Jump to content
IoannisPanagiotidis

...καταστροφη κινητήρα σε R1200GS

Recommended Posts

Έχει τεράστιες ευθύνες Γιάννη η εταιρεία. Γιατί τα περιστατικά είναι πολλά. Είναι πολύ περισσότερα από το επιτρεπτό και ανεκτό.

Πρόσφατα φίλος μου είχε ανάλογη πικρή εμπειρία μ' ένα F800 S.

Κι αυτό είχε "αστοχία υλικού"? Ε, τότε ας μάθουνε να φτιάχνουνε και να χρησιμοποιούνε σωστά υλικά.

Φυσικά και δεν εξαιρώ την TOYOTA και όποιον άλλον ξεφτιλίζει την ποιότητα για να κερδίσει περισσότερα.

Ναι, το οικογενειακό μας αυτοκίνητο ήταν Toyota, και ενώ δεν είχαμε προβλήματα (καθότι παλιό και αξιόπιστο), τον τελευταίο καιρό το service ήταν άθλιο και απαξιωτικό προς τους πελάτες. Και έστειλα μέχρι και mail στη μαμά εταιρεία όπου τους έλεγα ότι εδώ στην Ελλάδα η αντιπροσωπεία φέρεται χείριστα. Και μετά λίγο καιρό η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία (στη Συγγρού) έκλεισε! Γιατί όλοι οι πελάτες είχανε χοντρά παράπονα.

Και ναι, το πουλήσαμε και πήραμε Seat που μας φερθήκανε πολύ-πολύ όμορφα και χωρίς κοροϊδίες.

Και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κι αν το γυρίσουνε κι αυτοί, το επόμενο θα είναι άλλης εταιρείας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

πωπω, το τραγάνισες το μοτέρ.. :D

Πάντως σε όρους μοτοσυκλετιστικούς αντιμετώπισες την χειρότερη ζημιά που μπορεί να πάθει κάποιος και απο πλευρά κόστους αλλά και απο πλευράς κινδύνου.

Αφού την έβγαλες καθαρή και δεν βρέθηκες ξάπλα με καμιά εκατοστή χιλιόμετρα με λάδι να ψεκάζει τη πίσω ρόδα σου είναι το μεγαλύτερο ευτύχημα για εσένα και την οικογένεια σου.. :_thumbsup:

Ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις είναι φανταστικός και ελπίζω να βρεις ένα μοτερ σύντομα και να ξαναγουργουρίσει η παππουδιέρα.. :D

Η αντιμετώπιση απο την αντιπροσωπεία είναι τουλάχιστον τραγική αλλά ενδεικτική οτι είναι απλά ενα μαγαζί που θέλει να βγάζει λεφτά και δεν σε νιώθει εσένα ΚΑΘΟΛΟΥ έστω ηθικά εκείνη τη στιγμή και τη σχέση που έχεις με τη μηχανή σου που δεν είναι ΑΠΛΑ ένα μηχάνημα.

Και καλά θα κάνουν οι Γερμαναράδες, ΑΝ το μοτερ δεν είναι φτιαγμένο για να είναι συνέχεια στα κόκκινα να ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ πιο κάτω τα κόκκινα και να βγάζει λιγότερα άλογα το μοτέρ αλλά να ΜΗΝ σπάει. Αυτοί πάνε να το παίξουν μάγκες και να συναγωνιστούν τα καινούργια μοτέρ σε απόδοση με τεχνολογία του Β'παγκοσμίου! Η Moto Guzzi γιατί βγάζει 20 άλογα λιγότερα με παρόμοια φιλοσοφία μοτέρ??

Και αν ο BOXER είναι απλά για ήπια τουριστική χρήση, ας το γράψουν στο manual οτι: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΕΣΕΤΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΕΙ.. ¨ημαρτον δηλαδή..

Πάντως μπράβο ρε Γιάννη που δε μασάς, σσσ ωραίος.. :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εγώ απορώ (και θαυμάζω) την ψυχραιμία του.

Δεδομένου ότι μένει και Γερμανία, οπότε είναι εύκολο να πάει και επιτόπου στο εργοστάσιο.

Προσωπικά, αν ήμουν εκεί και μου έσπαγε, θα τον έπαιρνα τον boxer και θα τους τον έφερνα στο κεφάλι. Κολλάρο ο V. :vava:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ελα ρε κλαιν...

:thumbsdown:

καλα να εισαι να δουλεψεις να παρεις αλλο μοτερ!

α και που σαι καλυτερα ενα τρακαρισμενο και οτι σου μεινει πουλημα να βγαλεις τα σπασμενα

μου θυμισες το παπακι μου που ειχα σπασει 2 μοτερ.. κομματακια τα εκανα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κριμα ρε φιλε που σου ετυχε αυτο ευτυχως που εισαι καλα και ευτυχως που δεν συνεβει στις Δολομιτικες Αλπεις.

αλλα εδω που τα λεμε τι να περιμενεις απο ενα μηχανακι που θελει service,μπριζωμα και 350 ευρω καθε 10000χμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά μην τρελαθούμε τώρα είναι μια τυχαία μηχανική βλάβη/αστοχία που θα μπορούσε να συμβεί σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κινητήρα! Δεν έχει να κάνει με BMW! Έχω δει και σε γιαπωνέζικα τέτοιο πράγμα σε καθόλα άσπαστο μοτέρ από Fazer. Και κείνο άψογα συντηρημένο με οδηγό που δεν το πολύ γκάζωνε.

Εντάξει καλή η πλάκα άλλα συμβαίνει, μέταλλα είναι που τρίβονται... :winking:

Τροποποιήθηκε από τον vittorio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χεχε σωστος ο vittorio και εγω ειχα σπασει το fz6

Γιαννη δε μασας σε λιγο καιρο θα εχεις να το λες κιολας :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΡΩΤΟΝ, Ιωάννη, εύχομαι να ξεμπερδέψεις όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα γίνεται!

ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ύστερα απ' αυτό η εικόνα της συγκεκριμένης εταιρίας γκρεμίστηκε οριστικά μέσα μου. Πραγματικά, ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τώρα, υπάρχουν δυο επιλογές: 1) να πιστέψω ότι είναι απ' έξω κούκλα και από μέσα πανούκλα σε πολλές δυστυχώς περιπτώσεις (και κάτι έγραφε by the way και ο Φώτος στο τελευταίο ΜΟΤΟ...) και 2) να πιστέψω ότι όλο το σύμπαν ζήλεψε και συνομωτεί εναντίον της BMW με συκοφαντικά δημοσιεύματα. Ε, ας κρίνει ο καθένας τι είναι λογικό. Και ΕΙΔΙΚΑ το να συμβαίνει στον μπόξερ κινητήρα (που ήταν συνώνυμο της αξιοπιστίας) είναι ακόμα πιο σοκαριστικό.

ΤΡΙΤΟΝ, πολύ σωστά τα λέει ο Αιγαιοπλόοος. Αλλά είναι ΑΛΛΟ να το πάθει ένα Bandit 1250 ας πούμε, το οποίο κοστίζει 8 χιλιάρικα και ΑΛΛΟ μια BMW που κοστίζει τα διπλά - και μάλιστα φέρεται λες και μας κάνει και χάρη που καταδέχεται να πουλάει σε κοινούς θνητούς όπως εμείς.

ΤΕΤΑΡΤΟΝ, δεν ήθελα καθόλου να θίξω όσους έχουν BMW, γιατί ο καθένας αγαπάει τη μοτοσυκλέτα του για τους δικούς του λόγους - και καλά κάνει!

Τροποποιήθηκε από τον TKM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιαννη καλα ξεμπερδεματα. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι με την ψυχραιμια που σε διακρινει θα βρεις την καλυτερη λυση στο προβλημα που προεκυψε.

Για αυτο που εγραψε ο Βικτωρας με βρισκει απολυτα συμφωνο.

Μηχανηματα ειναι και ολα εχουν συγκεκριμενη ημερομηνια ληξης.

Περαστικα λοιπον και ποτε ξανα τετοιες καταστασεις σε κανεναν απο εμας!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωωωω βρε Γιαννη, τωρα το ειδα!

Κριμα ρε γαμωτο να σου τυχει αυτο, λιγες μερες πριν το δολοταξιδι... :(

Εν πασει περιπτωση, νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι η αντικατασταση του μοτερ με ενα ελαφρως μεταχειρο. Η γνωμη μου ειναι οτι με επισκευη, περα του οτι θα σου βγει πανακριβη, θα εχεις παντα εναν κινητηρα που εχει ανοιχτει, με οτι συνεπαγεται αυτο για τη μετεπειτα αξιοπιστια του. :/

Πες μας λιγο πώς αντεδρασες οταν εγινε η ζημια εως οτου σταματησεις, τι κινησεις εκανες (πχ αποσυμπλεξη) και το μηχανακι πώς αντιδρουσε.

Οτι κι αν αποφασισεις, θα ειναι το καλυτερο και ποτε ξανα! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...

Πες μας λιγο πώς αντεδρασες οταν εγινε η ζημια εως οτου σταματησεις, τι κινησεις εκανες (πχ αποσυμπλεξη) και το μηχανακι πώς αντιδρουσε.

...

... να σου πω φιλε!...βασικα σταματησαμε με τη παρεα λιγο πριν τις 2 την Κυριακη να ριξουμε κατι στη μπακα και να δουμε την εκκινηση σε ενα εστιατοριο καπου σε ενα ξεμοναχιασμενο χωριουδακι ...ουτε το ονομα του δεν θυμαμαι ...αλλα δεν ειχε TV. Οι περισσοτεροι συμβιβαστικαν στην ιδεα αλλα ο φιλος με το Cbr προτεινε να παμε παρακατω να βρουμε κατι αλλο.....τελικα καθοτι μου αρεσε και μενα η ιδεα να τον εχω μπροστα μου :_innocent: τριβωντας τα χερια μου προτεινα να κατηφορησουμε κανα 2-3 χωριουδακια παρακατω και να συνατηθουμε αργοτερα ολοι μαζι ....θα περνουσαν οι υπολοιποι και οταν βλεπαν τις μηχανες μας εξω απο καποια καφετερια πιο κατω θα συνεχιζαμε μαζι!... απο κει και περα και για κανα μισαωρο περασαμε υπεροχα ..ηταν το πιο ομορφο κομματι της διαδρομης μεχρι εκει που ημουν στο απολυτο σημειο της υπεροψιας μου και σκεφτομουν να σταματησω την πιεση μην σκοτωθουμε κιολας ....ακουσα ενα ‘γκραααοοοουυυ‘ και ενιωσα μια απώλεια δυναμης σαν να μενω απο βενζινη ...και θυμαμαι χαρακτηρηστικα οτι κοιταξα κατευθειαν ψηλα νομιζα οτι κατι επεσε πανω μου!‘...κεραυνος με χτυπησε μερα μεσημερι ρε φουστη μου‘!...η επομενη σκεψη ηταν οτι σιγουρα πατησα κατι μεγαλο ...το μυαλο μου πηγε σε κανα ζωο και το σερνω μαζι μου ...δεν σε κανω πλακα δεν καταλαβα οτι ειναι η μηχανη!...εδω λοιπον σου απανταω σε αυτο που ρωτας και σου λεω οτι σιγουρα δεν συμπλεκταρισα ...καλη η θεωρια οτι οταν νιωσουμε κίνδυνο και πως θα αντιδρασουμε ...αλλα εγω εκεινη την ωρα και καθοτη ημουν σε ανοιχτη στροφη και δεν καθομουν ακριβως πανω στη σελα της μηχανης ..... εκλεισα αποτομα το γκαζι και προσπαθησα απλα να ισιωσω!...οταν σταματησα μετα απο μερικα μετρα ...πρεπει να ειμασταν τουλαχιστον στα 150kmh ...τοτε ειδα το καπνους απ τη εξατμηση και εκλεισα το φονια!

... ουτε να συμπλεκταρω ουτε τιποτα!...μεχρι να σταματησω προσπαθουσα να καταλαβω απο που ερχεται αυτος ο θορυβος!...πικρα!...απο κει και περα δεν το πειραξα μεχρι να το ανοιξει ο μαστορας!..και αντικρυσα το θεαμα απ τις φωτο που προηγήθηκαν!

... λιγο πριν το ‘γκραουυυυ‘ σε σταση να ποτίσουμε τα αλογα!..

2654134370101635583S425x425Q85.jpg

....... :_zeppelin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aπλά... δεν το πιστεύω!!! Πλάκα κάνεις... έτσι? :lipssealed:

Γιάννημ... όταν μπορέσω και αποφασίσω να κάνω ένα παρόμοιο ταξίδι, θα το ανακοινώσω μόλις γυρίσω από αυτό. Άρχισα να γίνομαι προληπτικός πια. Η πουτάνα η ζωή, μας κάνει πλάκα ώρες ώρες... και το χειρότερο είναι ότι μας την κάνει όταν περιμένουμε κάτι τόσο πολύ!

πόσο δίκιο έχεις ALX!!.

τίποτα γιάννη,μάτι είναι! ούτε ο μπόξερ είναι ούτε τίποτα!

εμ αυτό το βίντεο με τα πανοραμικά πλάνα τα έσπαγε.

μιλάω για το.... "να, γιατί μπόξερ"

τόσοι σαββατογενημένοι ΄το είδαν!

(καλά,αν αυτό το ποστ και το πόσο προληπτικός έχω καταντήσει, το έβλεπαν οι κολητοί μου,θα πέθαιναν στο γέλιο)

Τροποποιήθηκε από τον βοσκος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα προσπεράσω τα λόγια που εμπεριέχουν συναίσθημα για το πρόβλημα που προέκυψε και θα πω.

Ελάτε τώρα βρε παιδιά, δεν θα γίνουμε και προλυπτικοί να το ρήξουμε και στην βασκανεία.

Ακόμη και τα δημιουργήματα του Θεού έχουν ατέλειες (άνθρωπος) δεν θα έχουν και τα δημιουργήματα του ανθρώπου ;

Εμένα ο συλλογισμός μου βρίσκεται ποιό πολύ γύρω από την μετέπειτα αντιμετώπιση της κάθε αντιπροσωπείας, και όχι τόσο στην βλάβη, αυτή καθ' αυτή, η οποία δεν είναι και αμελητέα βέβαια.

Όταν λέμε οτι μια εταιρεία είναι αξιόπιστη, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε τουλάχιστων να συλλέξει δεδομένα απο το πρόβλημα, αφού ακούω οτι έχει ξανασυμβεί.

Γιάννη να ξέρεις οτι τέτοιου είδους προβλήματα συμβαίνουν και στα καλήτερα σπίτια. Εδώ ακούμε για κομμένα πλαίσια εξ' Ιαπωνίας, για σπασμένα κάρτερ εξ' Ευρώπας για ηλεκτρικά που σε αφήνουν στην μέση του πουθενά κτλ. κτλ. Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα συχνότητας των βλαβών και όχι οτι αυτής της εταιρεία δεν χαλάνε ποτέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...εξαλου αν και ειμαι πικραμενος ... δεν νομιζω παραπανω να ημουν καπου εντελως ισοπεδωτικός !...μιλαμε για μια μοτο που ειναι 6 χρονια στο κουρμπετι ...εχουν περασει απ το 2004 μεχρι τον Μαιου του 2010 περιπου 600.000 κομματια απ τη γραμμη παραγωγης

άκουσα πολλά σωστά σε αυτό το θέμα.

και κρίνοντας αποτα γραφόμενα σας,επιβαιβεώνεται για άλλη μια φορά,πως τα καινούργια μηχανάκια σπάνε.σπάνε για να πουλάνε ανταλακτικά.

ακόμη και ένα οικιακό ψυγείο εχει ημερομηνία λήξης σχετικά σύντομη.στις μηχανές θα κόλωναν?

τώρα απλά,πήρε η μπάλα τον γιάννη.

φίλε,σκέψου πολύ καλά πιο θα είναι το επόμενο μοτόρι σου :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤΡΙΤΟΝ, πολύ σωστά τα λέει ο Αιγαιοπλόοος. Αλλά είναι ΑΛΛΟ να το πάθει ένα Bandit 1250 ας πούμε, το οποίο κοστίζει 8 χιλιάρικα και ΑΛΛΟ μια BMW που κοστίζει τα διπλά - και μάλιστα φέρεται λες και μας κάνει και χάρη που καταδέχεται να πουλάει σε κοινούς θνητούς όπως εμείς.

Βάλτα κάτω και αναλογίσου πως ο 4κύλινδρος σε σειρά της SUZUKI βγάζει απ το εργοστάσιο 98 αλογάκια με υγρόψυξη και ο 2κύλινδρος BOXER με τα ίδια κυβικά και αερόψυξη βγάζει τα ίδια και κανα δυο παραπάνω!

Αν ο BOXER έχει ένα 3% (λέμε τώρα) πιθανότητα να σπασει με μεγάλη πίεση, το μοτέρ του BANDIT έχει 0,01%.. :_thumbsup:

Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει ποτέ για σπασμένο μοτέρ τέτοιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολύ κρίμα φίλε!ελπίζω να το επισκευάσεις με το μικρότερο δυνατό κόστος και το σημαντικότερο να σου πούν γιατί έγινε αυτο,μια και μιλάμε για σπάνια περίπτωση!

Τροποποιήθηκε από τον lord_dimos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

άκουσα πολλά σωστά σε αυτό το θέμα.

και κρίνοντας αποτα γραφόμενα σας,επιβαιβεώνεται για άλλη μια φορά,πως τα καινούργια μηχανάκια σπάνε.σπάνε για να πουλάνε ανταλακτικά.

ακόμη και ένα οικιακό ψυγείο εχει ημερομηνία λήξης σχετικά σύντομη.στις μηχανές θα κόλωναν?

τώρα απλά,πήρε η μπάλα τον γιάννη.

φίλε,σκέψου πολύ καλά πιο θα είναι το επόμενο μοτόρι σου :_thumbsup:

Συμφωνω οτι γενικοτερα στην ζωη μας τα καινουργια αντικειμενα χαλανε πιο ευκολα,ειδικα και κατι ψυγεια που ληγει η εγγυηση σε 2 χρονια πχ και μετα απο λιγες μερες μενεις χωρις ψυγειο απο προβλημα,το ειχα παθει με οθονη σε υπολογιστη,με το που εληξε η εγγυηση καηκε αχαχαχαχα! γαματο!!!

Βλεπω ακομη κατι CBR 400 του '94-95 στον δρομο και τα θαυμαζω,τα παλια οντως εαν τα συντηρησεις δεν χαλανε ποτε,ειδικα κατι bmw μεταπολεμικά που τα βλεπω καμια φορα απο συλλεκτες στον δρομο και μενω μ@λακας!

Δεν συμφωνω στο να αλλαξει μαρκα οπως γραφεις στο τελος,ετυχε και εσπασε,ολα σπανε ολα χαλανε,αυτο ειναι νομος,και Porsche Cayenne προχθες ειδα πανω σε γερανό να το πηγαινουν συνεργειο... τι να πει και ο αλλος που εδωσε και 100 χιλιαρικα... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνω οτι γενικοτερα στην ζωη μας τα καινουργια αντικειμενα χαλανε πιο ευκολα,ειδικα και κατι ψυγεια που ληγει η εγγυηση σε 2 χρονια πχ και μετα απο λιγες μερες μενεις χωρις ψυγειο απο προβλημα,το ειχα παθει με οθονη σε υπολογιστη,με το που εληξε η εγγυηση καηκε αχαχαχαχα! γαματο!!!

Βλεπω ακομη κατι CBR 400 του '94-95 στον δρομο και τα θαυμαζω,τα παλια οντως εαν τα συντηρησεις δεν χαλανε ποτε,ειδικα κατι bmw μεταπολεμικά που τα βλεπω καμια φορα απο συλλεκτες στον δρομο και μενω μ@λακας!

Δεν συμφωνω στο να αλλαξει μαρκα οπως γραφεις στο τελος,ετυχε και εσπασε,ολα σπανε ολα χαλανε,αυτο ειναι νομος,και Porsche Cayenne προχθες ειδα πανω σε γερανό να το πηγαινουν συνεργειο... τι να πει και ο αλλος που εδωσε και 100 χιλιαρικα... :)

οι εταιρίες,το λένε "ελενχόμενη αξιοπιστία" οπότε καταλαβαίνεις!

η τελευταία φράση μου,"σκέψου πολύ καλά ποιό θα είναι το επόμενο μοτόρι",δεν σημαίνει απαραίτητα αλλαγή μάρκας,+ ότι απο τα γραφόμενα του γιάννη τόσο καιρό,έχω την εντύπωση πως δεν του κάνει η παπουδιέρα :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, θα ήθελα να δω τον Γιάννη με ένα VFR 1200 ή σε κάτι sportouring γενικότερα.

Τροποποιήθηκε από τον nxcbr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε ψηλέ......... χεστο το μηχανάκι. Θα πάρεις καλύτερο. Α, και οι ΑΛπεις δεν φευγουν απο κει!

(Απο την άλλη πολύ με χάλασε το ότι θα το φόρτωνες. Είναι σαν να θες να πας Ισλανδία με αεροπλάνο, να νοικιάσεις εκέι και να λες μετά τόκανα με μηχανάκι. Ρε φιλαράκι, σημασία δεν έχει η Ιθάκη αλλά το ταξίδι..... Και εγώ άμα ήμουν μπεεμβέ θάσκαγα από το κακό μου....)

Φιλε Πορθε παροτι εισαι και καλο χερι και εχεις γυρισει αρκετα το σχολιο σου ηταν πικροχολο.

Δεν υπηρχε κανενας λογος, ουτε χρονος και χρημα να φαω 7 μερες και 2000ευρω επιπλεων,για να

περασω απο μερη που εχω ξαναπαει αρκετες φορες. Σε αυτη την περιπτωση σημασια ειχε η Ιθακη

και οχι το Ταξιδι. Αν ειχα 5000 και ενα μηνα υπαρχουν καλυτερα μερη οπως η Αμερικη να παω.

Μετα τα 22 επαψα να κανω πραγματα για μπραβο απο τριτους. Συγνωμη Γιαννη που κανω δημοσια

αυτη την αναφορα στο θεμα σου αλλα απο τον Πορθο και στο λιγο χρονο που τον γνωρισα δεν

το περιμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη Σκας αγόρι. Σε εμένα καταστράφηκαν 2 μηχανάκια σε 1 χρόνο ακριβώς (ίδια μέρα).

Αισιοδοξία και θα το φτιάξεις το μηχανάκι.

Ψάξε ψύχραιμα και βρες ένα κινητήρα της προκοπής και βάλτον επάνω. Και σε λίγο καιρό θα βολτάρουμε και μαζί τις μαγευτικές διαδρομές που πας(είχα σκοπό φέτος αλλά...)

http://maps.google.com/maps?q=42.368285,15.944823&num=1&sll=53.159947,13.919678&sspn=3.781598,11.634521&ie=UTF8&ll=45.151053,22.324219&spn=17.789128,46.538086&z=5

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα