Jump to content
ALX™

Διόδια STOP! Δεν πληρώνουμε σε όλη την Ελλάδα!

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί να μην πληρώνουμε διόδια όταν μας προσφέρουν δρόμους με ψηφιακές

σημάνσεις που προσφέρουν "σημαντικές πληροφορίες" για το οδικό δίκτυο;;;

pazarii.jpg

πάρε, πάρε κόσμε 3 ευρώ 2 στρινγκ!

:rotfl::wallbash::whistling::kaaaala::kaaaala:

Τροποποιήθηκε από τον nik_sgr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Από την παραπάνω εικόνα πάντως μπορώ εύκολα να συνάγω πως:

α) μας θεωρουν χαλβαδες

β) θα μας μεριάσουν τα στρινγκ

γ) θα μας περάσουν "σουβλάκι"

ε, όχι ρε παιδιά! ο σφιγκτήρας μου μόνο για να τους χ*σει θα ανοίξει...

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από την παραπάνω εικόνα πάντως μπορώ εύκολα να συνάγω πως:

α) μας θεωρούν ΧΑΛΒΑΔΕΣ

β) θα μας μοιράσουν τα στρινγκ

γ) θα μας περάσουν "σουβλάκι"

ε, όχι ρε παιδιά! ο σφιγκτήρας μου μόνο για να τους χ*σει θα ανοίξει...

Εκτός και αν καθώς πληρώσεις το αντίτιμο -εκτός την εφημερίδα που δίνουν τζάμπα(βλέπε βίντεο)-

μοιράζουν τζάμπα χαλβά και σουβλάκια στους άνδρες και τζάμπα στρινγκ στις γυναίκες οδηγούς,

ε, τότε αλλάζει το θέμα...

http://youtube.com/watch?v=wzTyLewMWsA?fs=1&hl=el_GR

Τροποποιήθηκε από τον nik_sgr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mολις τωρα μιλουσα με ξαδερφο ο οποιος παει Ευβοια και οταν του ειπα να μην πληρωσει στις Αφιδνες μου ειπε οτι αυτα δεν ειναι σωστα πραγματα και οτι σημερα ακουσε τα της αρχης προστασιας δεδομενων και οτι απο δω και περα θα μας ξεσκισουνε.Δυστηχως υπαρχουν ανθρωποι που ψαρωσανε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Oχι παιδια...εγω θα εκτυπωσω σε πλαστικοποιημενο το πιο κατω και θα το βαζω στην πινακιδα για διελευση σε ολα τα διοδια...:_thumbsup:

Denplirono.jpg

και θα πληρωνουν αυτοι που πρεπει!:yeahright:

Αν το φτιάξεις και ταιριάζει γάντι στην πινακίδα, θέλω κι εγώ ένα. :_innocent::blush2::worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν το φτιάξεις και ταιριάζει γάντι στην πινακίδα, θέλω κι εγώ ένα. :_innocent::blush2::worthy:

ευκολα...:grin:

(για Ομαδικη το βλεπω :rotfl: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Egv θα μαι στα διοδια της ελευσινας στις 3 το μεσημερι........ ρε παιδια απο τα καναλια τι περιμενετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Egv θα μαι στα διοδια της ελευσινας στις 3 το μεσημερι........ ρε παιδια απο τα καναλια τι περιμενετε?

Μηπως θέλεις να έρθεις και εσύ στα διόδια αφιδνων, που θα μαζευτούμε να πάμε πολλοί συμφορουμίτες ?

Κανονικά και εμένα στης ελευσίνας με συμφέρει να πάω και σαν απόσταση και λόγο οτι απο εκεί περνάω σε

πιο μεγάλη συχνότητα, αλλα μιας και υπάρχουν συμμετοχές για αφιδνές θα στηρίξω την ενέργεια του φόρουμ.

Εχουμε ραντεβού 14:30 κάτω απο την γέφυρα μεταμόρφωσης. θα είναι μια καλή ευκαιρία και για τα μέλη να

γνωριστούμε, και σαν 'φάλαγγα' μοτοσυκλετών θα έχουμε και πιο αξιόλογη παρουσία !! :aggressive:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μηπως θέλεις να έρθεις και εσύ στα διόδια αφιδνων, που θα μαζευτούμε να πάμε πολλοί συμφορουμίτες ?

Κανονικά και εμένα στης ελευσίνας με συμφέρει να πάω και σαν απόσταση και λόγο οτι απο εκεί περνάω σε

πιο μεγάλη συχνότητα, αλλα μιας και υπάρχουν συμμετοχές για αφιδνές θα στηρίξω την ενέργεια του φόρουμ.

Εχουμε ραντεβού 14:30 κάτω απο την γέφυρα μεταμόρφωσης. θα είναι μια καλή ευκαιρία και για τα μέλη να

γνωριστούμε, και σαν 'φάλαγγα' μοτοσυκλετών θα έχουμε και πιο αξιόλογη παρουσία !! :aggressive:

Stην ελευσινα θα παμε.......στις Αφιδνες θα χει πιο πολυ κοσμο και στην ελευσινα σιγα-σιγα γινομαστε πολλοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Stην ελευσινα θα παμε.......στις Αφιδνες θα χει πιο πολυ κοσμο και στην ελευσινα σιγα-σιγα γινομαστε πολλοι

Ποιοί θα πάτε ελευσίνα, έχετε κανονίσει απο εδώ κάποιοι ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιοί θα πάτε ελευσίνα, έχετε κανονίσει απο εδώ κάποιοι ?

Οχι καποιοι απο λεσχη 5 μοτο......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι καποιοι απο λεσχη 5 μοτο......

Ο.Κ :_thumbsup: Καλή 'διασκέδαση' :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον freack mechanic
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μήπως ο μεσιέ δουλεύει στα διόδια?

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/01/blog-post_5177.html

Tωρα που πανω απο το 50% δεν πληρωνουν διοδια (στον Ολυμπο οι αγροτες κλοτσανε τα διοδια και περνανε :thumbsup: )

βάλανε τα παπαγαλακια τους.....

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=238299

ΔΙΟΔΙΑ ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ «ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ» ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΗΚΩΜΕΝΕΣ ΜΠΑΡΕΣ

Η πρώτη κινητοποίηση για το νέο έτος έχει οριστεί για την Κυριακή, με τους τοπικούς φορείς να οργανώνουν συγκεντρώσεις σε όλους τους σταθμούς διοδίων, με στόχο να ανοίξουν τις μπάρες στις 3 μ.μ. και να περνάνε ελεύθερα οι οδηγοί

ΤΙ ΣΚΑΡΦΙΣΤΗΚΑΝ οι φωστήρες του υπουργείου Υποδομών για όσους δεν πληρώνουν; Με ρύθμιση, που θα ενταχθεί στο νομοσχέδιο για τα δημόσια έργα, τα διόδια θα χαρακτηρίζονται δημόσια έσοδα. Μάλιστα, σε όσους αρνούνται να πληρώσουν, θα επιβάλλεται πρόστιμο που θα εισπράττεται από την Εφορία!

ΤΩΡΑ πώς είναι δημόσιο το έσοδο όταν πηγαίνει στους εργολάβους των κατασκευαστικών εταιρειών, αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Εχουν, όμως, την απάντηση. Η χρήση των δρόμων, λένε οι ευφυείς, είναι δημόσια. Για ποιους δρόμους μιλάνε; Γι' αυτούς που δεν πληρούν σχεδόν κανέναν όρο που απαιτείται ώστε να επιβάλλονται διόδια;

Η ΟΔΗΓΙΑ της Ευρωπαϊκής Ενωσης (1992/62) είναι σαφής: τα διόδια επιβάλλονται μόνο σε όσους αυτοκινητόδρομους πληρούν τις προϋποθέσεις ασφαλείας και φωτισμού. Αυτοκινητόδρομος ορίζεται αυτός που διαθέτει για τις δύο κατευθύνσεις κυκλοφορίας διακεκριμένα οδοστρώματα, που χωρίζονται μεταξύ τους είτε με διαχωριστική νησίδα είτε κατ' εξαίρεση με άλλα μέσα. Επίσης, αυτός που δεν διασταυρώνεται στο ίδιο επίπεδο με άλλη οδό, με σιδηροδρομική ή τροχιοδρομική γραμμή ή με λωρίδα για πεζούς.

ΟΙ αυτοκινητόδρομοι Αθήνα-Καλαμάτα, Αθήνα-Πάτρα είναι πραγματικά εργοτάξια, καρμανιόλες για τους οδηγούς. Για να πληρώσει κάποιος διόδια πρέπει ο αυτοκινητόδρομος να είναι ολοκληρωμένος· μόνο τότε. Διαφορετικά, όσοι εισπράττουν είναι παράνομοι! Κι εδώ που τα λέμε, το σωστό θα ήταν να πληρώνουν οι κατασκευαστικές εταιρείες για κάθε ζημιά στους οδηγούς και για την ασφάλεια της Ζωής τους. Να αποζημιώνουν όσους βλάπτονται (και είναι πολλοί) από το κακό οδόστρωμα και τον ελλιπή φωτισμό.

ΣΕ όλο, σχεδόν, το εθνικό δίκτυο η κατάσταση που επικρατεί είναι απελπιστική: ελλιπής έως ανύπαρκτος φωτισμός, ανυπαρξία διαχωριστικών νησίδων, σχεδόν μόνιμα σε λειτουργία μία λωρίδα κυκλοφορίας, λακκούβες και δεν συμμαζεύεται. Εχουμε τους χειρότερους αυτοκινητόδρομους στην Ευρώπη και πληρώνουμε τα πιο ακριβά διόδια, εάν είναι δυνατόν...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ το έρμο το υπουργείο, αφού δέχεται έντονες τις πιέσεις των κατασκευαστικών εταιρειών, που διεκδικούν απ' αυτό διαφυγόντα κέρδη εκατομμυρίων ευρώ; Κάνει μια αυξησούλα και καθάρισε. Αλλά, τώρα, δεν είναι και τόσο εύκολα τα πράγματα. Ο κόσμος, σε συνδυασμό με τη γενικότερη ακρίβεια, αρνείται αποφασιστικά να πληρώσει, γιατί δεν ανέχεται πλέον την κοροϊδία και την κατάφωρη αδικία.

φωτογραφιες εβγαζαν και πριν ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ.....

Δεν μπορουν να πανε σε εφορια!!!!! Ειναι ιδιωτικη εταιρεια δεν μπορει να παει χρεος ιδιωτη προς ιδιωτη σε εταιρεια..... (υπαρχει αποφαση Συμβουλειου επικρατειας) μακαρι να στειλουν χαρτια για να προσφυγουμε στα δικαστηρια και να τελειωσουμε με αυτο.......Απλα θα στελνουν χαρτι στο σπιτι (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ) να πληρωσεις το προστιμο αλλιως εφορια κλπ....μπας και τσιμπησουν μερικοι και πληρωσουν.....Τωρα τα προβατα γίναν λυκοι!!!!

Το συνταγμα αναφερει ελευθερη διελευση πολιτων στην ελληνικη επικρατεια.......ειτε εισαι πλουσιος ειτε φτωχος και δεν μπορεις να πληρωνεις διοδια!!!!

Με το σκεπτικο τους σε λιγο θα βαλουν διοδια απο δημο σε δημο!!!!!

Κανονικα δεκαδες χιλιαδες συνεχιζουν και δεν πληρωνουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μήπως ο μεσιέ δουλεύει στα διόδια?

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/01/blog-post_5177.html

Η προπαγάνδα στη χειρότερη μορφή της!!

Βεβαιωμένο πρόστιμο στη φορολογική δήλωση και μ@λ@κίες και πληρώνω με ευχαρίστηση γιατί γίνονται έργα και καλώς τα έχουν ιδιωτικές εταιρείες κλπ.. :bash:

Και έβγαλε και το κουστούμι. 500€ θα σου έρθει άμα δεν πληρώσεις.. :worthy:

Έλεος ρε παιδιά σε αυτή τη χώρα. Βάζουν όλα τα μέσα για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο με ψέμματα και ανακρίβειες. Έχει καταντήσει αηδία.

Να μου πει ο τρόμπας που έγραψε αυτό το βλακοκείμενο ποιός είναι ο επαρχιακός δρόμος που θα χρησιμοποιήσω για να πάω Τρίπολη ή Πάτρα ή Βόλο αν θέλω να μην πληρώσω διόδια.

Και ποιοί είναι οι ψευτονταήδες?Οι ταλαπωρημένοι και με διαλυμένο εισόδημα που δεν πληρώνουν τα διόδια (γιατί ΄΄οποιος το φυσάει σου λέει δε μαμιέται, πλερώνω)?

Σε αυτό το διαλυμένο κράτος δεν βλέπω να έρχεται άσπρη μέρα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ το έρμο το υπουργείο, αφού δέχεται έντονες τις πιέσεις των κατασκευαστικών εταιρειών, που διεκδικούν απ' αυτό διαφυγόντα κέρδη εκατομμυρίων ευρώ; Κάνει μια αυξησούλα και καθάρισε.

Ούτε αυτό ισχύει καθώς στη σύμβαση αναγράφεται καθαρά ότι το δημόσιο δεν φέρει ευθύνη για οδηγούς που δεν πληρώνουν το αντίτιμο.

επίσης ένα λινκ που διάβασα σήμερα:

http://bam.gr/page.ashx?pid=17&aid=193938&catid=37

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη σας κανει εντυπωση αν ειναι τεραστιο ψεμμα αυτο με την αρχη προστασιας.......

:respekt: :respekt: :respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαχαχαχαχαχαχα γουσταρω.Ολοι την Κυριακη να το διασκεδασουμε μαγκες.Κανεις να μη λειψει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η προπαγάνδα στη χειρότερη μορφή της!!

Βεβαιωμένο πρόστιμο στη φορολογική δήλωση και μ@λ@κίες και πληρώνω με ευχαρίστηση γιατί γίνονται έργα και καλώς τα έχουν ιδιωτικές εταιρείες κλπ.. :bash:

Και έβγαλε και το κουστούμι. 500€ θα σου έρθει άμα δεν πληρώσεις.. :worthy:

Έλεος ρε παιδιά σε αυτή τη χώρα. Βάζουν όλα τα μέσα για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο με ψέμματα και ανακρίβειες. Έχει καταντήσει αηδία.

Να μου πει ο τρόμπας που έγραψε αυτό το βλακοκείμενο ποιός είναι ο επαρχιακός δρόμος που θα χρησιμοποιήσω για να πάω Τρίπολη ή Πάτρα ή Βόλο αν θέλω να μην πληρώσω διόδια.

Και ποιοί είναι οι ψευτονταήδες?Οι ταλαπωρημένοι και με διαλυμένο εισόδημα που δεν πληρώνουν τα διόδια (γιατί ΄΄οποιος το φυσάει σου λέει δε μαμιέται, πλερώνω)?

Σε αυτό το διαλυμένο κράτος δεν βλέπω να έρχεται άσπρη μέρα..

000qg.jpg

Tιμητικη διακριση στον ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ του tro-ma-ktikou

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...