Jump to content
ArhoN

Η καλύτερη στροφή

Recommended Posts

Χαλαρωστε λιγο μερικοι,ποια στροφη σας αρεσει ρωτησε το παλικαρι,και ξεκινησαμε να κρινουμε αν ειναι σωστο η οχι,αν το ειδαν οι μοντερειτορ κλπ ελεος χαλαρωστε λιγο δεν κανει κακο.Μηπως πρεπει να το σβυσουν κοιλας??.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Φεύγωντας απ Σύνταγμα και κατηφορίζω για Λ. Συγγρού που έιναι μία συνεχές διπλή στροφή νομίζω έξω απ ένα αμερικάνικο πανεπιστήμιο...

Απαπαπαπαπα αυτές οι άσπρες λωρίδες γλυστράνε πολυυυυυυύ!!!

Κι αυτη αλλα πιο πολυ μ'αρεσει στο αλλο ρευμα που εχει και λιγο ανηφοριτσα!

Αντιθέτως η ανηφορική δεξιά είναι μούρλια!

Εμένα μου αρέσει η στροφή στην περιφερειακή του Υμητού, η κατηφορική αριστερή όπως πας προς ΓΝΑ, 401 κ.λπ. στο ύψος της εισόδου της Αττικής οδού, καθώς και η αντίστοιχη δεξιά ανηφορική του αντίθετου ρεύματος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαλαρωστε λιγο μερικοι,ποια στροφη σας αρεσει ρωτησε το παλικαρι,και ξεκινησαμε να κρινουμε αν ειναι σωστο η οχι,αν το ειδαν οι μοντερειτορ κλπ ελεος χαλαρωστε λιγο δεν κανει κακο.Μηπως πρεπει να το σβυσουν κοιλας??.

ειπαμε κατι τετοιο απλα εμενα μου φαινετε επικυνδηνο στην αθηνα........αυτοοοοοο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:shock:

Είναι στο βίντεο 2-3 όμως ή τυχεροί ή (μάλλον) καλοί στο τιμόνι, απλά 'πλασσάρονται' στη στροφή κια συνεχίζουν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η σουπερ στροφη ολης της αττικης ειναι στον ολοκαινουριο περιφερειακο δρομο τις δραπετσονας στον πειραια.Ειναι ανοιχτη δεξια,μεσα σε τουνελ κ ειδικα το βραδυ με τον πολυ καλο φωτισμο κ την ελαχιστη κινηση ειναι για γκαζια.Οποιος μενει εκει κοντα ξερει τι λεω...

πω πω εχεις δικιο και γαμω τις στροφες ειναι αυτη ειδικα εκει που μπαινεις στο τουνελ ειναι ολα τα λεφτα,ετσι πρεπει να σκεφτηκε και το παλληκαρακι που πηρε την πρωτια με το πρωτο καντηλακι εξω απο το τουνελ στον ολοκαινουργιο μας δρομο.

:2funny:

για την στροφη δεν ξερω παντως το τραγουδακι τα σπαει :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχω πει να μην ερχωμαι σε αντηπαραθεση με μερικους ...αλα μην τρελενεστε κιολας ,το να απαντησουμε αν μας αρεση μια σρτοφη και αν αναλογα τις συνθηκες, να μην εχη κινηση και την παρουμε με καπια κμ παραπανω ,δεν σημενει οτι εσεις ειστε καλυτεροι και οι αλλοι καγκουρες ......και μην μου πειτε οτι κανεις απο σας οταν θα του κατση μια στροφη και δει οτι τον περνη δεν θα πλαγιαση λιγω παραπανω........και για μερικους αν θυμουνται στα δερβενοχωρια μια εκδρομη μεσα στην κινηση ηταν καλητερες οι συνθηκες?που καναμε στροφιλικια.....ας λοιπουν τα καρφωματα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειχα πολλές αλλα το έκοψα το ριμαδοσυνήθειο με όλα αυτα που γίνονται. Πλέον και στην ευθεία είμαστε θύματα.....στην στροφή ασ'τα να πάνε δεν το σχολιάζω καν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:shock:

O λεωφοριατζής πάντως το έβαλε καλύτερα απ'όλους..

Παραδέχομαι πως η έκφραση "δίχως αύριο" μπορεί να χρεωθεί ώς ολίγον υπερβολική αλλά... έτσι είναι η έκφραση.

Μην τρελαινόμαστε κιόλας παίδες..

Άλλωστε το δικό μου "δίχως αύριο" απέχει κατά πολύ με αυτό εδώ

που ήταν σε DVD με το Μοτο πριν μερικά χρόνια και υποψιάζομαι οτι είναι ο Σινιώρης..:uglystupid2:

*Η αγαπημένη μου στροφή δυστυχώς δεν υπήρχε τότε*

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η κυκλικη στροφη στο τερμα της εθνικης με παραλιακη μονο σε μενα αρεσει? (για χωσιμο δε το συζιτω παντα κινηση)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα ξέρεις, ειδικά άμα ακούς κάποιους να λένε δίχως αύριο συνήθως είναι έκφραση της παρέας.

Όπως τους ψαράδες που έλεγε ο άλλος έπιασα ένα ψάρι 2 μέτρα. Κανε ψαλίδι θα γίνει ζημιά.. :_innocent:

η κυκλικη στροφη στο τερμα της εθνικης με παραλιακη μονο σε μενα αρεσει? (για χωσιμο δε το συζιτω παντα κινηση)

Ειδικά εκεί δε λέει ούτε για πλάκα να το συζητάμε.. :_thumbsup:

Άμα φύγεις έχεις πετάξει κάτω απ τη γέφυρα, θα γίνεις έκθεμα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.. :uglystupid2:

¨Εχει και αυτά τα άθλια σίδερα πάνω στο δρόμο και γλυστράνε σαν διαόλια. Άσε που έρχονται όλοι πατημένοι απο πίσω και ορατότητα μηδέν. Άστο καλύτερα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμενα μου αρεσουν καποιες στροφες, ομως μπορει αυτες οι στροφες να ΜΗΝ αρεσουν σε καποιον αλλο ή ακομη χειροτερα να ειναι ΚΑΙ επικυνδυνες! Εγω μπορει να μην τις θεωρω

επικυνδυνες και να ρισκαρω καποια πραγματα, ετσι λοιπον καλο θα ειναι να μην παρασυρθουν μερικοι και πουν θα παω εκει επειδη ο ταδε ειπε οτι ειναι καλα, αυτο μονο να

εχουν ολοι εδω μεσα στο μυαλο τους και απο εκει και περα ας πει ο καθενας για τον ΕΑΥΤΟ του ποια του αρεσει...ΠΡΟΣΟΧΗ ομως...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμενα μου αρεσουν καποιες στροφες, ομως μπορει αυτες οι στροφες να ΜΗΝ αρεσουν σε καποιον αλλο ή ακομη χειροτερα να ειναι ΚΑΙ επικυνδυνες! Εγω μπορει να μην τις θεωρω

επικυνδυνες και να ρισκαρω καποια πραγματα, ετσι λοιπον καλο θα ειναι να μην παρασυρθουν μερικοι και πουν θα παω εκει επειδη ο ταδε ειπε οτι ειναι καλα, αυτο μονο να

εχουν ολοι εδω μεσα στο μυαλο τους και απο εκει και περα ας πει ο καθενας για τον ΕΑΥΤΟ του ποια του αρεσει...ΠΡΟΣΟΧΗ ομως...

Μακράν η καλύτερη απάντηση.. ούτε ο Κομφούκιος δεν θα μπορούσε να το ισορροπήσει καλύτερα το θέμα:_innocent:

Δεν είπες Θάνο όμως ... ποιά είναι η αγαπημένη σου στροφή;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στην εξοδο αττικης οδου για να μπεις στην ευθεια για μεσογειων που περναει και μπροστα απο το 251 ΓΝΑ !! μιλαμε πλαγιαζεις οσο δε παει !!!!!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο Μαρούσι ανεβαίνοντας την Κηφισίας. Εκεί που είναι τα δύο βενζινάδικα και η αριστερή και η δεξιά (ντριφτάροντας πάντα). Δεν έχω άλλες λεπτομέρειες, αλλά είναι και το ΚΑΤ εκεί κοντά οπότε ότι και να γίνει πας με τη μία μέσα... χαχαχαχαχαχαχα

Τροποποιήθηκε από τον troume

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είπες Θάνο όμως ... ποιά είναι η αγαπημένη σου στροφή;

Εχχχμμμμμμμ...εμμμμμμμ....δεν ειναι μονο μια... :blush: Ενα καλο εσακι "S" ειναι αφου περνας την γεφυρα της Κηφισσιας απο την Σπυρου Λουι και πας στο αμεσως επομενο

φαναρι αριστερα για να βγεις στην Κηφισσιας....Επισης απο Κατεχακη για περιφερειακη Υμητου, αφου περνας το στρατιωτικο αλσος ενα τρελλο δεξι στροφιλικη για πολλα γκαζια και

ακομη καλυτερα αν συνεχισεις κι'αλλο μεσα δεξια για να μπεις αττικη οδο....αυτα, φτανει, δεν λεω αλλα γιατι δε θα σταματησω... :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχχχμμμμμμμ...εμμμμμμμ....δεν ειναι μονο μια... :blush: Ενα καλο εσακι "S" ειναι αφου περνας την γεφυρα της Κηφισσιας απο την Σπυρου Λουι και πας στο αμεσως επομενο

φαναρι αριστερα για να βγεις στην Κηφισσιας....Επισης απο Κατεχακη για περιφερειακη Υμητου, αφου περνας το στρατιωτικο αλσος ενα τρελλο δεξι στροφιλικη για πολλα γκαζια και

ακομη καλυτερα αν συνεχισεις κι'αλλο μεσα δεξια για να μπεις αττικη οδο....αυτα, φτανει, δεν λεω αλλα γιατι δε θα σταματησω... :D

Αυτην λεω και εγω!

Αλλα λογο μικρης ιπποδυναμης το παπι δεν ανεβενει με αρκετα χιλιομετρα γιατι ειναι ανιφορα!

Απο την καθοδο ομως που τερματιζω τα σπαει παντος!

Εχει και τρομεση ασφαλτο να ξανα τονισω!

Αααααααα

Ενα μικρο S σετακι οπως λετε και εσεις υπαρχει στον Νεο Βουτζα οπως παμε Νεα Μακρη στην Λ.Μαραθωνος!

(αλλα προσοχη τα καπακια στην ασφαλτο γλυστρανε!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η τελευταια αγαπημενη μου μακραν απο πολεσ αλλες ειναι οταν απο βαρης-κορωπιου πασ για αττικη εχει λιγο ευθεια και μετα για να μπεισ στην αττικη εχει μια ανηφορικη 180 μοιρες με πολυ καλο αδοστρομα....ειναι μια γλυκα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμενα η αγαπημενη μου στροφη που την παιρνω με πολλά ειναι η τελευταια στροφη στην διαδρομη απο το γραφειο στο σπιτι. Δεν κρατιεμαι λεμε να φτάσω. Και τωρα που το συζηταμε επειδη ειμαι ακομα στο γραφειο, ασταδιαλο φευγω :scooter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Διαβάστε σε λιγο καιρό ποσοι θα σακατευτούν ψάχνοντας την καλλίτερη στροφή στην Αθήνα για να την στρίψουν με ολα......Ήμαρτον Παναγία μου! :uglystupid2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Διαβάστε σε λιγο καιρό ποσοι θα σακατευτούν ψάχνοντας την καλλίτερη στροφή στην Αθήνα για να την στρίψουν με ολα......Ήμαρτον Παναγία μου! uglystupid2.gif

αυτο σκεφτομουν και εγω οταν το διαβαζα._thumbsup.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπάρχουν πολλές καλές στροφές στην Αθήνα. Διάβασα για τις αγαπημένες στροφές

του καθ'ενός αλλά σκεφτήκατε πως αν το παρακάνετε και πέσετε που θα καταλήξετε ??

Σε καμιά μπάρα, σε κανένα δέντρο ίσως ??

Θέλετε πραγματικά να πάρετε μια στροφή γρήγορα και με σχετική ασφάλεια ??

Πηγαίνετε σε ένα trackday σε μια από τις 2 πίστες που έχουμε με τη μηχανή σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχω πει να μην ερχωμαι σε αντηπαραθεση με μερικους ...αλα μην τρελενεστε κιολας ,το να απαντησουμε αν μας αρεση μια σρτοφη και αν αναλογα τις συνθηκες, να μην εχη κινηση και την παρουμε με καπια κμ παραπανω ,δεν σημενει οτι εσεις ειστε καλυτεροι και οι αλλοι καγκουρες ......και μην μου πειτε οτι κανεις απο σας οταν θα του κατση μια στροφη και δει οτι τον περνη δεν θα πλαγιαση λιγω παραπανω........και για μερικους αν θυμουνται στα δερβενοχωρια μια εκδρομη μεσα στην κινηση ηταν καλητερες οι συνθηκες?που καναμε στροφιλικια.....ας λοιπουν τα καρφωματα

OXI κύριε εμεις δεν τρεχουμε ποτε ειμαστε καλα παιδια!!! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες... όταν στη ζωή σου έχεις δει πολλά κι έχεις κάνει κι άλλα τόσα, μια συμβουλή δεν βλάπτει. Εγώ είπα απλά ότι η πόλη δεν προσφέρεται για τέτοιες ταρζανιές. Γιατί όμως? Γιατί στην πίστα το 99% των περιπτώσεων είναι να πέσεις και να συρθείς χωρίς να σκάσεις επάνω σε σταθερό εμπόδιο, ακόμα και στον επαρχιακό δρόμο, έχεις πολλές πιθανότητες να φύγεις σε κάνα χωράφι, σε κάνα πλάτωμα, ή κάπου τέλος πάντων που δεν θα σκάσεις και πάλι σε σταθερό εμπόδιο.

Στην πόλη οι περισσότερες περιπτώσεις είναι να σκάσεις πάνω σε σταθερό εμπόδιο κι όλοι νομίζω ξέρετε τι σημαίνει αυτό?! Πέρα από αυτό, κινδυνεύεις να σε πατήσουν οι απέναντι ή και οι από πίσω σου που δεν θα προλάβουν να αντιδράσουν όταν εσύ θα σέρνεσαι στο δρόμο. Πολλά μπορεί λοιπόν στην πόλη.

Εγώ μια συμβουλή έδωσα..κι όποιος θέλει κρατάει τα μισά απ΄ όσα είπα.

Από κει και πέρα ο καθένας σας έχει το μαχαίρι έχει και το καρπούζι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα