Jump to content
vasath

kymco ή sym

Recommended Posts

ανάμεσα σε αυτά τα δύο: http://www.kymco.gr/product.asp?catid=1080 και http://www.gorgolis.gr/symphonySR.htm , τι προτείνετε; Έχουν την ίδια τιμή, ίδιες διαστάσεις, ίδιες επιδόσεις, οπότε η σύγκριση έχει να κάνει με θέματα ευχρηστίας, οικονομίας και αξιοπιστίας μιας και για αυτούς τους λόγους υπάρχουν αυτά τα μηχανάκια. Έχει κανείς γνώμη από 1ο χέρι, ειδικά για το sym που δε το έχω δει να κυκλοφορεί πολύ, ευχαριστώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

SYM κυκλοφορούν πολλά απλά δε τα έχεις προσέξει.

Τώρα για να πώ την αλήθεια δεν γνωρίζω πολλά για τα συγκεκριμένα 2 μοντέλα, ωστόσο τις 2 εταιρίες τις έχω περίπου στην ίδια βαθμίδα με την πρώτη ίσως 1 κλίκ πιο πάνω.

Το μόνο παράδειγμα που μπορώ να θυμηθώ απο την μεριά της SYM είναι το JET50 που πέρασε από πολύ σκληρή χρήση και παρόλαυτα δεν κόλλησε ποτέ.

Εγώ θα πρότεινα εφόσον δεν έχεις κάποιο γνωστό που να έχει κάποιο απο τα 2 να πάρεις όποιο σου αρέσει περισσότερο με μοναδικό επιχείρημα υπερ του SYM το ψηφιακό κοντέρ Άααντε και τις μαργαριτες δισκόπλακες που έχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω θα σου προτεινω μεταχειρισμενο γιαπωνεζικο

ειχα παλια ενα kymco spyke και μονο 3500χλμ το αντεξα/με αντεξε....γενικα τα κινεζο-κορεατικο κτλ κτλ δεν τα εχω σε υποληψη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Gee, μάλλον έπεσες σε "μάπα καρπούζι"...

Για τα Kymco δε ξέρω, δεν έχει κάποιος γνωστός μου για να κρίνω. Για τα SYM πάντως, έχω δει το JET να κάνει μπάνιο σε ποτάμι κυριολεκτικά και όχι μόνο να λειτουργεί αλλά να μην έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και να έχει φάει απίστευτο ξύλο γενικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Gee, μάλλον έπεσες σε "μάπα καρπούζι"...

Για τα Kymco δε ξέρω, δεν έχει κάποιος γνωστός μου για να κρίνω. Για τα SYM πάντως, έχω δει το JET να κάνει μπάνιο σε ποτάμι κυριολεκτικά και όχι μόνο να λειτουργεί αλλά να μην έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και να έχει φάει απίστευτο ξύλο γενικά.

για σκουτεράκι μιλάμε, ή για μουλάρι;;; :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για σκουτεράκι μιλάμε, ή για μουλάρι;;; mB_kalo_e.gif

Εγώ κατάλαβα ότι μιλάει ή για ιπποπόταμο ή για τον Τσάκι Τσαν. rotfl.giftease.gif

Για το Kymco Agility City 150 δες εδώ:

http://www.mybike.gr/topic/29373-kymco-agility-150cc/

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με μια λεξη KYMCO βεβεα..ουτε να το σκευτεσε..

Συμφωνώ, στο δεύτερο σκέλος της απάντησης όμως... :angel_not:

ΕΓΩ, αν ήμουν στη θέση σου, θα έπαιρνα ασυζητητί το SYM

:rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μαθετε μια αληθεια για την kymco.

KYMCO (trade name for the Kwang Yang Motor Co, Ltd (traditional Chinese: 光陽工業; pinyin: Guāng Yáng Gōng Yè) is a Taiwanese company that manufactures motor scooters, motorcycles, and ATVs for distribution throughout the world. Founded in 1963, the company was originally aimed at making parts for Honda.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μαθετε μια αληθεια για την kymco.

KYMCO (trade name for the Kwang Yang Motor Co, Ltd (traditional Chinese: 光陽工業; pinyin: Guāng Yáng Gōng Yè) is a Taiwanese company that manufactures motor scooters, motorcycles, and ATVs for distribution throughout the world. Founded in 1963, the company was originally aimed at making parts for Honda.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω πως κάτι αντίστοιχο είχα διαβάσει κάποια στιγμή και για τη SYM.

Για μένα οι δυο εταιρίες είναι ισοδύναμες, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με scooters αλλά πιθανότατα θα επέλεγα SYM.

Ααα, όπου και να διαβάσω όλοι αποθεώνουν τον Γκοργκόλη!

Υ.Γ.: 0% προκαταβολή και 24 μήνες άτοκα είναι αρκετά για να σε βάλουν σε σκέψεις!

Τροποποιήθηκε από τον xaniolas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω θα σου προτεινω μεταχειρισμενο γιαπωνεζικο

ειχα παλια ενα kymco spyke και μονο 3500χλμ το αντεξα/με αντεξε....γενικα τα κινεζο-κορεατικο κτλ κτλ δεν τα εχω σε υποληψη

Πωω σε ενα τετοιο παπι εκανα μαθηματα για το διπλωμα......χαλια μαυρα, πολυ βαρυ και καθολου μελετημενο πλαισιο.....οταν ανεβηκα αφου πηρα το διπλωμα σε crypton x καταλαβα πολλααααα.

Βεβαια ειναι παλιο μοντελο και δικαιολογειται!

On topic τωρα: To agility ειναι πολυ καλο και τιμιο μηχανακι με πολυ καλα φρενα,καλη καταναλωση, μετριες επιδοσεις και σκληρες αναρτησεις. Το αλλο μονο στατικα το εχω δει και μ μοιαζει μεγαλυτερο σε διαστασεις αρα ισως χωραει περισσοτερα κατω απο την σελα. Στα συν το ψηφιακο κοντερ και οι δισκοπλακες. Αν ειχα να διαλεξω θα πηγαινα στο δοκιμασμενο απο πολλους agility.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά έχω πάρει καινούριο το sym joymax z+ 250...

Ένα μόνο θα πω..........Η εταιρία είναι όλα τα λεφτά!!!  Δεμένη μηχανή και ας είναι Scooter με πολλά πλαστικά.Γκάζι τέλειο...σου δίνει την αίσθηση ότι είναι ακριβό μηχανάκι...Επίσης τρομερά τέλεια ζυγισμένο (και σε κατάσταση δυκάβαλου). Χώρος κάτω από τη σέλα ΤΕΡΆΣΤΙΟΣ... χωράει δύο κράνη και σίγουρα μια σακούλα με ψώνια. Χωρίς τα κράνη, μπορεί να χωρέσει 3 γεμάτες σακούλες με ψώνια..... Φρένα απίστευτα και δεν σε τρομάζουν... Σε κάποιες λακούβες ακούγεται ο συγκεκριμένος ήχος της μπροστινής ανάρτησης... προφανώς η του τηλεσκοπικού πιρουνίου ( δεν είναι κάτι τραγικό αυτό, απλά επειδή είχα xmax το έκανε και εκείνο... γενικά σχεδόν όλα στην κατηγορία αυτή το κάνουν έχω μάθει) Οικονομία ΤΡΟΜΕΡΉ........

Αλήθεια του Βάζω 20 ευρώ και μετά από 17 ημέρες ξανά φουλαρω... Προσέχετε μόνο τα σέρβις σε ποιους τα κάνετε γιατί σε μεγάλο ποσοστό κάνουν λαμογιες οι περισσότεροι... Πχ ( το πρώτο σερβίς στα 1000 κάποιοι μου ζήτησαν 40 κάποιοι 30 και κάποιοι 55).      το θέμα με τις μικρές ροδες θα το διαπιστώσετε εύκολα. Όμως έχει ένα συν διότι είναι πιο χαμηλό και μπορείς να κάνεις πιο γρήγορα τις κινήσεις σου... Σαν όγκος έχω την εντύπωση ότι είναι πιο μακρύ από το xmax.  Οι μανέτες δεν είναι ρυθμιζόμενες ( αν και θα έπρεπε σε μια τέτοια τιμή αγοράς)...  Το κοντέρ έχει πραγματικά χιλιόμετρα και μπορεί να φτάσει η τελική του σίγουρα 130...

Ανεπιφύλακτα αγοραστε το είναι τέλειο σε πόλους τομείς!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα