Jump to content
nexxon

Αστείες-περίεργες Αγγελίες

Recommended Posts

πριν 19 ώρες, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Και πάλι όμως τους αργόσχολους και τα παζάρια δεν τα γλιτώνεις...πάντα θα βρεθεί αυτός ο κάποιος ο οποιος θα σου πει το κλασσικό "θες 10.000€ στο χέρι μπαμ;"

Επίσης ένα καλό ποσοστό έξω απ'το τη Υπουργείο Συγκοινωνιών/ΚΕΠ όταν έρχονται στο ραντεβού για να κάνουν μεταβίβαση...

Δεν πήρα κάτι λεφτά που περίμενα σήμερα/δε βρήκα/πλήρωσα εφορία τώρα το πρωί κλπ κλπ

Την 16/11/2020 at 12:57 ΠΜ, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ιιιιιιιιι!!!!!!!

Ντροπή!

Εκτός της θρυλικής εκπομπής στην ΕΤ3

είναι επίσης, ο πρώτος ιδιοκτήτης πίστας στην Ελλάδα, αυτή του Αιγινίου.

Θεωρώ τον εαυτό που τυχερό που δεν ήξερε την ύπαρξη αυτού του ...thing έως τώρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

@costikos

Ο Θεόφραστου με το επί τροχών ήταν από τις καλύτερες εκπομπές αυτοκινήτου. Είχε χιούμορ, ουσιαστικές παρουσιάσεις νέων μοντέλων, ανέλυε όλα όσα ενδιαφέρουν έναν υποψήφιο αγοραστή, χωρίς να χαϊδεύει αυτιά όπως κάνουν κάποιοι σήμερα, που οι παρουσιάσεις τους είναι ταυτόχρονα "τοποθέτηση προϊόντος". 

Έδειχνε στιγμιότυπα από αγώνες όπως WRC που δεν είχε τηλεοπτική κάλυψη στην Ελλάδα για πολλά χρόνια, εποχές που το ίντερνετ ήταν άγνωστη λέξη για εμάς.

Το επίπεδο της εκπομπής για κρατικό κανάλι ήταν πολύ καλό. 

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν αντιλέγω, το μόνο που έχω δει ποτέ από τον άνθρωπο είναι το κλιπάκι που ανέβασε ο Γραναζωτός, και από εκεί έκρινα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

@costikos

Ο Θεόφραστου με το επί τροχών ήταν από τις καλύτερες εκπομπές αυτοκινήτου. Είχε χιούμορ, ουσιαστικές παρουσιάσεις νέων μοντέλων, ανέλυε όλα όσα ενδιαφέρουν έναν υποψήφιο αγοραστή, χωρίς να χαϊδεύει αυτιά όπως κάνουν κάποιοι σήμερα, που οι παρουσιάσεις τους είναι ταυτόχρονα "τοποθέτηση προϊόντος". 

Έδειχνε στιγμιότυπα από αγώνες όπως WRC που δεν είχε τηλεοπτική κάλυψη στην Ελλάδα για πολλά χρόνια, εποχές που το ίντερνετ ήταν άγνωστη λέξη για εμάς.

Το επίπεδο της εκπομπής για κρατικό κανάλι ήταν πολύ καλό. 

Αν θυμάμαι καλά ψιλο-κοπάναγε και ντουλαπάκια, πλαστικά κλπ για να δει ας πούμε την ποιότητα κατασκευής/συναρμολόγησης. Κάνω λάθος;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 23 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Ο Θεόφραστου με το επί τροχών ήταν από τις καλύτερες εκπομπές αυτοκινήτου... χωρίς να χαϊδεύει αυτιά όπως κάνουν κάποιοι σήμερα, που οι παρουσιάσεις τους είναι ταυτόχρονα "τοποθέτηση προϊόντος".

Εδω που τα λεμε οταν εισαι δημοσιος υπαλληλος και το κασερι ερχεται απ΄τον κρατικο προϋπολογισμο ειναι πολυ πιο ευκολο να εισαι αντικειμενικος.

Ηταν οντως πολυ καλη η εκπομπη παντως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος tre έγραψε:

όσο για το κωλαράκι του που έγραψε κάποιος 

Εγώ το έγραψα, και το έγραψα γιατί με χάλασε ο προσδιορισμός ως “αντρικό μηχανακι”, τα αντρικά μηχανακια δεν χρειάζονται ανέσεις, στο γράφω εγώ που δεν έχω κανει χιλιάδες χιλιόμετρα στην άσφαλτο, αλλά στα βουνά, τα μονοπάτια και τα ρέματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Εδω που τα λεμε οταν εισαι δημοσιος υπαλληλος και το κασερι ερχεται απ΄τον κρατικο προϋπολογισμο ειναι πολυ πιο ευκολο να εισαι αντικειμενικος.

Ε όχι και απαραίτητα, άλλωστε οι δημόσιοι υπάλληλοι και δη σε "σημαντικές" θέσεις για το μόνο που δεν φημίζονται είναι η ακεραιότητα τους.

Από την άλλη σαν ιδιώτης το μόνο που έχεις να επιδείξεις είναι η δουλεία σου.
Αν τώρα πας για την αρπαχτή και το γρήγορο κέρδος και μετατρέπεις την εκπομπή σου, το περιοδικό σου, το κανάλι σου, το μαγαζί σου, σε διαφημιστικό (και μάλιστα "γκρίζο") μαγκαζίνο, ε τότε μην παραπονεθείς στο μέλλον για τα αποτελέσματα.🤨
Πόσα παραδείγματα μου ήρθαν με τη μία στο μυαλό.

Στο δια ταύτα το "Επί τροχών" ήταν ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα πολύ μπροστά, ειδικά αν συγκριθεί με κάτι γλυκανάλατες, αφόρητα πληκτικές "πορδούλες" τύπου traction. 😂

Και για τον φίλο με την αγγελία, όταν βάζεις κάτι σε αγγελία πολύ δύσκολα να κάνεις screening ("διαλογή") υποψήφιων αγοραστών, αποδέχεσαι εξ' αρχής το γεγονός, ότι μπορεί και θα σε πάρει ο κάθε άσχετος.
Όταν γράφεις και με τέτοιο στυλ, περίμενε να σε πάρει και κάποιος άλλος πιο "γαμάτος" από εσένα, μόνο και μόνο για να σε "γλεντήσει".

Αν δες θες να φας πρήξιμο το δίνεις σε γνωστό σου χέρι με χέρι, αλλά για να φτάσεις να το βάλεις αγγελία ή θες να πιάσεις παραπάνω λεφτά ή κανένας κολλητός δεν το παίρνει.
Οπότε "υπεμονή" και μην απομακρυνθείς από το τηλέφωνο.

15 χιλιαρικάκια, από γνώστη, τσάκαλο, τύπο σπαθί, που ψάχνει αντβεντσούρ και ξέρει τι θέλει, εν μέσω καραντίνας, μετά από μια προηγούμενη καραντίνα...χμμμ.

Υ.Γ.:Για μένα τουλάχιστον τα χιλιόμετρα που έγραψες, τα χιλιόμετρα που έπιασες, τα μηχανάκια που καβάλησες, τα πρωταθλήματα που πήρες, τα ρούχα σου και τα "μνια" σου, δε μΕ λένε τίποτα, μα τίποτα, αν δεν συνοδεύονται από άλλα χαρακτηριστικά.

Better keep it low. 🍻

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@A-nik-i

Ναι έκανε διάφορα τέτοια. Πχ θυμάμαι σε ένα οικογενειακό είχε πάρει βαλίτσες να δει πόσες όντος χωράνε μέσα!

Δείτε και ένα βίντεο ενός αγώνα ράλι που θυμάμαι από παιδί.

Εποχές ράλι που έτρεχαν σοβαρές ομάδες με κανονικούς οδηγούς.

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ήταν μορφή ο Θεοφράστου (τηλεοπτικά λέω μην τον στείλω τον άνθρωπο πριν την ώρα του δεν ξέρω) και όπως ειπώθηκε δεν έκανε τοποθέτηση προϊόντων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά αρκετά με την αγγελία του Χάμπου, προσωπική παράκληση.

Είναι γνωστός/φίλος αρκετών εδώ μέσα και έχει γίνει λίγο awkward η φάση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αχ τι φάση με τον Θεοφράστου, τότε με στην ΕΤ3

Κάποτε είχα κερδίσει μια βιντεοκασέτα με κάτι αυτοκόλλητα τις εκπομπής και αυτόγραφο του Collin Mcrae 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@xampos

Λάθος μου, παίρνω πίσω τον χαρακτηρισμό και ζητώ συγνώμη, πιθανόν αρκετά βιαστικό το συμπέρασμα.🙄

Είναι που έχω και εγώ βαριάς μορφής "αλλεργία" στα "υφάκια" και μου γυρνάει το μάτι κυριολεκτικά.🤪

Ε, και στο χώρο της μοτοσυκλέτας από "υφάκια" άλλο τίποτα.

🍻🍻

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 6 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Θεωρώ τον εαυτό που τυχερό που δεν ήξερε την ύπαρξη αυτού του ...thing έως τώρα.

Η εκπομπή του ήταν καλή, θα την έλεγα αξιοπρεπή για τα οικονομικά μεγέθη της, πλάκα-πλάκα αλλά έδειχνε αυτά που έβλεπε στα αυτοκίνητα, και επειδή ξέρω λίγο την ιστορία του, είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος. Που πήγε και έβαλε τα λεφτά του, μαζί με άλλους δύο, και νοίκιασε για 10 χρόνια μια έκταση στο Αιγίνιο, για να φτιάξει πίστα, στην οποία πρόλαβαν να γίνουν και δύο αγώνες.

Νομίζω, βιάζεσαι να κρίνεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος karellen έγραψε:

Μπάμπη για που πάμε τώρα?

Νίκο φίλε θα δείξει !  Υπάρχουν πορτοκαλί σκέψεις ..... λέω να μην αλλάξω εταιρεία  🥰:cheers: .  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 ώρες, το μέλος xampos έγραψε:

Νίκο φίλε θα δείξει !  Υπάρχουν πορτοκαλί σκέψεις ..... λέω να μην αλλάξω εταιρεία  🥰:cheers: .  

Ηρθε η ωρα για ενα 1290 sd gt μαλλον ε ?:biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/33554305-ktm-990-adventure

Το έχουν παρακάνει μα τα """""adventure"""" να πούμε, έλεος πια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 27 λεπτά, το μέλος costikos έγραψε:

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/33554305-ktm-990-adventure

Το έχουν παρακάνει μα τα """""adventure"""" να πούμε, έλεος πια....

Ανταλλαγή με 990 ανάλογης κατάστασης

Ειναι συνηθης πρακτικη οταν ενδιαφερεσαι για ανταλλαγη με συγκεκριμενο μοντελο να ποσταρεις την αγγελια της μηχανης σου και με το tag του μοντελου που σε ενδιαφερει. Η λογικη ειναι οτι καποιος που πουλαει 990 θα κοιταει γενικα τις αγγελιες για 990 (ωστε να ξερει τι αλλο παιζει στην αγορα του μοντελου του)∙ οποτε με αυτον τον τροπο μπορει να δει καποιος και την προταση σου για ανταλλαγη. Ψιλολαθος βεβαια, αλλα ΟΚ εχει μια λογικη δεν το κανει για χαβαλε ή για να μας τη σπασει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 56 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Ειναι συνηθης πρακτικη οταν ενδιαφερεσαι για ανταλλαγη με συγκεκριμενο μοντελο να ποσταρεις την αγγελια της μηχανης σου και με το tag του μοντελου που σε ενδιαφερει. Η λογικη ειναι οτι καποιος που πουλαει 990 θα κοιταει γενικα τις αγγελιες για 990 (ωστε να ξερει τι αλλο παιζει στην αγορα του μοντελου του)∙ οποτε με αυτον τον τροπο μπορει να δει καποιος και την προταση σου για ανταλλαγη. Ψιλολαθος βεβαια, αλλα ΟΚ εχει μια λογικη δεν το κανει για χαβαλε ή για να μας τη σπασει.

Σωστά Πέτρο.

Φίλος μου ψάχνει για gs 1200,ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με το δικό του οπότε έχει βάλει ανάλογη καταχώριση στο car στα BMW .Με τι μηχανάκι λες? 

Με CX400 μετατροπή cafe racer!

Θεμιτό.  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Α ναι, οι εξατμίσεις Acropolis...αλλά προσωπικά μου αρέσουν της Kutsumura στα μηχανάκια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υβριδικό σκούτερ (ηλεκτροκινητήρας συν βενζινοκινητήρας 50cc) 
Δέν μπορεί να βγάλει άδεια κυκλοφορίας, κρίμα.

ht tps://www.car.gr/classifieds/bikes/view/33610495-allo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα