Jump to content
Sign in to follow this  
black_hawk

ΟΝ?ΟFF?ON-OFF?STREET?-SS?-CUSTOM?-ΠΑΠΙ?

Recommended Posts

...Γιατι καταληξαμε,εδω που καταληξαμε?(..μεχρι να.. ξανα-καταληξουμε??.. :_innocent: )

...Γιατι,εχουμε,(με ποιο σκεπτικο!) το μηχανακι που εχουμε??

("to be, or not to be",μου θυμιζει το ερωτημα, αλλα δεν αντεξα και το'θεσα.. :rolleyes: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα πιστευω καθοριστικο ρολο επαιξε το υψος μου και η δυνατοτητα φορτωματος της μοτοσυκλετας για ταξιδια.Τιποτα περισσοτερο...τιποτα λιγοτερο.Παροτι ειμαι γκαζακιας και γουσταρω να εχω τις τελικες των SS,προτιμω τις on off μοτοσυκλετες για τους λογους που προανεφερα. :/

Αν γινοταν να εχω δυο μοτο,τοτε σιγουρα θα ειχα το BMW και μια K1200S ή ενα ZX12 ή ενα R1 ή ενα Hayabusa :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

DUCATI + 2o ATOMO + Τουρισμος = ST3

touristas χωρις BMW ειναι κοκορετσι χωρις αντερα.....

:tease::tease::tease::tease::tease:

καλα ε τρελλο κολλημα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τo συγκεκριμένο το πήρα απο σπόντα μιας και πήγαινα για Fazer.Το έιδα,το ερωτεύτικα και το πήρα.Τίποτα άλλο!Ληξις.- :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω δεν εχω να πω τίποτα.Ανέκαθεν cbrακιας οι επιλογές μου ήταν πολύ λίγες :grin:

Σκεφτόμουν να πάρω το RR αλλά προτίμησα αυτό επειδή είναι πιο άνετο και είναι και πιο ανθρώπινο για τον συνεπιβάτη.Τελικά δε το μετάνιωσα καθόλου.

Επίσης δε θα έλεγα οχι και στο 1000 αλλά είπε η τσέπη μου :tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ειναι βραχος στις οποιες καιρικες συνθηκες,να εχει ταχυτητα εκει που την θελω,να εχει ανεση και εργονομια για δυο (η μηχανη για τον ανθρωπο και οχι ο ανθρωπος για την μηχανη) ,πανεμορφο για τα δικα μου γουστα,δοκιμασμενο μακραν για μεγαααααλες αποστασεις .Πανω απο ολα ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ και οχι μονο.Αν καιει λιγοτερο ήπερισσοτερο ή αν ειναι πιο βαρια απο οτι θα επρεπε δε με νοιαζουν και καθολου.

Σαν δευτερη μηχανη (μακαρι καποια στιγμη να τα καταφερω) η GS.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...Συμφωνω με τον προλαλισαντα! :D Ακριβως με το ιδιο σκεπτικο,(+φορτωμα που παρελειψες να αναφερεις Γιαννη!)εχω αυτο που εχω!Μονο που,λογω "προιστοριας"(ΧΤ,KLX)μου'μεινε "κουσουρι" με τα on-off!! :grin: (τωρα,τι σοι "off" μπορω,με το σωματοτυπο μου αλλα και αναλογιζομενος το κοστος μιας πτωσης, :cry: ..αυτο ειναι αλλη ιστορια!!!! :lol: :lol: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αρχισαμε παλι τα ρατσιστικα τοπικ :lipssealed: ?

Ειναι γνωστον εις απαντες οτι αυτες ειναι οι 2 κατηγοριες μοτοσυκλετων

Η DUCATI και αυτες..... που θελουν να γινουν DUCATI !

:shoot::kill::kill::2guns::shoot::kill:

Ως εκ τουτου βρισκω τον τιτλο off-topic !! :_zeppelin:

Ε καλα ξερω που σας αρεσει να τ`ακουτε :yahoo: .

ουγκ λεμε :_rock-on:

:cheers::bye:

post-461-1139778273_thumb.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ducduc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

..."προβοκατορα"!!!!!! :P :P

(Προσπαθω, να υποθεσω,τι απαντηση θα εδινα,αν δεν μου αρεσαν τα ducati... :rolleyes::grin: :D )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
...Γιατι,εχουμε,(με ποιο σκεπτικο!) το μηχανακι που εχουμε??

Υπάρχει και ο..... συμβιβασμός. Για μένα τουλάχιστον αυτό συνέβη. Ήθελα κάτι να κινούμαι στην πόλη άνετα. Επίσης κάτι να "σκαρφαλώνω" και να ξεφεύγω από τα κοινότυπα. Γι' αυτό πήρα παπί και γουρούνα :peep: Τα ταξίδια μου λείπουν αλλά μου λείπουν και τα..... ψιλά :blush2: Αν τα βρω θα βρω και μία on-off γύρω στα 650 κ.ε. και τα...... "βίτσια" μου θα έχουν ικανοποιηθεί :winking:

Ζητάω πολλά; :rolleyes::_shifty:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τουρισμος με δυο ατομα και full-on,μονος μου να μπορω να παω σε αρκετα εδαφη..αλλες ομορφιες εκει..Η ταχυτα και αν παει 200 η 230 δεν με ενδιαφερει καθολου !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι streetας τι να κανουμε;;;;;;;;

Μας άρεσε η συγκεκριμενη moto (και της γυναικας μου) κανεις ανετα γρηγορα ταξιδια που θελει συχνα η γυναικα μου να κατεβαινουμε στη φίλη και κουμπαρα μας που μενει στην Πατρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Stin kardia streetas eimai alla stin praksi i8ela ena mixanaki na mporei na ta kanei sxetika ola kai na exei kapoies dinatotites off logw diakopwn ka8e kalokairi se nisi...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα συμφωνήσω με τους φίλους που ανέφεραν θέματα σωματότυπου και δυνατότητας κίνησης σε οποιοδήποτε τερέν (άσχετα με το πόσο συχνά μπαίνει στο χώμα, που καιρός αυτές τις μέρες :( ).

Επίσης να έχει από τη μάνα της πολύ καλή προίκα (αναρτήσεις, πλαίσιο, φρένα κ.τ.λ.) και δυνατό και σπιρτόζικο κινητήρα. Να μην σκέφτομαι ότι θέλω να βάλω κάτι παραπάνω από αυτά που ήδη έχει και να την καβαλάω και να μην το σκέφτομαι (να μην αρχίσουμε πάλι για τα ΚΤΜ και το τι ¨παθαίνουν"... :taz: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι υπερ των street από όταν έμαθα ότι υπάρχουν μηχανές! και επειδή δεν πολυ πατάω σε off χωμάτινους δρόμους! Άρα μεγαλύτερη ασφάλεια στην άσφαλτο και ικανοποιητικό γκαζάκι και πάνω από όλα προσιτή τιμή! γιατι αν είχα παραπάνω χρήμα σίγουρα θα έπαιρνα άλλη μηχανη (όπως cbr1100xx)! :D :D :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο το 1989 On-Off πάντα...ειχα.Ε ειπα να παρω και κατι διαφορετικο...που το γουσταρα πολύ(...)να μην ειμαι και μονοτονος...μέχρι το επόμενο...ειδωμεν. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Για κανα μηνα ακομα δηλαδη....

<{POST_SNAPBACK}>

...Το πουλας;;;Αντε να παρεις κανα street να δεις την υγεια σου... :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ΧΤ το μαυρο το σουπερ μοταρντ με τις μαυρες ζαντες!

Οχι τιποτα αλλο... απλα οποτε το εβλεπα εχυνα ιδρωτα!

post-64-1139865563_thumb.jpg

Γιατι ηταν η πρωτη μου μηχανη και την πηρα για τον ιδιο λογο που την πηραμε ολοι μας!

Γιατι με Κ47LWΝ3!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

Τωρα βεβαια που εβαλα μυαλο, θελω street .... :blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1.5 χρόνο έψαχνα διάβαζα ρωτούσα ήμουν όπως όλοι σε ΜΕΓΑΛΟ δίλημμα ….κιθαρίστας η ντραμερ….τελικά μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα ον-οφ

Ωραία και τα δρόμου δε λέω μαρεσουν το vfr το ζαχάρωνα πολύ αλα προτίμησα κάτι που να φορτώνετε να πατά λίγο χώμα ε και να καβαλα τα πεζοδρομία

Βαθιά μέσα μας με τίποτα δεν είμαστε ικανοποιημένοι όλο και κάποια άλλη στριφογυρίζει στο μυαλό μας,ολο και κάποιες ιδέες μας μπαίνουν στο μυαλό :scooter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεκίνησα από ον-οφφ... Φχαριστήθηκα διαδρομές και χιλιόμετρο, ταξιδάκια αναψυχής, νησάκια φόρτωμα πάντα σχεδόν με δεύτερο άτομο.....

Οι εμεπιρίες μου πλήθυναν, η μοτοσυκλέτα μου άνοιξε τα μάτια, η συναναβάτριά μου έδεσε μαζί μου. Τότε άρχισα να έχω κι άλλες απαιτήσεις στο δρόμο. Ταχύτητα στρίψιμο φρένο γκάζι μουσική....

Ήθελα κάτι ταιριαστό στον δικό μου τρόπο οδήγησης. Και τότε τα φτιαξα με μια στριτ τουρίστρια. Μια νταρντάνα που απλόχερα δίνει κάθε τι που της ζητώ...Κυρίως όμως παρέχει ασφάλεια και υπομονή στα όποια ατοπήματα κάνω. Κι αυτό το θεωρώ μέγιστης σημασίας. Πήγα και νησάκι διακοπές (Νάξος) και τίποτα δε μου στέρησε σε σύγκριση με ον-οφ(βλ παραλία Πλάκα όπου και πήγα με άνεση).... Οπότε μάλλον θα ζήσουμε αρκετά ακόμη χρόνια παρεούλα....Το μαυροπούλι μου κι εγώ.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και σε μένα, όπως και σε πολλούς από εμάς, έπαιξε ρόλο ο σωματότυπος μου και από εκεί και πέρα η δυνατότητα κίνησης σε όσο δυνατών περισσότερα είδη δρόμου, ευελιξία στην πόλη και δυνατότητες ταξιδιού.

Αν λάβουμε υπ’ όψιν μας τον πολύ καλό εξοπλισμό για την κατηγορία της +την αξιοπιστία +την κ#$@!@# μου….

Τότε η επιλογή ήταν μονόδρομος….

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα