Jump to content
weenie

Α1 και νεος οδηγος

Recommended Posts

λοιπον, εχω το εξης προβλημα... ειμαι 19αρης με διπλωμα Α1(μολις το πειρα) και θελω να αγορασω την πρωτη μου μηχανη...

τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 3500 (καθαρα για τη μηχανη)...

δεν εχω προηγουμενη επαφη με το αντικειμενο οποτε θελω κατι αναλογο... αξειοπιστο και ευχριστο.

δεν θελω με τιποτα παπι... μεχρι τωρα κοιτουσα πιο πολυ σε supermoto και streetακια...

δεν εχω καταλυξει καπου!

ακουω λοιπον προτασεις !!!

εκτος των αλλων συνειδητοποιησα οτι στα τιμολογια που βρηκα στο net υπαρχουν διαφορετικες τιμες οποτε θελω αν ξερει καποιος να μου δωσει κανα link με τις τιμες (2010) γιατι εχω χαθει.

ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα διαλεγα μεταξυ αυτων

1) Kawasaki klx 125 link

2)Honda CBF 125 link

3)Yamaha Ybr 125 Link

4) Honda Cbr Link

5)Yamaha Yzf-R125 link Αυτο ξεφευγει ομως λιγο απο τον προυπολογισμο σου , αλλα αξιζει

6) Ktm 125 sx link

125 κυβικα ειναι οτι πρεπει για εναν αρχαριο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω θα διαλεγα μεταξυ αυτων

1) Kawasaki klx 125 link

2)Honda CBF 125 link

3)Yamaha Ybr 125 Link

4) Honda Cbr Link

5)Yamaha Yzf-R125 link Αυτο ξεφευγει ομως λιγο απο τον προυπολογισμο σου , αλλα αξιζει

6) Ktm 125 sx link

125 κυβικα ειναι οτι πρεπει για εναν αρχαριο

Το Ktm εχει 6.750,00......τουλαχιστον ετσι γραφει ο τιμοκαταλαγος του site..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρε ένα Used σε 250cc τα 125 είναι λίγα

Σχεδόν θα συμφωνήσω!

Πάρε ένα 125 used με την προοπτική να το αλλάξεις σε λίγους μήνες γιατί θα το βαρεθείς, και πήγαινε στα 250. Θα έχεις μάθει καλά τι εστί μηχανή και δεν θα κλαίς και τα λεφτά σου.

Αυτή τη βλακεία είχα κάνει και εγώ, πήρα το cbf 125 καινούργιο τον ιούλιο και το βαρέθηκα ήδη και τώρα στεναχωριέμαι που το δίνω τιμή χώμα :( για να πάρω κάτι στα 250cc.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχεδόν θα συμφωνήσω!

Πάρε ένα 125 used με την προοπτική να το αλλάξεις σε λίγους μήνες γιατί θα το βαρεθείς, και πήγαινε στα 250. Θα έχεις μάθει καλά τι εστί μηχανή και δεν θα κλαίς και τα λεφτά σου.

Αυτή τη βλακεία είχα κάνει και εγώ, πήρα το cbf 125 καινούργιο τον ιούλιο και το βαρέθηκα ήδη και τώρα στεναχωριέμαι που το δίνω τιμή χώμα :( για να πάρω κάτι στα 250cc.

+250 :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απ οσα μου προτεινατε μονο το klx125 μου αρεσε για το οποιο ομως θα πρεπει να σκασω και extra χρηματα για τη μετατροπη του σε SM....

απο streetακια δεν θελω προτασεις γιατι απ οτι ειδα σε κριτικες τα 125 ειναι τσαμπα λεφτα...

οποτε καταλειγω στην αγορα μιας μεταχειρισμενης 125 sm με το σκεπτικο να την αλλαξω συντομα.

τα 250 δεν ξερω αν ειναι καλα για την απειρια μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον, εχω το εξης προβλημα... ειμαι 19αρης με διπλωμα Α1(μολις το πειρα) και θελω να αγορασω την πρωτη μου μηχανη

........

τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 3500 (καθαρα για τη μηχανη)...

........

ακουω λοιπον προτασεις !!!

Σίγουρα είναι προτιμότερο ένα 250άρι. Πιο ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα και με καλύτερες επιδόσεις (άρα και μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια).

Δες μεταχειρισμένο το Yamaha YBR 250. yes.gif

2009-YBR250-static-01_prv_tcm28-271683.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεταχειρισμενο D-Tracker 250 μοντελο '98-'03 βρισκεις με κανα 1500αρι το πολυ .

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κα'αρχην συγνωμη γιατι εχω ενα λαθος στα διαθεσιμα χρηματα.... ειναι 2500 και οχι 3500.... :lipssealed:

το d-tracker μου αρεσει αρκετα και το ειχα ψαξει..(το 2010 μοντελο 125cc)...

επισης τη μηχανη τη θελω για κοντινες αποστασεις... δεν θα την χρησιμοποιησω για ταξιδια κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν λιγο κοιτουσα στο car.gr τα μεταχειρισμενα (που δεν υπαρχει περιπτωση να διαθεσω το ιδιο ποσο για κατι τετοιο...).

βλεποντας λοιπον κατι sm με τιμες κατω απο 2000 ειδα καποια μοντελα οπως derbi κ husqvarna που ειχαν ενδιαφερον (αν βεβαια ηταν στην κατασταση που ανεφερε ο πωλητης)...

φιλε Manalishi δεν βρισκω το λογο να μην παρω 125 αφου τα sm (συγκεκριμενα) βγαζουν μεχρι και 28-30 bhp... που ειναι αρκετα για μενα (αλλα και οριακα μεσα στο Α1)...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρε άκου τι σου λένε και πάρε ένα 2.5άρι SM

σε ποιο site μπορω να βρω? στο car.gr δεν βρηκα κανενα 250αρι (με τιμη μεσα στα περιθωρια μου)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν λιγο κοιτουσα στο car.gr τα μεταχειρισμενα (που δεν υπαρχει περιπτωση να διαθεσω το ιδιο ποσο για κατι τετοιο...).

βλεποντας λοιπον κατι sm με τιμες κατω απο 2000 ειδα καποια μοντελα οπως derbi κ husqvarna που ειχαν ενδιαφερον (αν βεβαια ηταν στην κατασταση που ανεφερε ο πωλητης)...

φιλε Manalishi δεν βρισκω το λογο να μην παρω 125 αφου τα sm (συγκεκριμενα) βγαζουν μεχρι και 28-30 bhp... που ειναι αρκετα για μενα (αλλα και οριακα μεσα στο Α1)...

σε ποιο site μπορω να βρω? στο car.gr δεν βρηκα κανενα 250αρι (με τιμη μεσα στα περιθωρια μου)

28-30 στο στροφαλο κι αν... στο τροχο τα μεσα 125 4χρονα φτανουν τα 10+/- . Σ'ενα 250αρι υπολογιζε τροχο 20+/- .

Κοιτα στη xe.gr και σε διαφορα μοτο-forum .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

28-30 στο στροφαλο κι αν... στο τροχο τα μεσα 125 4χρονα φτανουν τα 10+/- . Σ'ενα 250αρι υπολογιζε τροχο 20+/- .

Κοιτα στη xe.gr και σε διαφορα μοτο-forum .

εγω μιλουσα για 2χρονα (τα οποια ομως δεν συμπαθω και πολυ.)

υπαρχει καμια προταση στα 250cc για να ψαχτω???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Yamaha YBR 250 κι απο μενα για street τωρα για sm 250 λιγο δυσκολο να βρεις εκτος αν το παρεις enduro και το αλλαξεις μονος σου σε sm...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπα... πολλα λεφτα οι μετατροπες για το τπτ.. θα κοιταξω περισσοτερο κατι σε sport...

Τροποποιήθηκε από τον weenie

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κοιτα απ'οτι εχω ακουσει το ninja 250 ειναι οτι πρεπει για εναν καινουριο οδηγο...και καλυτερα τα 125αρια να τα ξεχασεις... το ninja μεταχειρισμενο το εχω δει 2800 στο car,gr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι το ninjaki είναι μια χαρά για πρώτο ( αν έχεις το μυαλό μέσα στο κεφάλι )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΑ ΚΑ@@##@@NEIΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΤΖΕΝΤ EURO ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

ΚΑΙ :victory: (ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΟΔΗΓΑΣ) :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οκ... θα κατσω να ψαχτω για το ninjaκι που μου αρεσει και πολυ... οποιαδηποτε αλλη προταση καλο θα ηταν να γινει αν και νομιζω οτι κατεληξα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα