφορα τη δουλεια τους, που ειναι και το πιο σημαντικο, η λεξη που τους περιγραφει ειναι "μερακληδες". ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ με παθος αυτο που κανουν και φαινεται. Εδω για λαδια ειχα παει και κατσανε και τσεκαρανε ολη τη μηχανη και σφιξανε ολες τις βιδες επανω στην μηχανη επειδη θελανε.

Για να μην μιλησω που καθονται και σφουγγαριζουν ολο το συνεργειο 2 φορες τη μερα (ενω ειναι πεντακαθαρο! Δειτε τις φωτο μου απο την μετρηση). :uglystupid2:

Εχουν σφραγιδα και ειναι εξουσιοδοτημενοι για Kawasaki, Yamaha και Honda, ενω για Suzuki θα ερθει συντομα. Τωρα που μιλαμε θα επεκτεινουν το συνεργειο τους σε καθετη μοναδα Honda (αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα εξυπηρετουν αλλες μαρκες).

Μαλιστα ο Βασιλης εχει βαλει καμερα μεσα στο συνεργειο και θελει να την συνδεσει με τηλεοραση στην αιθουσα αναμονης των πελατων για να βλεπει ο πελατης τι ακριβως γινεται στην μηχανη του ενω πινει το καφεδακι του! :clapping: (ειναι τρελο αυτο το παιδι!) :respekt:

Τελοσπαντων, αν σας ενδιαφερει η διευθυνση τους ειναι:

ATS Moto

Λ. Πλαπουτα 48

Ηρακλειο Αττικης

210 2832.104 :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω εχω να προτείνω ...οπως εχω κανει και στο παρελθόν τα εξής....

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ

ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ 163 ΕΞΑΡΧΕΙΑ

2106441954

ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ YAMAHA-SUZUKI.

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ SUZUKI ΑΝΤΙΠΡΩ/ΑΣ

ΔΑΦΝΗ (ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ)

2109758965 Κος ΡΟΔΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ..

ΔΙΚΥΚΛΟ

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΝΑΒΑΤΗ - ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

ΣΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2109958310 Κος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ( ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ,ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ)

ΜΟΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ

ΧΡΥΣ. ΣΜΥΡΝΗΣ 23 ΥΜΗΤΤΟΣ

210 7622282 Κος ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ 10€

ΑΥΤΑ.... :)

Τροποποιήθηκε από τον morfeas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο ATS moto που αναφερει πιο πανω ο Ταξιδευτής, εχω εξυπηρετηθει αψογα, προσφατα κι εγω.

Θα το προτεινα ανεπιφυλακτα. Τα παιδια που το εχουν ειναι πραγματικα συννενοησιμα και συνεργασιμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μετά το πόστ του Ταξιδευτή (και του Νίκου άλλωστε) αποφάσισα να πάω και εγώ το θηρίο στο ATS moto, και επειδή δίνω βαρύτητα στις εμπειρίες άλλων (αυτός πιστεύω άλλωστε πως είναι και ο σημαντικότερος και καλύτερο τρόπος διαφήμησης) αλλά και επειδή η θέση του μαγαζιού με βόλευε γεωγραφικά.

Πράγματι και από τη δική μου πλευρά να αναφέρω ότι έχω εντυπωσιαστεί και με τα παιδιά που δουλεύουν το συνεργείο ώς άτομα αλλά και με τη δουλειά τους. Βέβαια ο συνδυασμός κρυολογήματος και χρονικών συγκυριών δεν μου έχουην επιτρέψει καμιά σοβαρή βόλτα της μηχανής μετά το service αλλά από ότι έχω δεί μέχρι στιγμής όλα συμπεριφέρονται όπως πρέπει (και ορισμένα ακόμα καλύτερα - βλέπε σωληνάκια υψηλής και αλλαγή λαδιών στις μπουκάλες μπροστά)

Κοινώς άλλη μια ιδιαίτερα θετική κτριτική για το εν λόγω συνεργείο.

:cheers::cheers::cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ακομα ενα καταστημα που προτεινω ειναι το εξης:

wheel city

Διεύθυνση

Μελαντίας 45 & Λεωφόρος Βουλιαγμένης

Ν. Κόσμος 11631 Αθήνα

τηλ.: 210 9018066

fax: 210 9010772

www.wheelcity.gr

κος Δημήτρης

:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αυτο θα ητανε ενα πολυ χρησιμο thread και ισως πρεπει και αλλοι να γραψουνε γνωμες και κυριως για συνεργεια..Προσωπικα εχω αλλαξει για το TTR 3 συνεργεια και μεταξυ αυτων και επισημο της Yamaha.Θα μπορουσα να γραφω για ωρες τι τραβηξα στο παρελθον αλλα το τελευταιο ειναι και το πιο <<καλο>>..Service σε αρκετα γνωστο μηχανικο την Παρασκευη και βουρ το Σαββατο για Κορινθο...Κατι δεν μου αρεσε καπως σκληρο το μηχανακι καπως ο ηχος του περιεργος...Μην τα πολυλογω Δευτερα βραδυ τα επινα με ενα κολλητο και επιασε η κουβεντα το μηχανακι..Του λεω τα προβληματα μου, μου λεει ρε Κωστακη γιατι δεν πας στον Γιαννη; Εγω νομιζα οτι ο Γιαννης ειναι μηχανικος αυτοκινητων γιατι οσες φορες μου ειχε πει για αυτον μιλαγε για το Nissan του(200SX φτιαγμενο) και δεν τον ηξερα εγω.Παω στον Γιαννη την επομενη κοιταει το μηχανακι και τι να δουμε που ουτε μου περασε απο το μυαλο...1 με 1.3 λιτρα λαδι το μηχανακι(οχι δεν τα εκαψε τα υπολοιπα 2 που λειπανε με service 4 μερες πριν) :plaf: .... Απο τοτε(1.5 χρονο) παιδες μονο στον Γιαννη Πανου (Total Performance) εκει ολα τα service,εκει το εκανα motard το μηχανακι και για να το παω σε αυτον κατεβαινω απο Μαρουσι στην Ν.Σμυρνη τερμα κατω ολοκληρο ταξιδι....Για οποιον ενδιαφερετε το τηλεφωνο ειναι 2109341064 (να δει και το VMax του να παθει πλακα :thumbsup: )

Που είναΙ αυτό ρε παλίκαρε και δεν το έχει πάρει το΄μάτι μου ??

Καλό μαστοράκι είναι ο ΣΤΑΜΟΣ στην Ηλιούπολη (Πλάτωνος 10, Β΄ είσοδοδος Ηλιούπολης). Ειδικεύεται σε ΥΑΜΑΗΑ και σύντομα θα είναι αιξουσιοδοτημένο.

Επίσης αποφύγετε τον Ευσταθίου στην Αμφιθέα . Καλό μαστόρι αλλά λόγω δουλειάς δεν είναι όσο σχολαστικός ήτανε κάποτε. Άσε δε ότι μετά απο ατύχημα που είχα με το KLE η δουλειά που μου έκανε ήτανε επιοικως απαράδεκτη.

τέσπα ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Που είναΙ αυτό ρε παλίκαρε και δεν το έχει πάρει το΄μάτι μου ??

επειδη ζω νεα σμυρνη ριξε μια απαντηση για τον συνεργειατζη να τον εχω κατα νου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αγγελε, θα παμε εκει για τα ελατηρια;;;;;;

Δεν είναι κακό το μέρος για τέτοια δουλειά πάντως Μάκη. Προσωπικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Η πλάκα είναι πως είχαν κρατήσει και το παλιό λάδι από το μπροστινό σύστημα για να δώ την κατάσταση που ήταν !!!!!

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι κακό το μέρος για τέτοια δουλειά πάντως Μάκη. Προσωπικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Η πλάκα είναι πως είχαν κρατήσει και το παλιό λάδι από το μπροστινό σύστημα για να δώ την κατάσταση που ήταν !!!!!

:cheers:

:_thumbsup::_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις κανείς γνώμη ή ξέρει για το συνεργείο Πανδής που είναι στην οδό Τέο και Σάμης στα Άνω Πατήσια;

Το είχα επισκεφτεί τέλος του χρόνου 2006 και μου άφησε καλές εντυπώσεις.

Το πρώτο service για αλλαγή λαδιών και σφιξίματα το είχα πάει στην αντιπροσωπεία KAWASAKI και έμεινα με τις χειρότερες εντυπώσεις. Ευγένεια που σε σκοτώνει και αποτέλεσμα που σε κάνει έξαλλο!

Μόλις το είχα πάρει από την πρώτη αλλαγή σε έλενχο στο σπίτι μου, το λάδι ήταν ΚΑΤΩ από την πάνω γραμμή του δείκτη. Πηγαίνοντας την επομένη πίσω στο συνεργείο της αντιπροσωπείας και ενώ είχα διαβάσει το manual ότι με το φίλτρο παίρνει 4,1l τους το είπα και ρώτησα μήπως βάλατε 4l γιατί η στάθμη είναι κάτω από την πάνω γραμμή, μου απάντησαν ΝΑΙ γιατί ΔΕΝ έχει ΑΝΑΓΚΗ να πάρει 4,1l που λέει ο κατασκευαστής και να ανοίξουμε άλλο λίτρο λαδιού για 100ml!!! συνεχίζοντας τους είπα: σας είπα εγώ να μου κάνετε οικονομία για 1l χρέωση, αφού έτσι και αλλιώς θα το έπερνα το υπόλοιπο του λαδιού, μου ξαναείπαν όχι απλά δεν είναι αναγκαίο και σαν καλοί "μάστορες" με "συμβούλεψαν" καλύτερα που έχει λίγο λιγότερο από το να έχει λίγο περισσότερο!!! λες και τους είπα εγώ να βάλω περισσότερο!!!

Τέλος πάντων δεν έδωσα συνέχεια αφού δεν υπήρχε ουσιαστικό πρόβλημα, πήρα ένα ακόμα λίτρο από αυτό που μου βάλανε και συμπλήρωσα μόνος μου σπίτι μου. Όλα αυτά γίνανε πριν φύγω ταξίδι για το εξωτερικό τέλος Αυγούστου 2006 κοντά στα 2000km.

Γυρνώντας από το εξωτερικό με 6000km, παίρνοντας μάτι την KAWLA μου περιφερειακά, είδα ότι ΛΕΙΠΑΝΕ οι 2 βίδες άλεν από το κάτω μέρος της δεξιάς καρίνας! Λέω από μέσα μου είναι δυνατόν να "φύγανε" από τα γκάζια οι βίδες έτσι; και σκεφτόμουνα ότι έτσι όπως είναι το φίλτρο του λαδιού κατά πάσα πιθανότητα για να αλλαχθεί έπρεπε να βγει η καρίνα. Άντε πάλι στο συνεργείο της αντιπροσωπείας και ρωτόντας τους: με την αλλαγή του φίλτρου που κάνατε βγαίνει η καρίνα μου απάντησαν ΝΑΙ. Συνεχίζοντας τους είπα ότι λείπουνε οι βίδες του δεξιού κομματιού της καρίνας και πιθανότατα ξεχάσατε να τις βιδώσετε. Μου απαντήσανε ότι ήταν αδύνατον να τις ξεχάσανε... και ότι απλά μπορεί να μην βιδοθήκανε αρκετά και με τα γκάζια ΦΥΓΑΝΕ!!!.

Τους απάντησα ότι είστε ανεύθυνοι και δεν μπορείτε να παίζεται με την περιουσία και την ασφάλεια του άλλου, και ζητώντας τους να μου βάλουν τότε (τέλη Σεπτεμβρίου 2006) νέες βίδες μου είπαν ότι δεν είχαν (οι άλεν βίδες της μαμάς όντως δεν είχαν έρθει ακόμα τότε) και μου συνέχισαν ότι να μην βάλω βίδες εμπορίου!!! αλλά να περιμένω μα φέρουν της μαμάς!!! και καλύτερα θα ήτανε για να μην έμενε η μία πλευρά χωρίς τις 2 βίδες να έπερνα την 1 βίδα από την άλλη πλευρά της καρίνας και να την έβαζα στην πλευρά που λείπανε :2guns: Μετά από αυτό ούτε για φτύσιμο δεν αξίζουνε σηκώθηκα και έφυγα και έβαλα 2 βίδες πολυγωνικές του εμπορίου και μόλις πριν λίγες μέρες ήρθανε στα ανταλλακτικά οι άλεν που θα τις πάρω.

Άσχετοι, γελοίοι έως επικίνδυνοι, κάνοντας τους εκπαιδευμένους μάστορες έχοντας; κάποιο χαρτί ότι έχουν σπουδάσει; μηχανολογία...

Επειδή σας ζάλισα με τους τρόμπες, ξαναρωτάω μήπως ξέρει κάποιος για το συνεργείο στα Πατήσια να μου πει κάποιος τη γνώμη του...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλος ενας λογος που δεν πουλαει η KAWASAKI στην Ελλαδα;;;;;;;;;;;

Χρηστο, οσο προσεχεις εσυ το μηχανακι σου μην περιμενεις να το προσεξουν και οι αλλοι. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα