Jump to content
Αιγαιοπλόος

Τί θεωρείς κορυφαίο πάνω στη μοτοσυκλέτα σου;

Recommended Posts

Σου τα δειχνει ο μαστορας ε;; :tooth: :tooth:

Πετυχημένο. Κορυφαίο!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Αλήθεια, αυτό το "κάθε Τρίτη" δεν το κατάλαβα. Μπορώ να έχω μια επεξήγηση Ορεστάκο? :sopase:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ !!!

135cc , υγρόψιχτο , τετραβάλβιδο , σφυρήλατα πιστόνια , και είναι και YAMAHA !!!!! :P

( το YAMAHA σαν θετικό σχόλιο όχι αρνητικό )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πετυχημένο. Κορυφαίο!!! rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Αλήθεια, αυτό το "κάθε Τρίτη" δεν το κατάλαβα. Μπορώ να έχω μια επεξήγηση Ορεστάκο? sopase.gif

καθε τριτη τον αφηνει η γυναικα του να την παει βολτα τις αλλες μερες του παιρνει τα κλειδιαyahoo.gif

Τροποποιήθηκε από τον vagelisv

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το οτι βγηκε το καλυτερο ςς στην κατηγορια του τα λεει ολα!!!

Αλλα εκει που εμενα με εχει εντυπωσιαση ειναι στο στριψιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καθε τριτη τον αφηνει η γυναικα του να την παει βολτα τις αλλες μερες του παιρνει τα κλειδιαyahoo.gif

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lipssealed::lipssealed:

τσόπα τσόπα δεν πιλάζει... ( βγάλε αντικλείδι ;) )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το πισω αμορτισερ της ohlins

το ρυθμιζεις απο πολυ μαλακο εως πολυ σκληρο και ασχετα απο την ρυθμιση περνας πανω πετραδακι ,κοτρωνα ,κορμο η χαραδρα χωρις να καταλαβεις τπτ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο αναβατης του!Ειναι κουκλακι ζωγραφιστο

Περα την πλακα το θεωρω ολο το μηχανακι κορυφαιο αλλιως δεν θα το αγοραζα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στον κινητηρα παιρνει αριστα γιατι ανηκει στους καλυτερους 2κ εν σειρα της μεσαιας κατηγοριας αλλα ριχνει και πολλους V2 των 650cc. Αξιοπιστος, συγχρονος οικονομικος και ροπατος...

Επισης και η εμφανιση ειναι κατι που το ER του 09 παιρνει πολυ καλο βαθμο και αυτο το βλεπω καθημερινα στο δρομο...

Για μενα αριστα παιρνει και το πλαισιο, απο προσωπικη εμπειρια με το τρακαρισμα μου αφου δεν εσπασε σε κανενα σημειο και δεν ειχε καποιο στραβωμα που να φαινεται ευκολα με γυμνο ματι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...χμμα! άριστα? ...μαλλον δεν παίρνει πουθενα!

...αλλα παίρνει σε ολα, "πολυ καλά"! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τιποτα πανω στη δικη μου δεν θεωρω ΚΟΡΥΦΑΙΟ.Ομως συνολικα θεωρω οτι ειναι μια απο τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ επιλογες(αν οχι η καλυτερη)στην κατηγορια(και οχι μονο) :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν νομίζω να παίρνει κάπου άριστα η μηχανή μου,έχει μερικά πολύ καλά στοιχεία,όπως φρένα,άνεση,''μαλακό'' γκάζι,καλό γρανάζομα.

Η εμφάνιση και ο ήχος κατά εμένα δεν πίανονται γιατί είναι θέμα γούστου,άρα υποκειμενικό.

Σίγουρα άριστα παίρνει στην αξίοπιστία της,αλλά αυτό οφείλεται στην εταιρία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ας πω κι εγώ για το δικό μου.

Δύσκολα ένα μηχανάκι σαν το Transalp "Εφτακόσια" θα μπορούσε να "χτυπάει κορυφή" σε κάποιον τομέα. Η φιλοσοφία του είναι να τα κάνει όλα (ή σχεδόν όλα) καλά. Αλλά όχι τέλεια.

Με πολλή σκέψη όμως, και έχοντας οδηγήσει σχεδόν ό,τι υπάρχει στην κατηγορία των μεσαίου κυβισμού on-off μοτοσυκλετών, στην οποία ανήκει και το Transalp 700, θα μπορούσα να της βάλω βαθμό ΑΡΙΣΤΑ στον τομέα των φρένων. Τα συνδυασμένα φρένα της Nissin με τις τριπίστονες δαγκάνες εμπρός και το καλό ABS (που δουλεύει χωρίς να "αμολάει") έχουν πολύ καλή αίσθηση (κορυφαία πραγματικά). Σου εμπνέουν λοιπόν απόλυτη εμπιστοσύνη, σε βαθμό που δεν έχω συναντήσει στις υπόλοιπες της κατηγορίας.

Αν λοιπόν υπάρχει κάτι, στο οποίο είμαι 100% ικανοποιημένος από τη μοτοσυκλέτα μου και στο οποίο πιστεύω ότι θα έπαιρνε ΑΡΙΣΤΑ, αυτό είναι τα φρένα της.

Σημείωση: Παίδες, προτιμήστε να επικεντρωθείτε σε ΕΝΑ πράγμα που, κατά τη γνώμη σας, ξεχωρίζει στη μοτοσυκλέτα σας. Ποιό είναι αυτό το "ένα" στοιχείο της, για το οποίο "της βγάζετε το καπέλο";

Και όχι γενικόλογα πράγματα, του τύπου "όλη η μηχανή μου είναι κορυφαία".

Πείτε, ρε παιδί μου, συγκεκριμένα: Το πλαίσιό της ή το κιβώτιο ή η ροπή του κινητήρα κλπ.

ΟΚ ?

Τροποποιήθηκε από τον Αιγαιοπλόος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

XX : κινητήρας,άνεση

BOLD'OR : ιστορία.

VT 750c2 :οικονομία,προαιρετικό service.

Τροποποιήθηκε από τον hondacb900boldor

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νο1 το στήσιμο, η γεωμετρία της. Τη βρίσκω απίθανη!

Ολα τα άλλα θετικά που βρίσκω στο WR250 R (κινητήρα, φρένα, κιβώτιο, αναρτήσεις κλπ.) μπορώ να τα βρώ σε καθαρόαιμα enduro μηχανάκια και εκεί να τους δώσω ΑΡΙΣΤΑ.

Το μοτόρι μου υπολλείπεται σε σύγκριση με τους πρωταθλητές του είδους, αλλά για 250άρι dual sport είναι κορυφή!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οικονομια στην βενζινη το Ιννοβα 125i!!!

2,5€ 100χιλιομετρα περιπου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πουθενα το καλυτερο, απλα καλο σε ολα! (Τα εξ'ορισμου "αντιθετα", σε πολλες περιπτωσεις)

Ειναι δυσκολη η κατηγορια και τα καταφερνει ΑΠΛΩΣ! καλα παντου! :meeting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@black hawk:

Να σου πω εγώ έναν τομέα, όπου το GS παίρνει "άριστα", αν το συγκρίνεις με τον ανταγωνισμό του;

Βάρος.

Στα κυβικά αυτά και στην κατηγορία αυτή, έχει τόσο χαμηλό βάρος, που σαφώς χτυπάει "κορυφή" το 1200άρι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα