Jump to content
ArhoN

Η καλύτερη στροφή

Recommended Posts

Ετσι ακριβως, εχω δει πολλα εκει περα, τον φοβαμαι πραγματικα αυτον τον δρομο και εχω κοψει να πηγαινω απο εκει, οσες φορες τον εχω περασει με πιανει αγχος...

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΕΓΩ. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Να πούμε τώρα και για τις στροφές που ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ στην Αθήνα;! :P

Τα λιμανάκια (και γενικά όλη αυτή τη διαδρομή), λόγω της ολισθηρότητας του δρόμου αλλά κυρίως των "πιλότων" που κυκλοφορούν εκεί και των ατυχημάτων που γίνονται ΣΥΝΕΧΕΙΑ (έχει τύχει να δω ένα πολύ χοντρό...), τα αποφεύγω συστηματικά... θες να' ναι ψυχολογικό;... απλά φοβάμαι πολύ να περνάω απ' αυτό το δρόμο... :unsure:

+1000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΕΓΩ. :_thumbsup:

παρολο που έχω σπίτι στη σαρωνιδα και ειμαι συχνα εκει, ποτε δεν περνω από τα λιμανακια, με πιανει φοβερη ανασφαλεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όλη Η Κύμης ( προς ολυμπιακό χωριό ) :P

Σωστός!

Σε ενα berm σε ενα απο τα πιστακια του Παπαγου :P

Σε ποιό βρε;

η κυκλικη στροφη στο τερμα της εθνικης με παραλιακη μονο σε μενα αρεσει? )

και σ' εμένα

Επίσης:

1) στην Πάρνηθα από καζίνο έως Φλαμπούρι

2) Οι στροφές του Κατσιμιδιού.

Επίσης:

Η προστακτική δεν παίρνει χρονική αύξηση. και

«Κατά τα λοιπά, η συζήτηση έχει εκτροχιαστεί και δεν έχει νόημα».

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρολο που έχω σπίτι στη σαρωνιδα και ειμαι συχνα εκει, ποτε δεν περνω από τα λιμανακια, με πιανει φοβερη ανασφαλεια

Δέν καταλαβαίνω τι σας προκαλεί τόσο άνχος. Μήπως προσπαθείτε να πάτε γρήγορα ενώ βλέπετε οτι δέν σας παίρνει; απλά κόψτε ρυθμό ρε παιδιά, δέν χρειάζετε ντέ και καλά να το παλέψεις αν βλέπεις οτι δέν.

Τροποποιήθηκε από τον anothercbrowner

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φανταζομαι οτι το λενε με την εννοια οτι αρκετοι που διασχιζουν αυτον τον δρομο τη βλεπουν σουμαχερ ή ροσι και απο κει και υστερα οποιον παρει ο χαρος. Σε αρκετα ατυχηματα που εχουν συμβει στα λιμανακια εμπλεκονται κι απλοι περαστικοι, ανθρωποι που βρεθηκαν στο λαθος σημειο τη λαθος στιγμη.

Τροποποιήθηκε από τον hayabusas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δέν καταλαβαίνω τι σας προκαλεί τόσο άνχος. Μήπως προσπαθείτε να πάτε γρήγορα ενώ βλέπετε οτι δέν σας παίρνει; απλά κόψτε ρυθμό ρε παιδιά, δέν χρειάζετε ντέ και καλά να το παλέψεις αν βλέπεις οτι δέν.

Ε να σου πω.....

το γεγονός ότι κάθε κ@υλοτίμωνος πάει να το παίξει ο χερας της χιλιετίας και μπορει να του φύγει στο αντίθετο και να σε κάνει ένα με το βράχο καθώς εσύ ανεβαίνεις/κατεβαίνεις από τα λιμανάκια......

και

το γεγονός ότι ο κ@υλοτίμονος μπορεί να ανεβαίνει /κατεβαίνει μαμιώντας απο πίσω σου και είτε να σε πετάξει στα βράχια να σε φάνε τα βατράχια, είτε να σε ρίξει στο αντίθετο να σε κλαίνε οι ρέγγες.....και επειδή κατά πάσα πιθανότητα αν πηγαινεις νορμαλ θα σε πηγαίνει κωλοφεράτζα και για να το αποφυγεις αυτό ανοίγεις για να μην γίνεις roadkill....σε πετάει η στροφή.....και ένα ελαφάκι για τον κωστάκη.....

Με λίγα λόγια......αν δεν έχεις κ@υλες να πας μαλλιοκούβαρα...άστο μην περνάς από εκεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άν κολλήσει ο άλλος απο πίσω κάνεις δεξιά, δέν είναι η λύση πάντα το γκάζι. Τώρα το άν του φύγει του άλλου απο το αντίθετο και σου κάτσει να είσαι εσύ απέναντι για να τον μαζέψεις, ναί τον ήπιες, όπως και το άν σου πεταχτεί σκύλος, όπως και το άν πατήσεις λάδια, όπως και το άν περάσει ο άλλος με κόκκινο....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δλδ εσενα οποιος σου κολλαει απο πισω ανοιγεις το γκαζι αντι να κανεις δεξια που ειναι το πιο λογικο??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.. Η εισοδος της περιφεριακης Υμμητου οπως ανεβαινεις απο Κατεχακη.. Η δεξια που κλεινει με την καταλληλη γραμμη σηκωνει πολλα χιλιομετρα και τερμα πλαγιασμα.. η ασφαλτος ειναι πολυ καλη ακομη!! καλες στροφες!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πίστευε ό,τι θέλεις. Στην πόλη ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ζορίζω καταστάσεις. Ούτε είναι τυχαίο που μέσα σε 18 χρόνια που ζω στην Αθήνα και καβαλάω μοτοσυκλέτες κάνοντας καθημερινά χιλιόμετρα δεν έχω ατυχήματα/πτώσεις. Μετράω μόλις ένα πέσιμο από χάσιμο μπροστινού πάνω σε στροφή με άσφαλτο γυαλί όταν με έκλεισε αυτοκίνητο παραβιάζοντας την προτεραιότητά μου. Αν δεν έπεφτα θα έσκαγα πάνω του κι ας πήγαινα μόλις με 40χαω εκείνη την ώρα. Ήταν απλά από τις περιπτώσεις που δεν θα μπορούσες να την γλυτώσεις με τίποτα.

Ο απολογισμός (ευτυχώς) ήταν μερικές ασήμαντες γρατσουνιές στο φέρινγκ (ούτε καν σημαντικές δεν ήταν παρόλο που σύρθηκε λίγο η μοτοσυκλέτα. Φαντάσου πως ήταν η άσφαλτος δηλαδή!)

Πέρα από αυτό... αγαπημένες στροφές υπάρχουν, αλλά αυτό που μου δίνουν είναι το συναίσθημα της ασφάλειας όταν τις περνάω και ξέρω πως δεν θα γλιστρήσω με τίποτα με τα φυσιολογικά χιλιόμετρα που μπαίνω για την συγκεκριμένη στροφή. Σε άλλες με παρόμοια κλίση αλλά άσφαλτο γτπ, μειώνω την ταχύτητα μου. Το έχω δηλώσει πολλές φορές άλλωστε... στη πόλη είμαι από τους πιο αργούς οδηγούς που υπάρχουν (σε σχέση με αυτούς που βλέπω γύρω μου, ό,τι μοτοσυκλέτα κι αν έχουν)

E τοτε δεν μου λεει τπτ το να πηγαινεις μεσα στην πολη τελειως αργα και οταν βγαινεις εξω να της πινεις το ζουμι...Κ εκτος πολης μπορει να γινει η μαλακια..Αρα στην ουσια μια η αλλη εισαι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε ποιό βρε;

ειναι στο δευτερο πιστακι που πηγαμε την τελευταια φορα, ενα πολυ μικρο στην πισω πλευρα.Δεν ειναι κατι τρομερο απλα εμενα μου αρεσει πολυ :P

Τροποποιήθηκε από τον Niar

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

E τοτε δεν μου λεει τπτ το να πηγαινεις μεσα στην πολη τελειως αργα και οταν βγαινεις εξω να της πινεις το ζουμι...Κ εκτος πολης μπορει να γινει η μαλακια..Αρα στην ουσια μια η αλλη εισαι...

Έξω, έχω μία ανώδυνη πτώση στα 20μου (το 1990) και κανένα ατύχημα μέσα σε 24 χρόνια που καβαλάω μηχανάκια, (αν αυτό σου λέει κάτι για το πως οδηγώ και αν ξέρω που μπορώ να ανοίξω το γκάζι)

Άρα δεν είμαι καθόλου "μία η άλλη"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έξω, έχω μία ανώδυνη πτώση στα 20μου (το 1990) και κανένα ατύχημα μέσα σε 24 χρόνια που καβαλάω μηχανάκια, (αν αυτό σου λέει κάτι για το πως οδηγώ και αν ξέρω που μπορώ να ανοίξω το γκάζι)

Άρα δεν είμαι καθόλου "μία η άλλη"

Και σου ευχομαι μν σου τυχει το παραμικρο ποτε ξανα.Αντιθετα με μενα που στα 23 μου ηδη εχω πεσει 3 φορες,τις 2 χωρις να φταιω κ η μια μαλακια δικια μου καθαρα,και μαλιστα η 1η πολυ σοβαρα.

Να σου πω και κατι αλλο.Και το εχω παρατηρησει με τους μεγαλυτερους σε ηλικια αναβατες...Μην το λετε συνεχεια το θεμα οτι στα ταδε χρονια που οδηγαω δεν εχω πεσει,γιατι οπως ειπα κ εγω στις 2 φορες δεν εφταιγα,αρα ειναι κ λιγο θεμα τυχης πως θα σου γινει η στραβη.Πχ να σου βγει καποιος απο στοπ,να σε ριξει ο ταριφας,ολα αυτα απο το πουθενα.

Απλα λεω οτι οσο μπορει να γινει η στραβη μεσα στην πολη αλλο τοσο μπορει να γινει κ εκτος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα παίζουν ρόλο και οι άτυχες στιγμές, αλλά φροντίζεις να μειώνεις τις πιθανότητες να σου εμφανιστούν οδηγώντας όπως πρέπει και προ-νοώντας όσο μπορείς και την μλκία του άλλου.

Κανείς δεν είναι άπεφτος. Μακάρι να μην τυχαίνει σε κανέναν, αλλά όλοι αργά η γρήγορα, πέσαμε ή θα πέσουμε. Το πόσες φορές έχει συμβεί (ή θα συμβεί) εξαρτάται από τον τρόπο που οδηγούμε, από την δέουσα προσοχή που δίνουμε στο τι γίνεται γύρω μας, από την προνοητικότητα που μας διακρίνει, και το σημαντικότερο από το αν ξέρουμε που και πότε μας παίρνει να ανοίξουμε το γκάζι μας!

Συνήθως οι περισσότεροι την πατάνε από την τελευταία περίπτωση. Ανοίγουν το γκάζι εκεί που δεν τους παίρνει. Το κακό όμως φαντάζομαι είναι ότι δεν το ξέρουν ότι δεν τους έπαιρνε εκεί...κι αυτό είναι πολύ σοβαρό. Αν το κάνεις εσκεμμένα πάει να πει ότι ξέρεις τι κάνεις, κι ενώ ξέρεις ότι πιθανότατα μπορεί αν σου συμβεί η στραβή, εσύ δεν το υπολογίζεις. Όμως, πόσοι είναι αυτοί που ξέρουν ότι κάτι είναι πολύ επικίνδυνο και το κάνουν? Ελάχιστοι νομίζω. Οι υπόλοιποι το κάνουν εν αγνοία τους όπως είπα παραπάνω.

Στην τελική, φταίει δεν φταίει το αυγό, αυτό θα σπάσει όταν τρακάρει με την πέτρα. Οπότε, ως μοτοσυκλετιστές οφείλουμε μια καθαρά αμυντική οδήγηση σε όλες τις συνθήκες και πόσο μάλλον εκεί που οι κίνδυνοι πολλαπλασιάζονται... δηλαδή στην πόλη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να δεις τι ανασφαλεια με επιασε εμενα πανω σε στροφη μετα τα λιμανακια μια Κυριακη μεσημερι που ερχοντουσαν "πατημενοι" ενα Octavia RS και ενα punto,εκανα δεξια και αστους να πανε απο εκει που ηρθαν... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα παίζουν ρόλο και οι άτυχες στιγμές, αλλά φροντίζεις να μειώνεις τις πιθανότητες να σου εμφανιστούν οδηγώντας όπως πρέπει και προ-νοώντας όσο μπορείς και την μλκία του άλλου.

Κανείς δεν είναι άπεφτος. Μακάρι να μην τυχαίνει σε κανέναν, αλλά όλοι αργά η γρήγορα, πέσαμε ή θα πέσουμε. Το πόσες φορές έχει συμβεί (ή θα συμβεί) εξαρτάται από τον τρόπο που οδηγούμε, από την δέουσα προσοχή που δίνουμε στο τι γίνεται γύρω μας, από την προνοητικότητα που μας διακρίνει, και το σημαντικότερο από το αν ξέρουμε που και πότε μας παίρνει να ανοίξουμε το γκάζι μας!

Συνήθως οι περισσότεροι την πατάνε από την τελευταία περίπτωση. Ανοίγουν το γκάζι εκεί που δεν τους παίρνει. Το κακό όμως φαντάζομαι είναι ότι δεν το ξέρουν ότι δεν τους έπαιρνε εκεί...κι αυτό είναι πολύ σοβαρό. Αν το κάνεις εσκεμμένα πάει να πει ότι ξέρεις τι κάνεις, κι ενώ ξέρεις ότι πιθανότατα μπορεί αν σου συμβεί η στραβή, εσύ δεν το υπολογίζεις. Όμως, πόσοι είναι αυτοί που ξέρουν ότι κάτι είναι πολύ επικίνδυνο και το κάνουν? Ελάχιστοι νομίζω. Οι υπόλοιποι το κάνουν εν αγνοία τους όπως είπα παραπάνω.

Στην τελική, φταίει δεν φταίει το αυγό, αυτό θα σπάσει όταν τρακάρει με την πέτρα. Οπότε, ως μοτοσυκλετιστές οφείλουμε μια καθαρά αμυντική οδήγηση σε όλες τις συνθήκες και πόσο μάλλον εκεί που οι κίνδυνοι πολλαπλασιάζονται... δηλαδή στην πόλη.

Μα δεν στεκει φουλ αυτο που λες οτι στην πολη πολλαπλασιαζονται οι κινδυνοι...Βεβαια το μεγαλυτερο ποσοστο των ατυχηματων γινονται σε μια ακτινα 15-30 χιλιομετρων απο το σπιτι.Αλλα πιστευω εξω υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι παραγωντες που μπορουν να προκαλεσουν μια πτωση.

Κακη ασφαλος,υγρασια,χαλικια,αγελαδες,προβατα,κατσικουλες,αρνακια,σκυλακια,αρκουδακια,τρακτερ,λασπουλες απο τα λαστιχα των τρακτερ,κακακια απο αγελαδες προβατα κατσικουλες αρνακια,λαδια,να σου ερθει ο αλλος απο απεναντι και να σε παρει αμπαριζα.Να θελει καποιος να παει παρκινγ και απο τερμα αριστερα να παει δεξια στην εθνικη?.Και εκει θα τον πιει καποιος οπως θα τον επινε κ στην πολη μεσα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Ενα αυγό είναι ο κάθε μοτοσυκλετιστής.

Εχει απόλυτο δίκιο ο Αλέξανδρος.

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.

Θέλετε να το καταλάβετε; Εχει καλώς.

Δε θέλετε; Δικαίωμά σας. Ελπίζω μόνο να μη γίνετε ... ομελέτα.

Σας φαίνεται ολίγον τραγικό; Είναι. Γι' αυτό ξυπνήστε και μάθετε να οδηγείτε ανάλογα με το περιβάλλον. Και η πόλη δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για ταχύτητα. Ελα όμως που μόνο εκεί "σε βλέπουν"whistling.gif

Ρίξτε και μια ματια και στην άποψη του Ιαβέρη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα δεν στεκει φουλ αυτο που λες οτι στην πολη πολλαπλασιαζονται οι κινδυνοι...Βεβαια το μεγαλυτερο ποσοστο των ατυχηματων γινονται σε μια ακτινα 15-30 χιλιομετρων απο το σπιτι.Αλλα πιστευω εξω υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι παραγωντες που μπορουν να προκαλεσουν μια πτωση.

Κακη ασφαλος,υγρασια,χαλικια,αγελαδες,προβατα,κατσικουλες,αρνακια,σκυλακια,αρκουδακια,τρακτερ,λασπουλες απο τα λαστιχα των τρακτερ,κακακια απο αγελαδες προβατα κατσικουλες αρνακια,λαδια,να σου ερθει ο αλλος απο απεναντι και να σε παρει αμπαριζα.Να θελει καποιος να παει παρκινγ και απο τερμα αριστερα να παει δεξια στην εθνικη?.Και εκει θα τον πιει καποιος οπως θα τον επινε κ στην πολη μεσα..

Ρε συ... δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Θεωρείς ότι εκτός πόλης έχεις περισσότερες πιθανότητες για μια πτώση/ατύχημα σε σχέση με την Αθήνα???

Όλα αυτά που λες για την επαρχία, ισχύουν... αλλά εκεί τις περισσότερες φορές, έχεις το χρόνο και το χώρο να αντιδράσεις. Στην πόλη αυτά που λες τα έχεις κάθε μέρα...κάθε ώρα...κάθε λεπτό! Και τα δίποδα ζώα που έχουν πιάσει ένα τιμόνι κι όποιον πάρει ο χάρος, είναι πολύ περισσότερα από τα κατσικάκια και τα προβατάκια. Μα θα λέμε τώρα τα αυτονόητα?

Στην πόλη έχεις ΜΟΝΙΜΑ κακή άσφαλτο. Έχεις μόνιμα λευκές γραμμές με πρόσφυση γράσου. Έχεις μόνιμα δίπλα σου τον κάθε ανίκανο που δεν σε υπολογίζει.

Και το καλυτερότερο ξέρεις ποιο είναι? Ότι στην πόλη έχεις να αντιδράσεις μόλις ελάχιστα μέτρα (κάτω από 10 τις περισσότερες φορές) ενώ έξω συνήθως πολύ περισσότερα όπως είπα, ώστε να προλάβεις να σκεφτείς, να φρενάρεις ή να κάνεις ελιγμό αποφυγής σε μια άσφαλτο που συνήθως είναι πολύ καλύτερη της πόλης!

Ας μην διαφωνούμε δηλαδή με κάποια πράγματα απλά για να διαφωνίσουμε. Οι ασφαλιστικές εταιρίες γνωρίζεις γιατί έχουν φτηνότερα ασφάλιστρα σε όποιους ζουν στην επαρχία απ' ότι στην πόλη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Ενα αυγό είναι ο κάθε μοτοσυκλετιστής.

Εχει απόλυτο δίκιο ο Αλέξανδρος.

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.

Θέλετε να το καταλάβετε; Εχει καλώς.

Δε θέλετε; Δικαίωμά σας. Ελπίζω μόνο να μη γίνετε ... ομελέτα.

Σας φαίνεται ολίγον τραγικό; Είναι. Γι' αυτό ξυπνήστε και μάθετε να οδηγείτε ανάλογα με το περιβάλλον. Και η πόλη δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για ταχύτητα. Ελα όμως που μόνο εκεί "σε βλέπουν"whistling.gif

Ρίξτε και μια ματια και στην άποψη του Ιαβέρη

Καλά τα λέτε αλλά ενήλικοι είναι οι πιο πολλοί και την ευθύνη των πράξεων τους έχουν. Οπότε Hasta Lavista. :victory:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Ενα αυγό είναι ο κάθε μοτοσυκλετιστής. Εχει απόλυτο δίκιο ο Αλέξανδρος. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.Θέλετε να το καταλάβετε; Εχει καλώς.Δε θέλετε; Δικαίωμά σας. Ελπίζω μόνο να μη γίνετε ... ομελέτα. Σας φαίνεται ολίγον τραγικό; Είναι. Γι' αυτό ξυπνήστε και μάθετε να οδηγείτε ανάλογα με το περιβάλλον. Και η πόλη δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για ταχύτητα. Ελα όμως που μόνο εκεί "σε βλέπουν"whistling.gif Ρίξτε και μια ματια και στην άποψη του Ιαβέρη

Ε φυσικα οσοι στριβουν η το πηγαινουν το μηχανακι τους κ δεν τους παει το κανουν μονο κ μονο για πουλμουρ και οχι επειδη απλα το πανε...

Ρε συ... δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Θεωρείς ότι εκτός πόλης έχεις περισσότερες πιθανότητες για μια πτώση/ατύχημα σε σχέση με την Αθήνα???Όλα αυτά που λες για την επαρχία, ισχύουν... αλλά εκεί τις περισσότερες φορές, έχεις το χρόνο και το χώρο να αντιδράσεις. Στην πόλη αυτά που λες τα έχεις κάθε μέρα...κάθε ώρα...κάθε λεπτό! Και τα δίποδα ζώα που έχουν πιάσει ένα τιμόνι κι όποιον πάρει ο χάρος, είναι πολύ περισσότερα από τα κατσικάκια και τα προβατάκια. Μα θα λέμε τώρα τα αυτονόητα?Στην πόλη έχεις ΜΟΝΙΜΑ κακή άσφαλτο. Έχεις μόνιμα λευκές γραμμές με πρόσφυση γράσου. Έχεις μόνιμα δίπλα σου τον κάθε ανίκανο που δεν σε υπολογίζει. Και το καλυτερότερο ξέρεις ποιο είναι? Ότι στην πόλη έχεις να αντιδράσεις μόλις ελάχιστα μέτρα (κάτω από 10 τις περισσότερες φορές) ενώ έξω συνήθως πολύ περισσότερα όπως είπα, ώστε να προλάβεις να σκεφτείς, να φρενάρεις ή να κάνεις ελιγμό αποφυγής σε μια άσφαλτο που συνήθως είναι πολύ καλύτερη της πόλης!Ας μην διαφωνούμε δηλαδή με κάποια πράγματα απλά για να διαφωνίσουμε. Οι ασφαλιστικές εταιρίες γνωρίζεις γιατί έχουν φτηνότερα ασφάλιστρα σε όποιους ζουν στην επαρχία απ' ότι στην πόλη?

Τεσπα,επειδη ο καθενας θα λεει τα δικα του μου φαινεται πλεον ανουσιο να λεμε εαν εχει εντος/εκτος πολης μεγαλυτερο ποσοστο πτωσης.. :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απαντησαν οι απο κατω για μενα...στην δικια μου περιπτωση παντως (δεν ξερω για τους αλλους) δεν ισχυει αυτο που λες, δοξα το θεο εχω μαθει που μπορω να κανω το παραπανω αλλα και πότε...

Φανταζομαι οτι το λενε με την εννοια οτι αρκετοι που διασχιζουν αυτον τον δρομο τη βλεπουν σουμαχερ ή ροσι και απο κει και υστερα οποιον παρει ο χαρος. Σε αρκετα ατυχηματα που εχουν συμβει στα λιμανακια εμπλεκονται κι απλοι περαστικοι, ανθρωποι που βρεθηκαν στο λαθος σημειο τη λαθος στιγμη.

Ε να σου πω.....

το γεγονός ότι κάθε κ@υλοτίμωνος πάει να το παίξει ο χερας της χιλιετίας και μπορει να του φύγει στο αντίθετο και να σε κάνει ένα με το βράχο καθώς εσύ ανεβαίνεις/κατεβαίνεις από τα λιμανάκια......

και

το γεγονός ότι ο κ@υλοτίμονος μπορεί να ανεβαίνει /κατεβαίνει μαμιώντας απο πίσω σου και είτε να σε πετάξει στα βράχια να σε φάνε τα βατράχια, είτε να σε ρίξει στο αντίθετο να σε κλαίνε οι ρέγγες.....και επειδή κατά πάσα πιθανότητα αν πηγαινεις νορμαλ θα σε πηγαίνει κωλοφεράτζα και για να το αποφυγεις αυτό ανοίγεις για να μην γίνεις roadkill....σε πετάει η στροφή.....και ένα ελαφάκι για τον κωστάκη.....

Με λίγα λόγια......αν δεν έχεις κ@υλες να πας μαλλιοκούβαρα...άστο μην περνάς από εκεί.

Άν κολλήσει ο άλλος απο πίσω κάνεις δεξιά, δέν είναι η λύση πάντα το γκάζι. Τώρα το άν του φύγει του άλλου απο το αντίθετο και σου κάτσει να είσαι εσύ απέναντι για να τον μαζέψεις, ναί τον ήπιες, όπως και το άν σου πεταχτεί σκύλος, όπως και το άν πατήσεις λάδια, όπως και το άν περάσει ο άλλος με κόκκινο....

Ε μαλλον δεν θες να το καταλαβεις Αλβερτο, το ιδιο ειναι το ποσοστο να σου πεταχτει ο σκυλος και το ιδιο ειναι να περνας απο ενα σημειο που ΞΕΡΕΙΣ οτι γινονται παρανομα κοντρες

και ισως κινδυνεψει η ζωη σου απο καποιους αμυαλους και ηλιθιους;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα