Jump to content
Eanor

Naked αλλα ποιά?

Recommended Posts

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/439749/

ενα σχεδον ιδιο ειχαμε το καλοκαιρι στη χαλκιδικη κ καιγαμε ολοι μερα λαστιχο.καλυτερα σουζιδια κ απο το ΚΤΜ μου κανει,εχει κ fatbar για κανενα endo,λεφτα να εχεις να πετας στους λαστιχαδες μετα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

παρε αυτη που σου αρεσει πιο πολυ στο ματι ειναι ολες καλες μοτο με παρομιες δυνατοτητες

απο ολα μονο το μτ θα απεφευγα γιατι ειναι μονοκυλινδρο και +1 στο abs

thnx για την βοήθεια.

Αλλά γιατι οχι στο μονοκύλινδρο?

Αν και το απορριπτω το μτ 03 (λογο εμφάνισης τελικα)

Δεν ειναι καλά τα μονοκύλινδρα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολα καλα ειναι αναλογως και τη χρηση που θα τους κανεις

ενα +απο μενα σε ΕR6 μονστρο και speed triple

τα 4κυλινδρα ειναι ψοφιμια χαμηλα

βεβαια ειναι και το θεμα ποιο σου αρεσει,

thnx

Σε σφάλεια για εναν καινούριο οδηγό ειναι τα 4κύλινδρα ή τα 2κύλινδρα καλύτερα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε σφάλεια για εναν καινούριο οδηγό ειναι τα 4κύλινδρα ή τα 2κύλινδρα καλύτερα?

Οι αργόστροφοι κινητήρες είναι πιο φιλικοί για καινούργιο οδηγό...αυτό έχει να κάνει με τα γεωμετρικά χαρακτηριστικά του κινητήρα όχι με τον αριθμό τον κυλίνδρων.

Τροποποιήθηκε από τον GR_tts

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η αργόστροφοι κινητήρες είναι πιο φιλικοί για καινούργιο οδηγό...αυτό έχει να κάνει με τα γεωμετρικά χαρακτηριστικά του κινητήρα όχι με τον αριθμό τον κυλίνδρων.

Δηλαδή?

Μπορείς υποθετικά να πεις 2 μοντέλα για να καταλάβω?

πχ: διάβασα για το gladius οτι είναι πολύ φιλικό για τον οδηγό, όπως και το er-6n, αλλά και οτι είναι και πολύ δυναμικά μηχανάκια ταυτόχρονα...??? :waycon1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και τα 2 μοντέλα που αναφέρεις θεωρώνται σχετικά χαμηλών στροφών.Αυτό συνεπάγεται χαμηλότερη ιπποδύναμη σε σχέση με έναν πολλών στροφών(ιδιου κυβισμού) σε αποζημιώνει όμως με ελαστικότητα του κινητήρα και με οικονομία στα καύσιμα.

Suzuki Bandit 650:Ροπή 6,1 kgm/9.000 rpm Ιπποδύναμη 85 ίπποι/10.500 rpm

Suzuki Gsr 600:Ροπή 6,5 kgm/9.600 rpm Ιπποδύναμη 98 ίπποι/12.000 rpm

Suzuki Gladius 650:Ροπή 6.5kgm/6.400 rpm Ιπποδύναμη 66.6 ίπποι/9.000 rpm

Honda Hornet 600:Ροπή 6.3kgm/10.000 rpm Ιπποδύναμη 95.3 ίπποι/12.000 rpm

Yamaha m03 660:Ροπή 5.73 kgm/5.500 rpm Ιπποδύναμη 48 ίπποι/6.250 rpm

Yamaha fz6 s2 600:Ροπή 6.44 kgm/10.000 rpm Ιπποδύναμη 98 ίπποι/12.000 rpm

Kawasaki er-6n 650:Ροπή 6.7 kgm/7.000 rpm Ιπποδύναμη 72.1 ίπποι/8.500 rpm

Ducati Monster 696:Ροπή 7.0 kgm/7.750 rpm Ιπποδύναμη 79 ίπποι/9.000 rpm

Σου έχω σημειώσει τις επιδώσεις από τα μηχανάκια που ανέφερες εδώ μπορείς να ξεχωρίσεις τα αργόστροφα από τα πολύστροφα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια διόρθωση μόνο...Το gladius δεν εχει 66,6 ps αλλα καπου μεταξυ 69 κ 75,9 ps(δηλ ιδια περιπου με το ER-6N).Tα 66,6 πολυ πιθανον ειναι στο τροχό.

Τροποποιήθηκε από τον rookie23

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκο πρέπει να δεις πρώτα τι ζητάς, αν θέλεις κάτι που να σε πηγένει απλά άνετα εντός και εκτός πόλης πάρε το E6r, αν θέλεις τα προηγούμενα αλλά που και που να λυσάς και σε καμιά πίστα ή και στο δρόμο πάρε το GSR, κατά τη γνώμη μου ανάμεσα σε αυτά τα 2 να παίξεις, δίξτα και στη γυναίκα σου να δεις και αυτή τι προτημάει αν και το GSR έχει ΣΕΛΑΡΑ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας

Έχω έναν προβληματισμό σχετικά με το τη μηχανή να αγοράσω και αποφάσισα να ρωτήσω ειδικούς επί του θέματος και να ακούσω τις απόψεις σας.

Έχω αποφασίσει να αγοράσω μια Naked λόγο του ότι με έλκει σε ομορφιά περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη μηχανή. :punk:

Η αλήθεια είναι ότι τις θεωρώ όλες (τις naked) πολύ όμορφες, και εκεί είναι το θέμα.

Διάβασα όλα τα topic σας σχετικά και θεώρησα ότι καλό είναι να τις βάλουμε όλες κάτω και να δούμε τι γίνεται.

Λέω τέτοια πράγματα διότι είμαι άσχετος επί του θέματος. :P

Λίγα λόγια για μένα

Κάτοχος μιας bandit 250 πριν από 4-5 χρόνια και κάτοχος ενός crypton x 135 τώρα.

Ειδικές γνώσεις πάνω στα μηχανάκια : ΚΑΜΙΑ

Κλίνω προς τα 600 – 650 cc και μέχρι 7000 €

Άρα οι επιλογές που βρήκα ήταν:

Suzuki Bandit 650

Suzuki Gsr 600

Suzuki Gladius 650

Honda Hornet 600

Yamaha m03 660

Yamaha fz6 s2 600

Kawasaki er-6n 650

Ducati Monster 696

Τι άλλες επιλογές υπάρχουν;

Τι θα προτείνατε εσείς;

Σας ευχαριστώ :scooter:

τα monster 696,FZ6S2 κ hornet ειναι εκτος του προυπολογισμου που ΕΣΥ εχεις θέσει...Αν σωνει κ καλα θελεις καποιο απο τα 2 τελευταια μπορεις να πας για τα μοντελα του 08 σε καινουρια ή στη περιπτωση του monster(σκεπτομενος σοβαρα την εμφανιση) στο 695(πρεπει να υπαρχει σε στοκ-προσφορα) η ακομα καλυτερα στο cagiva raptor650 με 6500ε...Αυτα παντα για καινουριες μηχανες!αν σκεφτεσαι μτχ αλλαζει πολυ το πραγμα...Τωρα σχετικα με το GSR ειναι σαφεστατα το best value for money στη κατηγορια του.Το bandit ειναι φανταστικο αλλα ταυτοχρονως και υπερβαρο...Γνωμη μου:για μεχρι 7κ χτυπα 2κυλινδρο και συγκεκριμενα er-6n,gladius η ραπτορ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι λετε ρε τον ανθρωπο να παρει Gladius???θα τριγυρναει κ θα τον δουλευουν.πολυ Gay μηχανακι.Δεν φταιτε εσεις ομως,η ομοφυλοφιλια εχει εισχωρησει στον δικυκλο τροπο ζωης.Η Suzuki λοιπον για να ικανοποιησει αυτο το group παρουσιασε το Gladius.Gay εμφανιση,gay ιπποδυναμη,gay τροπος αποδοσης της,gay βαψιμο.

Δεν τριγυρναει κ κανενα στη τουμπα να πεθανουμε στο γελιο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι λετε ρε τον ανθρωπο να παρει Gladius???θα τριγυρναει κ θα τον δουλευουν.πολυ Gay μηχανακι.Δεν φταιτε εσεις ομως,η ομοφυλοφιλια εχει εισχωρησει στον δικυκλο τροπο ζωης.Η Suzuki λοιπον για να ικανοποιησει αυτο το group παρουσιασε το Gladius.Gay εμφανιση,gay ιπποδυναμη,gay τροπος αποδοσης της,gay βαψιμο.

μλκ πέθανα ! ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑ respekt.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλ για να μην ειναι gay πρεπει να παρει καγκουρο σαν το δικο σου? :uglystupid2: Υπαρχουν ξερεις κ ανθρωποι που δε λογαριαζουν τη μηχανη που καβαλανε σαν προεκταση του φαλλου τους... :cheers::serenade: Φιλικα μιας κ εισαι κ πατριωτης...

Υ.Γ δηλ το ραπτορ που εχει ιδια μηχανη το εγκρινεις?

Τροποποιήθηκε από τον rookie23

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλ για να μην ειναι gay πρεπει να παρει καγκουρο σαν το δικο σου? :uglystupid2: Υπαρχουν ξερεις κ ανθρωποι που δε λογαριαζουν τη μηχανη που καβαλανε σαν προεκταση του φαλλου τους... :cheers::serenade: Φιλικα μιας κ εισαι κ πατριωτης...

Έτσι, έτσι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ‘στε καλά ρε παιδιά. Γέλασα με την ψυχή μου. :2funny:

Με όλα αυτά, το Gladius το απορρίπτω… (φαντάζεστε να είμαι εγώ αυτός που θα περάσει πρώτος από την Τούμπα???) Μπα δεν θα πάρω (αν και από εμφάνιση μου αρέσει). :whistling:

Είδα παρόμοια σχόλια και σε άλλο topic. Ας κάνει άλλος την αρχή χα χαχα. Δεν έχει και ABS, πράγμα που θέλω.

Μ’ αυτά και μ’ αυτά μάλλον για er-6n πάω (αν και παίζει ακόμα) :sweatdrop:

Είδα για καινούριο το :

er-6n 2008 ABS = 6410€ και το :

er-6n 2009 ABS = 7340€

Ανάμεσα από τα 2 ποιο είναι καλύτερη επιλογή? :scooter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρε το νεο να το χαρεις...Καλοταξιδο!(για το γαμωτο κ μονο ψηνομαι να ειμαι εγω αυτος που θα παρει το gladius!) :knuppel2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι ραπτορ κ τριχες κατσαρες ρε φιλαρακι???Δεν κανουν αυτα τα μηχανακια.Ο μονος ραπτορ που ξερω ειναι ο βελοσιραπτορας ο Δεινοσαυρος.Η motard θα παρεις η superbike k τελος

Να ‘στε καλά ρε παιδιά. Γέλασα με την ψυχή μου. :2funny:

Με όλα αυτά, το Gladius το απορρίπτω… (φαντάζεστε να είμαι εγώ αυτός που θα περάσει πρώτος από την Τούμπα???) Μπα δεν θα πάρω (αν και από εμφάνιση μου αρέσει). :whistling:

Είδα παρόμοια σχόλια και σε άλλο topic. Ας κάνει άλλος την αρχή χα χαχα. Δεν έχει και ABS, πράγμα που θέλω.

Μ’ αυτά και μ’ αυτά μάλλον για er-6n πάω (αν και παίζει ακόμα) :sweatdrop:

Είδα για καινούριο το :

er-6n 2008 ABS = 6410€ και το :

er-6n 2009 ABS = 7340€

Ανάμεσα από τα 2 ποιο είναι καλύτερη επιλογή? :scooter:

Φιλαρακι με Abs αναπηρικο θα ειναι.δεν χρειαζονται τετοια πραγματα τα μηχανακια.Το Varadero του γερου μου οταν μπαινει το abs σου τιναζει τα χερια απο το τιμονι.Παρε κανενα μηχανακι της προκοπης,με 7,000 βρισκουμε μεταχειρισμενο Super duke,θα παθεις ζημια αν το κανεις γυρα

παρε το νεο να το χαρεις...Καλοταξιδο!(για το γαμωτο κ μονο ψηνομαι να ειμαι εγω αυτος που θα παρει το gladius!) :knuppel2:

Αν σκασεις μυτη τουμπα με αυτο το Πραγμα,θα γελανε κ οι γκομενες.βαψε το και Ροζ,με αρκουδακια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι ραπτορ κ τριχες κατσαρες ρε φιλαρακι???Δεν κανουν αυτα τα μηχανακια.Ο μονος ραπτορ που ξερω ειναι ο βελοσιραπτορας ο Δεινοσαυρος.Η motard θα παρεις η superbike k τελος

Φιλαρακι με Abs αναπηρικο θα ειναι.δεν χρειαζονται τετοια πραγματα τα μηχανακια.Το Varadero του γερου μου οταν μπαινει το abs σου τιναζει τα χερια απο το τιμονι.Παρε κανενα μηχανακι της προκοπης,με 7,000 βρισκουμε μεταχειρισμενο Super duke,θα παθεις ζημια αν το κανεις γυρα

Αν σκασεις μυτη τουμπα με αυτο το Πραγμα,θα γελανε κ οι γκομενες.βαψε το και Ροζ,με αρκουδακια

Eνταξει το επιασα το concept...Οτιδηποτε ειναι με ABS και βγαζει λιγοτερα απο 200 αλογα τροχο! :biker8zj: ή ειναι κατι λιγοτερο απο ΚΤΜ :whistling: ειναι για gay ή γυναικες...Πρεπει παντα να υπαρχουν αναβατες που θα κανουν τους λαστιχαδες, τα πρατηρια κ τα συνεργεια πλουσια...

by the way οταν ανεβαινω στη πατριδα δε συχναζω τουμπα...Με χαλαει οι καγκουροατμοσφαιρα, η λαδιλα απο τα 2χρονα(απο εκει ξεκινανε συνηθως τα εκκολαπτομενα καγκουρό κ οχι απο το μαρσιπο που αναφερει το National Geographic) και οι στραβωμενες μπαριερες απο διαφορους ''χεραδες''...Το μονο που μπορω να ευχηθω ειναι να εχεις σωο το κεφαλι(και οχι το μυαλο) σου...Οσο για τις ''γκομενες'' που με ενδιαφερουν βρισκουν τα ροζε αρκουδακια τρέλα!Ετσι μου βγαινουν πιο οικονομικα τα δωρα σε σχεση με τα μπιτονια βενζινης που καταναλωνεις για να εντυπωσιασεις τις δικες σου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eνταξει το επιασα το concept...Οτιδηποτε ειναι με ABS και βγαζει λιγοτερα απο 200 αλογα τροχο! :biker8zj: ή ειναι κατι λιγοτερο απο ΚΤΜ :whistling: ειναι για gay ή γυναικες...Πρεπει παντα να υπαρχουν αναβατες που θα κανουν τους λαστιχαδες, τα πρατηρια κ τα συνεργεια πλουσια...

by the way οταν ανεβαινω στη πατριδα δε συχναζω τουμπα...Με χαλαει οι καγκουροατμοσφαιρα, η λαδιλα απο τα 2χρονα(απο εκει ξεκινανε συνηθως τα εκκολαπτομενα καγκουρό κ οχι απο το μαρσιπο που αναφερει το National Geographic) και οι στραβωμενες μπαριερες απο διαφορους ''χεραδες''...Το μονο που μπορω να ευχηθω ειναι να εχεις σωο το κεφαλι(και οχι το μυαλο) σου...Οσο για τις ''γκομενες'' που με ενδιαφερουν βρισκουν τα ροζε αρκουδακια τρέλα!Ετσι μου βγαινουν πιο οικονομικα τα δωρα σε σχεση με τα μπιτονια βενζινης που καταναλωνεις για να εντυπωσιασεις τις δικες σου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι κινεζικα με λες τωρα ρε φιλε???που ξερεις εσυ απο τουμπα κ μιλας.24 χρονια ειμαστε εδω μες στα σκατα κ ακομα βλεπουμε πραγματα.κατσε εκει που εισαι,κ μη μιλας για τη παρτη μου.αφου 2χρονο και να ηθελες δεν μπορουσες να ειχες λογω γνωσεων,τι μιλας τωρα??παρε εκει το τραβελομηχανο σου,βαψε το και ροζ κ μην μιλας,αν θες να μιλας ελα απο κοντα να μου τα πεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα